نگهداری برنج خام در فریزر و نگهداری برنج خام در فریزر نی نی سایت و نگهداری برنج در سطل پلاستیکی و نگهداری برنج در شیشه نوشابه و نگهداری برنج در شیشه نوشابه نی نی سایت و نگهداری برنج در یخچال و نگهداری برنج در بالکن و مدت نگهداری برنج پخته در یخچال و نحوه نگهداری برنج که کرم نزند در نم نمک.

نحوه نگهداری برنج خام در فریزر

شما می توانید برنج نپخته را در بسته بندی مخصوص خود یا بسته بندی شده در ظرف مخصوص فریزر منجمد کنید. از آنجایی که برنج نپخته فریزر پسند است ، پس از پخته شدن برنج ، بافت آن هم تغییر نخواهد کرد. وقتی برنج نپخته در فریزر نگهداری می شود تا 18 ماه ماندگاری دارد.نحوه نگهداری برنج خام در فریزر [نکات]نحوه نگهداری برنج خام در فریزر [نکات]

نحوه نگهداری برنج خام در فریزر

برنج خام را در کیسه پلاستیکی مثل زیپ کیپ ها قرار دهید و قبل از اینکه کاملاً آن را ببندید ، تا جایی که می توانید هوا را خارج کنید به این ترتیب برنج را تا 2 سال در انبار یا تا 10 سال در یخچال می توانید سالم نگهداری کنید ، نگهداری برنج خام در فریزر با این روش بیش از 10 سال خواهد بود. اگرچه با این روش برنج ماندگاری طولانی دارد اما بهتر است برنج را زودتر از این زمان مصرف کنید. این روش نگهداری برای برنج قهوه ای نیز مفید است ، اما فقط 6 ماه در انبار و 1 سال در یخچال یا فریزر تازه و سالم می ماند. اگر کیسه های ذخیره سازی پلاستیکی را می شویید و مجدداً استفاده می کنید ، قبل از گذاشتن برنج ، مطمئن شوید که کیسه کاملاً خشک شده است ، هرگونه رطوبت می تواند باعث رشد کپک روی دانه های برنج شود.

برنج نپخته را در سطل های پلاستیکی دربسته بریزید تا به راحتی دسترسی داشته باشید. سطل های پلاستیکی محکم با درب های مناسب انتخاب کنید تا مطمئن شوید ، برنج در کمترین وضعیت ممکن در معرض هوا قرار می گیرد. اطمینان حاصل کنید که سطل ها از قبل شسته و خشک شده باشند و سوراخ یا شکافی نداشته باشند که آفت ها بتوانند به داخل آن نفوذ کنند. اگر اغلب برنج را طبخ می کنید ، این گزینه عالی است ، زیرا می توانید مقدار برنجی را که نیاز دارید ، بردارید و به راحتی ظرف را دوباره ببندید. ماندگاری برنج قهوه ای به این صورت 6 ماه و برنج سفید تا 10 سال است. با این حال ، همیشه باید قبل از پختن آن را از نظر علائم فساد (تغییر رنگ ، بوی عجیب ، سرخرطومی) بررسی کنید.

استفاده از کیسه های وکیوم ، راه دیگری برای نگهداری از برنج است. به کمک کیسه های وکیوم شده نگهداری برنج خام در فریزر ، حدود 30 سال ، افزایش پیدا می کند ، اما این راه خوبی برای نگهداری برنج قهوه ای نیست ، زیرا روغن های طبیعی در برنج قهوه ای باعث خراب شدن آن می شوند. درب فریزر شما گرم ترین نقطه است و تغییرات دمایی بیشتری را تجربه می کند ، بنابراین برنج را در آنجا قرار ندهید.

نحوه نگهداری برنج خام در فریزر

اگر می خواهید برنج خام و نپخته را از دسترس حشرات در امان نگه دارید ، بهتر است ، برنج را در ظرفی در بسته قرار دهید ، البته که داخل ظرف باید کاملاً خشک باشد و در محیطی که مرطوب نیست قرار داده شود.

کیسه ها و ظروف بدون هوا را در یک منطقه خنک و خشک با تهویه خوب قرار دهید ، برای مثال محیط انباری یا کمد محل مناسبی برای نگهداری برنج خام است. در واقع هر جایی که دور از گرما یا نور باشد مکان خوبی است. اطمینان حاصل کنید که اتاق دارای تهویه مطبوع یا حداقل دارای یک فن است تا جریان هوا مناسب باشد. هوای کهنه یا راکد می تواند رطوبت اتاق را افزایش دهد و باعث خراب شدن سریع برنج شود.

اگر در یک منطقه گرم و مرطوب زندگی می کنید ، حتماً از رطوبت گیر استفاده کنید ، به خصوص اگر برنج را در گاراژ یا انبارِ جداگانه و مجزایی خارج از خانه خود نگهداری می کنید. ظروف یا کیسه های برنج را به جای زمین ، روی قفسه قرار دهید چرا که بهترین محل برای نگهداری برنج ، هر نقطه ای از زمین است که دسترسی آفات به آن سخت تر باشد. ذخیره کردن اشیا به صورت عمودی علاوه بر اینکه باعث صرفه جویی در فضا می شود دسترسی برای آفات را نیز دشوارتر می کند. بهتر است که برنج را در کشو نگهداری نکنید ، زیرا هوای داخل کشو ، مقداری رطوبت را در خود نگه می دارند که می تواند باعث فاسدشدن سریع برنج شود.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.