ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، کالری منفی و کالری منفی چیست و کالری منفی دکتر کرمانی و غذاهای کالری منفی برای لاغری و جدول غذاهای کالری منفی و میوه های کالری منفی و آیا سیب زمینی کالری منفی دارد و رژیم کالری منفی و مواد غذایی با کالری صفر و کالری منفی کرفس و کالری منفی در چه مواردی است و غذاهای با کالری منفی و ایا زیاد جویدن غذا باعث لاغری میشود را در نم نمک بخوانید.

لیست غذاهای کالری منفی و صفر برای لاغری

اکثر افراد می دانند که هنگام تلاش برای کاهش یا افزایش وزن ، باید میزان کالری دریافتی خود را در نظر بگیرند. کالری میزان انرژی دخیره شده در غذاها یا در بافت های بدن است. به همین دلیل توصیه های معمول در رابطه با کاهش وزن متمرکز بر مصرف کم کالری یا سوزاندن کالری ذخیره شده از طریق فعالیت بدنی است.لیست غذاهای کالری منفی و صفر برای لاغریلیست غذاهای کالری منفی و صفر برای لاغری

کالری منفی مواد غذایی

بعضی از غذاها در رژیم های لاغری محبوب شده اند زیرا ظاهرا "کالری منفی دارند" ، به این معنی که با خوردن آنها کالری از دست می دهید. در حقیقت کالری منفی یعنی مقدار انرژی که شما برای هضم و جذب یک ماده غذایی مصرف می کنید بیشتر از انرژی ای باشد که آن ماده غذایی در بدن شما آزاد کند. در این بخش از تناسب اندام نم نمک درمورد غذاهای کم کالری و اینکه آیا می توانند به شما در کاهش وزن کمک کنند بیشتر توضیح خواهیم داد.

غذاهای با کالری منفی کدامند؟

غذاها مواد مغذی مختلف و مورد نیاز بدن را تامین می کنند. سه گروه اصلی که انرژی بدن را تامین می کنند شامل کربوهیدرات ها ، چربی ها و پروتئین ها می شوند.

بدن برای هضم و پردازش هر غذایی که می خورید باید انرژی مصرف کند. میزان انرژی مورد نیاز بر اساس غذا متفاوت است.

مواد غذایی مفید در رژیم

غذاهای دارای کالری منفی معمولا به غذاهایی گفته می شود که بدن برای مصرف و هضم به انرژی بالاتری نیاز دارد.

با مصرف غذاهای زیر ، می توانید وزن کم کنید ، زیرا برای هضم آن به انرژی بیشتری نسبت به آنچه دریافت می کنید نیاز دارید.

غذاهای رایج :

غذاهایی که دارای کالری منفی هستند معمولا میوه ها و سبزیجات با محتوای بالای آب هستند.

برخی از نمونه های خاص عبارتند از :

کرفس :

14 کالری در هر فنجان (100 گرم) ، 95% آب

هویج :

52 کالری در هر فنجان (130 گرم) ، 88% آب

کالری منفی هویج

کاهو :

5 کالری در هر فنجان (35 گرم) ، 95% آب

کلم بروکلی :

31 کالری در هر فنجان (90 گرم) ، 89% آب

گریپ فروت :

69 کالری در هر فنجان (230 گرم) ، 92% آب

گوجه فرنگی :

32 کالری در هر فنجان (180 گرم) ، 94% آب

خیار :

8 کالری در هر فنجان (50 گرم) ، 95% آب

هندوانه :

46 کالری در هر فنجان (150 گرم) ، 91% آب

کالری منفی هندوانه

سیب :

53 کالری در هر فنجان (110 گرم) ، 86% آب

میوه ها و سبزیجاتی ، مانند لیمو ، کلم ، توت یا کدو سبز ، نیز معمولا در این لیست قرار دارند.

کالری مورد استفاده در جویدن غذا :

برخی افراد تعجب می کنند که آیا انرژی مصرف شده در هنگام جویدن می تواند به منفی بودن کالری غذا کمک کند. تحقیقات نشان داده است که جویدن آدامس ، سوزاندن کالری در بدن را حدود 11 کالری در ساعت افزایش می دهد. بنابراین چنانچه در نم نمک عنوان شده است مقدار انرژی مورد استفاده در طول چند دقیقه جویدن کرفس یا برخی غذاها احتمالا بسیار کم و نسبتا بی اهمیت است.

کالری سوزاندن با جویدن آدامس

کالری مورد استفاده برای هضم غذا :

در حالی که درست است بدن از کالری برای پردازش مواد غذایی استفاده می کند ، اما مقدار کالری مصرفی کم تر از کالری است که غذاها دارد . در حقیقت مقدار انرژی که بدن شما برای پردازش مواد غذایی استفاده می کند معمولا به عنوان درصدی از کالری که مصرف می کنید و به طور جداگانه برای کربوهیدرات ها ، چربی ها و پروتیین ها تخمین زده می شود.

به عنوان مثال ، انرژی مورد استفاده برای پردازش مواد غذایی حدود 5 تا 10 درصد از کالری موجود در مواد غذایی حاوی کربوهیدرات ، 0 - 5 درصد برای چربی و 20 تا 30 درصد برای پروتئین است.

اغلب غذاهای دارای کالری منفی در درجه اول از آب و کربوهیدرات ، با چربی یا پروتیین کم تشکیل شده اند.

بعید به نظر می رسد که انرژی مورد استفاده برای هضم این غذاها به طور قابل توجهی بیشتر از دیگر غذاهای حاوی کربوهیدرات باشد.

هضم غذاهای کالری منفی

مواد غذایی بدون کالری کدامیک هستند؟

همانند غذاهای دارای کالری منفی ، مواد غذایی بدون کالری مانند آب سرد اغلب سوخت و ساز را افزایش می دهند. برخی تحقیقات افزایش متابولیسم را پس از نوشیدن آب سرد همانند جویدن نشان می دهد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
100%

نظر دادن