ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، پرسش و پاسخ مسائل زناشویی و مسائل زناشویی در اسلام و مسائل زناشویی مشاوره پرسش و پاسخ با پزشک و عشق زن و شوهر چیست و آموزش مسائل جنسیتی به نوجوانان و مسائل زن و شوهر نی نی سایت و چرا شب جمعه باید رابطه داشته باشیم و آموزش مسائل زناشویی در اسلام در نم نمک.

آموزش مسائل زن و شوهر در روانشناسی و اسلام

عمل زناشویی به معنی ازدواج کردن ، وصلت کردن ، شروع یک زندگی جدید و نکاح بین زوجین است. این عمل زناشویی تنها مربوط به یکی از زوجین نیست ، عملی است که هر دو زوجین نسبت به انجام آن مسئولیت دارند. البته در این میان زنان نقش بسیار پر رنگ تر و قوی تری در رابطه زناشویی دارند. در واقع تمام جذابیت و زیبایی این رابطه به زنان برمی گردد. از طرفی عمل زناشویی یا همان رابطه جنسی در واقع به عملی گفته می شود که موجب تحریک جنسی فرد خواهد شد.آموزش مسائل زن و شوهر در زندگی زناشوییآموزش مسائل زن و شوهر در زندگی زناشویی

مسائل زن و شوهر

حال این روابط جنسی می تواند بیش از یک عمل باشد. معاشقه ، بوسیدن ، نوازش کردن ، رابطه جنسی به شیوه های مختلف می تواند شامل روابط جنسی زوجین باشد. هر مرد و زنی می توانند نسبت به یکدیگر احساس داشته باشند ، اما این احساس تنها محدود به حس دوست داشتن و علاقه نخواهد بود بلکه به میل جنسی فرد هم بازمی گردد. داشتن رابطه جنسی در واقع غریزه طبیعی انسان است که تنها راه درست برطرف کردن و ارضا نمودن آن می تواند ازدواج باشد. زمانی که یک ازدواج رضایت بخش و موفق باشد می تواند باعث ایجاد صیمیت بین زوجین شود و همین موضوع موجب یک رابطه زناشویی موفق و پایدار خواهد شد.

خواص رابطه زناشویی چیست؟

این روابط در زندگی هر مرد و زنی می تواند نقش مهم و حیاتی داشته باشد. از این رو تقویت احساسات ، تنوع در زمان برقراری رابطه ، جلوگیری از یکنواخت شدن رابطه و… می تواند یک عامل مهم در پیوند بین زن و شوهر باشد.

رابطه زناشویی علاوه بر لذت بالا و صمیمیت زیادی که بین زن و شوهر ایجاد می کند ، روی سلامت بدن افراد هم تاثیر بسیاری می گذارد. در ادامه این مطلب از سایت نم نمک با فواید عمل زناشویی بیشتر آشنا خواهید شد :

 • کاهش وزن و تناسب اندام : رابطه زناشویی با توجه به تحرکات و فعالیت بالایی که دارد می تواند خود به عنوان یک ورزش معرفی شود. میزان سوخت و ساز بدن زن و مرد در بین برقراری رابطه افزایش پیدا می کند و همین موضوع می تواند به تناسب اندام آن ها کمک بسیاری کند. رابطه جنسی می تواند علاوه بر کالری سوزی ، میزان تنفس فرد را هم افزایش خواهد داد. هر زوجی که حداقل سه بار در هفته رابطه جنسی داشته باشند حدود 7500 کالری در سال می سوزانند.
 • تقویت سیستم دفاعی بدن زوجین : معمولا افرادی که به طور مرتب هر هفته دوبار رابطه جنسی دارند ، در مقایسه با دیگر افراد سطح آنتی بادی بسیار بالایی دارند. همین امر می تواند سیستم ایمنی فرد را تقویت کند. در واقع در زمان برقراری رابطه زناشویی آنتی ژن هایی در بدن آزاد می شود ، به این ترتیب هرچه میزان روابط بیشتر شود میزان تولید آنتی ژن ها هم افزایش چشمگیری پیدا می کند. از این رو فرد می تواند بدن بسیار سالم تری داشته باشد.
 • کاهش فشار خون بدن و سلامت قلب : رابطه جنسی سریع و با سرعت بالا می تواند کاهنده فشار خون در زوجین باشد. البته کالری سوزی بالای رابطه زناشویی می تواند به سلامت و بهبود عملکرد دستگاه قلب و عروق کمک بسیاری کند. طبق نظر محققان حدود 40درصد آقایانی که رابطه جنسی مرتب و با برنامه ای دارند کمتر در معرض بیماری های قلبی قرار می گیرند.
 • تقویت کننده عضلات لگن : هرچه عضلات لگن شما قوی تر باشد می توانید ارگاسم بهتری هم داشته باشید. در واقع علاوه بر عضلات لگن ، عضلات اصلی و چهارگانه هم تقویت می شوند. تقویت عضلات لگن برای مردانی که دارای اختلال در نعوظ هستند هم می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
 • خواب بهتر : ترشح هورمون اکسی توسین در مغز ، می تواند علاوه بر آرامش بیشتر موجب خواب بهتر و راحت تری شود. به همین دلیل است که آقایان بعد از رابطه جنسی احساس خواب آلودگی شدیدی می کنند.
 • تسکین دهنده درد : روابط زناشویی مانند قرص مسکن عمل می کنند. می توانند درد مفاصل ، سردرد ، گرفتگی عضلات و.. را درمان کنند.
 • کاهش ابتلا به سرطان : داشتن رابطه جنسی می تواند خطر ابتلا به سرطان را در مردان کاهش دهد. مردانی که در ماه 21 بار به انزال می رسند در مقایسه با دیگر افراد کمتر در معرض ابتلا به سرطان قرار دارند.
 • تنظیم قاعدگی زنان : روابط جنسی در زندگی می تواند به تنظیم کردن قاعدگی زنان و مرتب نمودن زمان آن کمک بسیاری کند.
 • عمر طولانی : رابطه جنسی می تواند طول عمر مردان را افزایش دهد. طبق نظر محققان ، مردانی که رابطه جنسی مرتبی دارند ، دو برابر بیشتر از دیگر مردان عمر می کنند.
 • بهبود گردش جریان خون : زمانی که رابطه جنسی برقرار می کنید ، جریان گردش خون در بدن افزایش پیدا می کند. از این طریق اکسیژن و مواد مغذی بسیاری به مغز و دیگر اندام های بدن می رسد.

مسائل زن و شوهر

عوامل موثر بر روابط زناشویی چیست؟

یکی از عوامل مهم که می تواند روی پایداری و دوام زندگی تاثیر داشته باشد ، رضایت در روابط زناشویی است. رضایت زناشویی علاوه بر اینکه می تواند موجب بهبودی روابط بین زن و شوهر شود می تواند مهر و محبت بین آن ها را بیش از قبل افزایش دهد. به طور کلی سه عامل مهم وجود دارد که می تواند این روابط را تحت تاثیر خود قرار دهد :

عوامل محیطی :

عوامل محیطی می توانند در میزان استرس و حال خوب افراد تاثیر بسیایر داشته باشند. ازجمله این عوامل :

شرایط اقتصادی :

وضعیت اقتصادی یکی از عواملی است که می تواند در میزان استرس زوجین تاثیرگذار باشد. هرچه وضعیت اقتصادی و شرایط زندگی فرد مساعد تر باشد قطعا آرامش بیشتری در زندگی وجود خواهد داشت.

فرزندان :

نگهداری از فرزندان می تواند خود مسئولیت سنگینی را به عهده زوجین بگذارد. مسئولیت فرزند به قدری سنگین است که می تواند وقت بسیاری را به خود اختصاص دهد از این رو توجه به همسر کاهش پیدا می کند.

فرهنگ و محیط :

نوع محیطی که زن و شوهر در آن تربیت شده و رشد کرده اند هم در میزان رضایت رابطه زناشویی بی تاثیر نخواهد بود.

عوامل فردی : این عوامل در واقع رفتارها ، ویژگی ها و نگرش فرد را در بر می گیرد. در واقع نوع تفکر و رفتارهای فرد بیشترین اهمیت را در این عامل دارد. عوامل فردی خود به سه دسته ویژگی های جسمانی ، شخصیتی و سلامت روان برمی گردد.

سلامت روانی :

افرادی که از سلامت روحی و روانی برخوردار باشند ، نحوه ارتباط درست با همسر خود را بلد هستند. این افراد قطعا می توانند روابط سالم تری داشته باشند.

ویژگی های شخصیتی :

تربیت هر فردی گواه از شخصیت و ساختار زیستی آن است. حدود 29 درصد رضایت در روابط زناشویی به ویژگی های شخصیتی هر فردی بستگی دارد.

ویژگی های جسمانی :

یکی از ویژگی هایی که می تواند افراد را شدت تحت تاثیر خود قرار دهد ، شرایط جسمی فرد است. بسیاری از افراد از نظر جسمی دارای معلولیت هایی هستند که این موضوع می تواند رابطه زناشویی آن ها را به شدت تحت تاثیر خود قرار دهد.

عوامل ارتباطی :

این دسته از عوامل معمولا به سطح آگاهی فرد و میزان آموزش آن بستگی دارد. هرچه سطح اطلاعات و آگاهی شما بیشتر باشد ، عوامل محیطی می توانند گسترش بیشتری پیدا کنند. از عوامل ارتباطی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • روش حل تعارض : این عامل از دیگر عوامل بسیار مهم تر است. اگر شما نتوانید در سختی ها و مشکلات در کنار همسر خود باشید ، قطعا نمی توانید یک رابطه جنسی خوب با هم برقرار کنید. برای داشتن یک رابطه خوب و با کیفیت باید در همه حال و شرایطی در کنا همسرتان باشید و آن را درک کند.
 • کیفیت رابطه جنسی : هرچه بتوانید در رابطه با نوع نیازها و روش برقراری ارتباط در رابطه جنسی با همر خود صحبت کنید ، قطعا رابطه شما به یک رابطه آرام بخش و رضایت دهنده تبدیل می شود.
 • مهارت ارتباطی : باید بتوانید با همسر خود ارتباط درستی برقرار کنید. درست صحبت کردن ، می تواند در میزان رضایت شما در رابطه جنسی تاثیرگذار باشد. سعی کنید بدون خجالت در رابطه نیازهای خود صحبت کنید.

مسائل زن و شوهر

چگونه از رابطه زناشویی خود لذت ببریم؟

به مرور زمان ممکن است شرایط زندگی به سمت یکنواخت شدن و عادی شدن پیش برود ، از این رو لازم است که با استفاده از راه کارهایی مانع ایجاد یکنواختی و خستگی شد. بسیاری از زوجین در سال های ابتدایی زندگی خود خوشحال و راضی هستند ، اما به مرور زمان با افزایش سن و مسئولیت فرزندآوری ممکن است میزان رضایت آن ها در رابطه جنسی کاهش چشمگیری پیدا کند. اما چگونه می تواند لذت روابط زناشویی را افزایش داد؟

 • استفاده از پوزیشن های مختلف : روابط جنسی تنها دارای یک پوزیشن نیستند ، بهتر از هر از چند گاهی از پوزیشن های مختلف استفاده کنید. این پوزیشن تنها مربوط به فرم و شکل بدن نیست بلکه می توانید برای جذابیت بیشتر مکان برقراری رابطه را هم تغییر دهید.
 • تحریک نقاط حساس بدن : سعی کنید نقاط حساس بدن یکدیگر را بشناسید و در حین رابطه جنسی برای داشتن یک رابطه گرم تر از آن ها استفاده کنید. تحریک این نقاط می تواند ارگاسم بهتری را برای طرفین رقم بزند.
 • لباس و ظاهر جدید : داشتن یک ظاهر جدید و آرایش ملایم می تواند چهره شما را در نگاه همسرتان بسیار جذاب و زیبا نشان دهد. از این رو بهتر است برای تنوع هر از چند گاهی از لباس های مخصوص و آرایش ملایم استفاده کنید. پوشیدن لباس و چهره زیبا در میزان تحریک آقایان نقش بسیار مهمی دارد.
 • شوخی و صمیمیت بیشتر : شوخی کردن با همسر خود را فراموش نکنید. در بسیاری از روابط شوخی کردن می تواند علاوه بر افزایش صمیمیت بین زن و شوهر موجب شود تا ارگاسم بهتری را تجربه کنند. سعی کنید طنازانه صحبت کنید و خشک و بی روح نباشید.
 • صحبت کردن در رابطه با روابط جنسی و بیان فانتزی های جنسی : سعی کنید خجالت را کنار بگذارید و در رابطه با خواسته های خود و فانتزی های جنسی خود با یکدیگر صحبت کنید. هیچ عاملی جز صحبت کردن نمی تواند درمان کننده مشکلات باشد. به همین دلیل است که به شما پیشنهاد می کنیم در زمان بروز هرگونه کمبودی در روابط جنسی خود با یکدیگر صحبت کنید.
 • عجله نکردن در برقراری رابطه جنسی : به هیچ عنوان در زمان برقراری روابط عجله نکنید ، هیچ تفاوتی ندارد که رابطه شما زا قبل برنامه ریزی شده باشد یا خیر. آنچه بیش از هر موضوع دیگری مهم است میزان رضایت و به ارگاسم رسیدن طرفین در روابط جنسی می باشد.

مدت زمان متوسط نزدیکی چقدر است؟

بر اساس نظرسنجی اعضای انجمن سکس درمانی و تحقیقات در سال 2005، رابطه جنسی واژینال معمولاً سه تا هفت دقیقه طول می کشد.

بر اساس این نظرسنجی ، رابطه جنسی واژینال که یک تا دو دقیقه طول می کشد “خیلی کوتاه” است. رابطه جنسی واژینال که 10 تا 30 دقیقه طول می کشد “بیش از حد طولانی” است.

اما رابطه جنسی واژینال چقدر باید طول بکشد؟

درمانگران جنسی که مورد بررسی قرار گرفتند می گویند که بین 7 تا 13 دقیقه “مطلوب” است. البته این ارقام فقط برای مقاربت آلت تناسلی-واژن اعمال می شود.

انواع عمل زناشویی چیست؟

روابط جنسی بین زوجین دارای اشکال مختلفی است که انتخاب آن ها به این موضوع بستگی دارد که با کدام پوزیشن راحت تر هستید و می توانید به راحتی ارتباط برقرار کنید :

 • رابطه مقعدی : این نوع رابطه به سکس آنال هم شناخته می شود. این نوع رابطه جنسی با وجود اینکه از جانب پزشکان در شده است اما یکی از روابط مورد علاقه آقایان می باشد. از نظر پزشکی مقعد به هیچ عنوان برای ورود ساخته نشده است ، بلکه عضلات آن تنها مناسب برای خروج می باشند.

  این رابطه جنسی یک رابطه جنسی پرخطر است و می تواند باعث خروج باکتری های خطرناکی از بدن شود. برای همین بهتر است آقایان در زمان برقراری رابطه از طریق مقعد ، از کاندوم استفاده کنند.

 • رابطه دهانی : در این نوع رابطه جنسی زن و شوهر باید با مکیدن آلت تناسلی یکدیگر نسبن به ارضا کردن طرفین اقدام کنند. این نوع رابطه جنسی از لحاظ بهداشتی رد نشده است اما مورد تایید هم قرار نگرفته است. در این نوع رابطه جنسی امکان انتقال بیماری های مقاربتی از طریق دهان وجود دارد.
 • معاشقه : معاقشه نقش بسیار مهم و پر رنگی در روابط جنسی زوجین دارد. این نوع رابطه جنسی بیشتر در زمان عقد و نامزدی زوجین ایجاد می شود. تنها با بوسیدن ، لمس کردن ، نوازش و حرف های عاشقانه موجب ارضا شدن طرف مقابل می شوند. این نوع رابطه جنسی بدون دخول می باشد و برای ارضا شدن ، زوجین در بسیاری از مواقع از لمس کردن آلت تناسلی یکدیگر استفاده می کنند.
 • استفاده از ابزارهای جنسی : در حال حاضر ابزارهای جنسی مختلفی به بازار عرضه شده است که می تواند کمک کننده افرادی باشند که از لحاظ میل جنسی در سطح پایینی قرار دارند. استفاده از کاندوم های ویبره دار ، تاس جنسی و… ازجمله ابزارهایی هستد که می تواند لذت روابط جنسی را بیش از قبل افزایش دهد.
 • استفاده از پوزیشن های مختلف دخول : بهتر است برای تنوع بیشتر از پوزیشن های مختلف جنسی استفاده کنید. در حال حاضر پوزیشن های مختلفی برای زوجین طراحی شده است که استفاده از آن ها می تواند مانع یکنواخت شدن روابط جنسی شود. ازجمله این پوزیشن ها می توان به پوزیشن جادوگری ، فیس تو فیس ، پیچ و مهره ، سگ وحشی ، بید مجنون ، اتو ، جادوگری و… اشاره کرد.

مسائل زن و شوهر

تاثیر روانی رابطه زناشویی چیست؟

روابط جنسی می توانند به روی بهداشت روانی فرد تاثیر بسیاری بگذارد. باید بدانید و آگاه باشید که همانطور که سلامت روانی می تواند بر رابطه جنسی زوجین تاثیرگذار باشد ، داشتن یک رابطه جنسی خوب هم می تواند به روی روح و روان زن و شوهر تاثیر بسیاری بگذارد. به همین دلیل است که افرادی که افسردگی دارند نمی توانند در رابطه جنسی موفق عمل کنند و در بیشتر موارد شریک جنسی آن ها از این نوع رابطه رضایت کامل را ندارد.

پزشکان بر این باورند که اختلالات جنسی و روانی به شکل بسیار پیچیده ای با یکدیگر در ارتباط هستند. از این رو اگر زوحین در روابط زناشویی خود به مشکلات عمده ای برخورد می کنند ، یکی از دلایل آن می تواند نداشتن سلامت روحی و روانی آن ها باشد.

بهترین زمان نزدیکی از نظر اسلام

دین اسلام آداب و قواعد خاصی برای نزدیکی زوجین تعیین کرده است. از نظر دین اسلام نزدیکی در برخی زمان ها متسحب ، حرام و مکروه است. با دانستن و آگاهی از این زمان ها می توانید بهترین زمان نزدیکی از نظر اسلام را تعیین کنید.

زمان های مستحب نزدیکی از نظر اسلام
 • آمیزش در شب اول ماه رمضان
 • شب دوشنبه ، سه شنبه ، پنج شنبه ، جمعه
 • روز جمعه موقع عصر و شب جمعه بعد از نماز عشا
زمان های حرام نزدیکی از نظر اسلام
 • در زمان احرام
 • در حال نفاس
 • در حال روزه واجب
 • دوران قاعدگی و حیض زن
 • در زمان اعتکاف
 • برای دختران کمتر از 9 سال
زمان های مکروه نزدیکی از نظر اسلام
 • در شب آخر هر ماه
 • هنگام غروب خورشید
 • هنگام طلوع فجر تا طلوع آفتاب
 • شب اول هر ماه به غیر از رمضان
 • نزدیکی در اتاقی که بچه ها حضور دارند
 • هنگامی که شکم پر است
 • نزدیکی در شب های عید قربان و فطر
 • نزدیکی بدون وضو و غسل
 • بین اذان و اقامه نماز
 • نزدیکی در شب و روزی که ماه گرفتگی یا خورشید گرفتگی است

غیر از این موارد مکروه ، نزدیکی در هر زمانی جایز است.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن