چگونه تلخی گریپ فروت را بگیریم و از بین بردن تلخی پوست گریپ فروت و رفع تلخی گریپ فروت و نحوه گرفتن آب گریپ فروت و بهترین زمان مصرف گریپ فروت و گریپ فروت را چگونه بخوریم و گریپ فروت را با چی بخوریم و آب کرفس و گریپ فروت و گریپ فروت واسه چی خوبه و روش نگهداری آب گریپ فروت و چگونه گریپ فروت را خشک کنیم در نم نمک.

چگونه تلخی گریپ فروت را بگیریم؟

اگرچه ممکن است غیرقابل تصور به نظر برسد ، نمک - نه شکر - می تواند طعم گریپ فروت را تلخ تر و شیرین تر کند. اگر شکر را هم به اندازه زیاد بپاشید ، می تواند تلخی و طعم ترش را از بین ببرد ، اما نمک در واقع به جای پوشاندن آنها ، این مزه ها را متعادل می کند.چگونه تلخی گریپ فروت را بگیریم؟چگونه تلخی گریپ فروت را بگیریم؟

شاید شما هم برای تهیه شربت یا آب گریپ فروت طبیعی کلی زحمت کشیده اید اما در نهایت تلخی آن توی ذوقتان زده است. برای رفع تلخی آب گریپ فروت می توان راهکارهایی استفاده کرد تا یک آب گریپ فروت خوشمزه و مقوی داشته باشید و زحماتتان هدر نرود. البته آب پرتقال هایی که در بازار عرضه می شوند با روش هایی صنعتی تلخی آن ها گرفته شده است. اما شما برای از بین بردن تلخی آب گریپ فروت در خانه از چه روش هایی می توانید استفاده کنید؟ با ما همراه باشید.

چگونه تلخی گریپ فروت را بگیریم؟

از بین بردن و رفع تلخی آب گریپ فروت طبیعی

بعضی از گونه های پرتقال ممکن است کمی تلخی داشته باشند یا هنگام آبگیری تلخی آن ها بیشتر حس شود. اما دلایل دیگری نیز می تواند باعث تلخ شدن آب گریپ فروت شما باشد که با برطرف کردن این علت ها ، از تلخ شدن آب گریپ فروت می توانید جلوگیری کنید.

یکی از اصلی ترین دلایل تلخی آب گریپ فروت پوست های سفید پرتقال هستند. پس حتما قبل از آبگیری ، قسمتهای سفید میوه را کاملا جدا کنید.

گرفتن آب گریپ فروت با آبمیوه گیری برقی ممکن است باعث تلخی شود ، بهتر است آب گریپ فروت ها را با آب پرتقال گیری دستی بگیرید و از صافی رد کنید تا تفاله نداشته باشد و تلخ نشود.

آب گریپ فروت را بهتر است همان دقایق اولیه استفاده کنید زیرا این ماده به مرور زمان تلخ می شود.

اگر می خواهید آب گریپ فروت را برای چند ساعت یا چند روز نگه دارید ، آن را در ظروف شیشه ای در دار بریزید و در یخچال نگه دارید. (کمتر در معرض هوا قرار داشته باشد)

با این حال اگر آب گریپ فروتی که گرفته اید کمی تلخ است می توانید از دو روش برای رفع تلخی آن استفاده کنید.

چگونه تلخی گریپ فروت را بگیریم؟

1. ترکیب آب گریپ فروت با عسل برای رفع تلخی

عسل تا حد زیادی تلخی آب گریپ فروت را گرفته و در عوض به آن شیرینی دلچسبی می دهد. می توانید به هر لیوان آب گریپ فروت ، یا ترکیب آب گریپ فروت و کمی آب نارنگی ، یک قاشق مرباخوری عسل اضافه کنید سپس آن را در یخچال گذاشته و بعد با تکه های یخ نوش جان کنید. با این ترکیب شربت پرتقال خانگی نیز می توانید تهیه نمایید.

2. رفع تلخی آب گریپ فروت با هل و گلاب

گلاب به گرفتن تلخی آب گریپ فروت کمک می کند. همینطور هل عطر و طعم بهتری به آن می دهد. به علاوه این ترکیب ، آب گریپ فروت شما را مقوی تر خواهند کرد و طبع آن را معتدل می نمایند.

چگونه تلخی گریپ فروت را بگیریم؟

ترکیب هل و گلاب با آب گریپ فروت

نکته مهم : از آنجا که طبع پرتقال و همچنین طبع نارنگی «سرد» است ، افزودن عسل ، هل و گلاب به آب گریپ فروت همچون مصلح عمل کرده و غیر از رفع تلخی آب گریپ فروت ، طبع آن را معتدل می سازد.

علت تلخی آب گریپ فروت و دیگر مرکبات چیست؟

تلخی در آب برخی از مرکبات مثل پرتقال و گریپ فروت ، ناشی از لیمونوئیدها است. لیمونین و نومیلین دو ترکیب عمده از گروه لیمونوئیدها هستند که از مزه تلخی برخوردار بوده و غلظت بالای این ترکیبات به ویژه لیمونین در آب گریپ فروت و کنستانتره آن باعث ایجاد پدیده تلخی (dylayed bitterness) می گردد.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.