ما در بخش ورزش و تناسب اندام نم نمک قصد داریم تا پنج روشی که می توانید از حمام بخار برای کاهش وزن استفاده کنید و این که چه زمانی نیاز دارید که برای خانه اتان یک حمام بخار بخرید و یا در صورت داشتن آن را به روز تر کنید ، صحبت کنیم.

انواع سونا و فواید و عوارض آن ، تاثیر سونا بر لاغری چقدر است؟

اگر یک حمام بخار دارید و یا در فکر داشتن یکی از آنها هستید ، در کنار مزایای سلامتی کاملِ دوش گرفتن در آب گرم میتوانید از مزیت کم کردن وزن نیز لذت ببرید ، استفاده از حمام بخار به تنهایی کاهش وزن چشم گیری در پی ندارد ، اما به عنوان جزئی از یک سبک زندگی سالم می تواند در اثربخشی ورزش و رژیم غذایی کمک کند.سونا لاغر نمیکند! | انواع سونا و فواید و عوارض آنسونا لاغر نمیکند! | انواع سونا و فواید و عوارض آن

ما در بخش ورزش و تناسب اندام نم نمک قصد داریم تا پنج روشی که می توانید از حمام بخار برای کاهش وزن استفاده کنید و این که چه زمانی نیاز دارید که برای خانه اتان یک حمام بخار بخرید و یا در صورت داشتن آن را به روز تر کنید ، صحبت کنیم.

فواید و تاثیرات سونا یا همان حمام بخار برای کاهش وزن و لاغری

1.متابولیسم بدنتان را بالا میبرد :

ایستادن در حمام بخار با افزایش میزان متابولیسم بدنتان باعث کم کردن وزنتان می شود ، دمای بالا ضربان قلبتان را در نتیجه افزایش 20 درصدی میزان متابودیسم تا 30 درصد افزایش میدهد و این شروع ماجراست ؛ با ماندنتان دز آنجا ضربان سریع تر می شود ، حتی تا چند ساعت بعد بدنتان به سوزاندن کالری با آن ضزبان بالا ادامه می دهد میبینید ؟ کالری از دست می دهید بدون این که راه بروید و یا بدوید.

2. به کم کردن میزان آب اضافی بدن کمک میکند :

حدود یک پنجم بدن ما از آب تشکیل شده است و از دست دادن آن کار آسانی نیست ، برای این کار باید یک هفته رژیم غذایی سخت همراه با ورزش بگیرید ، تا از دست این آبها خلاص شوید ، اما از آنجایی که حمام بخار باعث می شود خیلی زیاد عرق کنید زود تر می توانید این حجم آب را از دست بدهید ، مثلا در عرض یک تا دو روز.

سونا بخار برای لاغری

سونا برای کمک به کم کردن آب اضافی بدن

3. سونا بدنتان را سم زدایی میکند :

حمام بخار چگونه از طریق سم زدایی وزنتان را کم میکند ؟ در بالا اشاره کردیم که با چند دقیقه ایستادن در حمام بخار عرق زیادی می کنید ، عرق کردن نه تنها کالری می سوزاند ، بلکه مقداری آب هم از دست می دهید ، همچنین در عرقتان مقداری سم وجود دارد مثل نیکل ، جیوه ، زینک و مس که معمولا این ها را از طریق غذایی که می خورید ، جذب می کنید هرچه بیشتر این فلزات از دستگاه لنفاوی اتان خارج شوند ، قادر به سوزاندن چربی بیشتری هستید .

4. سونا با کاهش سطح استرس ، شما را آرام میکند :

کاهش استرس در حمام بخار یا همان سونا چگونه بر کاهش وزن تاثیر می گذارد ؟

زمانی که میزان استرستان افزایش پیدا کند ، سطح کورتیزول در بدنتان نیز افزایش میابد ، این هورمون استرس ، از استرس فیزیکی و یا ذهنی به وجود میاید و باعث افزایش رادیکال های اکسیژن مضر در بدنتان میشود ، که باعث تورم خواهند شد ،التهاب می تواند افزایش وزن در پی داشته باشد ، بنابراین زمانی که یک حمام داغ سطح کورتیزول در بدنتان را کاهش می دهد ، احتمال فراهم شدن وزن گیری تورمی کاهش میابد.

5. سونا مقاومت بدنی تان را بالا می برد :

حمام بخار این قابلیت را دارد که می تواند ظرفیت تنفسی و فعالیت تنفسی اتان را افزایش دهد و بسیاری از مشکلات دستگاه تنفسی اتان را نشانه بگیرد ، با این مزایا ، ورزش کردن ، پیاده روی های طولانی و دویدن تنها برایتان زحمت دارند ، هرچه توانایی اتان برای ورزش کردن بیشتر باشد کالری بیشتری می سوزانید ، این ها مزایای سلامتی حمام بخار هستند که به کاهش وزنتان کمک می کند ، حمام های بخار جدای از نوعشان مزایای دیگری مثل از بین بردن درد عضلانی ، هدف قرار دادن آسم پوستی و ارتقا سلامت قلب را به همراه دارن ، .با افزایش حمام های بخار در خانه ها می توانید از این مزایا حداکثر لذت را ببرید.

6. سونا برای تمیز کردن منافذ پوستی :

زمانی که عرق از منافذ بدنتان خارج می شود ، می تواند کثیفی ها و سلول های مرده پوستتان که در آنجا جمع شده اند را بشوید و پوستتان را سالم تر و تمییز تر کنید ، حمام روزانه و مرتب به همراه آب گرم و ژل دوش که شستنش سخت است ، کافی به نظر نمیرسد تا پوستتان را سالم نگه دارد ، چنانچه نم نمک اشاره کرده است گرما به منافد اجازه می دهد تا باز شوند و نفس بکشند ، همچنین گردش خون در پوست را افزایش می دهد ، بنابراین اکسیژن و روغن های پوستی لازم را برای حفظ کشسانی پوست می گیرد و جذب می کند.

7.سونا یا حمام بخار برای کالری سوزی و کاهش وزن :

زمانی که بدنتان داغ می شود ، متابولیسم افزایش میابد و کالری بیشتری می سوزانید ، مثل رسوب چربی های سرسخت به علاوه توسط تعریق آب و سدیم دفع می کنید ، در حالی که نیم ساعت ماندن در حمام بخار جایگزین نیم ساعت ورزش نمی شود ، شما همچنان 400 تا 600 کالری می سوزانید و احساس سبک تری دارید ، البته حمام بخار به تنهایی شما را به وزن ایده آل اتان نمی رساند.

تاثیر سونا در لاغری

حمام بخار برای کالری سوزی و کاهش وزن

8. سونا سیستم ایمنی بدنتان را ارتقا میدهد :

به طور چشم گیری ثابت شده است که بودن در حمام بخار می تواند سلول های خونی سفید بدنتان را افزایش دهد ، این سلول ها نقش مهمی در مبارزه با عفونت دارند ، بنابراین وقتی تعدادشان بالا باشد بدنتان احتمال بیشتری برای از بین بردن ویروس دار ، د تئوری موجود در پشت این ماجرا این است که به طور مصنوعی اگر دمای اصلی بدنتان را افزایش دهید ، مغزتان فکر می کند که شما تب دارید و بدنتان را وادار به تولید سلول های خونی سفید می کند ، بنا بر درست بودن یا نبودن این کار داشتن جلسات منظم حمام بخار می تواند سیستم ایمنی بدنتان را ارتقا دهد و دور های کمتری بیمار باشید.

9. سونا سلامت قلبتان را افزایش میدهد :

زمانی که دمای بدنتان بالا می رود ، ضربان قلبتان نیز بالا می رود و در این مورد ماندن در حمام بخار از یک ربع تا نیم ساعت مثل ورزش کردن می باشد ، البته ماهیچه هایتان را تحریک نمی کند ، اما برای سیستم قلب و عروقتان خوب است ، گرما به گسترش کوچک ترین رگ ها و مویرگ های خونی کمک می کند و شدت گردش خون در ارگان ها را بهبود می بخشد ، گردش خون سالم یعنی اکسیژن کافی و احتمال کمتری از تجمع خون و ناکارآیی قلب ، بعد از چند جلسه حمام بخار میزان فشار خون افرادی که فشار بالایی داشتند اندازه گیری شده و کاهش یافته بوده است.

10. سونا ظرفیت ورزش را افزایش میدهد :

یکی از موانع برای ورزش موثر ظرفیت تنفسی شما می باشد ، گذراندن وقت در حمام بخار می تواند تاثیرات مشکلات تنفسی را کاهش دهد ، فعالیت های تتفسی را افزایش دهد و تولید اکسید نیتریک رگ گشا را افزایش دهد ، رگ گشا ها رگ های خونی را گشاد می کنند و گردش خون را افزایش می دهند ، این میتواند ظرفیت ورزشی اتان را افزایش دهد به این معنی که میتوانید طولانی تر ورزش کنید ، که به طور طبیعی باعث کاهش وزن می شود ، برای کاهش وزن موثر تر همراه با حمام بخار باید با جلسات 15 تا 20 دقیقه ای دو بار در هفته و افزایش آن به هر روز شروع کنید ، برای راحت تر شدن کار می توانید یک حمام بخار در خانه خود داشته باشید ، در این صورت می توانید بعد از یک روز پر استرس یک حمام بخار بگیرید ، هر صبح قبل از شروع روزتان سموم بدنتان را دفع کنید و یا در هر زمانی که می خواهید از طریق تعریق آب دفع کنید ، بدنتان را سرحال بیاورید و سلامتتان را بهبود ببخشید.

سونا یا همان حمام های بخار مختلف چگونه کار میکنند :

یک حمام بخار اتاقی است که از دمای بین 150 درجه فارنهات تا 195 درجه فارنهایت گرم می شود(65.6 سلسیوس تا 90.6 درجه سلسیوس)

حمام بخار فنلاندی خشک هستند ، درحالی که مدل ترکیه ای آن پر از بخار است ، افراد معمولا 15 تا 30 دقیه در حمام بخار می مانند ، اگرچه دما و سطح رطوبت حمام های بخار متفاوت است ، اما همه به یک شکل بر بدن تاثیر می گذارند.

اینها انواع رایج تری از سونا یا همان حمام های بخار هستند :

سوزاندن چوب

اجاق سوزاندن چوب برای داغ کردن سنگ های حمام بخار استفاده می شود ، دمای هوا بالا است و رطوبت پایین

مزایا و خواص سونا چیست ؟

انواع سونا یا همان حمام بخار

حمام های بخار الکتریکی

پایه یک گرمکن الکتریکی بر روی زمین یا دیوار گذاشته میشود تا محیط را گرم کند دمای هوا بالا است و رطوبت پایین

اتاق بخار

ممکن است این هارا به عنوان خانه های حمام ترکی بشناسید ، دمای هوا پایین است و رطوبت 100% بالا است.

فروسرخ

این حمام بخار از امواج نور برای گرم کردن بدنتان استفاده می کند ، اما حمام گرم نمی شود مزایای این حمام مشابه دیگر حمام های بخار می باشد.

می توانید با تعریق وزنتان را کاهش دهید؟

ممکن است زمانی که در حمام بخار هستید مقدار کمی وزن از دست بدهید و این به خاطر کم شدن آب بدن است ، زمانی که دوباره آب بنوشید وزنتان برمیگردد.

دمای بالا ضربان قلبتان را مثل وقتی که ورزش می کنید ، افزایش می دهد ، حمام بخار ممکن است کالری های اضافه اتان را بسوزاند اما از این به تنهایی برای کم کردن وزن استفاده نکنید ، زیرا این ابزار موثری برای کاهش وزن واقعی نمی باشد.

در سونا یا همان حمام بخار چه میزان کالری از بین می رود؟

با این معادله می توانید به آسانی میزان کالری سوزی در حمام بخار را حساب کنید

تعداد سوخت کالری در 30 دقیقه نشستن یا استراحت کردن *1.5(و2)=سوزاندن کالری در حمام بخار

اگر شما 132 کیلو باشید و در نیم ساعت نشستن یا استراحت کردن 30 کالری بسوزانید ، این را ضربدر 1.5 و 2 کنید تا بتوانید تخمین بزنید که در یک جلسه نیم ساعته حمام بخار چه میزان کالری سوزانده اید ، اما این به این معناست که می توانید 24 ساعت در حمام بخار بمانید ، تا لاغر شوید؟

همه چیز در مورد فواید و عوارض سونا بخار

چه میزان کالری در حمام بخار از بین می رود؟

خطر کم آبی بدن :

گرمای شدید باعث تعریق زیادتان می شود ، زمانی که عرق می کنید ، مایعات بدن را از دست می دهید و چنانچه قبلا در بخش سلامت نم نمک گفتیم اگر بیشتر از میزان مایعی که دریافت می کنید ، آب از دست بدهید بدنتان کم آب می شود و این خطر در حمام بخار وجود دارد ، اما اگر قبل ، در حین حمام بخار و بعد از آن آب بنوشید ، می توانید از کم آب شدن بدنتان جلوگیری کنید.

نشانه های کم آب شدن بدن :

کم آبی شدید نیاز به مراقبت پزشکی فوری دارد ، اگر از حمام بخار استفاده می کنید ، باید به اندازه کافی آب بنوشید.

از این عوارض خفیف تا متوسط کم آبی مطلع باشید :

یا افراد باردار در خطر بیشتری برای کم آب شدن هستند.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
20%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.