نحوه فیله کردن ماهی و طرز برش ماهی و فیله ماهی و برش ماهی از کمر و روش فیله کردن ماهی حسون و طرز تهیه فیله ماهی قزل آلا و طرز تهیه ماهی قزل آلا با استخوان و چگونه تیغ ماهی حسون را جدا کنیم و طرز پاک کردن ماهی سفید در نم نمک.

آموزش تصویری نحوه فیله کردن ماهی

پاک کردن ماهی نیاز به مهارت و تبحر خاصی دارد ، کار پر دردسری که کثیف کاریهای زیادی دارد و معمولا خریداران برای راحتی خود ، آن را به فروشنده می سپرند.نحوه فیله کردن ماهی[آموزش تصویری]نحوه فیله کردن ماهی[آموزش تصویری]

اما در این خبر به سراغ تکنیکی رفته ایم که به شما یاد می دهد در کوتاهترین زمان ممکن ، در نهایت پاکیزگی و دقت تنها با استفاده از دو چوب کوچک ، محتویات شکم یک ماهی را خارج کنید.

آموزش تصویری نحوه فیله کردن ماهی

یک روش جالب برای خالی کردن شکم ماهی

دو عدد چوب استیک یا همان سیخ چوبی معمولی را از کناره های آبشش درون بدن ماهی کرده و سپس بصورت همزمان آنها را بچرخانید تا دل و روده ماهی بطور همزمان درگیر چوب شود. حالا تنها یک حرکت کافی است تا همه قسمت های اضافه بیرون آورده شود.

آموزش روش صحیح فیله کردن و جدا کردن استخوان ماهی خام و پخته ، مهارتی که بسیار مورد نیاز برای پخت غذاهای دریایی است.

ماهی را به گونه ای که شکم ماهی سمت خودمان باشد روی تخته کار قرار دهید. آن گاه بوسیله نوک چاقو زیر شکم ماهی را از قسمت سر تا انتهای دم برش دهید. سپس داخل شکم را کاملا تخلیه کنید.

آموزش تصویری نحوه فیله کردن ماهی

حالا قسمت کمر ماهی را با چاقو به ضخامت کمتر از نیم سانتیمتر برش بزنید و از قسمت دم تا پشت سر ماهی ادامه دهید. اینک با نوک چاقو خط وسط دو فیله را برش دهید به گونه ای که چاقو روی سطح استخوان را لمس کند ، به کمک انگشتان فیله را به آرامی از سطح استخوان جدا کنید.

سپس ماهی را از سمت بغل روی تخته کار قرار دهید و چاقو را از قسمت کمر داخل کرده به گونه ای که نوک چاقو از قسمت شکم بیرون زده شود و به این ترتیب فیله را به طور کامل از استخوان جدا سازید حالا فیله را از قسمت دم ماهی به گونه ای که آسیبی به استخوان نرسد جدا سازید. اکنون آن قسمت از فیله که به آبشش ها متصل است را نیز جدا سازید.

آموزش تصویری نحوه فیله کردن ماهی

حالا فیله بدست آمده را از خط وسط برش دهید. سپس پوست ماهی را با دستانتان نگه دارید و با چاقوی تیز آن را از گوشت جدا نمائید. اینک فیله را به اندازه دلخواهتان برش دهید.

آموزش تصویری نحوه فیله کردن ماهی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.