خانه تکانی عید و  برای خانه تکانی عید از کجا شروع کنیم و چگونه خانه تکانی راحتی داشته باشیم و خانه تکانی فوری و خانه تکانی آشپزخانه و خانه تکانی سریع و لیست کارهای خانه تکانی و نکات مهم در خانه تکانی عید و خانه تکانی عید را از کجا شروع کنیم و خانه تکانی عید نوروز و خانه تکانی را از کجا شروع کنیم و خانه تکانی سریع و بهترین زمان شروع خانه تکانی و برنامه ریزی برای خانه تکانی را در نم نمک بخوانید.

 برای تمیزکاری عید از کجا شروع کنیم؟

با نزدیک شدن به ایام عید ، زمان خانه تکانی ها نیز فرا می رسد ، و هر کس با توجه به شرایط خود اقدام به تمیز کردن خانه و آماده شدن برای ورود به سال جدید می کند. تمیز کردن منزل گاهی بسیار سخت و مشکل به نظر می رسد.با این وجود قبل از شروع خانه تکانی ، می بایست اقداماتی انجام شود که خانه تکانی را راحت تر کند .دور ریختن وسایل اضافی و دور ریز یکی از مهمترین اقدامات پیش از خانه تکانی است. در این بخش از نم نمک ، با کارهای قبل از تمیز کردن منزل بیشتر آشنا می شوید.خانه تکانی عید نوروز را از کجا شروع کنیم؟خانه تکانی عید نوروز را از کجا شروع کنیم؟

برنامه ریزی خانه تکانی

زمان شروع خانه تکانی

برنامه ریزی را قبل از شروع خانه تکانی انجام دهید

اگر قصد خانه تکانی برای ایام عید دارید حتما از یک ماه مانده به فروردین ماه ، شروع به تمیز کاری کنید زیرا نگهداشتن انجام کارها برای روزهای آخر ، فشار زیادی به سلامت بدن وارد می کند و احتمال آسیب دیدن را افزایش می دهد. هر روز مقداری از کارها را انجام دهید و به اندازه مناسب استراحت کنید تا با رسیدن به ایام عید ، انرژی کافی داشته باشید.البته این خانه تکانی را نباید فقط به محل زندگی خود معطوف کنید. دیدن یک خانه تمیز توام با تغییرات ، در روحیه شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

برنامه ریزی برای شروع خانه تکانی

کارهایی که قبل از خانه تکانی باید انجام دهید

به سراغ بالش ها بروید

بالش ها را اگر در زیر میکروسکوپ نگاه کنید بسیار متعجب خواهید شد. سلول های مرده ی پوست ، مایعات بدن ، کنه ها ، کپک ها و باکتری ها و حشره های میکروسکوپی دیگر سلامتی رابه خطر انداخته و موجب به هم ریختن خواب می شوند ، تنها بخشی از آلودگی های رایجی هستند که در بالا یا درون بالش ها وجود دارند. متخصصان توصیه می کنند هر 18 ماه یکبار بالش ها را تعویض نمائید . استفاده از روکش ها و شستن هر 3 ماه یکبار بالش ها ، باعث افزایش عمر استفاده از بالش می شود.

دور ریختن غذاهای اضافی در یخچال

به طور معمول بیش از دو یا سه روز نمی توان غذا را درون یخچال نگهداری کرد زیرا امکان فاسد شدن و مسمومیت آن بسیار است. بنابراین غذاهایی که بیش از این زمان در یخچال مانده اند را دور بریزید.نگهداری غذاهای مانده در فریزر بهتر از یخچال است زیرا تا 4 ماه سالم باقی می ماند.

خانه تکانی را از کجا شروع کنیم

دور ریختن کاغذهای باطله

بدون شک در کتابخانه و یا کشوها ، انبوهی از کاغذها وجود دارد که شاید مقدار اندکی از آنها مهم است و بقیه را به خاطر وسواس نگه داری می کنید. خانه تکانی فرصت مناسبی برای حذف این نوع کاغذها است. فقط اسنادی را نگهداری کنید که در آینده ، قابل استفاده می باشند.

دور ریخت برس های کثیف دستشویی

یکی از وسایلی که برای بتمیز کردن سرویس بهداشتی مورد نیاز است ، برس های توالت می باشد ، اما به دلیل آلودگی بسیار آن ، باید به طور مرتب و یا هر 6 ماه یکبار تعویض گردد. البته تعویض آن بستگی به میزان و نوع مصرف شما دارد. ضد عفونی کردن برس و دسته ، بر عمراین وسیله می افزاید.

درو ریختن برس های کثیف

به داروها نیز رسیدگی کنید

اغلب داروهایی که در طول سال تهیه می کنند در صورت عدم مصرف و اتمام تاریخ انقضاء ممکن است تبدیل به مواد سمی و خطرناک شوند. داروها را بررسی کنید و اگر تاریخ مصرف آنها تمام شده بود ، جدا کرده و دور بریزید. البته روش صحیح دور ریختن داروهایی مانند قرص ، شربت ، پماد و کپسولها این است که آنها را به داروخانه تحویل بدهید تا به صورت درست و ایمن ، دفع شوند.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی