انواع حشرات دستشویی و انواع حشرات توالت و انواع حشرات سینک و انواع پشه کوره و مگس توالت و راه های دفع حشرات دستشویی و مگس آشپزخانه و علت زیاد شدن پشه کوره در نم نمک.

انواع حشرات دستشویی و توالت و راه های دفع آن ها

مگس فاضلاب ، همان طور که از نامش پیداست ، در مجرای فاضلاب ، تانک های آلوده و کثیف و خاکِ آلوده به فاضلاب زندگی می کند. این حشره از مواد ارگانیک موجود در لوله ها تغذیه می کند و اگر موقعیت و فرصت مناسب را پیدا کند ، با رساندن خود به مکان هایی مانند سینک آشپزخانه و کف شور حمام ، وارد خانه می شود. البته این حشرات بی آزارند و نیش نمی زنند ، ولی ازآنجاکه تعدادشان به سرعت افزایش می یابد و به شدت آلوده هستند ، وجود آنها در خانه آزاردهنده است.انواع حشرات دستشویی و توالت [راه های دفع]انواع حشرات دستشویی و توالت [راه های دفع]

انواع حشرات دستشویی و توالت و راه های دفع آن ها

معمولا این حشرات را در حال استراحت روی دیوار نزدیک دوش حمام یا در حال پرواز در اطراف سینک آشپزخانه می بینیم. مگس فاضلاب را به ویژه در اطراف سینک و دوش هایی که مدتی بی استفاده بوده اند (مثلا پس از تعطیلاتی طولانی) یا به ندرت استفاده می شوند می بینیم.

مگس فاضلاب حشره کوچکی است که اندازه آن یک هشتم اینچ و حدودا هم اندازه مگس میوه یا پشه است و ، بنابراین ، به راحتی می توان آنها را باهم اشتباه گرفت. رنگ مگس فاضلاب خاکستری یا قهوه ای است و بال هایش روشن است و اگر این حشره را له کنیم ، ماده پودری شکلی از خود بر جا می گذارد. مگس فاضلاب حشره ای کُرک دار است که بدن و بال های آن با مو پوشیده شده است و ظاهری خزدار دارد. این حشرات را ازروی الگوی منحصربه فرد رگه های روی بال ها و الگوی پرواز نامنظم شان می توان شناخت.

انواع حشرات دستشویی و توالت و راه های دفع آن ها

اگر در آشپزخانه یا حمام ، حشراتی با این ویژگی ها دیدید ، احتمالا با مشکل مگس فاضلاب مواجه شده اید. البته باید سایر منابع مانند میوه های گندیده را نیز بررسی کنید ، زیرا ممکن است حشره ای که دیده اید آفتی دیگر باشد.

این حشرات به سرعت می توانند تکثیر شوند و آزاردهنده باشند. شاید باور نکنید ، اما ماده این حشره می تواند بین 30 تا 100 تخم گذاشته و در طول دو روز کرم ها رشد می کنند؛ بنابراین در طول چند روز تکثیر می شوند. همچنین می توانند از طرق مختلف وارد سینک ، کف شود آشپزخانه ، و حمام شوند و اطراف آنجا پرواز کنند و مزاحم شوند. اگر مدتی خانه نباشید ، بعد از برگشت ممکن است این حشرات را ببینید.

مگس فاضلاب یا مگس توالت ابتدا بصورت لارو است ، سپس به مگس بالغ تبدیل می شود.

آیا پشه های فاضلاب نیش می زنند؟

خیر. مگس توالت نیش نمی زند. تنها دلیل نگرانی در مورد آن ها همان آزار دهنده بودن و مزاحم بودنشان است.

از کجا بفهمیم مگس توالت به سرویس بهداشتی هجوم آورده؟

با توجه به موادی که تغذیه می کنند جای تعجب نیست که این مگس ها به جا های مرطوب و دارای مواد آلی هجوم می آورند. لوله های فاضلاب بهترین جا برای زندگی آنهاست. یکی از علائم هجوم این حشرات ، وجود حشره بالغ در آن فضاست ، در صورت دیده شدن حشره بالغ انکان تولید مثلش در آن فضا زیاد است.

بهتر است خروجی لوله های فاضلاب را با نوار های چسبناک پوشانده تا مطمئن شوید آیا مورد هجوم مگس ها قرارگرفته یا خیر. با این روش هنگام خروج مگس ها از لوله فاضلاب ، به نوار می چسبند.

انواع حشرات و مگس فاضلاب : بید کاغذ یا سیلورفیش

یکی از انواع حشرات ریز توالت بید کاغذ است. بید کاغذ خاکستری نقره ای و عاشق رطوبت هستند. شناختن بید کاغذ با شاخک های بلندشان ، دم دو شاخه و حرکت شنامانندشان کار سختی نیست. بید کاغذ در محیط های مرطوب مثل حمام و سرویس بهداشتی زندگی می کند.

راهکار از بین بردن بید کاغذ

برای از بین بردن بید کاغذ استفاده از سم مخصوص حشرات فاضلاب در یک نقطه کارساز نیست چون این حشرات ریز توالت در همه جای خانه حرکت می کنند. بنابراین برای خلاص شدن از بید کاغذ لازم است از سم مخصوص حشرات فاضلاب در همه جای خانه استفاده کنید.

انواع حشرات دستشویی و توالت و راه های دفع آن ها

انواع حشرات و مگس فاضلاب : پشه ریز توالت

سرو کله ی پشه ریز سرویس بهداشتی اکثرا دور روشویی در سرویس بهداشتی و سینک آشپزخانه پیدا می شود. علت وجود پشه ریز توالت در این نقاط این است که لارو این حشرات ریز توالت از بقایای لوله های فاضلاب تغذیه می کنند و به محض بزرگ شدن از لوله خارج می شوند و اطراف روشویی و سینک پیدای شان می شود.

سرعت رشد پشه ریز سرویس بهداشتی زیاد است و در صورت ورود و پیدا کردن جای مناسب خیلی زود تبدیل به لشکر پشه ریز سرویس بهداشتی می شوند. پشه ریز توالت بسیار کوچک است و شاخک های بلندی دارد و اگرچه آزاردهنده است ، خطرناک نیست.

راهکار از بین بردن پشه ریز سرویس بهداشتی

برای خلاص شدن از پشه ریز توالت باید از سم مخصوص حشرات فاضلاب استفاده کنید و علاوه بر آن هرگونه نشتی در لوله ها را هم تعمیر کنید.

انواع حشرات و مگس فاضلاب : هزارپای خانگی

هزارپای خانگی از انواع حشرات ریز توالت است و همان طور که از اسمش پیدا است درون خانه زندگی می کند. هزارپای خانگی زندگی در انباری و زیرشیروانی مرطوب که کسی مزاحمش نشود را ترجیح می دهد اما اگر هیچ جای مرطوبی در خانه پیدا نکند سراغ سرویس بهداشتی و حمام می رود.

هزارپای خانگی از شکاف ها و درزها وارد خانه می شود اما به محض ورود و پیدا کردن جایی مرطوب تخم می گذارد و امپراتوری اش را تشکیل می دهد.

راهکار از بین بردن هزارپای خانگی

به جز استفاده از سم مخصوص حشرات فاضلاب راهکار موثر خلاص شدن از شر هزارپای خانگی نظافت منظم فضاهای دور از دسترس تر حمام و سرویس بهداشتی مثل داخل و پشت کابینت ها و زیر قفسه ها است.

همچنین باید حمام سرویس بهداشتی را تا جای ممکن خشک نگه دارید. برای این کار باید سیستم تهویه را تقویت کنید. نشتی لوله ها هم باید زود تعمیر شوند. تعمیر نشتی لوله ها علاوه بر جلوگیری از زیاد شدن هزارپای خانگی مانع شد حشرات موذی دیگر مثل پشه ریز سرویس بهداشتی هم می شود.

سوسک

در میان حشرات و مگس فاضلاب سوسک یکی از آزاردهنده ترین انواع آن ها است. سوسک زندگی در محیط های تاریک و مرطوب را دوست دارد و فاضلاب یکی از بهترین زیستگاه ها برای سوسک است. اگر فضای سرویس بهداشتی و حمام تند تند تمیز نشود و به مشکلات لوله کشی هم توجهی نشود ، این دو فضا تبدیل به بهشتی برای سوسک می شود.

انواع حشرات دستشویی و توالت و راه های دفع آن ها

سوسک ها فقط از راه فاضلاب وارد خانه نمی شوند و ممکن است از راه های دیگری مثل درزها یا سوراخ های خانه و در و پنجره ی باز هم وارد شوند. چیزی که به رشد و ازدیاد سوسک ها کمک می کند این است که می توانند راحت بین دیوارها و فضاها جابه جا شوند و به خاطر کوچکی تخم های شان هرجایی تخم بگذارند. با این اوصاف حتی آپارتمانی که حسابی تمیز باشد هم احتمالا خانه ی سوسک ها است.

مگس فاضلاب :

مگس فاضلاب جزو حشرات موذی است که در سرویس بهداشتی و حمام دیده می شود. مگس فاضلاب غالبا مشکی است اما ممکن است قهوه ای هم باشد. مگس فاضلاب معمولا در لوله های فاضلاب روشویی و سینک تخم گذاری می کند بنابراین لازم است نشتی های لوله ها را چک کنید تا مانع از تخم گذاری این حشرات موذی شوید.

راهکار از بین بردن مگس فاضلاب :

با رعایت نظافت و سمپاشی مگس فاضلاب این حشرات موذی به سرعت از بین می روند. ساده ترین روش نظافت روشویی و سینک استفاده از آب جوش است. ترکیب نمک ، بیکینگ پودر و سرکه هم در از بین بردن مگس فاضلاب موثر است.

به جز این موارد و سمپاشی مگس فاضلاب نظافت منظم سینک و روشویی فرصت تخم گذاری و زیاد شدن را از مگس فاضلاب می گیرد و این حشرات موذی در مدتی کوتاه ناپدید می شوند.

عنکبوت

در میان حشرات ریز توالتی که هجوم می آورند عنکبوت ها کمی متفاوت هستند. برخی عنکبوت ها را فرصتی برای از بین رفتن پشه ریز توالت و سوسک می دانند و برخی دیگر به قدری از این موجودات می ترسند که ترجیح می دهند هرچه زودتر آن ها را از بین ببرند.

عنکبوت ها مثل سایر حشرات و مگس فاضلاب عاشق رطوبت نیستند اما ممکن است گهگاه در سرویس بهداشتی و حمام دیده شوند.

سمپاشی حشرات و مگس فاضلاب

با رعایت نظافت و خشک نگه داشتن سرویس بهداشتی و حمام می توان از ورود حشرات و مگس فاضلاب جلوگیری کرد اما باید در قدم اول حشرات ریز توالت را از بین برد تا این راهکارها اثر داشته باشند. استفاده از سم مخصوص حشرات فاضلاب و سمپاشی مگس فاضلاب قدم اول در از بین بردن این حشرات موذی است.

بهترین زمان سمپاشی مگس فاضلاب

بهترین زمان برای سمپاشی مگس فاضلاب وقتی است که تا چند ساعت آبریزی درون فاضلاب ساختمان انجام نشود. در خانه های آپارتمانی بهتر است با همسایه ها هماهنگ کنید و بعد سمپاشی مگس فاضلاب را انجام دهید تا کار اثربخش باشد.

بهترین فصل استفاده از سم مخصوص حشرات

بهترین فصل استفاده از سم مخصوص حشرات فصل بهار است که هوا رو به گرمی می رود و حشرات موذی شروع به تخم ریزی می کنند. البته این زمان برای مرحله اول سمپاشی مناسب است و مرحله دوم سم مخصوص حشرات فاضلاب باید در تابستان انجام شود تا حشرات ریز توالت ریشه کن شوند.

قبل و بعد از سمپاشی مگس فاضلاب چه کنیم؟

قبل از سمپاشی مسواک ، حوله ها و سایر وسایل بهداشتی را از دستشویی و حمام خارج کنید تا بخار سم روی آن ها تاثیر نگذارد. پس از سمپاشی هم 4 تا 6 ساعت آب روی سم نریزید تا اثرگذاری بیشتر شود.

چه طور جلوی ورود این جانوران را بگیریم؟

برای جلوگیری از ورود حشرات و مگس فاضلاب و حشرات ریز توالت باید کاری کنید محیط حمام و سرویس بهداشتی برای زندگی این موجودت ایده آل نباشد.

انواع حشرات دستشویی و توالت و راه های دفع آن ها

استفاده از سم مخصوص حشرات فاضلاب و سمپاشی مگس فاضلاب راه حلی لازم است اما برای تداوم نبود این حشرات موذی لازم است نکاتی را رعایت کنید :

رطوبت را کم کنید : گفتیم که رطوبت یکی از مهم ترین عوامل جذب حشرات موذی به حمام و سرویس بهداشتی است. از مواد ضدرطوبت و تهویه هوا استفاده کنید تا رطوبت این دو فضا را کاهش دهید.

مشکلات روشویی و لوله کشی را رفع کنید : اگر حشرات و مگس فاضلاب به دستشویی و حمام خانه تان هجوم برده اند لازم است لوله کشی را بررسی و مشکلات احتمالی را رفع کنید.

مرتب نظافت کنید : اگر حشرات موذی راه شان را به سرویس بهداشتی و حمام باز کنند و غذای مناسب هم گیرشان بیاید دیگر ماندگار می شوند. بنابراین با نظافت منظم سرویس بهداشتی و حمام این فرصت را از آن ها دریغ کنید.

درزها را بپوشانید : اگر پنجره ی حمام و سرویس بهداشتی خوب چفت نشود ، معبر خوبی برای حشرات ریز توالت است. بنابراین درزهای پنجره ها و دیوار را بپوشانید.

مراقب باشید : باید بدانید که حضور پشه ریز توالت و حشرات موذی در سرویس بهداشتی و حمام به معنای راه یافتن آن ها به سایر فضاهای خانه است. بنابراین علاوه بر رفع مشکل و رطوبت این دو فضا رطوبت سایر نقاط خانه را هم کنترل کنید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.