ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، ازدواج با زن جوان و ازدواج پیرترین مرد با دختر جوان و ازدواج با پیرمرد و خواص زن جوان و خطرات ازدواج مردان با زنان مسن و ازدواج با مرد مسن و زنان پولدار تهرانی پسرهای زیبا را اجاره میکنند و ازدواج با مرد بیست سال بزرگتر و اهمیت تناسب سنی در ازدواج و علت ازدواج مرد مسن با زن جوان و علت ازدواج دختر جوان با مرد مسن و معایب ازدواج پیر با جوان را در نم نمک ببینید.

علت تمایل ازدواج مردان مسن با دختران جوان

یکی از مهمترین مسائلی که باید در ازدواج به آن توجه نمود ، اختلاف سنی زن و مرد با یکدیگر است. اگر بین زن و مرد در ازدواج هماهنگی ، تناسب و سنخیت بیشتری باشد ، آن پیوند استوارتر ، مستحکم تر ، پرثمرتر و لذت بخش تر خواهد بود. فاصله سنی مناسب سبب می شود زن و مرد یکدیگر را بهتر درک کنند و تفاهم بیشتری با یکدیگر در زندگی مشترک داشته باشند.علت تمایل ازدواج مردان مسن با دختران جوان + مشکلاتعلت تمایل ازدواج مردان مسن با دختران جوان + مشکلات

یکی از ازدواج هایی که متاسفانه در جامعه رایج شده است ازدواج زنان جوان با مردانی مسن و پا به سن گذاشته است. دختران جوان علت های زیادی برای ازدواج با مردانی هم سن و سال پدران خود دارند اما این ازدواج پیامدها و آسیب های فردی و اجتماعی زیادی را به دنبال دارد که در این بخش از خانواده پلاس نم نمک بررسی خواهیم کرد.

ازدواج با مرد بیست سال بزرگتر

اهمیت تناسب سنی در ازدواج

عدم تناسب و ناهماهنگی بین زن و شوهر علت اساسی بیشتر ناهنجاری ها و ناسازگاری های زندگی زناشویی است. تناسب و هماهنگی در سن زوجین یکی از اصلی ترین امور در ازدواج است.

در آفرینش مرد و زن در مورد سن بلوغ تفاوت وجود دارد ، به همین خاطر و علت های دیگر بهتر است خانم چند سالی از آقا کوچکتر باشد. بهترین فاصله سنی برای ازدواج حداکثر 2 تا 5 سال است و ازدواج با افرادی که از لحاظ سنی از تناسب بیشتری برخوردا هستند با چالش ها و فراز و نشیب های کمتری همراه است.

همانطور که ازدواج آقایان با خانم های مسن اشتباه است ، ازدواج دختران جوان و مردان مسن نیز تبعاتی دارد. به هر حال اختلافات سنی میان زوجین ضرورتا عامل قطعی و تعیین کننده ای در حصول موفقیت زوجین نیست اما تناسب سن عقلی میان زوجین در ازدواج یکی از مولفه های تعیین کننده در موفقیت پیوندهای مشترک به شمار می رود.

اهمیت فاصله سنی در ازدواج

با لحاظ کردن سن معقول و آنچه که عرف جامعه آن را پذیرفته ، احتمال شکست در ازدواج تا حدودی کاهش می یابد و عدم رعایت فاصله سنی در ازدواج مشکلات را افزایش می دهد.

آنچه سبب ایجاد مشکل در زندگی مشترک زنان جوان و مردان مسن می شود برداشت ها ، نگرش ها ، نگاه به زندگی و نوع جهان بینی آنهاست که ممکن است میزان پختگی مرد یا بلوغ عقلی او بیشتر از یک دختر 25 ساله است.

فاصله سنی بسیار زیاد میان زن و مرد در آن حدی که یک طرف را جوان و یا نوجوان و طرف دیگر را پیر یا سالخورده اطلاق کنیم از اساس مستعد بروز ابهامات ، لغزش ها و نارسایی های جدی است زیرا از بُعد روحی ، روانی تناسب و سنخیت چندانی میان یک فرد جوان یا نوجوان با یک فرد پیر و کهنسال وجود ندارد.

اهمیت تناسب سنی در ازدواج

چرا مردان مسن زن جوان می گیرند؟

علت ازدواج مردان مسن با زنان جوان این است که:

 • آنان معتقد هستند انتخاب افراد کم سن و سال ثبات و پایداری بیشتری را برای زندگی مشترک آنها به ارمغان می آورد زیرا این دختران تجربه کمتری در روابط عاطفی و عشقی دارند.
 • اکثر مردانی که به این ازدواج تمایل پیدا می کنند از طبقات بالای جامعه و از مردانی هستند که یا طلاق گرفته اند یا همسرشان فوت کرده اند و انگیزه آنها از ازدواج فرار از تنهایی و مسائل عاطفی است.
 • برخی از مردان که دختر خود را از دست داده اند ، برای پرکردن این خلاء به ازدواج با دختری جوان ترغیب می شوند.
 • برخی از مردان برای برآورده کردن نیازهای جنسی تمایل به ازدواج با دختران جوانی دارند که می تواند نیازهای آنان را به خوبی برطرف کنند.

علت ازدواج مرد پیر و زن جوان

علت ازدواج دختران جوان با مردان مسن چیست؟

 1. یکی از علل ازدواج دختران جوان با مردان سن و سال دار ، کسب ثروت و به دست آوردن موقعیت های مالی است زیرا اینگونه دختران توقعات مالی و اقتصادی زیاد و صبر اندکی دارند بنابراین ترجیح می دهند به جای ازدواج با پسر جوان که به تازگی کار پیدا کرده و نمی تواند توقعات آنها را برآورده سازد با مردی ازدواج کنند که همه چیز را به یکباره دارد.
 2. برخی دختران جوان برای فرار از تنهایی ممکن است تن به این گونه ازدواج ها دهند زیرا متاسفانه در جامعه ما با افزایش سن ازدواج دختران شانس ازدواج آنها کاهش می یابد.
 3. متاسفانه خشونت در پسران جوان بسیار بالاست و در جوانان بیشتر دیده می شود ، بنابراین دختران به سمت مردی می روند که رفتار محبت آمیز داشته باشد. مردهایی که اختلاف سنی زیادی با همسرشان دارند ، شریک زندگی شان را از خود راضی نگه می دارند و هیچ چیزی را از زن جوان شان دریغ نمی کنند و او را مدام به گردش و تفریح می برند و جایی برای کسالت در این رابطه نمی گذارند.
 4. احساس مسئولیت در پسران جوان و کل جامعه کم رنگ شده است ، بنابراین بسیاری از دختران به سمت مردی می روند که بتواند هزینه های زندگی را تقبل کند و مسئولیت پذیر باشد.
 5. برخی دختران برای برای بهره مندی از منزلت اجتماعی تصمیم به ازدواج با مرد مسن اما دارای موقعیت های اجتماعی ویژه می گیرند.
 6. برخی دختران با الگو پذیری از فیلم ها با مردان مسنی ازدواج می کنند که دارای شغل و درآمد هستند.
 7. برخی دختران به دلیل شرایط خانوادگی داشتن پدر و مادری معتاد ، درآمد اقتصادی کم و نداشتن جهیزیه و مشکلات خانوادگی تصمیم به ازدواج با مردی می گیرند که این مسائل برای او اهمیت نداشته باشد.
 8. برخی دختران جوان با از دست دادن پدر خویش در سنین کودکی یا نوجوانی همواره خلاء حمایتی یک پدر را در روح و روان خویش احساس می کنند و در چنین شرایطی ناخود آگاه ترغیب می شوند به ازدواج با مردی سالخورده تن دهد تا آن فقدان و خلاء را پرکند.
 9. مردها در یک دوره سنی ، زیباتر هستند و موهای جوگندمی و پوشیدن لباس های مرتب و متوازن ، باعث می شود که گاهی بیشتر از دوران جوانی شان طرفدار پیدا کنند و خانم ها جذبشان شوند.

ازدواج دختران با مرد مسن به دلیل مسائل اقتصادی

تبعات و پیامدهای ازدواج هایی با اختلاف سنی بالا

درک نشدن در زندگی

وجود فاصله سنی زیاد باعث می شود که زن و شوهر نتوانند به خوبی یکدیگر را درک کنند و دنیایشان فاصله زیادی با هم دارد.

بی حوصله شدن

ازدواج دخترانی که در سن جوانی و نشاط قرار دارند و پر هیجان و پر جنب و جوش هستند با مردان مسن سبب کسلی و بی حوصلگی آنها می شود و در طولانی مدت سبب بروز سردی و اختلاف در زندگی زناشویی آنها خواهد شد. مثلا ممکن است زن بخواهد گاهی جوانی کند یا کمی سراغ تفریحات شاد و پرهیجان برود اما مرد خیلی همراه نباشد و ترجیح دهد در خانه بماند.

معایب ازدواج با اختلاف سنی بالا

مرگ همسر و بی سرپرستی

احتمال فوت و مرگ و میر در سنین بالا بیشتر است بنابراین زنان جوانی که با مردان مسن ازدواج می کنند ممکن است خیلی زود تنها شوند و همسرشان فوت کند و زندگی اجتماعی آنها با چالش های جدی و زیانباری همراه شود.

تولد فرزند دارای پدر پیر

گاهی پس از ازدواج با مرد مسن فرزندی متولد می شود. تولد فرزند در چنین ازدواج هایی نیز خود معضلی دیگر است که از دست رفتن پدر و سرپرست خانوار برای کودک یا نوجوانی که در این خانواده ها متولد شده را دشوار و دردآور خواهد کرد.

معایب ازدواج و بچه دارشدن در پیری

تحمل نکردن آزمون و خطا

برخی از آقایان که زن جوان می گیرند پس از مدتی حوصله آزمون و خطاهای او برای به دست آوردن شغل ، جایگاه اجتماعی ، حل مشکلات شخصی و ارتباطی اش را نمی توانند تحمل کنند و همسرشان را دائم نصیحت می کنند و اگر او نصیحت پذیر نباشد ، جو خانه آنها متشنج می شود.

بروز سوءظن و کنترل همسر

گاه وجود فاصله های سنی زیاد باعث می شود که برخی از مردان ، بدون دلیل سوءظن هایی نسبت به همسر خود یابند و مدام برای همسرش تعیین تکلیف کند و او را کنترل نماید.

عواقب ازدواج مرد مسن با زن جوان

رودربایستی و حرف های ناگفته

در ازدواج با مرد مسن ، زن جوان دچار نوعی رودربایستی رنج آور می شود و نمی تواند به راحتی مشکلات کوچک و گاه بچگانه اش را با همسر خویش در میان بگذارد.

منزوی شدن

گاهی به دلیل اختلاف سنی زیاد زن خجالت می کشد شوهرش را به دوستان و اقوام جوانش معرفی کند و به همین دلیل تنها و منزوی می شود.

کاهش عمر

تحقیقات نشان داده است که وجود اختلاف سن بین زنان و شوهران تاثیر منفی بر عمر زنان دارد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(6 رای)
100%

نظر دادن