ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، اکثر خانواده ها برای خنک کردن محیط از کولرهای آبی یا گازی استفاده می کنند که هر چند روش معمولی ست اما تنها راه برای خنک ماندن در هوای داغ تابستان نیست.

ترفندهای خنک کردن منزل بدون کولر

گرمای تابستان جزء جدایی ناپذیر این فصل زیباست و همه ما باید به نوعی با این موضوع کنار بیاییم و آن را بپذیریم. اکثر خانواده ها برای خنک کردن محیط از کولرهای آبی یا گازی استفاده می کنند که هر چند روش معمولی ست اما تنها راه برای خنک ماندن در هوای داغ تابستان نیست.ترفندهای خنک کردن منزل بدون کولر + 10 روشترفندهای خنک کردن منزل بدون کولر + 10 روش

وسایلی که از ورود گرما در تابستان جلوگیری می کند

افزایش دمای هوا در تابستان و مقابله با گرما در این فصل ، همواره یکی از دغدغه های مردم در منازل است که در نگاه اول به نظر می رسد راه حلی به جز استفاده از کولر ندارد.

خنک کردن منزل بدون کولر

چگونه از ورود گرما در تابستان جلوگیری کنیم

10 راه حل ساده برای کاهش دمای منزل وجود دارد که در زیر شماری از آنها را بررسی می کنیم :

1- بستن پنجره ها یا کشیدن پرده ها :

این روش ، باعث کاهش دمای هوای داخل منزل تا حد فراوانی است. به طوری که بیش از 30 درصد از گرمای هوای داخل منزل ، از طریق پنجره وارد می شود. از این رو ، کشیدن پنجره ها ، باعث کاهش دمای هوا به میزان 20 درصد می شود.

2- بستن در اتاق ها :

بستن در اتاق ها باعث جلوگیری از خروج هوای سرد به سایر بخش های گرم منزل می شود و می توان از این روش برای موقع خواب استفاده کرد.

3- استفاده از پنکه به جای کولر :

استفاده از پنکه ، به فرد احساس استفاده از نسیم دریا را می دهد. اما ترفند ساده ای وجود دارد که باعث خنک شدن فضا می شود. بدین ترتیب که پس از روشن کردن پنکه یک ظرف بزرگ آب یخ را در گوشه ای در مقابل پنکه قرار دهید.

راه حل ساده برای کاهش دمای منزل

تبدیل باد گرم پنکه به باد خنک

4- تعویض ملحفه ها :

در فصل تابستان باید از استفاده از ملحفه های پشمی یا پارچه های نخی خودداری کنید. بلکه بهتر آن است از ملحفه های پنبه ای استفاده کرد. زیرا باعث پایین نگه داشتن دمای بدن می شود.

5- تأکید بر کاستن دمای بدن به جای دمای هوای منزل :

پیشینیان ما بدون در اختیار داشتن کولر ، بانوشیدنی های سرد و پوشیدن لباس های کمی خیس یا کاهش دمای بدن از داخل ، خودشان را از گرمای هوا در امان می داشتند.

6-استفاده ازتهویه هوا در حمام یا آشپزخانه :

با استفاده از این روش ، می توان هوای گرم پس از آشپزی یا حمام را از منزل خارج کرد.

7- استفاده بالش های دارای کیسه آب سرد :

با استفاده از این نوع بالش ها که در داخل آنها کیسه آب یا ژل سرد در طرفین آن قرار دارد ، می توان حرارت بدن را کاهش دارد. گذاشتن بطری آب یخ یا آب سرد در محل قرار گرفتن پاها بر روی تخت باعث کاستن دمای بدن و آرام شدن اعصاب می شود.

8- باز کردن پنجره در ساعات پایانی شب :

در برخی مناطق ، که دمای هوا در شب های تابستان کاهش می یابد می توان با باز گذاشتن پنجره های منزل ، اجازه داد قبل از خواب ، هوای خنک وارد منزل شود.

9- حذف لامپ های رشته ای :

لامپ های رشته ای حدود 90 درصد انرژی شان را به صورت گرما ، هدر می دهند. از این رو ، باید به جای آنها از لامپ های کم مصرف استفاده است.

بستن پنجره ها یا کشیدن پرده ها و خنک کردن منزل

بدون کولر خنک شوید

10- نوشیدن آب :

با بالا رفتن دمای هوا ، بدن از طریق تعرق ، به طور خودکار دمای خود را کاهش می دهد و بدن با تعرق بیشتر ، دمای بدن را پایین می آورد. از این رو ، بدن همواره به مایعات بیشتری برای جبران این کمبود مداوم آبنیاز دارد. علاوه بر این ، نوشیدن آب باعث افزایش رطوبت بدن و شادابی می شود.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
90%

نظر دادن