ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، رژیم لاغری برای کم کاری تیروئید و قرص لاغری برای کم کاری تیروئید و سیر و کم کاری تیروئید و رژیم لاغری و کاهش وزن برای کم کاری تیروئید و غذاهای نامناسب برای تیروئید کم کار و لاغری سریع برای کم کاری تیروئید و ورزش مناسب برای کم کاری تیروئید و کم کاری تیروئید و لاغری و دارچین و کم کاری تیروئید در نم نمک.

لاغری سریع برای افرادی که تیروئید کم کار دارن

افرادی که به دلیل کم کاری غده تیروئید دچار اضافه وزن هستند نیاز به رژیم غذایی کاهش وزن تیروئیدی دارند ، مواد غذایی که به تناسب وضعیت بدنشان آنها را به تناسب اندام برساند. غده تیروئید بسیار مهم است و سلول ها انرژی لازم که آن را با نام متابولیسم می شناسیم را در برمی گیرند تا روی دمای بدن ، ضربان قلب و میزان سوختن کالری تاثیر می گذارد.بهترین رژیم لاغری برای کم کاری تیروئیدبهترین رژیم لاغری برای کم کاری تیروئید

2 نوع اختلال تیروئید داریم :

1- تیروئید پرکار

2 - تیروئید کم کار

اختلال کم کاری تیروئید بسیار شایع است که در نتیجه کم تولید شدن هورمون تیروئید ایجاد می شود که نشانه های شایع آن را می توان حشکی پوست ، افزایش وزن ، ریزش مو ، افسردگی ، نامنظمی قائدگی ، فراموشی ، خستگی ، گرفتگی عضلات ، سرما خوردگی ، یبوست ، بر شمرد اما چیزی که از همه مهم تر است چاقی است.

چاقی و کاهش وزن تیروئید

چاقی و روش های کاهش وزن مبتلایان به کم کاری تیروئید

مبتلایان به کم کاری تیروئید چطور وزن کم کنند؟

در این بخش 6 توصیه تغذیه ای مناسب برای افرادی ارائه خواهیم داد که به دلیل کم کاری تیروئید از چاقی و اضافه وزن رنج می برند.

1- انجام این توصیه ها :

از غذاهای سالم و شکر تصفیه شده استفاده کنید

2- به طور منظم برای سوزاندن چربی ورزش کنید :

برای اینکه چربی بیشتری بسوزانید خود را ملزم کنید ورزش انجام دهید اگر به طور متوسط ورزش کنید هم هورمون تیروئید را کاهش داده اید و هم از چاقی جلوگیری کرده اید. بنابراین ورزش هایی مثل : دویدن ، قدم زدن ، ایروبیک متمرکز شوید.

راههای کم کردن وزن بدن

ورزش کردن برای سوزاندن چربی

3- از خوردن کربوهیدرات های ساده بپرهیزید :

آرد سفید ، آب میوه های صنعتی ، جوش شیرین ، نوشابه ، غلات ، کنسرو ، کاری که می توانید انجام دهید استفاده از کربوهیدرات های پیچیده است. غذاهایی که حاوی کربوهیدرات پیچیده اند مثل برنج قهوه ای ، میوه های خام یا آب میوه های طبیعی ، گندم ، جو برای این افراد مناسب تر است.

4- میان وعده های سالم :

مصرف میان وعده برای سلامتی بسیار مضر است اگر ندانید که چه و چه مقدار غذا باید بخورید ، بسیار حائز اهیمت است که زمان مشخصی را برای میان وعده داشته باشید و چون ممکن است باعث شود کالری کم کنید.

5- استفاده از روغن های نارگیل در رژیم های روزانه :

بسیاری از روغن ها سبزیجات حاوی اسیدهای چرب هستند که عملکرد تیروئید را پایین می آورند و هم چنین باعث چاقی می شوند بنابراین روغن نارگیل حاوی چربی های سالم هستند و هم چنین برای پخت و پز می توانید از روغن نارگیل استفاده کنید و یا 20 دقیقه قبل از غذا برای بهبود متابولیسم و جلوگیری از چاقی استفاده کنید.

استفاده کردن از روغن نارگیل

روغن نارگیل در رژیم روزانه

6- بهترین غذا برای کم کاری تیروئید :

برای بهبود تیروئید سعی کنید از آجیل و مغرها استفاده کنید که حاوی سلنیوم است و عملکرد تیروئید را بهبود می بخشد و هم چنین از امگا 3 که در ماهی موجود است برای کاهش وزن استفاده کنید. سرکه سیب برای کم کاری تیروئید مفید است چون هورمون ها را متعادل می کند و اشتها کم می کند و یک قاشق غذاخوری از آن را به آب بیفزاید و روزانه بنوشید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
66.6%

نظر دادن