چاقو تیز کن و چاقو تیز کن قصابی و چاقو تیز کن استوانه ای و چاقو تیز کن رومیزی و چاقو تیز کن لوله ای و چاقو تیز کن دستی و چاقو تیز کن اصل و چاقو تیز کن حرفه ای و چاقو تیز کن صنعتی و استفاده از چاقو تیز کن و نکات استفاده از چاقو تیز کن و چاقو تیز کن استوانه ای و چاقو تیز کن از جنس استیل و چاقو تیز کن دستی را در نم نمک ببینید.

نحوه استفاده حرفه ای از چاقو تیز کن استوانه ای استیل

یکی از انواع شناخته شده ی چاقو تیزکن ، نوع استوانه ای است که اکثر خانم های خانه دار آن را بین لوازم آشپزخانه ی خود دارند ولی شاید روش صحیح استفاده از این ابزار را نمیدانند برای همین در این بخش از نم نمک کمی جزئی تر به شیوه ی استفاده از چاقو تیزکن های استوانه ای پرداخته ایم.نحوه استفاده حرفه ای از چاقو تیز کن استوانه ای استیلنحوه استفاده حرفه ای از چاقو تیز کن استوانه ای استیل

چاقو تیز کن استوانه ای

دلایل استفاده از چاقو تیز کن استیل

چاقو تیز کن از جنس استیل به دو دلیل کاربرد دارد :

اول :

این که قسمت های زبر روی تیغه چاقو را بعد از استفاده از این چاقو تیزکن ، نرم می کند.

دوم :

اینکه لبه هایی را که بعد از برش مواد غذایی آسیب دیده اند را دوباره ترمیم می کند.

احتمالاً در برنامه های تلویزیونی متوجه عقب و جلو کردن چاقو ها روی یک استیل با سرعت بالا شده اید و شاید احساس کنید که تیز کردن چاقو با چنین لوازمی ممکن نیست و این ها فقط برای تبلیغات است. البته در تبلیغات اغراق می کنند و هیچ دلیلی ندارد که شما به سرعتی که نشان می دهند ، این کار را انجام دهید زیرا ممکن است دستانتان را بِبُرید اما این استوانه های جذاب و از جنس استیل ، لبه های چاقوی شما را از یک راه کاملاً امن و بدون آسیب تیز می کنند.

تیز کردن چاقو با چاقو تیز کن استیل

آموزش استفاده از چاقو تیزکن استوانه ای

اول با دست راست (اگر چپ دست هستید ، با دست چپ) استیل تمیز کننده چاقو را بگونه ای در دست بگیرید که نوک آن به سمت پایین باشد. زیر نوک چاقو تیزکن ، یک عدد تخته مخصوص آشپزی قرار دهید. این تخته باید کاملا خشک باشد تا اگر نوک چاقو تیز کن از دست شما خارج شد ، روی تخته بیفتد و به کسی آسیب وارد نشود.

حال چنانچه در مطلب قبلی سبک زندگی نم نمک هم گفتیم با دست دیگرتان ، چاقو را در دست بگیرید و انگشتتان را پشت تیغه چاقو بگذارید اما مراقب باشید که زیاد از دسته چاقو دور نشوید. حال چاقو را به سمت عقب ببرید و آماده تیز کردن آن باشید. به این صورت که با بردن چاقو به سمت دستگاه ، تیز کردن را شروع کنید.

در چنین حالتی چاقو در زاویه تقریبا 22 درجه با استیل شما رو به رویتان قرار می گیرد. اگر زاویه 22 درجه برایتان سخت است ، زاویه 90 درجه را در نظر بگیرید. سپس آن را نصف کنید و به زاویه 45 درجه بروید. زاویه 22 درجه نصف زاویه 45 درجه است و می توانید به راحتی آن را ایجاد کنید.

حال که زاویه صحیح را ایجاد کرده اید؛ به آرامی چاقو را به سمت خودتان بیاورید و از طرفی کمی استیل استوانه ای را به سمت پایین خم کنید. کل طول تیغه چاقو باید با استوانه برخورد کند. و فکر کنید که در حال برش یک جسم نازک با چاقو ی استیل هستید ، 10 بار این مرحله را تکرار کنید.

حالا به سراغ لبه دیگر چاقو بروید. ده بار روی استیل ضربه بزنید و کارتان را به اتمام برسانید.

آموزش استفاده از چاقو تیزکن استوانه ای

نکات مهم استفاده از چاقو تیز کن استیل

  • مطمئن شوید که چاقو تیز کن استیل ، حداقل طولی برابر با لبه چاقو داشته باشد. به عنوان مثال اگر چاقوی شما 10 سانتی متر است ، استیل نباید کوتاه تر از 10 سانت باشد.
  • بعد از استفاده از استیل استوانه ای ، آن را به دقت بشویید و با دستمال مخصوص خشک کنید تا هر گونه ذرات چسبیده به چاقو که به آن انتقال داده شده است ، از روی چاقو تیز کن استوانه ای پاکسازی شود.
  • همیشه این وسیله را داخل آشپزخانه و دم دست نگه دارید زیرا زمانی که با چاقو کار می کنید و متوجه کندی آن می شوید ، وقت ندارید که خیلی دنبال چاقو تیز کن بگردید . بهتر است که آن را کنار تخته های آشپزی قرار دهید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی