رژیم دوکان یک برنامه غذایی با پروتئین بالا است، که توسط متخصص تغذیه پیر دوکان طراحی شده است و به افراد در حال رژیم این قول را میدهد که روزی نیم کیلو وزن کم کنند. در طول این رژیم کالری دریافتی روزانه 1600 کالری است.

رژیم دوکان - dukan diet رژیم کاهش وزن نیم کیلو روزانه در 4 مرحله

رژیم لاغری روزی نیم کیلو مجموعه ای از برنامه غذایی بسیار موثر در لاغری اصولی و بدون عوارض است که برای رسیدن به نتیجه بهتر در لاغری یک رژیم مطمئن به شمار می رود.رژیم دوکان | کاهش وزن نیم کیلو روزانه در 4 مرحلهرژیم دوکان | کاهش وزن نیم کیلو روزانه در 4 مرحله

رژیم دوکان یک برنامه غذایی با پروتئین بالا است ، که توسط متخصص تغذیه پیر دوکان طراحی شده است و به افراد در حال رژیم این قول را میدهد که روزی نیم کیلو وزن کم کنند. در طول این رژیم کالری دریافتی روزانه 1600 کالری است.

این رژیم بر پایه انواع اصلی غذاهای خورده شده توسط انسانهای اولیه است :

اکثرا گوشت و پروتئن گیاهی.

در این رژیم تنها اجازه خوردن 100 نوع غذا را دارید-72 غذا گوشتی و 28 غذای گیاهی که در زیر گروه بندی شده اند :

رژیم لاغری دوکان

رژیم دوکان رژیم لاغری سریع بدون عوارض

رژیم لاغری روزی نیم کیلو شامل چهار فاز میباشد :

 • فاز حمله
 • فاز کروز
 • فاز تقویت
 • فاز تثبیت

فاز حمله :

این فاز حداقل 5 الی 10 روز طول میکشد که بستگی به میزان وزنی دارد که لازم است کاهش یابد. روزهای اول همیشه سختترین هستند ، زیرا همانطور که در بخش ورزش و تناسب اندام نم نمک می خوانید شما باید با عادات غذایی قدیمی خود مبارزه کنید.

فهرستی از غذاهایی وجود دارد که اجازه خوردن دارید و اینکه چه میزان میتوانید بخورید که روزانه کمتر از 1600 کالری دریافت کنید. شما باید حداقل سه وعده در روز غذا بخورید ، با اندازه های مناسب.

از آنجایی که آب برای ممانعت از کم آبی مهک است ، باید روزانه بیش از 1/5 لیتر آب بنوشید. رژیم روزانه شما باید شامل 1.5 قاشق غذاخوری جوی دوسر باشد-فرنی مانند ، با ماست ، در پنکیک یا مافین.

20 دقیقه پیاده روی در هر روز نباید فراموش شود. در این فاز شما میتوانید 1-3 Ibs در دو روز ، 3-5 Ibs در سه روز ، 4-6 Ibs در پنج روز و بیش از 5 Ibs در 7 الی 10 روز وزن کم کنید.

کاهش وزن روزی نیم کیلو

20 دقیقه پیاده روی روزانه در رژیم لاغری روزی نیم کیلو

فازهای رژیم دوکان ، رژیم لاغری روزی نیم کیلو

فاز کروز :

در طول این فاز شما باید روزهایی که تنها پروتئن دریافت میکردید را با روزهای سبزیجات عوض کنید ، تا زمانی که به وزن هدف برسید. در این فاز نمیتوانید میوه و سبزیجات نشاسته دار مصرف کنید. کاهش وزن سالم تقریبا دو کیلو در هفته است.

دکتر دوکان پیشنهاد میکند که روزهای پروتئن خالص را جایگزین یک دوم پروتین و یک دوم سبزیجات کنید اما 5 روز پروتئن به همراه 5 پروتین و سبزیجات یا دو پروتئن باشد-5 پروتئن و سبزیجات گزینه دیگری است.

فاز تقویت :

بعد از رسیدن به وزن هدف باید هر کار ممکن را انجام دهید تا آن را حفظ کنید. به جز پروتین ها و سبزیجات معمول میتوانید یک تکه میوه کم شکر ، یک برش پنیر و دو تکه نان جو و کربوهیدرات بیشتر مثل برنج یا پاستا در هفته مصرف کنید.

تنها یک روز در هفته خوردن پروتئین لازم است. شما در این مرحله برای هر کیلویی که وزن کرده اید ، به مدت ده روز قرار میگیرید.

فازهای رژیم دوکان

افزودن میوه در فاز تقویت رژیم دوکان

فاز تثبیت :

این فاز شامل برنامه ای برای یک رژیم در تمام طول عمر است :

 • تنها یک روز پروتیئن در هفته
 • خوردن یه قاشق غذاخوری جوی دوسر در روز

جوانب مثبت رژیم دوکان :

1- شما در طول این رژیم واقعا وزن کم خواهید کرد ، مخصوصا در فاز حمله ، وقتی که میانگین از دست دادن وزن نیم کیلوگرم در روز باشد.

2- تا زمانی که شما یک فهرست 100 غذایی دارید ، نیازی نیست که کالری های مصرفی خود را به طور دقیق بشمارید و سایر بخش های غذایی خود را کنترل کنید.

3- لازم نیست که غذاهایی به جز غذاهای مورد استفاده در روز بخرید.

4- در دو فاز آخر شما میتوانید در یک غذای مورد علاقه خود زیاده روی کنید.

مزایای رژیم لاغری دوکان

رژیم لاغری روزی نیم کیلو با رژیم دوکان

جوانب منفی رژیم دوکان :

1-کلسترول بالا ، چون شما بیش از اندازه گوشت قرمز و تخم مرغ میخورید.

2- یبوست ، چون این رژیم فیبر بسیار کمی دارد.

3- سردرد ، تهوع ، حالت های عصبی و دمدمی مزاجی ، فقدان انرژی.

4- کتوز ، در نتیجه سوزاندن چربی به جای کربوهیدرات؛کتوز مرتبط با تنفس بد ، مزه فلز در دهان حس کردم و بوی ادرار شدید است.

5- این رژیم محدود به انواع خاصی از غذاها و گروه های غذایی است.

6- این رژیم تنها مناسب گوشتخواران است.

قبل از شروع کردن این رژیم شما باید برای توصیه های بیشتر با پزشک و متخصص تغذیه خود مشورت کنید.

چگونه روزی یک کیلوگرم در روز کم کنیم بدون اینکه خودمان را در باشگاه ورزشی بکشیم؟

کاهش وزن همیشه آسان نبوده است. اگر شما قبلا دنبال راه های کاهش وزن بوده اید ، تنها روش هایی را پیدا کرده اید که شما را گیج کرده اند و باعث شده اند تسلیم بشین و دست از کاهش وزنتان بردارید.

موثرترین روش ها برای کاهش وزن و سوزاندن چربی ، روشهایی هستند که شما را ملزوم به گذارندن وقت برای ورزش یا پیگیری رژیم سخت میکنن اما در عوض شما میتوانیدبه سرعت وزن کم کنید بدون اینکه در باشگاه عرق بریزید.

ما در مورد رژیم کتو یا سایر رژیم ها که به شما کمک میکنند در مدت زمان کوتاه وزن زیادی از دست بدهید ، صحبت نمیکنیم. شما همچنین میتوانید از یک برنامه کاهش وزن منظم استفاده کنید که یک کیلوگرم در روز وزنتان کاهش یابد و این روند ادامه پیدا کند تا زمانی که به وزن هدف برسید.

تمام کاری که لازم است بکنید این است که یک هدف واقعی و منطقی برای خود درنظر بیرید و از رژیم لموناد پیروی کنید. فقط این را به خاطر بسپارید که این رژیم را برای مدت زمان طولانی نگیرید و بعد از رسیدن به وزن هدف خود آن را رها کنید.

چگونه وزن خود را کاهش دهیم؟

کاهش کیلوگرم در روز

بر طبق مطالعات لیمو به سوزاندن سریعتر جربی در بدن کمک میکند. اگر میخواهید بدانید چگونه رژیم لموناد را امتحان کنید. این رژیم فواید زیادی برای بدن دارد. این یک رژیم دتوکس است که به حذف سموم بدن و بهبود سیستم ایمنی کمک میکند.

فواید سلامتی دیگر لیمو این است که به هضم ، سیستم قلبی عروقی ، حفظ پوستی شفاف وکاهش پیری کمک میکند. اما اگر شما لیمو را با عسل ترکیب کنید ، رژیم بهتری نیز خواهید داشت. عسل انرژی مورد نیاز بدن را تامین میکند و به هضم کمک میکند و همچنین ارائه دهنده مواد مغذی زیادی به بدن است که انرژی لازم برای ورزش را به شما میدهد.

ساختار و دستور رژیم لیموناد :

این رژیم اساسا شامل لیمو است و لازم است شما چهار لیوان لیموناد در فواصل زمانی متفاوت در روز بنوشید. در طول این رژیم شما اجازه مصرف شیرینی و شکر و آبمیوه های بازاری را ندارید و ضروری است که لیموناد تازه در خانه با عسل داشته باشید ، نه با شکر.

مواد مورد نیاز :

 • 8 لیوان آب
 • آب 6 عدد لیمو
 • 1/2 فنجان عسل
 • چند تکه یخ
 • ده برگ نعنا
 • در طول آماده کردن این لموناد یا سایر نوشیدنی ها با لیمو یا عسل ، اجازه ندهید آب به دمای جوش برسد.
 • آب باید ولرم باشد.
 • همه مواد را به آب اضافه کنید و برای چند ساعت در یخچال بگذارید ، تا خنک شوند.
 • بعد ، از یخچال دربیاورید با وعده های غذایی خود بنوشید.

صبحانه : یک لیوان از این لموناد را با معده خالی در صبح بنوشید ، حداقل سی دقیقه قبل از صبحانه.صبحانه شما باید شامل تنها سالاد میوه باشد.

میان وعده : حول و حوش ساعت 11 یک لیوان دیگر لموناد ، یک موز و 50 گرم بادام بخورید.

نهار : نهار شما باید شامل سالاد سبزیجات با روغن زیتون و لموناد باشد.

میان وعده : حول و حوش ساعت 4 بعدازظهر شما میتوانید یک لیوان دیگر لموناد به همراه میوه میل کنید.

شام : برش های لیمو با سالاد سبز و ماهی گریل شده چهار لیوان باقی مانده را قبل خواب میل کنید.

چگونه با این رژیم در طول شب وزن کم کنیم؟

متخصص کاهش وزن دکتر کارولین آپوویان رژیم در طول شب را مطرح کرده است. طبق آنچه در بخش ورزش و تناسب اندام نم نمک گفته شده است این رژیم طوری طراحی شده است که ماهیچه های ضعیف را حفظ ، گوشت اضافی و شل را کاهش میدهد و در طول شب یک کیلو کاهش وزن صورت میگیرد.

در این رژیم هفت روز لازم است شما پروتئین زیادی در شش روز اول مصرف کنید ، تا بدنتان به حالت چربی سوزی دربیاید و به کاهش چربی ناخواسته به جای ماهیچه های ضعیف کمک کند.

در حالی که در روز هفتم شما فقط اسموتی مصرف میکنید تا بدنتان از غذاهای جامد مصرفی رها شود و منجر به کاهش وزن سریع شما شود. برای نتیجه بهتر توصیه پزشک به شما بیست دقیقه در هفته ورزش های هوازی است.

کارهای لازم و غیر لازم در طول سعی برای کاهش یک کیلو در روز در طول رژیم :

 • نخوردن کربوهیدرات ها مانند نان ، سیب زمینی و برنج
 • مصرف مقدار کافی پروتیئن مانند سفیده تخم مرغ ، گوشت ، و موادی کربوهیدرات های پایینی دارند
 • نخوردن چربی
 • نخوردن نوشابه و مواد غذایی مضر
 • مصرف آب
 • طاق باز نخوابیدن
 • حداقل چهل دقیقه در روز ورزش کردن ، چون کمک میکند زودتر به وزن هدف خود برسید ، تمرین های روزانه شما باید شامل پیاده روی یا دویدن باشد.
 • هر روز وزن خود را نکشید که ببینید چند کیلو کم کرده اید. به خودتان زمان دهید. قبل از این که خودتان را وزن کنید ، روده تان باید تخلیه شده باشد.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی