ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، بهترین زمان خوردن گریپ فروت برای چربی سوزی و گریپ فروت را کی بخوریم و خوردن گريپ فروت در شب و خطر گریپ فروت و خوردن گریپ فروت صبح ناشتا و بهترین زمان خوردن گریپ فروت برای فشار خون بالا و خواص گریپ فروت برای کبد و خوردن اب گریپ فروت قبل از خواب و لاغری با گریپ فروت و زنجبیل و چه کسانی نباید گریپ فروت بخورند و فواید و مضرات گریپ فروت و چگونه تلخی گریپ فروت را بگیریم و گریپ فروت را چگونه بخوریم و خطر گریپ فروت و نحوه گرفتن آب گریپ فروت و گریپ فروت واسه چی خوبه در نم نمک.

بهترین زمان خوردن گریپ فروت برای چربی سوزی

گریپ فروت دارای خاصیت چربی سوزی است و افرادی که تمایل به کاهش وزن دارند ، می توانند نصف لیوان از آب طبیعی این میوه را حدود 30 دقیقه قبل از صرف وعده های اصلی غذایی شان مصرف کنند.بهترین زمان خوردن گریپ فروت برای چربی سوزیبهترین زمان خوردن گریپ فروت برای چربی سوزی

از آنجا که نوشیدن آب گریپ فروت باعث افزایش شادابی و تمرکز می شود ، بد نیست که آن را در وعده صبحانه خود بگنجانید. مصرف نصف لیوان آب گریپ فروت بعد از غذا هم به هضم بهتر مواد غذایی و پیشگیری از احساس پُری سر دل کمک می کند.

البته از آنجایی که امکان تداخل دارویی با مصرف گریپ فروت وجود دارد ، بهتر است اگر داروی خاصی مصرف می کنید یا در دوران بارداری و شیردهی هستید ، با مشورت پزشک خود این میوه را در برنامه غذایی تان بگنجانید.

زمان خوردن گریپ فروت برای چربی سوزی

در ادامه این مطلب ، به بررسی فواید گریپ فروت و آب این میوه پرخاصیت می پردازیم.

1. پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوانزا

گریپ فروت در خانواده مرکبات قرار می گیرد و مانند سایر هم خانواده های خود ، سرشار از یکی از قوی ترین انواع آنتی اکسیدان ها به نام ویتامین C است. ویتامین C موجود در این میوه با تقویت سیستم ایمنی ، باعث پیشگیری از ابتلا به بیماری های عفونی و ویروسی مانند سرماخوردگی و آنفلوانزا می شود. ازاین رو ، مصرف روزانه 1 لیوان آب گریپ فروت ، یا نوشیدن حداقل 3 لیوان آب گریپ فروت در هفته ، می تواند راه ساده ای برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های ویروسی فصلی در این روزهای سرد سال باشد.

2. پیشگیری از ابتلا به تصلب شرایین (آترواسکلروزیس)

آترواسکلروزیس یا همان تصلب شرایین ، شرایطی است که در آن ، دیواره داخلی عروق با پلاک هایی مانند پلاک های چربی یا کلسترول پوشیده می شود و به این ترتیب ، جریان خون در عروق با دشواری هایی همراه می شود. سخت شدن عبور خون از عروق ، با کاهش اکسیژن رسانی به بافت های مختلف بدن ، افزایش فشار خون و بالا رفتن احتمال ابتلا به بیماری های قلبی همراه خواهد بود. گریپ فروت ، سرشار از ترکیبی به نام پکتین است و به دلیل وجود همین ترکیب می تواند جلوی رسوب چربی در عروق و ابتلا به تصلب شرایین را بگیرد.

پکتین و ویتامین C موجود در آب گریپ فروت با کاهش پلاک های چربی در عروق ، باعث افزایش انعطاف پذیری آنها می شوند و جریان خون را در بدن آسان می کنند. ازاین رو ، بهتر است افراد مبتلا به چربی یا کلسترول خون بالا ، مصرف حجم متعادلی از آب گریپ فروت را هم در برنامه غذایی خود داشته باشند.

3. پیشگیری از برخی سرطان ها

همان طور که گفته شد ، گریپ فروت حاوی ترکیبی به نام لیکوپن است که دریافت منظم این ریزمغذی می تواند تاثیر چشمگیری در پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات داشته باشد. از طرف دیگر ، گریپ فروت ها حاوی ترکیبات دیگری به نام لیمونوییدها هستند. این ترکیبات برای پیشگیری از ابتلا به سرطان های کولون ، پستان ، دهان ، پوست ، معده و ریه ، بسیار مفید و موثرند. گریپ فروت ، ترکیب دیگری به نام نارنجین هم دارد. این ترکیب با پیشگیری از آسیب دیدن DNA ، احتمال ابتلا به انواع سرطان ها را کاهش می دهد. گذشته از اینها ، آنتی اکسیدان های بسیار فراوانی که در آب گریپ فروت وجود دارند ، با مبارزه با رادیکال های آزاد در بدن ، احتمال ایجاد تومورهای سرطانی را تاحد قابل قبولی کم می کنند.

زمان خوردن گریپ فروت برای چربی سوزی

4. پیشگیری از تشکیل سنگ کلیه

سنگ های کلیه که معمولا به دلیل رسوب کلسیم در کلیه ها ایجاد می شوند ، یا باید از طریق مجاری ادراری دفع یا با روش های پزشکی ، خرد شوند. افرادی که تجربه این سنگ ها را دارند ، می دانند که دفع آنها با هر روشی ، بسیار دردناک است. از این رو ، بهتر است بیمارانی که کلیه آنها استعداد تولید سنگ های کلسیمی را دارد ، روزی 1 لیوان آب گریپ فروت مصرف کنند تا جلوی ایجاد سنگ را بگیرند. ترکیبات موجود در آب گریپ فروت با افزایش میزان ادرار و دفع کلسیم اضافی از بدن ، جلوی رسوب این ماده معدنی در کلیه و ایجاد سنگ های دردناک کلیوی را می گیرند.

5. پیشگیری از افزایش وزن

مصرف آب گریپ فروت به صورت ناشتا می تواند باعث شکسته شدن بافت های چربی و هضم و دفع سریع تر آنها از بدن شود. ازاین رو ، به افراد مبتلا به اضافه وزن یا آنهایی که رژیم لاغری دارند ، توصیه می شود حداقل هفته ای 3 مرتبه آب گریپ فروت را در وعده صبحانه خود بگنجانند. حتی مصرف نصف گریپ فروت تازه در وعده صبحانه هم می تواند تاثیر مثبتی بر کاهش وزن داشته باشد زیرا گریپ فروت جزو آن گروه از خوراکی هایی است که باعث افزایش سوخت وساز در بدن می شود. محققان سوئدی با بررسی تاثیر مصرف گریپ فروت بر کاهش وزن ، متوجه شدند که استفاده منظم از این میوه یا آب طبیعی آن در وعده صبحانه برای حدود 12 هفته ، می تواند باعث کاهش 2 کیلوگرمی وزن و کم شدن حجم چربی شکمی شود.

جالب است بدانید که این تاثیر در افراد ورزشکار ، بسیار بیشتر و قابل توجه تر است ، به طوری که ورزش Sport کردن کنار مصرف آب گریپ فروت ، می تواند کاهش وزن 500 گرمی در هر هفته را برای طرفداران این میوه آبدار و خوش طعم به دنبال داشته باشد.

زمان خوردن گریپ فروت برای چربی سوزی

6. پیشگیری از افزایش چربی بد خون (LDL)

نتیجه مطالعات محققان کانادایی نشان می دهد که مصرف منظم آب گریپ فروت یا گریپ فروت تازه می تواند تا 15 درصد باعث کاهش میزان چربی بد خون (LDL) شود. نکته جالب دیگر اینکه محققان با گنجاندن آب گریپ فروت به مدت 1 ماه در برنامه غذایی افراد مستعد ابتلا به تری گلیسرید بالا ، متوجه شدند احتمال ابتلا به تری گلیسرید تا 17 درصد در مصرف کنندگان گریپ فروت ، کمتر از سایر افراد است.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن