امروز در ورزش و تناسب اندام نم نمک چند تمرین برای کمک به هدفتان آورده ایم و در پایان کار سختتان ساق پایی دارید که از داشنتنشان لذت خواهید برد.

لاغری ساق پا با 11 تمرین ورزشی ساده

تغییر ماهیچه های ساق پا بسیار مشکل است اما غیرممکن هم به نظر نمی رسد. تمرینات ساده و موثری وجود دارند که نیازی به هیچ تجهیزاتی ندارند و ممکن است کمی طول بکشد تا ساق های پایتان را به شکل عالی درست کنید چون آن ها به ورزش به اندازه دیگر ماهیچه ها واکنش نمی دهند اما به هر حال سازگاری کلید موفقیت است. امروز در ورزش و تناسب اندام نم نمک چند تمرین برای کمک به هدفتان آورده ایم و در پایان کار سختتان ساق پایی دارید که از داشنتنشان لذت خواهید برد.لاغر شدن ساق پا با 11 تمرین ورزشی سادهلاغر شدن ساق پا با 11 تمرین ورزشی ساده

11 تمرین ورزشی برای لاغر شدن ساق پا

1. پرش با دمبل :

این یک ورزش بسیار ساده اما موثر است. دمبل ها را در کنارتان با یک پا در مقابل دیگری در موقعیت لانگ در دست بگیرید و بلند شوید و پا ها را عوض کنید.

خوش فرم سازی ساق پا

2. بالا آوردن ساق :

پا های خود را به اندازه عرض شانه ها از هم باز کنید ، پاشنه های خود را بلند کنید و سپس پایین بیاورید. می توانید برای افزایش تاثیر از دمبل استفاده کنید و دقت کنید که بدنتان صاف بالا برود و به جلو یا عقب خم نشود.

روش هایی برای لاغر کردن ساق پا

3. دویدن روی پله ها برای لاغری کردن ساق پا :

این کاری است که می توانید هر جا و هر زمانی انجام دهید و فقط سعی کنید این کار را چند بار در هفته و به مدت 10 - 15 دقیقه انجام دهید و تفاوتش شما را متعجب خواهد کرد و البته اگر مشکلی در زانو ها و یا قوزک پا دارید باید از انجام این تمرین صرف نظر کنید.

لاغر شدن ساق پا با ورزش

4. اسکات پیستول برای ساق پاها :

دست هایتان را در سطح شانه و موازی با کف نگه دارید و یک پا را بلند کنید و تا جایی که می توانید بدن خود را پایین بیاورید و مکث کنید ، بایستید و سپس پاها را تغییر دهید.

اجرای حرکت اسکات پیستول

5. معکوس لانگ دمبل برای خوش فرمی ساق پا :

دمبل ها را در کنار بدن خود بگیرید و برای لانگ یک قدم به عقب بردارید و دقت کنید که پای جلویی تان در زاویه 90 درجه باشد و عقب و سپس پاها را عوض کنید.

انجام دادن حرکت معکوس لانگ دمبل

6. اسکات جام برای لاغر کردن ساق پاها :

این یک تمرین پیچیده است که چند گروه ماهیچه را پوشش می دهد. دمبل ها را در کنار سینه خود قرار دهید و تا جایی که می توانید بدن خود را پایین بیاورید ، مکث کنید و به حالت اولیه خود باز گردید.

فواید حرکت اسکات جام برای پاها

7. راه رفتن با نوک پا :

دمبل ها را در کنار بدن خود نگه دارید و پاشنه های پایتان را بلند کنید و یک دقیقه روی انگشت های پایتان راه بروید و استراحت کنید و بعد مجددا این تمرین را تکرار کنید.

راه رفتن بر روی نوک پا

8. بالا بردن ساق نشسته :

برای این تمرین می توانید از تجهیزات ورزشی خاص یا فقط یک صندلی استفاده کنید. فقط دقت کنید که ارتفاع صندلی به شما این امکان را می دهد که با زاویه 90 درجه زانو بزنید و پاشنه پایتان را بلند کنید و سپس پایین بروید.

مزایای حرکت ساق پا نشسته برای ساق پاها

9. طناب زدن برای لاغر کردن ساق پا :

این یک تمرین عالی نه تنها برای ساخت پا ها است ، بلکه برای آمادگی قلبی و تعادل هم مفید است. موسیقی مورد علاقه خود را گوش کنید و از طناب زدن خود لذت ببرید.

داشتن ساق پا خوش فرم

10. کوهنوردی :

این تمرین برای پاها و تنه شما بسیار موثر است. در موقعیت شنا قرار بگیرید و یک زانو را به سمت سینه خود بکشید و به سرعت پاهای خود را عوض کنید و فقط دقت کنید که تنه محکم و پشت شما صاف بماند.

روش لاغر کردن ساق پا چیست؟

11 . راه رفتن کشاورز :

این حرکت مشابه تمرین راه رفتن با نوک پاست که باید دو عدد وزنه را کنار بدن توسط دستانتان نگه داشته و حرکت کنید با این تفاوت که این بار نیاز نیست با نوک انگشتان راه بروید بلکه با کف پا و به صورت طبیعی باید حرکت کنید.

11 تمرین مناسب برای لاغر کردن ساق پا

کشش :

هر مربی و ورزشکاری می دانند که کشش به اندازه ورزش خوب مهم است.

فواید و مزایای حرکات کششی برای پا

انعطاف پذیری ماهیچه را بهبود می بخشد ، جریان خون را افزایش می دهد و احتمال جراحت و آسیب را کاهش می دهد و ما نیز قویاً پیشنهاد می کنیم که از آن صرف نظر نکنید.

این مطلب مفید بود؟
لاغر شدن ساق پا با 11 تمرین ورزشی ساده
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,200