ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، قرص ماشین ظرفشویی و انواع قرص ماشین ظرفشویی و بهترین قرص ماشین ظرفشویی و نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی و کاربردهای فوق العاده قرص ماشین ظرفشویی در خانه و کاربردهای قرص ماشین ظرفشویی در تمیز کاری خانه را در نم نمک ببینید.

10 کاربرد قرص ماشین ظرفشویی در تمیزکاری خانه

قرص های ماشین ظرفشویی برای جمع کردن آب اضافی ، از بین بردن لکه ها و حل کردن چربی و روغن در تکه های به جا مانده از مواد غذایی پروتئینی طراحی شده اند. بنابراین اصلا جای تعجب نیست که متوجه شویم این قرص ها می توانند کمی فراتر از ماشین ظرفشویی هم کاربرد داشته باشند. اخیرا این قرص ها را در قسمت های دیگر هم تست کردیم و متوجه شدیم که خواص بسیار زیادی دارند که در این قسمت از سبک زندگی و خانه داری نم نمک آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.10 کاربرد قرص ماشین ظرفشویی در تمیزکاری خانه10 کاربرد قرص ماشین ظرفشویی در تمیزکاری خانه

1. درِ اجاق گاز

همیشه تمیز کردن در اجاق گاز کار سختی است؛ مخصوصا این که بخواهید داخل اجاق گاز را تمیز کنید. استفاده از قرص ظرفشویی حل شده در آب گرم و کشیدن آن روی در گاز از قسمت داخلی ، به راحتی آن را تمیز می کند.

استفاده قرص ماشین ظرفشویی

2. ماهیتابه ها و ظروف سوخته

همان طور که گفتیم این قرص های ظرفشویی دقیقا همان گونه که برای در اجاق گاز مناسب هستند ، می توانند قسمت های سوخته ماهیتابه را نیز به راحتی تمیز کنند. دقیقا زمانی که ناامید شده اید ، این قرص های ظرفشویی به کمک شما می آیند.

تمیز کردن ماهیتابه سوخته

3. فنجان قهوه

حتما تعداد زیادی ماگ و یا فنجان دارید که از رنگ قهوه دچار لک شده اند. این لکه ها به راحتی از بین نمی رود و احساس می کنید که برای همیشه ماندگار هستند اما قرص ماشین ظرفشویی و حل کردن آن داخل مقداری آب بعد از یک ساعت می تواند تمام این لکه ها را از بین ببرد؛ به شرطی که در نهایت آن را با آب داغ بشویید.

4. سطل زباله ها

سطل زباله ها گاهی اوقات به شدت کثیف می شوند. علت آن هم باقی ماندن تکه های غذا و دیگر خرده زباله هایی است که داخل آن ها ریخته اید اما در هر حال بهتر است که حداقل دو بار در سال آن ها را به طور کامل بشویید. راحت ترین راه این است که سطل آشغال را تا جایی که می توانید با آب گرم پر کنید. سپس یک عدد قرص ماشین ظرفشویی داخل آن بیندازید و منتظر باشید تا این قرص داخل آب حل شود. سپس یک ساعت صبر کنید و بعد آن را با آب داغ بشویید.

قرص ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن سطل

5. یخچال

آیا بقایای مواد غذایی داخل یخچال شما ریخته و کثیف شده و نمی دانید چه کار کنید؟ ترکیب قرص ماشین ظرفشویی و مقداری آب گرم چیزی است که در این موارد نیاز دارید. این قرص ها می توانند برای مواد غذایی که کمی هم آبکی هستند ، لکه ها را به خوبی از بین ببرند. کافی است این قرص را داخل آب گرم حل کنید و با دستمال روی قسمت هایی بکشید که کثیف شده اند سپس با آب گرم و دستمال تمیز یک دور دیگر روی این لکه ها بکشید.

قرص ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن یخچال

6. سینک

شاید برایتان جالب باشد که سینک ظرفشویی با این روش تا چه حد تمیز شده و برق می افتد گاهی اوقات سوختگی حاصل از ماهیتابه ها و یا مواد غذایی دیگر ، رنگ تیرگی به سینک ظرفشویی می دهند. در نتیجه در چنین مواردی می توانید یک عدد قرص ظرف شویی را به عنوان یک پاک کننده استفاده کنید. فقط باید آن را با کمی آب گرم داخل سینک بریزید و کمی صبر کنید و بعد از شستن نهایی متوجه براق شدن و نو شدن سینک ظرفشویی خواهید شد.

تمیز کردن سینک با قرص ماشین ظرفشویی

7. نشت روغن

اگر ماشین شما روغن ریزی دارد و گاراژ را کثیف کرده ، قرص ظرفشویی کمک خواهد کرد که این لکه ها را از بین ببرید. این قرص ها می توانند به راحتی روغن را به خودشان جذب کنند و با اسکراب کردن می توانید تمامی لکه ها را از بین ببرید. بسته به حجمی که روغن ریزی انجام شده ، می توانید از چند عدد قرص استفاده کنید. البته باید اجازه دهید که ماده پاک کننده حدود نیم ساعت در آن قسمت باقی بماند و بعد آن را با آب گرم بشویید.

8. توالت

زمانی که نوبت به تمیز کردن دستشویی می رسد می توانید یک عدد قرص ماشین ظرفشویی را داخل کاسه توالت فرنگی بریزید. همزمان که کارهای دیگری می کنید ، قرص ماشین ظرفشویی داخل آب حل شده و باعث تمیز شدن آن خواهد شد.

فواید قرص ماشین ظرفشویی برای تمیزی توالت

9. ماشین لباسشویی

معمولا داخل ماشین لباسشویی باکتری و آلودگی های زیادی وجود دارد بنابراین بسیار مهم است که هر سه ماه یکبار داخل آن را تمیز کنید. البته روش های مختلفی برای این کار وجود دارد اما راحت ترین آن ، انداختن یک عدد قرص ماشین ظرفشویی داخل کابین لباسشویی است. باید اجازه دهید که ماشین لباسشویی با آب گرم بچرخد. این روش بسیار سودمند است و به راحتی داخل آن را تمیز می کند و بقایای به جا مانده از آلودگی لباس را از بین می برد.

قرص ماشین ظرفشویی برای لباسشویی

10. صندلی های پلاستیکی داخل بالکن

اگر داخل تراس یا بالکن از صندلی های پلاستیکی استفاده کرده اید و این صندلی شما لکه هایی دارد ، قرص های ماشین ظرفشویی یک راه آسان و سریع برای تمیز کردن لکه های روی آن ها هستند. کافی است که این قرص ها را داخل یک سطل آب گرم بریزید و یا با استفاده از پد ، آن ها را به لکه های روی صندلی بزنید و تمیز کنید.

**نکته : این روش برای لوازم پلاستیکی کاربرد دارد اما بهتر است که ابتدا آن را روی قسمت کوچکی امتحان کنید و مطمئن شوید که رنگ لوازم را از بین نمی برد.

**نکته مهم : بسیار مهم است که قبل از استفاده از هر نوع ماده پاک کننده ای از دستکش های محافظتی برای دستتان و همچنین ماسک استفاده کنید و مستقیما آن را تنفس نکنید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن