ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، روش نگهداری پوست لیمو ترش و روش نگهداری پوست لیمو ترش در یخچال و روش نگهداری پوست لیمو ترش در فریزر و روش خشک کردن پوست لیمو ترش و دمنوش پوست لیمو ترش و خواص و مضرات پوست لیمو ترش و پودر پوست لیمو ترش و نگهداری لیمو ترش در شیشه و روش نگهداری لیمو ترش در آب و چگونه پوست لیمو ترش را خشک کنیم و استفاده از پوست لیمو ترش پس از آبگیری و گرفتن تلخی پوست لیمو ترش در نم نمک.

روش نگهداری پوست لیمو ترش

مرکبات رو بعد از خرید دور از نور مستقیم آفتاب و در جای خنک نگهداری کنید. اگر در مکانی زندگی می کنید که دسترسی همیشگی به لیموترش ندارید می تونید آبِ لیمو و رنده پوست لیمو رو فریز کنید. پوست لیمو رو می تونید به روش دلخواه رنده و بعد در کیسه ضخیمی ریخته و فریز کنید ، دقت کنید قبل از بستن کیسه هوای داخل اون رو خالی کنید. آب لیموترش رو بعد از گرفتن می تونید در جا یخی بریزید تا یخ بزنه و بعد در همون جایخی یا در کیسه تا سه ماه در فریزر نگهداری کنید. مسلما عطر و طعم لیموی فریز شده به اندازه تازه نیست.روش نگهداری پوست لیمو ترشروش نگهداری پوست لیمو ترش

روش نگهداری پوست لیمو ترش

روش های رنده کردن پوست مرکبات :

منظور از رنده پوست مرکبات Zest ، صرفا رنده لایه رنگی بیرونیه و لایه سفید رنگِ زیرِ سطح پوست تلخه و کاربردی در شیرینی پزی نداره. در واقع ابزارهای ابداع شده همه در جهت کمک به رنده شدن پوست مرکبات بدون قسمت سفیدی هستن. چهار روش برای رنده پوست مرکبات وجود داره :

  • اولین روش استفاده از نوعی رنده از جنس استیل به نام زسترهCitrus Zester که سرش حفره هایی داره. برای استفاده از این وسیله ، حفره ها باید روی پوست مرکبات قرار داده شه و بعد زستر رو با فشار به سمت پایین بکشید.

روش نگهداری پوست لیمو ترش

نتیجه استفاده از زستر رشته هایی بلند ، باریک و تاب خورده از پوست مرکباته که برای تزئینِ کرم های روی کیک یا روی دسر بسیار کاربردیه. برای استفاده از رشته های تهیه شده با زستر در دستورها ، ابتدا نوارها رو با چاقو کمی ریز و بعد طبق دستور به مواد اضافه کنید.

روش نگهداری پوست لیمو ترش

همونطور که گفته شد از رشته های پوست مرکباتی که با زستر بدست میاد برای تزئین (گارنیش) هم استفاده می شه. بعضی از زسترها چاقویی شیاری Built-in Channel Knife در وسط برای برش نوارهای ضخیم تر تعبیه شده که برای تزئین نوشیدنی ها و دسرها کاربردیه.

روش نگهداری پوست لیمو ترش

دومین وسیله متداول برای رنده مرکبات رنده ای به نام میکروپلِین microplane zester نام داره. برای استفاده از میکروپلین ، یک عدد تخته روی سطح کار بذارید و رنده رو به صورت اریب با یک دست روی تخته بگیرید و مرکبات مورد نظر رو از بالا به پایین با فشار متوسط روی رنده بکشید. بعد از رنده کردنِ هر سمت ، میوه رو بچرخونید و دقت داشته باشید که فقط سطح رنگی رو رنده کنید. در انتها رنده پوست مرکبات زیر رنده جمع می شه و باید با ضربه ای رنده ها رو به سطح تخته انتقال بدید و استفاده کنید. این وسیله رنده های ریز و یکدستی تولید می کنه که مناسب استفاده در کیک ها ، کرم ها و انواع خمیرهاست.

روش نگهداری پوست لیمو ترش

دو وسیله گفته شده در بالا ، متداول ترین ابزار رنده کردن پوست مرکباتن که می تونید فرق نوع رنده کردنشون رو در تصویر زیر ببینید.

روش نگهداری پوست لیمو ترش

سومین روش متداول در واقع رنده کردن بدون استفاده از رنده هاست. در این روش ابتدا با پوست کن یا چاقو ، لایه ای نازک از پوست مرکبات رو از میوه جدا می کنید.

روش نگهداری پوست لیمو ترش

روش نگهداری پوست لیمو ترش

بهتره در این روش از پوست کن استفاده کنید ، چرا که حین استفاده از چاقو ممکنه کمی از سفیدی در برش ها دیده شه که در اینصورت باید قبل از خرد کردن قسمت سفید رو از پوست جدا کنید. نوارهای بریده شده رو روی تخته تمیزی قرار بدید و به صورت خلال های بسیار ریزِ موازی برش بزنید.

روش نگهداری پوست لیمو ترش

نوارها رو روی تخته به هم بچسبونید و کنار هم قرار بدید و بعد با چاقوی تیز بصورت نگینی ببرید. باید برش ها تا جای ممکن ریز و فقط یک سایز بزرگ تر از پوست های رنده شده با میکروپلین باشن.

روش نگهداری پوست لیمو ترش

آخرین روش پیشنهادی رنده کردن پوست مرکبات با رنده عادیه. متاسفانه احتمال رنده شده قسمت سفید پوست در استفاده از رنده عادی بسیار بالاست و به همین دلیل توصیه نمی شه. در صورت استفاده از رنده ، با دقت مرکبات رو بصورت عمودی روی ریزترین سمت رنده قرار بدید و با فشار کم رنده کنید.

روش نگهداری پوست لیمو ترش

دقت کنید که رنده پوست لیمو در مجاورت با هوا عطرش رو از دست می ده و روغنش خشک می شه پس اگر به دلیلی بین زمان رنده کردن و استفاده فاصله افتاد ، رنده پوست مرکبات رو در کیسه فریزر یا ظرف دردار بریزید و در فریزر بذارید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن