روش های لاغری و روش لاغری رکسار چیست و روش های لاغری سریع و روش های لاغری نی نی سایت و روش های لاغری با دستگاه و انواع روش های لاغری با دستگاه و علمی ترین روش لاغری و روش های لاغری در خانه و لاغری چیست در نم نمک.

انواع روش های لاغری کدامند؟

چاقی از تجمع چربی زیاد و اضافی در بدن نشات می گیرد. بدن ما در حالت نرمال مقادیری بافت چربی دارد که برای بقای خود به آن ها نیاز دارد. اما زمانی که میزان این چربی ها کم و زیاد شود مشکلاتی برای بدن ایجاد می شود. مثلا زمانی که کم باشد (دچار لاغری بیش از حد شده و) در برابر ضربه آسیب پذیر می شویم و زمانی که زیاد باشد ، چاق شده و به کندی حرکت می کنیم یا به بیماریی مبتلا می شویم. بنابراین به طور کلی زمانی که بافت چربی بدن شما بیش از اندازه باشد گفته می شود که شما چاق هستید و باید برای لاغری تلاش کنید.انواع روش های لاغری کدامند؟انواع روش های لاغری کدامند؟

روش های لاغری

به صورت علمی و بر اساس نتیجه فرمول شاخص توده بدنی نیز ، اگر نتیجه تقسیم وزن شما بر قد (به توان 2) عددی بین 25 تا 29.9 باشد این یعنی شما اضافه وزن دارید و اگر این عدد برابر 30 و بالاتر از آن باشد یعنی شما چاق هستید.

از کجا متوجه شویم که چقدر چاق هستیم؟

به صورت چشمی و با نگاه کردن به افراد می توان متوجه شد که آن ها چاق هستند یا اینکه از کمبود وزن رنج می برند ، اما برای تعیین میزان دقیق چاقی و لاغری باید شاخص توده بدنی یا (BMI) را محاسبه کرد.

چند مدل چاقی داریم؟ (توضیح انواع چاقی)

چاقی می تواند یکنواخت باشد به این معنی که بافت چربی در تمام بخش های بدن به صورت یکنواخت گسترش یافته باشد. همچنین می تواند موضعی باشد یعنی بعضی از نقاط بدن چاق باشند و سایر نقاط دیگر کاملا نرمال به نظر برسند و چربی اضافی نداشته باشند. برای مثال ممکن است شکم شما چربی زیادی ذخیره کرده باشد و بقیه نقاط بدنتان کاملا نرمال باشد. اینجاست که شما چاقی شکم یا پهلو دارید.

دانستن نوع چاقی می تواند بهتر به روند کاهش وزن شما کمک کند زیرا انواع مختلف چاقی پاسخ یکسانی به روش های لاغری دارند. مثلا لاغری شکم با کاهش تمام چربی های اضافه بدن متفاوت است. لاغری در اینجا معادل کاهش وزن و خلاص شدن از شر چربی های اضافی بدن است. یعنی رسیدن به وزن دلخواه با روش های مختلف.

12 تا از بدترین عوارض چاقی که حتما باید بشناسید

چاقی با اینکه خودش یک بیماری نیست اما مشهور به ام الامراض یا مادر همه مریضی هاست. این مشکل می تواند عامل خطر بیش از 100 نوع بیماری مختلف از خفیف تا کشنده شود. برخی از بدترین عوارضی که در نتیجه چاقی ممکن است تجربه شود عبارتند از :

 • افزایش خطر مرگ زودرس و ناگهانی
 • فشار خون بالا
 • افزایش کلسترول LDL بالا
 • ابتلاء دیابت نوع 2
 • گرفتن بیماری عروق کرونر قلب
 • دچار شدن به انواع سکته
 • بیماری کیسه صفرا
 • استئوآرتریت (تجزیه غضروف و استخوان در مفصل).
 • آپنه خواب و مشکلات تنفسی شدید
 • ابتلاء به انواع سرطان
 • کاهش کیفیت پایین زندگی.
 • ابتلاء به بیماری های روانی مانند افسردگی بالینی ، اضطراب و سایر اختلالات روانی خطرناک دیگر

چرا باید لاغر کنیم؟

چاقی و اضافه وزن حتی به اندازه اندک تاثیر منفی بر سلامتی بدن و حتی شرایط روحی ما میگذارد. اگر وزن اضافه خود را کم نکنیم در درازمدت با بیماریی ها مختلفی مثل فشار خون بالا ، دیابت نوع 2، مشکل باروری ، افسردگی و … روبرو خواهیم شد. ما با دنبال کردن تکنیک ها و راه های لاغری ، وزن اضافه خود را از دست می دهیم تا بتوانیم سالمتر و بهتر زندگی کنیم.

چه روش هایی برای لاغری وجود داره؟

راه های لاغری زیاد هستند و در حال حاضر میلیون ها روش برای کاهش وزن وجود دارد ولی بر اساس ویژگی های مشترک ، ما این روش ها را در چند گروه یا دسته قرار می دهیم. با روش های زیر می توان وزن کم کرد و چربی های بدن را کاهش داد :

کاهش وزن با رژیم لاغری

روش های لاغری

رژیم لاغری یعنی برنامه غذایی که افراد آن را دنبال می کنند تا بتوانند به واسطه آن مقداری از وزن خود را از دست دهند. هر رژیمی که به کاهش وزن کمک می کند یک سری غذا و خوراکی اصلی و یک سری غذای ممنونه دارد که نباید در طی رژیم مصرف شوند.برنامه های غذایی اینچنینی معمولا بر روی محدود کردن برخی از غذاها تمرکز دارد و قادرند تا مقدار قابل توجهی از وزن افراد را کمک کنند. هزاران نوع رژیم لاغری وجود دارد که نام برخی از آن ها عبارتند از :

 • رژیم اتکینز
 • پالئو
 • دوکان
 • دوربو
 • کربو
 • نروژی
 • 17 روزه
 • رژیم ww
 • رژیم DASH
 • رژیم لاغری 1200 کالری
 • رژیم 80/20
 • رژیم HCG
 • رژیم لاغری کتو
 • گیاهخواری
 • و ….

شما می توانید برای مشاهده نام و توضیحات 9 رژیم کاهاش وزن موثر بر روی لینک (انواع رژیم لاغری) کلیک کنید. این 9 رژیم شناخته شده ترین راه های لاغری حال حاظر در دنیا هستند.

کاهش وزن با ورزش

جدای از دنبال کردن انواع رژیم غذایی ، ورزش کردن یکی از رایج ترین راه های لاغری و استراتژی های موثر برای کمک به کالری سوزی و کاهش اضافه وزن است. تقریبا با هیچ روش دیگری نمی توان اندازه ورزش کردن کالری سوزاند و به لاغر شدن کمک کرد. ورزش علاوه بر کمک به کاهش وزن و لاغری ، با فواید بسیاری از جمله بهبود خلق ، قوی تر شدن استخوان ها و کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های مزمن مرتبط است.

روش های لاغری

8 ورزش موثر برای کمک به کاهش وزن عبارتند از :

کاهش وزن با رژیم + ورزش (بهترین روش لاغری برای بیشتر افراد)

اگر بخواهیم تنها با کمک رژیم لاغری و یا تنها با ورزش اقدام به کاهش وزن کنیم قطعا مسیر دشواری را در پیش داریم زیرا بدون ترکیبی از ورزش و رژیم حتی اگر مقادیری از اضافه وزن کاهش یابد ، موقتی و زودگذر خواهد بود. اما پیگیری رژیم غذایی در کنار ورزش منظم و مخصوص به شما می تواند روند لاغر شدن را تسریع ببخشید بدون اینکه شما کمتر خسته شده و یا دلسرد شوید.

اغلب افراد می توانند زیر نظر یک متخصص تغذیه یا مربی بدنسازی به خوبی تعادلی بین ورزش و رژیم غذایی پیدا کنند. همنین سازو کار بیشتر اپلیکیشن های لاغری نیز استفاده اصولی از غذاها و انواع حرکات ورزشی برای کاهش وزن است. اگر به مربی و متخصص تغذیه دسترسی دارید از آن ها کمک بگیرید اگر نه حتما یک اپلیکیشن لاغری پیدا کنید.

کاهش وزن با دارو (از راه های لاغری کمتر توصیه شده)

داروهایی وجود دارد که ادعا می شود به چربی سوزی کم می کنند و سرانجام منجر به کاهش وزن خواند شد. تعداد زیادی قرص لاغری وجود دارد و تعداد افرادی که از این قرص استفاده می کنند کم نیست. متخصصان معتقدند که بیشتر قرص ها کارایی لازم برای کاهش وزن را ندارند و همه آن ها نیز مورد تایید سازمان های غذا و دارو نیستند. اگر از یکی از این داروها استفاده می کنید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

روش های لاغری

کاهش وزن با جراحی لاغری

روش های لاغری بالا بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که شاخص توده بدنی پایین تر از 35 دارند. این افراد می توانند با سپری کردن مدت زمان معقول در نهایت به کاهش وزن دست پیدا کنند اما افراد که شاخص توده بدنی بالای 35 و حتی باالای 40 دارند با کمک این روش ها وزن زیادی از دست نمی دهند.

راه حل بهتر و سریعتر کاهش وزن در این افراد انجام عمل های جراحی است. 2 دسته عمل جراحی برای کاهش وزن سراغ داریم اولی جراحی های پیکرتراشی است که چربی های موضعی را هدف قرار می دهد و دومی جراحی های باریاتریک که تمام چربی ها را به صورت اصولی و در تمام بدن هدف قرار می دهند.

روش های لاغری

بهترین روش لاغری چیست؟

خبر خوب این است که روش های بسیار زیاد و متنوعی برای کاهش وزن وجود دارند ، اما خبر بد این است که همه این روش ها لزوماً به کاهش وزن شما کمک نمی کنند. سنگ بنای پیدا کردن بهترین شیوه لاغری برای شما ، ابتدا محاسبه شاخص توده بدنی است. شما باید در وهله اول از وضعیت عضلانی و بافت چربی خود (که همان شاخص توده بدنی است) آگاه شوید و متوجه شوید که در چه محدوده ای قرار دارید. سپس روش های لاغری متناسب با شاخص توده بدنی خود را انتخاب کنید و خیلی راحت وزن کم کنید.

1. کاهش مصرف قند و نشاسته

یکی از روش ها و راه های لاغری ، کاهش مصرف قند و نشاسته است. با کاهش این مواد ، سطح گرسنگی تان پایین آمده و در نتیجه میزان کالری دریافتی تان کمتر خواهد شد. اکنون بدن به جای سوزاندن کربوهیدرات ، برای به دست آرودن انرژی ، شروع به سوزاندن چربی های ذخیره شده می کند.

یکی دیگر از فواید حذف کربوهیدرات ها یا کم کردنشان ، پایین آمدن سطح قند خون است که موجب می شود تا کلیه ها آب و سدیم اضافه را از بدن خارج کنند. این عمل موجب کاهش نفخ و دفع آب غیر ضروری بدن می شود. با کاهش مصرف کربوهیدارت ها میتوان در هفته تا 3 کیلو وزن کم کرد.

روش های لاغری

2. محیط اطرافتان را به کنترل خود در بیاورید!

یکی دیگر از استراتژی های موثر در بهترین روش لاغری جهت کاهش کالری های دریافتی ، کنترل محیط اطرافتان هست. کنترل اطرافتان شامل هر چیزی از پر کردن آشپزخانه تان تا انتخاب بهترین رستوران می باشد. این به معنی دوری از رستوران ها و فوت کورت هایی است که امکان خوردن انواع غذاها در آنها وجود دارد. بنابراین قبل از رفتن به رستوران بهتر است یک میان وعده سالم داشته باشید تا از ولع خوردن زیاد در رستوران کم کنید. بین خوردن این میان وعده و غذای رستوران حدود 15 دقیقه صبر کرده و یک لیوان آب بنوشید.

روش های لاغری

3. خوردن وعده صبحانه را از دست ندهید

بسیاری از مردم فکر میکنند که بهترین روش لاغری نخوردن صبحانه یا صرف نظر کردن از آن است. نخوردن صبحانه به تناسب اندام و لاغری شما کمکی نخواهد کرد. بلکه به دلیل گرسنگی ناشی از نخوردن وعده غذایی بسیار حیاتی ، مجبور به خوردن اسنک و میان وعده های غیر ضروری بیشتری در طول روز خواهید شد.

روش های لاغری

3. مصرف نوشابه را جدا به کلی حذف کنید

بر اساس تحقیقات اخیر ، بدن میانه خوبی با کربوهیدرات مایع ، مانند قند موجود در نوشابه ندارد به عبارتی بدن نمیتواند مشابه عکس العملی که در قبال کربوهیدرات موجود در نان دارد نسبت به کربوهیدرات های نوشابه ای داشته باشد. در واقع با اینکه با نوشیدن نوشابه نیز کالری دریافت می کنید ، ولی به احتمال زیاد با تمام کردن یک بطری نوشابه هم ، سیگنالی مبنا بر رضایت و سیری به مغز ارسال نخواهد شد. و این به معنی مصرف غذای بیشتر می باشد.

روش های لاغری

حتی نوشابه های بدون کالری نیز ممکن است مانع رسیدن شما به اهداف کاهش وزنی تان شود. از آنجایی که دلیل افزایش خطر چاقی مشخص نیست ، مطالعات اخیر نشان می دهند که نوشابه های حاوی شکر مصنوعی می توانند هورمون های گرسنگی را تحریک کرده و موجب مصرف بیش از حد کالری شوند. بنابراین در هیچ روش کاهش وزن حتی بهترین روش لاغری با عمل جراحی نیز به هیچ عنوان نباید نوشابه های قندی و مضر را مصرف کنید.

4. آب زیادی در طول روز بنوشید

کمبود مصرف مایعات موجب آزاد شدن هورمون ضد ادرار می شود و در نتیجه بدن آب و مایعات را درون خود نگه داشته و همین امر وزن فرد را افزایش می دهد. در حالی که شاید این حقیقت نشان دهد که چرا وزن ابزار درستی برای اندازه گیری شاخص توده بدنی نیست ، اما شما می توانید با نوشیدن بیشتر آب یا نوشیدنی های جایگزین بدون کالری ، بر این مسئله غلبه کنید.

روش های لاغری

5. تا می توانید فعالیت بیشتر و سازنده تری داشته باشید.

می توانید به خود گام شمار وصل کنید و میزان پیاده روی خود را افزایش دهید تا زمانی که به 10000 گام در هر روز برسید. در طول روز هر کاری می توانید انجام دهید تا فعالیت بیشتری داشته باشید. به عنوان مثال هنگام صحبت کردن با تلفن قدم بزنید ، ماشین خود را در محل دورتری پارک کنید تا میزان بیشتری پیاده روی کنید و هنگام تبلیغات تلویزیونی مارچ یا در جا بزنید.

گام شمار می تواند مانند یک راهنما برای افزایش فعالیت روزانه تان ، شما را هدایت کرده و یکی از راه های لاغری و کاهش وزن موثر است. قدم زدن یا افزایش تحرک پس از انجام عمل بای پس معده یا اسلیو که بهترین روش لاغری در جهان هستند نیز میتواند به کاهش بیشتر وزن و سلامتی بیشتر کمک کند.

6. هیچ چیزی مانند خواب کافی و مفید به کاهش وزن کمک نمیکند

حتی بهترین روش لاغری هم بدون خواب کافی و مفید جواب نمیدهد. بیخوابی یا نداشتن خواب کافی میتواند باعث استرس و به هم خوردن ارتباط مفید مغز با دستگاه گوارش شود. بیخوابی میتواند افراد را به چاقی سوق دهد.

روش های لاغری

مطالعات فراوانی نشان داده که داشتن کمتر از 5 تا 6 ساعت خواب شب با بروز چاقی مفرط رابطه مستقیم دارد. چندین دلیل برای این امر وجود دارد. تحقیقات نشان می دهند که خواب ناکافی یا ضعیف می تواند فرآیند تبدیل کالری به انرژی یا همان متابولیسم را در بدن کند تر کند. با کند شدن متابولیسم ، ممکن است بدن انرژی های غیر مصرفی را به عنوان چربی ذخیره کند. علاوه بر این ، خواب ضعیف می تواند موجب افزایش تولید انسولین و کورتیزول و در نتیجه افزایش دخیره چربی می شود.

7. از مصرف فیبرهای مفید غافل نشوید

یکی دیگر از راه های لاغری و کاهش وزن مصرف فیبرهاست. فیبر های رژیمی ، کربوهیدرات های گیاهی هستند که بر خلاف قند و نشاسته ، در روده کوچک قابل هضم نمی باشند. گنجاندن میزان زیادی فیبر در رژیم غذایی می تواند احساس سیری فرد را افزایش داده و منجر به کاهش وزن می شود. بنابراین در روش های غیر جراحی بهترین روش لاغری میتواند شامل گنجاندن فیبر در رژیم غذایی روزانه باشد.

برخی مواد غذایی پر فیبر عبارت است از :

8. سطح استرس خود را کنترل و مدیریت کنید

هر زمان که مضطرب می شوید ، به احتمال زیاد برای جبران استرس یا پرت کردن حواستان از موضوع استرس زا به خوردن پناه می برید. علت این امر آن است که هورمون استرس (کورتیزول) موجب تحریک اشتها شده و تمایل شما را به خوردن غذاهای قندی و پر چرب را افزایش میدهد. از این رو تعجبی نیست که چرا چاقی یکی از عوارض استرس شدید می باشد. شاید به همین دلیل است که هیچ برنامه کاهش وزن و حتی بهترین روش لاغری بدون روش های صحیح مقابله با استرس کاملا عملی نمی شود.

روش های لاغری

راه های کنترل استرس و اضطراب بسیاری وجود دارد مانند دارو ، تماس با مادر یا یک دوست خوب پس از اتمام کار یا ریلکس کردن با موزیک. و در نهایت همیشه قبل از خوردن غذا ، مطمئن شوید چیزی که شما را به سمت آشپزخانه کشانده ، گرسنگی است نه استرس ناشی از پرخوری.

می خواهید از شر تمام اضافه وزن خود خلاص شوید و چاقی خود را درمان کنید؟

کاهش وزن برای افرادی که چاقی بیش از حد دارند (شاخص توده بدنی بالا 30 و 35) بسیار سخت است. دلایل زیادی وجود دارد که چرا کاهش وزن برای این افراد دشوار است. افراد چاق حتی اگر تلاش زیادی کنند در نهایت میزان کاهش وزن کمی دارند که این دلسرد کننده است.

روش های لاغری

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.