کاهش وزن با رژیم دوپامین و لاغری با رژیم دوپامین و برنامه رژیم لاغری دوپامین و دستورالعمل رژیم لاغری دوپامین و دوپامین چیست در نم نمک.

دوپامین چیست؟ و چگونه سطح پایین دوپامین می تواند باعث اضافه وزن و مانع از لاغری شود؟

دوپامین یکی از مهمترین انتقال دهنده های عصبی در مغز شماست که سیگنال های ارتباطی رااز طریق سیستم عصبی ارسال می کند و در ادامه این مطلب از نم نمک متوجه خواهید شد که اگر سطح دوپامین کم باشد می تواند باعث اضافه وزن شود . روش های متعددی وجود دارند که می توانند در میزان سطح دوپامین موثر باشند و سطوح پایین این ماده شیمیایی می توانند اثرات منفی بر روی سلامتی بگذارند .برنامه رژیم لاغری دوپامین برای کاهش وزنبرنامه رژیم لاغری دوپامین برای کاهش وزن

سطوح پایین دوپامین و افزایش وزن یا دور شدن از لاغری!

زمانیکه استرس شما را فراگیرد می توانید با ورزش آنرا رفع نماید و ورزش می تواند در کاهش میزان استرس به شما کمک کند و این به دلیل این است که ورزش می تواند میزان دوپامین را به تعادل برساند و در نتیجه استرس در شما کاهش خواهد یافت . سطوح پایین دوپامین می تواند افسردگی را نیز به همراه داشته باشد .

محققان علل افزایش وزن و چاقی را مطالعه کردند و طی مطالعه ایی متوجه شدند که افسردگی می تواند باعث چاقی در افرادی که سطح دوپامین پایینتری دارند شود . این تحقیق نشان داد که تغییرات در سطوح فعالیت با سطوح پایین دوپامین ارتباط دارد و رژیم غذایی در تعیین سطح دوپامین نیز همچنین موثر است .

رابطه دوپامین لبا اغری

رابطه دوپامین با لاغری یا چاقی بدن چیست؟

تمرینات ورزشی و سطح دوپامین

اکثر ما مطلع هستیم که برای جلوگیری از اضافه وزن باید در نحوه و میزان غذا خوردن و همچنین ورزش کردن دقت کنیم تا بتوانیم به وزن ایده آل خود دستیابیم .

همچنین در زمان هایی که شما با انگیزه ورزش می کنید ، می تواند در ایجاد تعادل در میزان دوپامین موثر باشد و شدیدا توصیه می شود که تمرین کنید و ورزش کردن می تواند به میزان سطح دوپامین و کاهش افسردگی کمک کند .همچنین سطوح پایین دوپامین می توانند در فکر کردن و متمرکز شدن شما در کارهایتان مختل نمایند .

رابطه اراده و سطح پایین دوپامین با ناموفقیت در لاغری

هر کاری که شما تصمیم به انجام دادن آنها می کنید به اراده شما بستگی دارند . بدون اراده هیچ کاری از طریق شما انجام نمی شود و بنظر می رسد که ارده با میزان دوپامین در ارتباط می باشد . اگر میزان دوپامین در مغز شما کم باشد می تواند از اراده شما بکاهد .

در انسان prefrontal cortex نقش مهمی در احساسات دارد و برای مثال به شما اعلام می کند که خسته شده اید و دیگر احساسات که از طریق این قشر به بدن اعلام می شود . همچنین محققان با آزمایش بر روی موش های صحرایی در یافتند که با افزایش میزان دوپامین در بدن ، فعالیت هایشان بیشتر می شود و سعی بر داوطلب بودن در هر زمینه می باشند .دوپامین همچنین بر روی بسیاری از بخش های بدن موثر است و می تواند بیش از حد تاثیر بگذارد و برای انگیزه نیز بسیار مناسب است .اگر از سطح بالای دوپامین برخوردار باشید توانایی های شما نیز شکوفا خواهند شد و این به دلیل انرژی زیاد شما می باشد .

رژیم دوپامین برای سرعت بخشیدن به لاغری

در حقیقت این رژیم مثل رژیم های لاغری و کاهش وزن دیگر برنامه غذایی صبح تا شب خاصی برایتان نخواهد داشت و رژیم دوپامین به نوعی برنامه غذایی اطلاق می شود که به طور هم زمان ، به بهبود روحیه فرد نیز کمک شایانی می نماید.

دوپامین لاغری با رژیم

آشنایی با رژیم دوپامین برای لاغری

پایه گذار و معرف اصلی این رژیم ، آشپز برنامه های تلویزیونی موسوم به «تام کریج» است که با تبلیغات خود در سال های اخیر شمار زیادی از مردم را به سمت این برنامه غذایی جذب کرده است .البته گفتنی است که این رژیم ، نسخه های گوناگونی دارد اما تمامی آن ها بر پایه غذاهایی هستند که علاوه بر سوزاندن کالری اضافه ، به بهبود روحیه فرد نیز کمک فراوانی می کنند.

رژیم دوپامین برای لاغری و کاهش وزن چیست؟

این رژیم که در کنار لاغر شدن حال تان را هم خوب می کند ، شناخته می شود و هدف اصلی آن تحریک مغز به ترشح بیشتر دوپامین (هورمون احساس سرخوشی) در کنار کم کردن مواد مضر و چاق کننده در رژیم غذایی است. هر چند مدل های مختلفی از این رژیم در این سال ها معرفی شده اند ، اما نکته مشترک تمامی آن ها استفاده از مواد خوراکی است که تصور می شود باعث ترشح بیشتر دوپامین خواهند شد. این غذاها شامل :

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 16,730