ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در این قسمت از بخش ورزش و تناسب اندام نم نمک 10 تمرین برای سوزاندن 500 کالری در عرض 30 دقیقه وجود دارد که به شما در کاهش وزن، احساس انرژی و شاداب بودن کمک خواهد کرد .

سوزاندن 500 کالری با 10 تمرین ساده ترین و سریع!

کاهش وزن یک معادله ساده سوزاندن کالری است ، این که بیشتر از کالری که مصرف می کنید را بسوزانید . .به طور مثال برای از دست دادن 450 گرم چربی باید 3500 کالری بسوزانید که باید آن را در طی 7 روز توزیع کنید و روزانه 500 کالری بسوزانید اما مشکل دقیقا از همین جا شروع می شود .سوزاندن 500 کالری با 10 تمرین ساده ترین و سریع!سوزاندن 500 کالری با 10 تمرین ساده ترین و سریع!

اگر یک برنامه شلوغ روزانه داشته باشید و فقط بتوانید 30 دقیقه را برای ورزش اختصاص دهید چه می شود ؟! در این قسمت از بخش ورزش و تناسب اندام نم نمک 10 تمرین برای سوزاندن 500 کالری در عرض 30 دقیقه وجود دارد که به شما در کاهش وزن ، احساس انرژی و شاداب بودن کمک خواهد کرد .

10 تا از بهترین تمرین ها برای سوزاندن 500 کالری در مدت زمان کوتاه

1. دویدن :

دویدن در صدر این لیست قرار دارد زیرا این تمرین ساده است و بدون هیچ گونه تجهیزات انجام می شود و بسته به وزن بدنتان ، مسافت طی شده و سرعت و زمان می توانید بیشتر از 500 کالری را بسوزانید .

مثلا اگر 54 کیلوگرم وزن دارید و با سرعت 19 ساعت در ساعت می دوید ، می توانید در 30 دقیقه حدود 545 کالری را بسوزانید اما با این حال شما احتمالا نمی توانید در روزهای اول با این سرعت بدوید ما پیشنهاد می کنیم که در مراحل اولیه سرعت خود را از 12 کیلومتر در ساعت شروع کنید و بعد به مدت 10 ثانیه مجددا بشترین سرعت خود را داشته باشید و همین روال را تا 30 دقیقه ادامه دهید .

توجه داشته باشید که در بین مدت 30 دقیقه دو زمان استراحت 30 ثانیه ای داشه باشید و با سرعت خیلی کم فقط قدم بزنید .

میزان سوزاندن کالری در نیم ساعت دویدن

ساده ترین و سریع ترین تمرینات برای سوزاندن کالری و لاغری

2. تمرینات بدنسازی :

تمرینات ورزشی همراه با وزنه می تواند کالری سوزی بالایی داشته باشد البته تعجب نکنید که برای بعضی از این تمرین ها نیاز به هیچ تجهیزاتی ندارید . می توانید از حرکاتی پایه در بدنسازی استفاده کنید که هیچ وزنه ای هم در آن دخیل نباشد. مثل اسکات ، پلانک ، پوش آپ ، برپی ، کراس اوور و غیره . اگر این تمرینات را به مدت 30 دقیقه در منزل انجام دهید ، تا 500 کالری خواهید سوزاند .

3. زومبا :

زومبا یکی از ورزش های گروهی پر هیجان می باشد .افراد با 30 دقیقه انجام زومبا می توانند حدود 400 تا 500 کالری بسوزانند و البته که افراد حرفه ای در زومبا نیازی به 30 دقیقه ندارند و می توانند این مقدار کالری را تنها در 10 دقیقه بسوزانند . میزان کالری سوزی آن ها بستگی به شدت تمرین ها دارد و این ورزش می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس نیز بشود .

4. دویدن و بالا رفتن از پله ها :

بالا رفتن از پله ها یک تمرین برای چربی سوزی و تقویت عضلات پا است ، پس اگر می خواهید در عرض 30 دقیقه 500 کالری بسوزانید ، این تمرین را نادیده نگیرید .بالا رفتن از پله ها همچنین اکسیژن رسانی را درون شش ها ، قلب ، ماهیچه ها و استخوان ها افزایش می دهد ، شما عرق می کنید و چربی ها دفع می شوند و همچنین تعادل و هماهنگی بدن را نیز بهبود می بخشد .

5. شنا کردن :

شنا یک تمرین عالی برای سوزاندن چربی و ساختن بدن ، بدون عرق کردن است .اگر مثلا 58 کیلوگرم وزن داشته باشید و با سرعت متوسط شنا انجام دهید در مدت 30 دقیقه حدود 445 کالری می سوزانید . با انجام حرکات مختلف شنا و حرکت دست و پا در کمترین زمان ممکن به ایده آل ترین فرم بدنی خود برسید .

بهترین روش های سوزاندن کالری

سوزاندن 500 کالری در 30 دقیقه با این ورزش ها

6. تمرینات شدتی :

یکی از تمرین های مهم با شدت بالا تمرینات غیر هوازی می باشند ، یعنی تمرین هایی که از اکسیژن استفاده نمی کنند اما چربی سوز هستند. ورزش و تناسب اندام نم نمک عنوان کرده است که اگر این تمرینات را با شدت بالا و به طور حرفه ای انجام دهید ، می توانید در حدود 30 دقیقه 500 کالری بسوزانید .

این تمرینات را می توان با اسکات ها مثال زد و فقط کافیست 12 حرکت اسکات را با شدت بالا انجام دهید و 30 ثانیه استراحت کنید و دو ست دیگر آن را تکرار کنید ، خواهید دید که کالری سوزی شما تا چه حد بالا می رود .

7. دویدن روی شن :

این تمرین باعث افزایش استقامت در افراد می شود . همین استقامت بالا کالری سوزی را سریع تر می کند و این تمرین به شما کمک می کند که چربی های اضافه در ساق پا و پایین تنه تان سوزانده شود . پس دوی ساحلی یک تمرین موثر برای عضله سازی و همچنین سوزاندن 500 کالری در 30 دقیقه می باشد .

8. دوچرخه سواری :

دوچرخه را می توانید بیرون یا داخل منزل انجام دهید . دوچرخه سواری در 30 دقیقه می تواند حدود 500 کالری بسوزاند . دوچرخه سواری سریع نیز کالری سوزی بسیار بالایی دارد و اگر هنوز استقامت شما به حد بالایی نرسیده ، می توانید ست های خود را با استراحت های 60 ثانیه انجام دهید .قطعا به 500 کالری سوزی در 30 دقیقه خواهید رسید.

بهترین تمرینات برای سوزاندن کالری

9. طناب زدن :

طناب زدن می تواند جزء تمرین های گرم کردن محسوب شود . طناب زدن با شدت بالا به مدت 30 دقیقه می تواند 500 کالری بسوزاند .هنگام طناب زدن کفش های مناسب بپوشید تا زانوهای شما آسیب نبیند .در طول 30 دقیقه حتما باید چند استراحت داشته باشید .

10. ورزش های بیرون از منزل :

اسکی ، اسکیت روی یخ ، فوتبال ، بسکتبال ، بدمینتون و تنیس جز ورزش هایی می باشد که در طول 30 دقیقه می تواند 500 کالری بسوزاند . در طول این ورزش سروتونین و آدرنالین فرد بالا می رود که به افزایش حافظه ، کاهش استرس و بالا بردن کیفیت خواب کمک می کند و این ورزش می تواند آرزوی سوزاندن 500 کالری در 30 دقیقه را برای شما بر آورده کند .

آیا سوزاندن 500 کالری در روز برای کاهش وزن کافی است ؟ بله! سوزاندن 500 کالری در روز می تواند کاهش وزن دلخواه را برای شما به ارمغان بیاورد یعنی با این کار می توانید در هفته 3500 کالری بسوزانید .

یعنی این که 450 گرم از چربی شما کاسته خواهد شد. اگر همراه با این ورزش ها رژیم غذایی مناسب را نیز رعایت کنید ، در مدت زمان کوتاهی به کاهش وزن دلخواه تان خواهید رسید .

لیستی از سایر فعالیت هایی که باعث کالری سوزی می شود :

تمیز کردن خانه :

می توانید با گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود فعالیت کردن خود را در تمیز کردن خانه بالا ببرید و کالری سوزی داشته باشید .

کالری سوزی با کارهای خانه

باغبانی کردن :

پیش از این هم در بحث سوزاندن کالری در ورزش و تناسب اندام نم نمک توضیح دادیم که می توانید در وقت اضافه خود باغبانی کنید که باغبانی کردن کالری سوزی را افزایش می دهد .

بازی با راکت همراه با دوستتان :

این بازی به مدت 45 دقیقه در روز می تواند کالری سوزی خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد.

یاد گرفتن و نواختن یک آلت موسیقی :

این کار هم ذهن و هم جسم شما را درگیر می کند و باعث کالری سوزی می شود .

خندیدن :

بله! خندیدن هم می تواند کالری بسوزاند.

نباید به تمرین کردن به چشم یک مجازات نگاه کنید . می توانید تمرین و ورزش ها را انجام دهید و سرشار از شادی و خوشحالی باشید و همچنین بهتر است که ورزش های قدرتی و سرعتی را با یکدیگر ترکیب کنید و از انجام آن خسته نشوید . رژیم غذایی سالم نیز در کنار ورزش مفید می تواند باعث کاهش استرس و تغییراتی در کوتاه مدت شود .

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن