ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

شستن برنج و فواید شستن برنج و طرز شستن برنج و مقدار نمک برای خیساندن برنج و طرز خیساندن برنج کامفیروز و برنج تایلندی را چگونه دم کنیم و برنج تازه را چند ساعت باید خیس کرد و چگونه برنج خوب درست کنیم و برای سفید شدن برنج هنگام پخت و برنج ابکش برای 20 نفر و فیلم آموزش برنج آبکش در نم نمک.

آیا شستن برنج باکتری های آن را از بین می برد؟

شستن برنج قبل از طبخ آن ، هیچ تاثیری بر «محتوای باکتریایی» برنج پخته نخواهد داشت زیرا در واقع این میزان حرارت در هنگام پخت است که باکتری های موجود را از بین می برد.فواید شستن برنج چیست؟فواید شستن برنج چیست؟

شستن برنج

به گزارش نم نمک به نقل از ایندیپندنت ، متخصصان بهداشت تغذیه می گویند : آنچه بیشتر نگران کننده است این است که برنج پخته شده یا خیس شده ، چه مدت در دمای اتاق نگهداری شود چرا که پختن برنج ، هاگ باکتری های بیماری زای آن موسوم به «باسیلوس سرئوس» را از بین نمی برد.

هاگ باکتری ، نوعی هاگ است که ساختار آن توسط باکتری ها سازماندهی شده است.

نگهداری برنج خیس شده یا پخته در دمای اتاق می تواند هاگ های باکتری را فعال کند و باعث شود که شروع به رشد کنند.

این باکتری ها سمومی تولید می کنند که با پختن یا گرم کردن مجدد غیرفعال نمی شوند و می توانند به بیماری شدید دستگاه گوارش منجر شوند.

بنابراین مطمئن شوید که برنج خیس کرده یا پخته را برای مدت طولانی در دمای اتاق نگه نمی دارید.

شستن برنج

برخی از دلایل دیگر شستن برنج

به گفته متخصصان ، از دلایل دیگر شستن برنج ، زدودن گردوغبار ، حشرات ، سنگ های کوچک و تکه های پوسته برنج است که در فرایند تولید برنج به جا مانده اند.

از طرفی در سال های اخیر ، استفاده گسترده از پلاستیک در زنجیره تامین مواد غذایی به پیدا شدن ریزپلاستیک ها در غذاهای ما از جمله برنج منجر شده است. یک مطالعه نشان داد که در فرایند شستن ، تا 20 درصد از ریزپلاستیک ها از بین می روند.

احتمال وجود آرسنیک نیز از دلایلی است که بسیاری از افراد ترجیح می دهند برنج را پیش از مصرف بشورند. هرچند مطالعات نشان می دهد که شستن برنج حدود 90 درصد آرسنیک آن را می زداید اما از طرفی مقدار زیادی از سایر مواد مغذی مهم آن از جمله مس ، آهن ، روی و وانادیوم را نیز از بین می برد.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن