ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، غذاهای زیر نه تنها به شما اجازه نخواهند داد که چاق شوید و اضافه وزن پیدا کنید ، بلکه از مشکلات گوارشی و مشکلات بی خوابی جلوگیری خواهد کرد.

شام چی بخوریم که چاق نشویم و لاغر بمانیم؟

بسیاری از مردم هستند که می خواهند شکل و ظاهر خوبی داشته باشند ولی نمی توانند وعده غذایی شب خود را قربانی خواسته خود کنند. اگر شما هم این چنین ایده ایی دارید ، می توانید با خواندن ادامه این بخش از تناسب اندام و لاغری نم نمک ، غذاهایی را بخورید که با خوردن آن اضافه وزن پیدا نخواهید کرد و در عین حال شام هم خورده اید!شام چی بخوریم که چاق نشویم؟شام چی بخوریم که چاق نشویم؟

غذاهای زیر نه تنها به شما اجازه نخواهند داد که چاق شوید و اضافه وزن پیدا کنید ، بلکه از مشکلات گوارشی و مشکلات بی خوابی جلوگیری خواهد کرد.کلید و راز این مشکل این است که شما غذایتان را عاقلانه انتخاب کنید و مقدار کمی از آن برای وعده غذایی شام بخورید .با این حال به یاد داشته باشید که با خوردن این غذاها چاق نخواهید شد و لازم نیست که نسبت به این غذا استرس داشته باشید.

برای لاغری شبها چی بخوریم

برای لاغری شبها چی بخوریم و راحت بخوابیم؟

عوارض شام نخوردن و گرسنه ماندن شب با هدف لاغری

بسیاری از مردم شب ها غذا نمی خورند و این به دلیل این است که آنها فکر می کنند با خوردن شام اضافه وزن پیدا خواهند کرد که این جمله تا قسمتی اشتباه است و اگر شما ساعت مشخصی را برای خوردن شام در نظر بگیرید و از غذاهای مناسب استفاده کنید هیچ مشکلی در شما ایجاد نخواهد شد .این نیز اثبات شده است افرادی که شب ها در زمان مشخص شام می خورند از زندگی سالمی برخوردارند و از زندگی لذت بیشتری می برند.بنابراین باید شب ها شام بخورید که این شام باید حاوی مقدار زیادی پروتئین و ویتامین باشد مانند غذاهایی چون سبزیجات و میوه ها و... .

همچنین به یاد داشته باشید که بهترین زمان برای خوردن شام ، حداقل 2 ساعت قبل از خواب می باشد .

افرادی که به مدت طولانی(چندین ساعت) غذا نمی خورند ، بیشتر گرسنه خوهند شد و در اولین وعده غذایی که میل خواهند کرد ، بیشترین مقدار غذا را خواهند خورد که این کار کاملا اشتباه است و می تواند منجر به آسیب رساندن به شما شود و حتی ممکن است باعث ایجاد دیابت نوع دوم به دلیل عدم تعادل قند خون شود .

برای لاغری شبها نسبت به میزان پروتئینی که می خورید ، مراقب باشید!

همانطور که در بالا گفتیم ، میزان پروتئین هایی که می خورید باید مناسب باشند تا از اضافه وزن جلوگیری نمایید.برای اینکه بیش از حد نخورید ، می توانید غذای خود را در یک بشقاب سرو کنید و از آشپزخانه کمی دورتر غذا بخورید تا حوس خوردن غذای بیشتری را نکنید.بدین تریتب غذای شما بیشتر کنترل خواهد شد و بهتر می توانید به این امور رسیدگی کنید.

همچنین توصیه می شود از خوردن غذاهای شیرین و سرخ کرده بطور جدی خودداری نمایید.

مواد غذایی و خوردنی های آزاد شبها برای لاغری

1.تخم مرغ :

تخم مرغ غنی از پروتئین است و همچنین حاوی اسید آمینه نیز است . بهترین راه و یا سالم ترین راه برای خوردن آن ، حالت آب پز می باشد و اگر تصمیم به خوردن تخم مرغ کردید سعی کنید که در پختن آن از روغن استفاده نکنید.

برای لاغری شبها چی بخوریم

خوردنی های مخصوص شب هنگام رژیم لاغری

2. آجیل و پنیر :

تکه کوچکی از پنیر حاوی 100 کالری می باشد که می توان از این نتیجه گرفت که خوردن مقدار کوچکی از پنیر در روز کافی است و نباید از حد مناسب و مطلوب آن بگذرید.

پنیر غنی از tryptophan ، پروتئین و کازئین می باشد . برخی از مطالعات نشان می دهند که کازئین می تواند سوخت و ساز بدن را تسریع کند .

اگر می خواهید می توانید پنیر را با انگور و آجیل بخورید که حاوی ملاتونین است که بسیار مناسب است . همچنین ملاتونین برای افرادی که مشکل خواب دارند ، بسیار مناسب است و می تواند مشکل این افراد راه حل نماید و این در صورتی امکان پذیر است که شما قبل از خواب ، از آن استفاده کنید.

3.پوره کدو تنبل و بوقلمون :

یکی از بهترین غذاها که تقریبا صفر کالری دارد ، پوره کدو تنبل است. گوشت بوقلمون نیز یک منبع عالی و غنی از tryptophan و پروتئین سالم است و هضم آن بسیار ساده تر و آسان تر از مرغ است . بنابراین ترکیب این دو می تواند باعث سیری شما شود و استفاده از آن به شما کمک می کند که از اضافه وزن خودداری نمایید و به وزن ایده آل خود برسید.

برای لاغری شبها چی بخوریم

4. هوموس (Hummus)و سبزیجات :

همانطور که می دانید ، ماده اصلی در هوموس نخود است . اگر از این غذا استفاده کنید لازم است بدانید که این غذا حاوی و غنی از ویتامین B6 است .همچنین بهترین مکمل برای انتخاب این غذا ، سبزیجات است و می توانید آنرا با سبزیجات مخلوط کرده و استفاده کنید .

5.ذرت :

ذرت می تواند یک وعده غذایی مناسب باشد (منظور ما ذرت پخته شده است ، نه کنسرو شده).استفاد از این غذا می تواند کلسترول اضافی را از بین ببرد و همچنین از انباشته شدن چربی جلوگیری می کند.اگر خوردن آن کمی سخت بود می توانید از مقدار اندکی نمک استفاده کنید.

6.ماهی سفید :

اگر شما به دنبال خوردن غذای سالم و مغذی هستید ، بهترین گزینه ماهی سفید است که از اضافه وزن در شما جلوگیری خواهند کرد.در موارد بالا ، ما بیشتر ماهی سفید را توصیه می کنیم ومی تواند در لاغری و کاهش وزن بسیار مناسب باشند .

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن