چوب کبریت و پیاز و چرا استفاده از چوب کبریت هنگام بریدن پیاز برای کاهش میزان اشک مفید است و رفع سوزش چشم با پیاز و ترفند پیاز و فواید سوزش چشم با پیاز و خواص پوست پیاز و خواص آب پیاز و عینک مخصوص پیاز و فواید اشک پیاز و عرق پیاز در نم نمک.

چرا استفاده از چوب کبریت هنگام بریدن پیاز برای کاهش میزان اشک مفید است؟

احمقانه به نظر می رسد ، اما نگه داشتن یک کبریت روشن (از یک کتاب کبریت) بین دو دندان جلویی خود در حین بریدن پیاز ، از پاره شدن آن جلوگیری می کند. نظریه؟ انتهای قرمز کبریت ترکیبات سولفوریک را قبل از اینکه به چشم شما برسند جذب می کند.چوب کبریت برای رفع اشک ریختن هنگام پیاز خرد کردن خوبه؟چوب کبریت برای رفع اشک ریختن هنگام پیاز خرد کردن خوبه؟

اما باید بدانید علت اینکه بیان می شود استفاده از چوب کبریت هنگام بریدن پیاز برای کاهش میزان اشک مفید است ، به این دلیل است که استفاده از چوب کبریت در بین دندانها سبب می شود انسان با بینی نفس نکشد و در نتیجه ماده گوگرد کمتری وارد مجاری تنفسی گردد.

چوب کبریت و پیاز

پیاز دارای مواد گوگردی است که این مواد خواص مختلفی از خود نشان می دهند که یکی از آنها اشک آور بودن است.

زمانی که پیاز را برش می دهیم ، سلول های پیاز باز می شوند. این سلول ها دو بخش دارند : بخش آنزیمی که به آلیناز معروف است و بخش گوگردی. آنزیم آلیناز ، ترکیبات گوگردی پیاز را تجزیه کرده و ترکیبات ناپایدار گوگردی ایجاد می کند که به گاز فراری تبدیل می شوند. این گاز که حاوی ترکیبات گوگردی است ، وارد هوا می شود و به چشم انسان می رسد (البته ابتدا وارد مجرای بینی می شود). در چشم انسان ، این گاز با آب واکنش نشان داده و اسید سولفوریک تولید می کند. اسید سولفوریک ، بر پایانه های اعصاب چشم اثر کرده و سبب سوزش چشم می شود.

چوب کبریت و پیاز

در نهایت در پاسخ به این سوزش ، غدد اشکی ، اشک ترشح می کنند که این ماده گوگردی به همراه اشک از چشم خارج شود. قطرات اشک می توانند تنها چند ثانیه پس از برش پیاز ظاهر شوند.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.