در ادامه این بخش از تناسب اندام در نم نمک به بررسی جزئیات کامل کاهش وزن و لاغری با طب سوزنی پرداخته شده است.

نحوه عملکرد طب سوزنی برای کاهش وزن و لاغری

طب سوزنی ، یک درمان جایگزین مبتنی بر سوزن است که گاهی برای کاهش وزن استفاده می شود ؛ این روش مدت طولانی است که در طب سنتی چینی استفاده می شود ، طب سوزی جریان خون ، انرژی حیاتی بدن (یا "چی") را تحریک می کند و به نوبه خود باعث بهبود عوامل متعددی می شود که به لاغری کمک می کند.کاهش وزن و لاغری با طب سوزنی + فواید و عوارضکاهش وزن و لاغری با طب سوزنی + فواید و عوارض

اگر چه دانشمندان در مورد علت مکانیسم آن مطمئن نیستند ، اما تصور می شود که اعمال طب سوزنی ممکن است اشتها را سرکوب کند ، متابولیسم را افزایش دهد و استرس را کاهش دهد با این حال ، این نظریه ها هنوز به طور گسترده به تحقیق و آزمایش نیاز دارند ؛ در ادامه این بخش از تناسب اندام در نم نمک به بررسی جزئیات کامل کاهش وزن و لاغری با طب سوزنی پرداخته شده است.

فواید لاغری با طب سوزنی

طب سوزنی برای کم کردن چربی های اضافی و لاغری

پژوهش : آیا طب سوزنی واقعا برای از دست دادن وزن و لاغری موثر است؟

اگر چه حمایت علمی نسبتا کمی برای این نظریه وجود دارد که طب سوزنی می تواند باعث کاهش وزن شود ، اما برخی مطالعات نشان می دهد که طب سوزنی ممکن است برای افرادی که خواهان لاغر شدن هستند ، مفید باشد به عنوان مثال ، در یک بررسی تحقیقاتی که در مجله بین المللی چاقی در سال 2009 منتشر شده است ، دانشمندان 31 مطالعه (با مجموع 3013 شرکت کننده) را تجزیه و تحلیل کرده اند و دریافتند که طب سوزنی با کاهش قابل توجهی وزن بدن همراه است.

با این حال ، نویسندگان این نظرسنجی هشدار می دهند که بسیاری از مطالعات بررسی شده کیفیت پایین دارند همچنین ، آزمایشات بالینی طب سوزنی به شدت متفاوت است ، زیرا مطالعه مقایسه ی نتایج ، دشوار است.

کاهش وزن با طب سوزنی

چگونگی لاغری و کاهش سایز با طب سوزنی

محققان در سال 2009 در مورد طب سوزنی مطلبی را منتشر کردند ، محققان طب سوزنی یا طب سوزنی شوم (طب سوزنی بدون نفوذ در همان نقاط) را در بدن زنان انجام دادند ، پس از دو جلسه 20 دقیقه ای در هفته برای 5 هفته ، سطح هورمون اندازه گیری شد زنانی که طب سوزنی انجام دادند ، میزان انسولین و لپتین و کاهش شاخص توده بدنی (BMI) را نسبت به زنانی که طب سوزنی شام را انجام دادند ، دریافت کردند.

سایر تحقیقات در مورد طب سوزنی و کاهش وزن نتایجی متفاوتی به دست آورده است به عنوان مثال ، در یک بررسی در سال 2017، محققان آزمایشات بالینی که قبلا در مورد طب سوزنی لیزر برای مدیریت چاقی منتشر شده ، را تجزیه و تحلیل کردند در حالی که برخی از اثرات مثبت در وزن بدن ، شاخص توده بدنی ، محققان نتیجه گرفتند که فقدان مطالعات با کیفیت بالا ، امکان دستیابی به نتیجه گیری قطعی در مورد اثربخشی طب سوزنی لیزر برای لاغری را ندارد.

کاهش وزن با طب سوزنی

لاغری و کم کردن وزن با طب سوزنی مفید یا مضر؟

طب سوزنی چطور باعث لاغری و کاهش وزن می شود؟

با طب سوزنی ، خالی شدن معده آهسته تر صورت می گیرد و معده دیگر خالی نمی ماند ، بنابر این به طور طبیعی فرد همیشه احساس سیری می کند و تمایلی به خوردن ندارد ؛ طب سوزنی با جلوگیری از حرکات دودی شکل روده و ترشح اسید معده ، باعث کم شدن احساس گرسنگی و در نتیجه کاهش وزن می شود.

متخصصان بیمارستان طب سنتی زیبایی پکن چین می گویند : کاهش وزن با استفاده از طب سوزنی در حقیقت به دلیل تنظیم سوخت و ساز و عملکرد غدد بدن است.

مزایای کاهش وزن با طب سوزنی

چگونگی عملکرد طب سوزنی برای کاهش وزن و لاغری

کاهش وزن با استفاده از روش طب سوزنی بهتر است که بر روی افراد جوان و بالغ در سنین بین20 تا 50 سالگی انجام شود ، زیرا در این سن ، رشد بدن کامل شده است و عملکرد تمام بدن کامل و بدون نقص و ایراد است پس در نتیجه درمان با استفاده از طب سوزنی به راحتی متابولیسم بدن را تنظیم می کند و تجزیه چربی های بدن را بهبود می بخشد.

انجام روش طب سوزنی می تواند باعث بی میلی ، تشنگی و افزایش دفعات ادرار گردد که همه ی این حالات کاملا طبیعی هستند. طب سوزنی بر تنظیم کردن میزان متابولیسم چربی های بدن اثر می گذارد ؛ علاوه بر اینطب سوزنی می تواند مشکل اشتهای بیش از حد و ترشح بیش از حد اسید معده را از طریق تنظیم سیستم عصبی با هدف از بین بردن خستگی و گرسنگی ، بیماران را درمان کند.

چگونگی لاغری با طب سوزنی

انجام طب سوزنی برای لاغری و کاهش وزن

یک جلسه طب سوزنی معمولی چگونه است؟

به طور معمول ، یک پزشک طب سوزنی مجاز خواهد بود ، تعدادی از نکات طب سوزنی را که ممکن است از فرد به فرد متفاوت باشد را انتخاب کند ، در طب سوزنی ، سوزن های نازک وارد مناطق مختلف بدن می شوند.

نقاط ، ممکن است بر روی بدن و یا بر روی گوش بیرونی باشد که اگر سوزن ها بر روی گوش استفاده می شود ، به عمق بسیار کم وارد می شوند.در طب سوزنی ممکن است از طب سوزنی الکتریکی استفاده شود. (همچنین به عنوان طب سوزنی لیزر شناخته می شود) ، به آرامی با استفاده از پروب فلزی به جای سوزن طب سوزنی ، نقاط را تحریک می کند.

بعضی از متخصصین طب سوزنی یک دانه یا "بذر" را روی نقاط طب سوزنی خاص گوش قرار می دهند و آن در محل با نوار نگهداری می شوند ، معمولا برای چند روز باقی میماند و می توان به صورت دوره ای آن را ماساژ داد .

چطور با طب سوزنی وزن کم میکنیم؟

چگونگی کاهش وزن و لاغری با طب سوزنی

فواید و مزایای استفاده از روش طب سوزنی برای کاهش وزن و لاغری

طب سوزنی برای افرادی که در جستجوی کاهش وزن در مدت زمان طولانی هستندو نمی خواهند دارو مصرف کنند ، بدون داشتن رژیم غذایی سخت و خاص و انجام ورزش های سنگین بدون احساس درد و نارحتی ها و گرسنگی یک روش مناسب ، کاربردی و طبیعی است.

لاغری و کاهش وزن با روش طب سوزنی علاوه بر تقویت کلیه ها و طحال و حفظ سلامتی بدن ، از طریق باز کردن کانال های انرژی که موجب از بین بردن عوامل بیماری زا در داخل بدن می شود ، باعث بالا بردن مقاومت بدن به منظور از بین بردن عوامل بیماری چاقی ، تحریک نواحی خاصی از بدن نیز می گردد.

طب سوزنی علاوه بر کاهش وزن بدن می تواند با نابود کردن چربی ها به صورت موضعی نیز باعث لاغری و تناسب اندام شود. گفتنی است براساس صحبت های متخصصان طب سوزنی در چین این روش برای رفع چربی های اضافی مثل باسن ، ران پا و سینه ها روش مناسبی است .

مزایای کاهش وزن با طب سوزنی

خوبی های لاغری و کاهش وزن با طب سوزنی

عوارض جانبی احتمالی طب سوزنی برای لاغری :

طب سوزنی فقط باید توسط یک متخصص مراقبت بهداشت و درمان مجاز به طب سوزنی باشدو اگر توسط متخصص انجام نشود ، احتمالا ممکن است عوارض جانبی شامل درد ، خونریزی ، کبودی ، عفونت و آسیب و یا پیونگیری اعضای بدن به دلیل عمق نادرست سوزن ایجاد شود.

سوزن های استریل ، یکبار مصرف (تک نفره) فقط باید در طول طب سوزنی استفاده شوند ؛ اگر دچار اختلال خونریزی ، سیستم ایمنی ضعیف ، ضربان قلب یا مصرف دارو یا مکملهای خون (مانند وارفارین یا سیر) شدید ، ممکن است نامزد خوبی برای طب سوزنی نباشید.

اگر باردار هستید ، قبل از گرفتن طب سوزنی باید با پزشک خود صحبت کنید.

طب سوزنی گوش ، نباید با صلیب گوش اشتباه گرفته شود ، یک روش که خطر عظیمی از جمله عفونت و تغییر شکل را به همراه خواهد داشت برای همین توصیه می شود این روش حتما توسط فردی متخصص انجام شود.

عوارض و مضرات لاغری با طب سوزنی

مضرات و عوارض احتمالی لاغری با طب سوزنی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
20%
کاهش وزن و لاغری با طب سوزنی + فواید و عوارض
3.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,980