دعوای زن و شوهر بر سر پول و علت دعوای زن و شوهر بر سر پول و راه حل دعوای زن و شوهر بر سر پول و دعوای زن و شوهر در خانهو روانشناسی دعوای زن و شوهر و دعوای زن و شوهر واقعی و دعوای زن و شوهر طنز و دعوای زن و مرد و دعوای زن و مرد در ایران و عوارض دعوای زن و شوهر و دعوا زن و شوهر و کتک کاری ایران در نم نمک.

راه حل پایان دعوای زن و شوهر بر سر پول

اگر بیشتر مواقع به دلیل مسائل مالی باهمسرتان دعوا می کنید با این توصیه ها زندگی تان را نجات دهید چون اگر به خاطر پول دعوا کنید ، طلاق می گیرید!دعوای زن و شوهر بر سر پول [راه حل]دعوای زن و شوهر بر سر پول [راه حل]

راه حل پایان دعوای زن و شوهر بر سر پول

دعوا با همسر بخاطر پول آخر و عاقبت ندارد

با همسرتان بیشتر از همه به چه دلیل دعوا می کنید؟

اگر پاسخ شما مسائل مادی است ، همین جا به شما می گوییم که بیشتر مراقب زندگی مشترک تان باشید ، چون تحقیقات نشان می دهد زوج هایی که مدام بر سر مسائل مالی باهم بگو مگو و دعوا می کنند بیشتر از سایرین در معرض طلاق و جدایی قرار دارند.

برای خوشبخت بودن ، خیلی چیزها باید دست به دست هم بدهند یعنی تکه های پازل زندگی باید با هم چفت شوند ، بعضی ها هم می گویند باید کمی شانس بیاوری تا هندوانه دربسته زندگی ات خوش آب و رنگ از کار در بیاید. شاید هم یک اتفاق خوب لازم باشد؛ حادثه ای که مسیر زندگی را به سمت خوشبختی بگرداند.

پول مهربانی نمی آورد

به دنیا آمدن در خانواده ای مهربان و اهل علم ، متولد شدن با استعدادی خدادادی ، پیشرفت در تحصیل و کار ، پیش آمدن موقعیت های استثنایی برای رشد ، انتخاب کردن همسری ایده آل ، تشکیل خانواده ای بی حاشیه و… احساسی سرشار از خوشبختی به ما تزریق می کند که شاید کمتر چیزی در این دنیا قادر به ساختنش باشد.

روان شناس خانواده با اشاره به نقش پول در زندگی زناشویی اظهار داشت : پول یکی از منابعی است که فشار و استرس بیش از اندازه ای را ایجاد می کند و باعث بروز اختلاف نظر در روابط می شود به طوری که بسیاری از زوج ها در مورد مسائل مالی با یکدیگر مشاجره می کنند و این کشش های ابدی سبب می شود که اضطراب و استرس بیش از اندازه ای در روابط ایجاد شود.

راه حل پایان دعوای زن و شوهر بر سر پول

دعوا کردن در زندگی بخاطر پول پایه های زندگی را سست میکند

زن و شوهر در مسائل مالی مشورت کنند

وی بیان کرد : یکی از راههایی که می توان تنش های مربوط به مسائل مالی را کاهش داد ، این است که هر دو نفر باید در بحث مربوط به مسائل مالی شرکت فعال داشته باشند ، اگر هر دو نفر از منابع مالی که در اختیار آنها قرار گرفته آگاه باشند و از مخارج و هزینه های ماهیانه نیز خبر داشته باشند ، می توانند درک بهتری از مسائل داشته باشند.

این روان شناس با بیان اینکه پول خوشبختی نمی آورد ، افزود : یکی دیگر از مسائلی که دارای اهمیت ویژه ای می باشد این است که هر دو نفر باید در مورد تصمیمات مالی پر اهمیت با یکدیکر مشورت کرده و جویای نظریات یکدیگر بشوند که این روش خیال هر دو نفررا راحت کرده و در تصمیم گیری نظریات ، عقاید و احساسات یکدیگر را درنظر می گیرند.

آیا پول کانون استحکام خانواده است؟

وی ابراز داشت : هنگامی که وضعیت مالی خانواده بی ثبات شود ، روابط زناشویی تحت تاثیر آن قرار می گیرد و بدتر از آن فرزندانی هستند که بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند خصوصا اگر محصل باشند و خانواده مشکلات مالی داشته باشد ، گاهی اوقات فرزندان باید به کلاس و تفریحات ارزان تر رفته ، در نیازهای دیگر آنها صرفه جویی شده و بعضی اوقات از مقدار و کیفیت غذا کاسته می شود.

در زمان وابستگی زندگی به پول زن و شوهر هر دو باید برای برآورده کردن نیازهای خانواده منابع درآمد خوبی داشته باشند. چنانچه درآمد یکی از زوجین از دیگری بیشتر باشد ، ممکن است منجر به مجادله و جر و بحث شود که این بدین معناست که پول در روابط زناشویی اهمیت زیادی دارد چه در مواقع خرج و چه در مواقع دیگر. گاهی اوقات مشاجره های همسران به این علت است که یکی از آنها اهل پس انداز کردن نیست.

وی در پایان گفت : گاهی اهمیت مسائل مالی در روابط زناشویی بستگی به سبک زندگی دارد که زوجین انتخاب می کنند. افراد عادی اغلب روابط شاد و حسنه ای دارند حتی اگر درآمد آن چنانی هم نداشته باشند اما افراد تجملاتی اکثرا از زندگی خود ناراضی و ناراحت هستند زیرا سبکی از زندگی را برای خود انتخاب کرده اند که گاهی اوقات نمی توانند آن را تامین کنند.

دکتر روانشناس گفت : قطعا کسانی که پول بیشتری به دست می آورند می توانند به نسبت کم در آمدها ، زندگی مرفه تر و راحت تری داشته باشند. مشکلات از زمانی پدیدار می شود که زوجین از تامین مایحتاج زندگی شان عاجز باشند.

معیار داشتن پول در بین دختران دم بخت

وی بیان کرد : اگر در خانواده مشکلات مالی وجود داشته باشد ، شرایط تغییر خواهد کرد که متاسفانه در روابط زناشویی امروزی پول خیلی مهم است و خیلی چیزها وجود دارد که به کمک پول روابط را بهتر می کند که گاهی اوقات پول حتی می تواند شادی و نشاط زندگی را فراهم کند. وسائل و هدایایی که شما برای عزیزانتان فراهم می کنید ، می تواند ضامن بهبود روابط خانوادگی تان شود.

این آسیب شناس با بیان اینکه بسیاری از افراد بر این باورند که بدون پول نیز می توان زندگی شاد و با نشاطی داشت ، افزود : پول به تنهایی ضامن خوشبختی نیست اما یکی از ابزارهای موثری است که می تواند سبب بهبود روابط و در نتیجه ایجاد زندگی بهتر و با نشاط بیشتری شود.

وی ابراز داشت : توجه دادن جوانان به این موضوع است که غالباً به استثناء موارد خاص مسائل اقتصادی خانواده سیری صعودی ، حرکت از مراحل پایین به بالا را طی می کند که به دنبال تلاش و فعالیت آنان و در نظر گرفتن یک تدبیر اقتصادی و برنامه ریزی صحیح به وجود می آید.

راه حل پایان دعوای زن و شوهر بر سر پول

زن و شوهر باید درمورد مسائل مالی و خرج کردن پول با هم همفکری کنند

نشاط زندگی زناشویی با همفکر بودن آنها است

توقع یک موقعیت اقتصادی مطلوب و ایده آل در آغاز زندگی که وابسته به تلاش زوجین باشد ، کمتر دست یافتنی است و اصولاً با واقعیت های موجود زندگی نیز همخوانی ندارد.

وی بیا بیان اینکه مسائل اقتصادی را از با اهمیت ترین عوامل امروزی خوشبختی است ، تصریح کرد : آنچه در این راستا ضمن قبول تأثیر مسائل مالی در تزلزل و یا فروپاشی کانون خانواده شایسته توجه می دانیم آن است که نباید در تأثیر یک عامل به تنهایی ، بزرگ نمایی غیر واقعی نمود و نقش عوامل دیگر را در این جهت کم رنگ و یا نادیده گرفت و ناخواسته اقتصاد را چون برخی مکاتب مادی زیر بنا و محور تمام حرکت های فردی و اجتماعی معرفی نماییم.

گذشت ، جبران کننده کمبود پول

بسیار مشاهده و تجربه شده که در عین زندگی کردن در شرایط سخت اقتصادی ، با قناعت و گذشت و فداکاری و توکل به خداوند نه تنها زوجین ، عمری در کنار هم به خوبی و خوشی زندگی کرده اند بلکه از احساس رضایتی برخوردار بوده اند که برخی از خانواده های مرفه آرزوی یک ساعت از زندگی آنان را دارند.

وی در پایان گفت : نگرش افراد جامعه و میزان ارزش گذاری آنان به مسائل مادی قطعاً در ورودشان به زندگی مشترک و نیز ادامه آن تأثیر بسزایی خواهد داشت و نگاه افراطی به نقش و تأثیر مسائل اقتصادی و بی توجهی به جنبه های معنوی ، عاطفی و انسانی ازدواج در حقیقت ، زوجین را از هدف غایی این پیوند مقدس دور می گرداند.

گفتنی است پول همچون سلامت ، عشق و تمام چیزهای خوبی که می خواهید با داشتن آنها احساس خوشبختی کنید نتیجه زندگی هدفدار و با برنامه است اما خود هیچگاه هدف نیست و اگر زیاد در جست وجوی پول باشید خواهید دید که از شما دور می شود و هرگز به اندازه کافی از آن نخواهید داشت و به همین جهت طلب آن ، شما را به زحمت خواهد انداخت همچنین اگر بیش از حد دنبال پول باشیم و تنها ثروتمند شدن را هدف قرار دهیم لحظه به لحظه از خوشبختی واقعی دورتر و دورتر می شویم اما اگر زندگی را برپایه قصد و هدف مشخصی تنظیم کنیم و از داشته هایمان بهترین استفاده را ببریم ، آنگاه احساس خوشبختی می کنیم.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.