اصول میزبانی از مهمانی که شب میمونه و راهنمای میزبانی از مهمانی که شب میمونه و اصول میزبانی عالی از مهمونی که شب قراره بمونه و فوت و فن میزبانی مناسب از مهمانی که شب میمونه را در بخش سبک زندگی نم نمک بخوانید.

راهنمای میزبانی از مهمانی که شب میمونه

همانطور که می دانید در فرهنگ ما مهمان نوازی اهمیت بسیاری دارد و به آن سفارش شده است اما آیا تا بحال در رابطه با مهمان داری مقاله ای را مطالعه کرده اید؟ یا به دنبال راه هایی برای راحتی بیشتر مهمان خود بوده اید؟ حتما پاسخ تان منفی است. به همین دلیل در این بخش متفاوت از سبک زندگی نم نمک راه کارها و ترفندهایی را به شما برای راحتی بیشتر مهمان معرفی می کنیم که علاوه بر کلی بودن توضیحات ، کاربردی و موثر خواهند بود.راهنمای میزبانی از مهمانی که شب میمونهراهنمای میزبانی از مهمانی که شب میمونه

فوت و فن میزبانی

در صورت امکان اتاقی را به مهمان اختصاص دهید :

قبل از ورود مهمان اتاقی را برای او آماده کنید و اگر اتاق به اندازه ی کافی ندارید اتاق خود یا کودکتان را به مهمانتان اختصاص دهید. از سرمایش و گرمایش اتاق خواب اطمینان حاصل کنید و لوازم لازم را در اتاق بگذارید.

نور مناسب در فضا ایجاد کنید :

به دلیل عدم شناخت مهمانان از فضای جدید آنها به نور کافی برای حرکت در اتاق نیاز دارند. چراغ های رو میزی کاملاً مناسب هستند تا به راحتی در نیمه شب فضا را روشن کنند. علاوه بر روشنایی مناسب در اتاق مهمان ، شب خواب های کوچک را در سراسر خانه روشن بگذارید تا مهمانان بتوانند راه خود را پیدا کنند.

ایجاد نور مناسب برای مهمان

خانه را به مهمان معرفی کنید :

اگر مهمانتان از راه دوری آمده و چند روزی میزبان او هستید ، از همان ابتدا جای حمام و دستشویی را به او نشان دهید و زمان آماده شدن او ، میان وعده ای برایش آماده کنید.

محلی را برای باز کردن چمدان مهمانان فراهم کنید :

محلی را برای قرار دادن چمدان ها اختصاص دهید تا نیازی نباشد مهمان ها برای برداشتن وسایل دچار مشقت شوند همچنین چمدان ها آلوده هستند و بهتر است به منظور جلوگیری از انتقال آلودگی جا به جا نشوند.

بالش و ملحفه های بیشتری داشته باشید :

بالش های زیادی داشته باشید تا مهمانان به دلخواه خود یکی را انتخاب کنند. همچنین پتو اضافه در دسترس آنها قرار دهید تا درصورت سرد شدن هوا از آن استفاده کنید.

تهیه بالش و ملحفه بیشتر برای راحتی مهمان

ملحفه های تمیز در اختیار مهمان قرار دهید :

وقتی متوجه آمدن مهمان می شوید اولین کاری که باید انجام دهید شستن ملحفه های رختخواب است ولی اگر پس از رفتن مهمانان ملحفه ها را بشویید دیگر نیازی به شست و شوی مجدد نیست.

لوازم بهداشتی اضافی در دسترس داشته باشید :

بعضی اوقات مهمانان فراموش می کنند ، برخی وسایل را با خود بیاورند .بنابراین یکی از کارهایی که می توانید برای راحتی بیشتر آنها انجام دهید این است که وسیله بهداشتی مانند لوسیون ، شامپو ، نرم کننده ، ضد آفتاب و ...را داخل سبد و اتاق مهمان قرار دهید.

سرویس های بهداشتی را برای ورود مهمانان آماده کنید :

قبل از ورود مهمان سرویس بهداشتی خود را تمیز کنید و حتما مایع دستشویی مایع برای استفاده ی مهمان در داخل سرویس بهداشتی قرار دهید. در مطالب قبلی اصول میزبانی در نم نمک خواندید که به عنوان موردی مهم حتما حوله های شخصی رو جمع آوری کنید و چند حوله ی تمیز در آنجا بگذارید.

تمیز کردن سرویس بهداشتی

حوله و دستمال تمیز به مهمانان اختصاص دهید :

همیشه حوله و دستمال تمیز را به همراه پتو و سایر لوازم در اختیار مهمان قرار دهید که در صورت نداشتن حوله و ... نیازی به درخواست نداشته باشند.

خوراکی های مورد نیاز را برای مهمانان تهیه کنید :

از میهمان بپرسید که آیا به چیز خاصی برای خوردن یا نوشیدن نیاز دارند در این حالت قهوه ، چای ، شیر ، آب در دسترس داشته باشید. مواد اصلی دیگری را که فکر می کنید میهمان می تواند به آن نیاز داشته باشد را فراهم و آنها را در دسترس قرار دهید. همچنین ، برای سهولت کارها ، قبل از ورود مهمانان یک برنامه غذایی تهیه کنید ، برنامه ریزی این اطمینان را به شما می دهد که تمام مواد غذایی را در خانه داشته باشید و زمان بیشتری را با میهمانان بگذرانید.

خرید مواد غذایی مورد نیاز مهمانی

رمز عبور وای فای را در اختیار مهمانان قرار دهید :

یکی از امکانات مورد نیاز برای مهمانان اتصال به اینترنت است که شما می توانید با در اختیار قرار دادن رمز وای فای به آنها به راحتی بیشتر آنها کمک کنید.

شارژر اضافه داشته باشید :

اگر خود یا سایر اعضای خانواده عادت به تعویض هر ساله تلفن همراه دارید ، در صورت سالم بودن شارژرها حتما آنها را نگه دارید ، چراکه ممکن است یکی از مهمان ها فراموش کرده باشد شارژر خود را همراه بیاورد و از شما درخواست شارژر کند.

میان وعده ای برای مهمانان در نظر بگیرید :

برای مهمان هایی که اقامت دارند لازم است در طول روز تدارک میان وعده ببینید ، میان وعده می تواند شامل نوشیدنی ها ، کیک و ... باشد البته قبل از آن بهتر است از ذائقه آنها آگاهی لازم را پیدا کنید.

کیک برای میان وعده

مجله های بروز داشته باشید :

مجله یا روزنامه در منزل داشته باشید تا مهمان ها متناسب با سلیقه با خواندن آنها خود را سرگرم کنند.

قبل از مهمان نخوابید :

اگر مهمانتان تمایل دارد با شما صحبت کند و همراهتان فیلم تماشا نماید او را تنها نگذارید. اگر مهمانتان خسته است و راه درازی را پیموده و نمی تواند با شما تا آخر شب صحبت کند ، صحبتتان را کوتاه کنید و او را به اتاقش راهنمایی نمایید تا استراحت کند.

فکر غذای روز بعد باشید :

قبل از ورود مهمان ها مواد غذایی لازم را تهیه کنید تا زمان حضور آنها مجبور به تنها گذاشتنشان و خرید نباشید. قبل از خواب ، به فکر غذای روز بعد باشید و غذاهایی را درست کنید که مهمانتان دوست دارد.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی