ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، تمیز کردن این بخش از خانه اندکی مشکل است اما با برنامه ریزی و نظم کاری به راحتی می توانید آشپزخانه تمیزی داشته باشید. در این بخش از رازهای خانه داری نم نمک نکات مهم در تمیز کردن آشپزخانه را برای شما آورده ایم .

تمیز کردن آشپزخانه به سادگی و سرعت ترفندهای خاص

آشپزخانه یکی از مهمترین قسمت های خانه و مکانی است که خانم های خانه دار بیشتر وقت خود را درون آن می گذرانند . تمیز کردن این بخش از خانه اندکی مشکل است اما با برنامه ریزی و نظم کاری به راحتی می توانید آشپزخانه تمیزی داشته باشید. در این بخش از رازهای خانه داری نم نمک نکات مهم در تمیز کردن آشپزخانه را برای شما آورده ایم .تمیز کردن آشپزخانه به سادگی و سرعت ترفندهای خاصتمیز کردن آشپزخانه به سادگی و سرعت ترفندهای خاص

نکات مهم در تمیز کردن آشپزخانه

چند روش برای از بین بردن لایه های آهکی درون سماور و کتری وجود دارد :

  1. برای از بین بردن جرم های تازه و لایه های نازک آهکی سماور ، ابتدا بگذارید سماور داغ شود ، سپس مقداری آب یخ درون آن بریزید. در این روش اگر سماور بیش از حد داغ شود به آن آسیب می رسد .
  2. مقداری مساوی از سرکه و آب در سماور بریزید و به مدت نیم ساعت بجوشانید تا جرم ها از دیواره کنده شود. برای از بردن بوی نامطبوع سرکه از داخلسماور چند بار آب را درون سماور بجوشانید و خالی کنید .
  3. برای از بین بردن رسوب سماور از فلس صدف یا همان گوش ماهی ها استفاده کنید . گوش ماهی آهک موجود در آب را به خود جذب می کند و نمی گذارد آهک آب به دیواره های سماور جذب شود.
  4. برای جرم گیری کتری و سماور مقداری جوش شیرین حل شده در آب استفاده کنید.
  5. برای رسوب زدایی در ظرف مورد نظر دو یا سه سیب زمینی رنده کنید و بگذارید نیم ساعت با آب بجوشد. سپس یک تکه زاج سفید کوبیده شده به آن بیافزایید و نیم ساعت دیگر بجوشانید.
  6. برای از بین بردن رسوبات درون کتری یا سماور آب بریزید و آن را در جایخی یخچال بگذارید. سپس آن را بشویید و با آب تازه بگذارید به جوش آید .

تمیز کردن درون کتری و سماور

روش تمیز کردن پیشخوان

برای تمیز کردن روی پیشخوان کابینت و وسایل آشپزخانه از یک محلول ملایم و ساده ضد عفونی کننده استفاده نمایید.

تمیز کردن کارد و چنگال میوه خوری

کارد و چنگال میوه خوری خود را سریع با آب ولرم و مایع ظرفشویی و اسکاچ نرم بشویید و شستن آنها را به بعد موکول نکنید و آنها را در آب خیس نکنید زیرا تیغه و دسته آن زیبایی خود را از دست خواهد داد. حتما پس از شستشو کارد و چنگال ها را خشک نمایید .

تمیز کردن سینک ظرف شویی

نمک پودر و جوش شیرین را با هم مخلوط و با کمی آب آن را به صورت خمیر درآورید .سپس با این خمیر و یک دستمال نرم ، سینک ظرف شویی را تمیز و براق کنید.

یک دستمال یا حوله کاغذی را ربا سرکه خیس کرده و روی محل های مورد نظر پهن کنید و تا صبح صبر کنید سپس سینک را بشویید .

سرکه و نمک پودر را مخلوط کرده تا خمیری به دست آید سپس با آن رسوب را بسایید تا کاملا پاک شود.

برق انداختن سینک ظرفشویی

تمیز کردن وسایل آشپزخانه

روی پیش خوان و وسایل آشپزخانه به علت رطوبت ، گرما و تاریکی قارچ رشد می کند و باعث بیماری می شود بنابراین باید روی پیشخوان را با محلول زیر تمیز و ضد عفونی کرد .

در مقداری آب گرم یک قاشق چایخوری جوش شیرین ، یک قاشق غذاخوری صابون مایع و یک قاشق الکل سفید بریزید و روی وسایل را با محلول آغشته به ابر تمیز کنید . سپس با یک پارچه نم دار روی سطوح را کاملا پاک کنید و با استفاده از یک پارچه نخی تمام سطوح را کاملا خشک کنید.

تمیز کردن ظروف نقره

برای برق انداختن ظروف نقره ، یک پارچه نرم را به روغن زیتون آغشته کنید و روی سطوح ظروف نقره تان بکشید .

ضد عفونی ظروف آشپزخانه

تمیز کردن ظروف شیشه ای ، چینی و لعابی

برای درخشندگی ظروف شیشه ای ، چینی و لعابی ، خمیری از سرکه یا آب لیمو و نمک پودر تهیه کنید و ظروف را با آن شسته و آب بکشید. برای تمیزی ظروف شیشه ای کمی سرکه به آب مورد استفاده برای آب کشی اضافه کنید .

ضدعفونی کردن تخته گوشت

برای ضدعفونی کردن تخته خرد کردن گوشت ، تخته را با آب و صابون بشویید و پس از شستشو آن را با سرکه و سپس با آب اکسیژنه رقیق اسپری کنید.

تمیز کردن فیلتر هود

فیلتر هود را در آورید و مایع ظرفشویی بر روی آن بریزید. سپس آب گرم روی آن بریزید و اجازه دهید که 10 الی 15 دقیقه همانگونه باقی بماند. سپس با کمک یک فرچه آن را تمیز کرده و لکه هایش را از بین ببرید.

تمیز کردن ظروف چدنی

برای تمیز کردن ظروف چدنی و از بین بردن خط و خش آن ، یک لیمو را با نمک درشت و روغن زیتون آغشته کنید و با آن به پاک کردن سطوح بپردازید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن