ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، گیاه گلوکسینیا و گل گلوکسینیا و نحوه پرورش گیاه گلوکسینیا و روش کاشت گل گلوکسینیا و گیاه آپارتمانی گلوکسینیا و شیوه تکثیر گیاه گلوکسینیا و آموزش نگهداری گل گلوکسینیا و راهنمای مراقبت از گیاه گلوکسینیا و مشکلات گیاه گلوکسینیا و آفات گل گلوکسینیا و رسیدگی به گل گلوکسینیا و میزان آب دادن گلوکسینیا و میزان نور مورد نیاز گلوکسینیا در نم نمک.

آموزش نگهداری ، تکثیر و پرورش گل گلوکسینیا(Sinningia Speciosa)

گیاه گلوکسینیا مخصوصا انواع گل دار آن بسیار متنوع هستند و در کشور برزیل بیش از بقیه جا ها دیده می شوند . این گیاه فرانسوی است و حدودا از اواخر قرن 18 بوده است و این گیاه اولین بار توسط یکی از استادان دانشگاه بون در قرن 19 پرورش داده شد.آموزش نگهداری گل گلوکسینیا ، تکثیر و پرورش این گیاهآموزش نگهداری گل گلوکسینیا ، تکثیر و پرورش این گیاه

گلوکسینیا جزء گیاهان مدرن محسوب می شوند و گل هایی شبیه به ترومپت دارند و بسیار زیبا ، بزرگ و صاف هستند و دارای برگ های مخملی با رنگ سبز معمولی می باشند و شکوفه های این گیاه رنگ های بسیار مختلفی از جمله قرمز پر رنگ ، بنفش و سفید دارند که بعضی از انواع گل های این گیاهان روی خود دارای لکه هایی هستند که این لکه ها ممکن است سفید نیز باشند.

گلوکسینیا معمولا از دانه های کاشته شده در خاک در اوایل بهار و اواخر زمستان رشد می کند و این گیاه نیاز به مراقبت و توجه کافی دارد که در این صورت می تواند تا چند سال زنده بماند اما نباید بیش از دو یا سه سال ان را نگه دارید زیرا کم کم قدرت خود را از دست می دهند .

چگونگی تعویض گلدان

1. گلدان را با زهکشی مناسب آماده کنید و لایه ای از آن را مرطوب کنید :

گلدانی را انتخاب کنید که حداقل دو و نیم سانتی متر از گلدان قبلی بزرگ تر باشد .

2. دستتان را داخل گلدان قدیمی کنید و انگشتان خود را اطراف ساقه قرار دهید :

روی لبه های گلدان ضربه بزنید تا خاک اضافی دستتان بریزد و گیاه را طوری بردارید که خاک آن نیز به طور قالبی برداشته شود و به همان صورت داخل گلدان جدید قرار دهید .

3. قسمت های خالی گلدان جدید را از خاک پر کنید .

اگر این گل را خریده اید ، مطمئن شوید که گلدان به اندازه کافی شکوفه دارد که هنوز باز نشده است . همچنین برگ های آن نباید آسیب دیده و پاره باشند و باید رنگ سبز خود را حفظ کنند و هیچ قسمت از گیاه نباید دارای مشکلاتی مثل پوسیدگی باشد.

تعویض گلدان گیاه گلوکسینیا

راهنمای مناسب برای نگهداری از گلوکسینیا

- جو هوا :

گلوکسینیا باید از خشکی دور باشد.

- تمیز کردن :

حتما ضرورتی وجود ندارد اما می توانید با اسپری آب آن را تمیز کنید و رطوبت رسانی کنید و هرگز از براق کننده برگ استفاده نکنید.

- تغذیه :

چنانچه در نم نمک گفته شده است از غذای مایع استفاده کنید و آن را با آب مخلوط کنید و بعد از ظاهر شدن شکوفه ها به گیاه بدهید .

- رطوبت :

زمانی که دما به 24 درجه سانتیگراد می رسد ، از اسپری های مرطوب کننده هوا استفاده کنید و این اسپری را مستقیما به برگ گیاه نزنید .

- نور :

این گیاه باید در روشنایی کامل قرار بگیرد و از نور کامل خورشید در فصل تابستان نیز دور نگه داشته شود.

- دما :

این گیاه در دمای بین 15 تا 24 درجه سانتیگراد در ایده آل ترین حالت خود قرار می گیرد و همچنین باید رطوبت کافی به آن برسد. در فصل زمستان نیز باید مراقبت خود را افزایش دهید تا در معرض سرمای بالا و خشکی قرار نگیرد و این گیاهان باید در دمای 21 درجه باشند تا بتوانند در اواخر زمستان و اوایل بهار شروع به جوانه زدن کنند .

نحوه قلمه زدن

5 تا 7 سانتیمتر از ساقه های قدیمی را جدا کنید و آن را در فصل بهار انجام دهید و سپس آن را در گلدانی قرار دهید که دارای رطوبت باشد. اگر آن را در کیسه پلاستیکی قرار داده اید ، هیچ حفره ای را در آن ایجاد نکنید و هر 4 الی 6 هفته آن را در معرض نور فیلتر شده قرار دهید و زمانی که ساقه ها در حال جوانه زدن بودند ، آن ها را به آرامی جدا کنید و در گلدان جدید قرار دهید و سپس تا بالغ شدن گیاه ، هرس کردن را انجام دهید.

نحوه هرس کردن

می توانید گل های مرده و برگ های آسیب دیده را هر زمانی که راحت تر بودید ، از گیاه جدا کنید.

انواع گیاه گلوکسینیا

آب دادن

حتما 2 الی 3 بار در هفته در فصل تابستان به این گیاهان آب بدهید اما اجازه ندهید که گلدان ها از آب لبریز شوند و سعی کنید که آب با گل ها و برگ ها برخورد نداشته باشد و اگر حس کردید که برگ ها در حال بی رنگ شدن هستند ، میزان آب دادن را به تدریج کاهش دهید .

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن