در ادامه نکات مهم خانه داری و نکات ریز خانه داری و ترفنهای سر آشپز و نکات خانه داری آشپزخانه و اصول خانه داری و خانه داری مدرن و دانستنی های خانه داری و توصیه های خانه داری و مهارت های خانه داری و ترفندهای خانه داری جدید و آشپزی و نکات کلیدی خانه داری را در نم نمک بخوانید.

اصول و ترفندهای جدید خانه داری مدرن و امروزی با 70 توصیه

شاید شما فکر کنید که در این مورد همه چیز را می دانید و آگاهی کامل نسبت به آنها دارید . برای مثال تصور کنید که یک تخم مرغ را می شکنید و زرده و سفیده را داخل ظرف می ریزید و در همین حین قسمتی از پوسته هم وارد ظرف می شود . اینک باید چکار کنیم تا پوسته را از ظرف خارج نماییم؟ نکته : استفاده از دست و قاشق راه مناسبی نمی باشد حالا دیدید برخی ازنکاتترفندهای جدید خانه داری مدرن و امروزی + 70 توصیهترفندهای جدید خانه داری مدرن و امروزی + 70 توصیه

خانه داری بسیار ساده را نمی دانید ، در این بخش از سبک زندگی نم نمک به همین دلیل راه های زیادی برای شما تهیه کرده ایم که به کمک آنها می توانید این گونه مسائل را حل و سریع تر و بهتر از آنچه که ممکن است غذا را در خانه تهیه نمایید.

1-سیب زمینی را به رنگ سفید در بیاورید.

قبل از پخت و پز و استفاده از سیب زمینی ، آنرا به مدت کوتاهی در داخل آب سرد قرار دهید تا نقاط خاکستری/قهوه ایی که باعث اکسیداسیون می شوند ، را از بین ببرد .

2-جلوگیری از فاسد شدن

همانگونه که مشاهده کرده اید در فروشگاه ها (برای مثال) گوجه فرنگی را در دمای اتاق به گونه ایی نگه داری می نمایند که هیچ مشکلی برای آنها در چند روز آینده ایجاد نمی شود و

نگه داشتن این دسته از مواد غذایی در دمای اتاق بجای نگه داری در یخچال ، می تواند عمر آنها را افزایش دهد و دیرتر فاسد شوند .

3-به موزها عمر طولانی بدهید

برای تازه تر نگه داشتن موز می توانید انتهای آنها را با استفاده از بسته بندی پلاستیکی بپوشانید و با این حال بهتر است موز ها را از یکدیگر جدا نگه داری نمایید و این بدین دلیل می باشد که با استفاده از بسته بندی پلاستیکی ، گاز اتیلن را از ساقه موز آزاد سازی می کند و در نتیجه میوه سالم تر باقی می ماند .

نگهداری موز

نحوه نگهداری صحیح موز

4-افزایش سرعت رسیدن میوه ها

برای رسیده شدن موز و تبدیل آن از رنگ سبز به زرد می توانید از کیسه های کاغذی استفاده نمایید و هنگامی که موز را در داخل این کیسه ها قرار می دهید ، گاز اتیلن به رسیده شدن آن کمک می کند و این سرعت را افزایش می دهد .

5-میوه های بریده شده را از قهوه ایی شدن حفظ کنید

شما احتمالا شنیده اید که با قرار دادن آب لیمو در مجاور قطعات بریده شده سیب می توان از قهوه ایی شدن آن جلوگیری کرد . چرا که اسید سیتریک و ویتامین C در آب لیمو ، فرایند اکسیداسیون را کاهش می دهد و میوه بریده شده را از قهوه ایی شدن جلوگیری می کند .

6-جلوگیری از سفت و سخت شدن شکر قهوه ایی

برای نرم نگه داشتن شکر قهوه ایی می توانید از پوست پرتقال یا حتی تکه ایی سیب در اطراف و یا داخل شکر قهوه ایی قرار دهید . برای رفع سریع سختی شکر قهوه ایی می توانید از یک فنجان آب کمک بگیرید و بدین صورت است که یک لیوان آب در مایکرویو همراه با شکر قهوه ایی در کنار آن قرار داده و اندکی بعد شکر قهوه ایی از حالت سختی خارج خواهد شد .

7-از بسته بندی های پلاستیکی در یخچال زیاد استفاده ننمایید .

آیا تا به حال شده است که برای ذخیره سازی یک ماده غذایی از بسته بندی های متعدد در یخچال زیاد استفاده کنید؟ شاید برای نگه داری یک ماده غذایی شما بتوانید به راحتی از سبد و یا دیگر وسایل برای نگه داری استفاده نمایید و نیازی به استفاده زیاد و متعدد از بسته بندی های پلاستیکی نباشد .

بسته بندی مواد غذایی

بسته بندی صحیح مواد غذایی

8- در پوشاندن و بسته بندی مواد غذایی خلاقیت به خرج دهید .

شما می توانید در بسته بندی مواد غذایی از خلاقیت خود نیز استفاده کنید و این بدین گونه است که برای نگه داری باقی مانده غذا می توان آنرا در همان ظرف خود و استفاده از فویل به اندازه ظرف استفاده کرد و این راه بسیار ساده ایی می باشد و می توان از آنها مجددا استفاده نمود .

9-بررسی نمایید که آیا تخم مرغ ها قابل استفاده هستند

به آرامی تخم مرغ را در داخل یک ظرف آب سرد قرار دهید و طی یک امتحان مطلع شوید که آیا قابل استفاده است یا خیر؟! برای مطلع شدن از اینکه آیا تخم مرغ قابل استفاده است یا خیر ، همان گونه که در بالا ذکر کردیم می توانید آنرا داخل یک ظرف از آب سرد قرار داده و اگر تخم مرغ در بالای کاسه شناور باقی ماند بدین معناست که قابل استفاده نمی باشد و اگر تخم مرغ به ته کاسه منتقل یافت بدین معناست که قابل استفاده می باشد و می توانید از آن به راحتی استفاده نمایید .

10-خارج کردن تکه پوست تخم مرغ

ممکن است برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که در هنگام شکستن تخم مرغ ، قسمتی از پوسته آن وارد کاسه یا ظرف مورد نظرتان بشود و این کمی ناخوشایند است و ممکن است ظرف مورد نظرتان تحت حرارت بالا باشد نتوانید از دست خود کمک بگیرید! در این حالت می توانید از نیمه شکسته تخم مرغ کمک بگیرید .

11-خارج کردن دانه های موجود در کدو تنبل

برای خارج کردن دانه های موجود در کدو تنبل می توانید از اسکوپ بستنی استفاده کنید چرا که استفاده از آن بسیار ساده و آسان است و می توانید به راحتی و بدون هیچ گونه سختی دانه های موجود در کدو تنبل را خارج سازید .

نحوه پوست کندن سیر

روش آسان پوست کندن سیر

12-شستشوی چربی

برای شستشوی چربی ها می توان از چند مکعب یخ یا حوله کاغذی یا ورق های نازکی از پنیر استفاده کرد که با استفاده از این موارد می توان چربی را هر چه سریعتر شست .

13-جداسازی پوست سیر بدون دردسر

ابتدا تمام تکه های سیر را خارج کنید و سپس تمام تکه را کنار یکدیگر قرار دهید و با استفاده از چاقو انتهای آنها را برش داده و بدون هیچ گونه دردسر اینک پوست سیر جدا شده است .

14-جدا سازی پوست موز

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که نتوانید پوست موز را به راحتی جدا سازید و شاید در هنگام جداسازی پوست موز دچار شک شوید که باید از بالا پوست را جدا سازید یا از پایین؟! بهترین راه برای جداسازی پوست موز ، از بالا به پایین می باشد که بسیار آسان است .

15-جداسازی پوست زنجبیل

برای جداسازی آسان پوست زنجبیل می توانید با استفاده از یک قاشق چایخوری جدا سازید .

16-جداسازی زرده از سفیده

برای جدا سازی زرده از سفیده تخم مرغ ابتدا تخم مرغ را بشکنید و در داخل یک ظرف بریزید و سپس یک بطری پلاستیک انتخاب کنید و آنرا بفشارید تا هوای داخل آن خارج شود و سپس آنرا به ظرفی که تخم مرغ را درون آن ریخته اید نزدیک کنید و اجازه مکش به بطری را با برداشتن انگشت از روی بطری داده تا مکش صورت گیرد و اینک می توانید زرده را از سفیده به راحتی جدا سازید .

روش پوست کندن مرکبات

روش آسان برای پوست کردن آسان مرکبات

17-جداسازی پوست مرکبات

برای جداسازی سریع و آسان مرکبات می توانید از مایکرویو استفاده نمایید و برای انجام این کار می توانید آنها را به مدت 1 دقیقه قرار دهید .

18-جدا سازی پوست سیب زمینی بدون پوست کن

برای جداسازی بهتر و آسان پوست سیب زمینی می توانید از تعدادی تکه یخ استفاده کنید و این بدین گونه است که در مدتی کوتاه آنها را یخ قرار داده و پوست سیب زمینی به راحتی جدا خواهد شد .

19-جداسازی هسته میوه های سفت

برای جداسازی پوست میوه های سنگی مانند آلو و شلیل ابتدا آنرا به دونیمه مساوی تقسیم کنید و سپس با انگشت شست خود میوه را جدا کنید و اینک هسته را می توانید خارج کنید(اگر با انگشت شست خود نتوانید این کار را انجام دهید ، می توانید با استفاده از چاقو آنرا جدا کنید)

پوست کندن آسان تخم مرغ آب پز

روشی آسان برای پوست کندن تخم مرغ آب پز

20- جداسازی پوست تخم مرغ آب پز

برای جداسازی پوست تخم مرغ آب پز شده می توانید آن را داخل یک ظرف درب دار قرار داده و سپس شروع به تکان دادن آن کنید و این راهی بسیار ساده و آسان برای جدا سازی پوست تخم مرغ می باشد .

21-جداسازی آسان و هرچه سریع تر پوست تخم مرغ

برای جداسازی فوری پوست تخم ، می توانید از جوش شیرین یا حتی سرکه استفاده کنید. برای استفاده از این موارد باید پس از آگاهی آب پز شدن کامل تخم مرغ استفاده کنید و به پوست تخم مرغ نفوذ کرده و پوست را جدا می کند .

22-جداسازی پوست آووکادو

برای جداسازی پوست آووکادو ابتدا آنرا به 4 قسمت مساوی تقسیم نمایید و پس از تقسیم کردن آنها با استفاده از یک چاقوی سر تیز می توانید پوست تکه ها را جدا کنید و این کار بسیار آسان است ، همانند جداسازی پوست موز با این تفاوت که با استفاده از چاقو باید آنرا جدا کنید!

23-پوست کندن پیاز بدون اشک

برای متوقف کردن گریه هنگام پوست کندن پیاز می توانید قبل از خرد کردن آن ، آنرا بجوشانید . توجه داشته باشید که این ترفند زمانی امکان پذیر است که شما می خواهید فورا پیاز را طبخ کنید در غیر اینصورت ممکن است پس از خرد شدن پیاز کمی مزه خواهند گرفت . اگر نمی خواهید که بجوشانید ، یک راه دیگر باقی است که می توانید یک تکه نان را در دهانتان قرار دهید که در هنگام نزدیک شدن گازهای تحریک کننده به چشم آنها را به خود جذب می کند و شما را از گریه کردن در هنگام پوست کندن و خورد کردن پیاز جلوگیری می کند

روش آب گیری مرکبات

آب گیری صحیح مرکبات

24-گرفتن بیشترین آب ممکن از مرکبات

برای گرفتن آب میوه صحیح می توانید آنها را در فریزر قرار داده و سپس آنرا به مدت 15 الی 20 ثانیه در مایکرویو قرار دهید و اینک می توانید آب آنها را بطور کامل بگیرید .

25-در هنگام آب گیری مرکبات ، مراقب ورود هر گونه داخل آب میوه گیر باشید.

در هنگام آب میوه گیری توصیه می شود که از ورود دانه ها داخل دستگاه آب میوه گیری خودداری نمایید چرا که می توانند باعث تلخ شدن آب میوه شوند .

26-دانه های انار بدون این که دستانتان قرمز شوند جدا کنید

برای جداسازی دانه های انار می توانید آنها را مانند شکوفه های گل برش داده و سپس هر بخش را از یکدیگر جدا کنید تا دانه هایش راحت تر خارج شوند .

آماده کردن غذا

نحوه درآوردن کلاهک توت فرنگی

روش در آوردن کلاهک توت فرنگی

27-رنده کردن آسان پنیر

قبل از رنده کردن پنیر ، می توانید آنرا قبل از رنده کردن به مدت 30 دقیقه در فریزیر قرار دهید و با این کار رنده کردن پنیر اسان تر خواهد شد .

28-برش دادن آسان پنیر های نرم

برای برش دادن آسان و سریع پنیر نرم می توانید از یک نخ دندان استفاده نمایید حتی برای برش دادن کیک نیز می توانید از نخ دندان استفاده کنید .

29-جدا کردن کلاهک سبز توت فرنگی

برای جدا کردن کلاهک سبز توت فرنگی می توانید از یک نی استفاده کنید به گونه ایی که نی را از قسمت فوقانی توت فرنگی به داخل بفشارید و سپس آنرا خارج سازید و اینک می توانید این کلاهک را با کمترین فشار خارج کرده و برگ های باقی مانده کلاهک را نیز با استفاده از انگشتانتان می توانید جدا سازید .

30-باز کردن درب های شیشه ایی سفت و سخت

برای باز کردن درب شیشه ایی که بسیار سفت و سخت هستند می توانید درب آنرا با یک نوار لاستیکی بپوشانید و مجددا تلاش خود را برای باز کردن آن نمایید . اگر احساس کردید که به دستانتان فشار وارد می شود می توانید درب را با حوله ظرفشویی بپوشانید و اینک با کمی فشار آنرا باز نمایید .

 

31-خودتان شیر کره درست کنید

برای درست کردن شیر کره می توانید از یک قاشق غذاخوری سرکه یا آبلیمو به یک لیوان شیر اضافه کنید و سپس کاملا آنرا هم بزنید . شاید این ترکیب همانند شیر کره حالت کرمی بودن را نداشته باشد ولی می توانید در پخت پنکیک از آن استفاده نمایید .

نکات مهم خانه داری که همه خانمها باید بدانند سری 2

درست کردن ماست یکی از نکات مهم خانه داری

32-برش دادن همزمان گوجه فرنگی گیلاسی

برای برش دادن سریع گوجه فرنگی گیلاسی می توانید آنها را بین دو درب یا دو ظرف صاف قرار داده و یک دست روی ظرف بالایی و در دست دیگر یک چاقوی تیز داشته باشید و از سمت راست تا سمت چپ برش داده که با این کار می توانید بسیار آسان و با کمترین وقت تعداد زیادی گوجه فرنگی را برش دهید .

33-نرم کردن کره در یک آن

شاید برای آب کردن کره ، زمان زیادی باید بگذارید و این که زمان زیادی را باید صرف این کار کنید شاید بسیار خوشایند نباشد . برای کم شدن این زمان و سرعت بخشیدن به آن ، می توانید کره را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و و درب آنرا ببندید که می تواند به شما در صرفه جویی زمان بسیار مناسب و مطلوب باشد .

نکات مهم خانه داری که همه خانمها باید بدانند سری 2

نرم کردن کره یکی از نکات مهم خانه داری

34-ذوب کردن هر چه سریعتر یخ کره

برای ذوب هر چه سریعتر کره می توانید آنرا به قطعات زیادی تقسیم کنید که این کار بسیار فوری است و زمان بسیار کمی می توان برای آن صرف کرد .

35-تبدیل کره ذوب شده به حالت جامد

برای این کار شاید شما به این فکر بیوفتید که کره ذوب شده را می توان در داخل فریزر قرار داد . اما راه دیگری نیز وجود دارد که می توانید آنرا انجام دهید و آن این است که می توانید کره ذوب شده را در یک کاسه کوچک بریزید و کاسه کوچک را در ظرف برگتری که داخل آن ترکیبی از یخ و آب سرد می باشد قرار دهید و مدتی بعد کره به حالت انجماد در خواهد آمد .

36- عسل را کریستالیزه نمایید

برای کریستالیزه کردن عسل می توانید آنرا داخل یک کاسه آب گرم به مدت 5 الی 10 دقیقه قرار دهید که با این کار عسل کریستالیزه می شود .

نکات مهم خانه داری که همه خانمها باید بدانند سری 2

کریستالیزه کردن عسلیکی از نکات مهم خانه داری

37- خود داری از جوشیدن زیاد قابلمه

با قراردادن قاشق چوبی درون قابلمه ازجوشیدن زیاد آن خود داری کنید زیرا چوب ماده ی خوبی برای انتقال گرما نیست و آب داغ از دسته ها دور می شود.پختن کل مرغ با زمان پخت مشابه : زمانی که بوقلمون یا مرغ می پزید گوشت ران قرمز نسبت به سینه سفید زمان پخت بیشتری نیاز دارد حتی سینه یخ زده زمان پخت را بالا می برد.

38- کیک را بدون خرد شدن ببرید

هیچ چیز بدتر از بیرون کشیدن قابلمه برای پخت کیک نیست برای برش کیک بطور منظم قابلمه را چرب کنید و دو تکه کاغذ یکی از چپ به راست یکی ازجلو تاعقب پهن کنید ، کاغذ را دوباره چرب کرده بعد از پخت وقتی خنک شد از لبه های کاغذ استفاده کنید تا کیک را جدا کنید سپس با چاقو تیز برش دهید.

39- از کاغذهای پوستی برای درست کردن مافین استفاده کنید

مشکلی نیست از تکه های کاغذ پوستی 5 اینچی استفاده کنید ، برای اینکه کاغذ بهتربچسبد ابتدا اسپری بزنید بعد مربع های کوچک را در هر سوراخی که لازم است تا دیواره ای صاف را تشکیل دهند فشار دهید.

نکات مهم خانه داری که همه خانمها باید بدانند سری 2

درست کردن مافین کیک یکی از نکات مهم خانه داری

40- جوشیدن شیر بدون حباب

شاید دستگاه اسپرسو ساز درجه یک نداشته باشید ما نمی توانیم در درست کردن اسپرسو کمکی کنیم اما می توانیم بگوییم چگونه به راحتی کف شیر و خامه آن را بگیرید تمام چیزی که نیاز دارید شیشه ی کوچک با در آن است شیشه را تا نصفه پر کنید و انقدر تکان دهید تا دو برابر شود درپوش بطری را 30 ثانیه بردارید.

41 -دم کردن قهوه بدون قهوه جوش

قهوه را در یک قابلمه آب بجوشانید ( از همان مقدار قهوه و آب که برای دستگاه قهوه استفاده می کنید ). زمانی که قهوه را از روی حرارت برمی دارید حدود ( 4 یا 5 دقیقه ) دانه های قهوه ته نشین می شود ، قهوه را از بالا با ملاقه داخل فنجان ها بریزید.

نکات مهم خانه داری که همه خانمها باید بدانند سری 2

درست کردن قهوه یکی از نکات مهم خانه داری

42 - با باقی مانده غذاها چیزی جدید درست کنید

برنج ، پیتزا و مرغ بریان را نگه داری کنید. به جای این که باقی مانده ها را در سطل آشغال بریزید ، آن ها را به غذاهای دیگر مثل خوراک گوشت و خوراک تبدیل کنید.

43- گرم کردن مجدد غذاها بدون اینکه خشک شوند

وقتی پیتزا یا غذاهای پخته شده را مجددا گرم می کنید یک فنجان آب گرم داخل مایکروفر بگذارید تا رطوبت محیط حفظ شود.

44 -به مدت بیشتری کیک را تازه نگه دارید

کیک را با تکه ی نان از خشک شدن نگه دارید . نان کیک را مرطوب نگه می دارد.

نکات مهم خانه داری که همه خانمها باید بدانند سری 2

تازه نگه داشتن کیک یکی از نکات مهم خانه داری

45 - پاستا را در مایکروفر گرم کنید

سس پاستا صدای جلز ولزی را ایجاد می کند پاستاهای باقی مانده را بصورت دنات در بشقاب بریزید.

46- گرم کردن نان

کلید گرم کردن غذاها مرطوب نگه داشتن آن است وقتی می خواهید نان را گرم کنید ماکروفر را روی حرارت پایین تنظیم کنید ویا حوله مرطوب را دور آن بپیچید.

47 - نگه داری گیاهان تازه به مدت طولانی

جای یخی ها را با آب پر کنید و درآن گیاه ها را بریزید تا مدت طولانی بماند البته می توانید روغن زیتون هم استفاده کنید.

48 - خنک کردن نوشابه ها بدون رقیق کردن

نوشابه ها را مقداری با انگور یخ زده خنک نگه دارید.

نکات مهم خانه داری که همه خانمها باید بدانند سری 2

خنک کردن نوشابه یکی از نکات مهم خانه داری

49 - گوشت ها را به تکه های کوچک برش بزنید و سرخ کنید

سرخ کردن گوشت مثل سرخ کردن چیزهای دیگر است.

50 - عمر مفید آجیل را افزایش دهید

آجیل را با پوست فریز کنید تا روغنهای طبیعی خود را حفظ کند (ممکن است در طول زمان در دمای اتاق حبس شود).

51 - قهوه را بدون رقیق کردن خنک کنید

جا یخی را با قهوه باقی مانده (در دمای اتاق خنک شده) پرکنید و مکعب ها را در فریزر قرار دهید. مکعب های قهوه در فنجان بریزید می توانید مکعب ها را با اضافه کردن شیر و شیرین کننده سفارشی کنید.

52 - تمیز کردن چدن بدون زنگ زدگی

چدن تمیز کردن با آب صابون ، اصلا . در عوض ، چدن را با اسکراب نمک برای از بین بردن مواد غذایی تمیز کنید.

نکات مهم خانه داری که همه خانمها باید بدانند سری 2

تمیز کردن چدن یکی از نکات مهم خانه داری

53 - از بین بردن بوی بد از دستان

معمولا بوی بد سیر و پیاز دستان با آب لیمو ، جوش شیرین ، یا فولاد ضد زنگ از بین می رود. چرا فولاد ضد زنگ؟هنگامی که فولاد را لمس می کنید ، مولکول های فولادی با مولکول هایی که باعث ایجاد گرگرفتگی می شوند (مانند گوگرد از سیر) متصل می شوند.

54 - تمیز کردن آسیاب قهوه

آسیاب قهوه کثیف نمی شود ، اما اغلب قهوه داخل آن گیر می کند. برای از بین بردن چیزهایی که در آن گیر کرده ، چند تکه نان را به دستگاه کوچک ، بریزید ، سپس می بینید قهوه به نان چسبیده!

55 - میوه و سبزیجات بدون مواد شیمیایی

میوه و سبزیجات را از مواد شیمیایی پاک کنید . اسکراب تازه تولید شده از مخلوط جوش شیرین و آب برای از بین بردن جرم و ماسه ، و سموم استفاده کنید.

نکات مهم خانه داری که همه خانمها باید بدانند سری 2

تمیز کردن مایکرو فر یکی از نکات مهم خانه داری

56 - مایکروفر را بدون زحمت تمیز کنید

اسفنج را در آب خیس کنید ، آن را در مایکروویو بگذارید و آن را یک دقیقه در اطراف صفحه گردون قرار دهید . این کار ، همه چیزهایی که داخل مایکروویو وجود دارد ، نابود می کند (آن را آسانتر می کند تا بعدا پاک شود) به علاوه کمک می کند تا اسفنج ضد عفونی شود!

57 -براق کردن کتری برقی

آهک اغلب روی کتری های برقی ، و سایر ابزارهای آشپزخانه فلزی ساخته می شود. برای اینکه آنها را شفاف و درخشان کنید آنها با یک بخش سرکه و آب لایه برداری کنید . البته اگر هیچ المنت الکتریکی ندارد فلز را در محلول بشویید و کتری را با آب سرکه پر کنید و بگذارید به مدت یک شب بماند.

58 -نو شدن قاشق های چوبی

وقتی قاشق های چوبی دقیقا مانند روز اول به نظر نمی رسد آنها را در یک طرف آب جوش داده و بگذارید زیر نور خورشید خشک شود.

نکات مهم خانه داری که همه خانمها باید بدانند سری 2

نو کردن قاشق چوبی یکی از نکات مهم خانه داری

59 -نو شدن تخته گوشت

تخته برش چوبی را با نمک کمی تمیز کنید و با نیمی لیمو تمیز ذرات غذا و بوی غذا را از بین ببرید . به تخته روغن مواد معدنی بمالید ( آن را در یک فروشگاه سخت افزار پیدا کنید )

60 - مراقبت از ترکیب همه چیز

دو تخته برش داشته باشید - یکی برای گوشت خام ، یکی برای هر چیز دیگر. این کار به جدا کردن آب میوه و سبزیجات خام از گوشت کمک می کند و شما خانواده تان را از آلودگی متقابل ایمن نگه می دارد. اگر بلند پروازانه تر هستید ، دو تخته رنگ مختلف بخرید ، بنابراین هیچ سردرگمی وجود ندارد.

61 - دستور العمل ها را تمیز نگه دارید

دستور غذا یا کتاب آشپزی را داخل کابینت آشپزخانه بگذارید . لپ تاپ یک ابزار موثربرای پر کردن کتاب های آشپزی سنگین تر از فضای کاری خود هستند.

62 -خشک نگه داشتن اسفنج

از کلیپس برای نگه داشتن اسفنج استفاده کنید تا زودتر خشک شود کاهش رطوبت اسفنج یعنی کاهش رشد جرم ، باکتری ، قارچ

نکات مهم خانه داری که همه خانمها باید بدانند سری 2

خشک نگه داشتن اسفنج یکی از نکات مهم خانه داری

63- کاهش لغزش تخته گوشت

دستمال مرطوبی را روی تخته پهن کنید تا از لیز خوردن مواد جلوگیری کنید.

64 -لبه های تیز چاقو را ببندید

هنگام نگه داشتن چاقوها در کشو ، مراقب باشید با چاقو دست را ، نبرید علاوه بر ثابت نگه داشتن آن هنگامی که کشو باز است . بستن چاقو یا همچنین خالی کردن تیغه ها)ضروری است.

نکات مهم خانه داری که همه خانمها باید بدانند سری 2

تیز کردن چاقو یکی از نکات مهم خانه داری

65 -چاقوها را تیز کنید

چاقو ها را در جا چاقویی سر وته نگه دارید تا از آسیب آنها جلوگیری کنید. پس از خرد کردن ، با پشت چاقو مواد غذایی را داخل ظرف یا کاسه منتقل کنید کشیدن روی تخته با تیغه باعث می شود سریع ترکند شود. حتما بچه ها را مراقب باشید.

66 - یاد بگیرید آتش را سریع خاموش کنید

قبل از توقف آتش سوزی ریختن جوش شیرین به آتش سوزی الکتریکی یا چربی برای خاموش کردن آن موثر است زیرا جوش شیرین وقتی حرارت می بیند کربن دی اکسید آزاد می کند تا آتش خاموش شود.


چند ترفند و ریزه کاری در آشپزی

برای خوشمزه تر شدن قرمه سبزی : یک ساعت مونده به سرو توش رب انار بریزید

برای خوشمزه تر شدن کتلت : تو موادش زیره و پودر آویشن بریزید

برای اینکه پنیر پیتزاتون خوب کش بیاد : قبل از اینکه پیتزا رو داخل فر بزارید روش آب اسپری کنید

برای اینکه آش رشته لعاب داشته باشه و خوشمزه تر بشه : کمی بلغور گندم همراه حبوبات خیس کنید و با هم بپزیدشون

برای برداشتن ترشی از ظرف ترشی : از ملاقه استیل استفاده نکنید چون باعث میشود ترشی زود خراب شود

ترفندهای آشپزی

ترفندهای آشپزی

اگر میخوهید پیتزا یا بعضی از غذاهایی که داخل فر طبخ میشود لطیف تر شود : هنگام پخت داخل فر یک ظرف آب جوش قرار دهید .

برای تازه ماندن برنج پخته در یخچال : یک تکه نان روی آن قرار دهید.

برای ترد شدن گوشت : روی همه قسمت های آن مخلوطی از سرکه و روغن زیتون بمالید و بگذارید بماند ، سپس بپزید

برای بهتر رنگ دادن زعفران : هر مقدار زعفران ساییده شده یا حتی نسابیده را در ظرف مورد نظر ریخته و روی آن یک تکه یخ بگذارید تا در دمای اتاق یا آشپزخانه یخ آب شود.نتیجه را خواهید دید.با این روش ماندگاری رنگ و بو و طعم آن به مراتب بیش از دم کردن آن با آب داغ یا جوش خواهد بود.

این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
95%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی