مشکلات روابط جنسی زناشویی پرسش و پاسخ و پرسش و پاسخ در رابطه با مشکلات زناشویی و زفاف نوعروس و پرسش و پاسخ زناشویی و پرسش و پاسخ زنانه و پرسش و پاسخ زناشویی آنلاین و خیانت زن پرسش و پاسخ و نظرات در مورد مشکلات زناشویی و سوالات زناشویی خنده دار و پرسش و پاسخ مسائل خانوادگی پرسش و پاسخ جنسی مردانه در نم نمک.

پرسش و پاسخ در رابطه با مشکلات زناشویی و زفاف نوعروس

مشکلات جنسی میتواند اشکال مختلفی داشته باشد که به این صورت تعریف میشود ، هر مسأله جنسی یا عاطفی که مانع شود زن و شوهر به یک روابط رضایتبخش دو جانبه دست یابند.پرسش و پاسخ در رابطه با مشکلات زناشویی و زفاف نوعروسپرسش و پاسخ در رابطه با مشکلات زناشویی و زفاف نوعروس

رایج ترین مشکلات مردان عبارتند از :

پروستات ، کاهش جریان خون به آلت تناسلی مرد به دلیل ابتلا به دیابت ، بیماریهای قلبی و یا بیماریهای دیگر ، اسیب های عصبی به نخاع و یا کاهش در هورمون تستوسترون است.

مشکلات جنسی رایج در بین زنان عبارتند از :

عدم تمایل جنسی به دلیل کاهش هورمون استروژن ، اختلالات تیروئید(که میتواند در برخی از مردان هم تأثیر گذار باشد) ، درد در موقع نزدیکی به دلیل مشکلات واژن من جمله کم بودن ترشحات واژن میباشد . در برخی از زوجین ، متخصصین استفاده از بعضی داروها را علل مشکلات جنسی میدانند که عبارتند از : الکل ، نیکوتین ، مواد مخدر ، بعضی از داروهای فشار خون ، آنتی هیستامین ها و داروهای ضد افسردگی خاص.

پرسش و پاسخ در رابطه با مشکلات زناشویی و زفاف نوعروس

سوال جنسی یکم : برای چه من همیشه بعد از آمیزش جنسی با همسرم از بدنم یک مایع بی رنگ و شفاف خارج میشه؟

این احتمالا بخاطر این مورد هست که شریک شما داخل واژن خودش رو تخلیه می کنه. این تخلیه بصورت کم کم در طول مدت حداکثر 2 روز صورت خواهد گرفت

سوال جنسی دوم : برای چی مردان این همه از رابطه جنسی دهانی (اورال) لذت می برند و مدام در خواست اون رو دارند؟

جواب واقعی رو می خواهید؟ دهان شما قادر است یک مکش و ساکشن قوی ایجاد کنه که واژن شما چنین قابلیتی رو نداره.برای همین اکثر مردان از اورال سکس لذت می برند.

سوال جنسی سوم آیا بعد از تخلیه منی ، مرد اگر قرص ویاگرا مصرف کند می تواند سریعا برای بار دوم آماده شود؟

این قرص برای مردانی که دچار مشکل در آلت خود و عدم نعوذ هستند تجویز می گردد.اصلا صحیح نیست که بصورت خود سرانه مصرف شود چون بطور کامل با فشار خون سر و کار دارد و می تواند خطرناک باشد

سوال جنسی چهارم چرا من و همسرم هر زمان که آمیزش جنسی داریم من در واژن خود درد احساس می کنم؟

مقاله مربوطه رو در لیست مقالات سایت بخوانید . جواب کوتاه : ممکن است پوزیشنهایی که انتخاب میکنید مناسب شما نباشند و یا درست آنها را اجرا نمی کنید. می تواند بخاطر وجود استرس و مسائل جانبی در شما باشد که دلیل بر عدم مرطوب شدن واژن شما به اندازه کافی گردد

سوال جنسی پنجم : هر زمان که من ارگاسم می شوم دچار خونریزی می گردم. چرا؟

ارگاسم بتنهایی نباید باعث خونریزی گردد. گاهی خشکی واژن و یا پوست حساس آن بخاطر فشار بیش از حد ممکن است دچار خونریزی شود اما ارگاسم خیر.بهتر است به دکتر مراجعه کنید تا آزمایشات لازم بروی شما صورت پذیرد.

سوال جنسی ششم : زمانیکه من همسرم را با تحریک دست به ارگاسم میرسانم ، منی وی بر خلاف تصور اصلا نمی پاشد و جهش ندارد و به سادگی و آرامی خارج می شود. آیا این مسئله ایرادی در وی است؟

مدلهای مختلفی از خروج منی می تواند وجود داشته باشد.مشکل همسر شما ربطی به منی ندارد بلکه در عدم نعوذ کافی و یا ضعیفتر بودن ماهیچه های دور آلت می باشد ... بهتر است تمرینات لازمه را انجام دهد.

سوال جنسی هفتم کلیتوریس من وقتی که خود ارضایی میکنم کاملا بی حس می شود . آیا من به آن صدمه رسانده ام؟

اول ببینید پوست آن تاول نزده یا خیر . در این صورت ممکن است سوزش هم داشته باشید . در غیر اینصورت احتمالا شما فشار بیش از اندازه ای وارد می نمایید. انجام خودارضایی توصیه نمیشودضمن اشکال دینی به آن (از نظر همه ادیان رد شده است و حرام است) ، از نظر علمی نیز این عمل منجر به اعتیاد شده و در آینده بر رابطه زناشویی تاثیر منفی دارد و از رابطه زناشویی با همسر لذت نخواهید برد

سوال جنسی هشتم وقتی که قرص مصرف می کنیم برای تخمک چه اتفاقی می افتد؟

بستگی به نوع قرص دارد . عموما قرصها از شکل گیری تخمک جلوگیری می کنند اما مواردی هم هست که موفق نمیشوند. اما به هر حال تخمکها بارور نخواهند شد چون قرصها بروی تخمک هم تاثیر خواهند گذاشت و نقش ممانعت کننده دارند. از طرفی قرصها باعث پریود خواهند شد چراکه استروژن خون را بالا برده و بعد از پایین آمدن آن بدن دستور به پریود خواهد داد و قرص دفع خواهد شد. (توضیح مقاله کاملا ناقص و نا مربوط است - مترجم)

آیا ممکن است در طول عادت ماهیانه باردار هم گردید؟

بله

منی در اصل چی هست؟

یک مایع لزج و تقریبا سفید رنگ که یک درصد آن را اسپرم تشکیل میدهد و در باقی آن سدیم ، سیتریک اسید ، مواد قندی ، آمونیاک ، کلسیم ، کلسترل و چیزهای دیگر یافت خواهند شد

آیا این ممکن است که خانمی میل جنسی بیش از حد داشته باشد؟ و اگر پاسخ مثبت است در این مورد چه می توان کرد؟

این مسئله بسیار نسبی است و برخی اوقات یکی از افراد در رابطه تصور می کند که شریک جنسی اش میل جنسی غیر طبیعی دارد که در اکثر موارد در واقع به دلیل نابرابر بودن میل جنسی افراد در یک رابطه است. اما در مواردی هم که یکی از طرفین میل جنسی بیش از حدی دارد (در حدی که رابطه زوج را تحت تاثیر قرار داده) خود ارضایی با رضایت دو طرف می تواند کمک کننده باشد ، برای اینکه نمی توان همیشه توقع داشت که هر دو طرف به یک حد نسبت به برقراری میل جنسی میل داشته باشند. اما این مسئله مهم است که فرد از خودارضایی برای خودداری از برقراری رابطه با شریک جنسی اش استفاده نکند.

مردی 52 ساله ام که همسرم دیابت دارد. بی میلی جنسی او در درازمدت روی من هم اثر گذاشته و حالا کلا میلی به رابطه با او ندارم. در عین حال میل جنسی ام به صورت کلی خوب است. چه کنم؟

تنها توصیه من اینه که همراه همسرتون به مشاور مراجعه کنین. این همسر شماست که در درجه اول نیاز به کمک داره و البته نقش شما هم در این فرآیند کم نیست. مسائل زناشویی ، مسائل یکطرفه نیستن و نه شما و نه همسرتون به تنهایی نمی تونین حل و فصلش کنین. برای حل کردنش وقت و انرژی بگذارین. خود به خود چیزی درست نمیشه. موفق باشین.

بنده 33 ساله بوده و در مسائل جنسی دچار مشکل هستم به علت اینکه آلت جنسی ام رشد نکرده است. لطفا مرا راهنمایی کنید.

دوستان عزیز ، هیچ راهی برای این مسئله وجود نداره و همه تبلیغاتی که در این زمینه می بینید هم دروغ است. همون طور که هنوز راهی برای افزایش طول قد یا تغییر رنگ چشم یا افزایش عرض شانه وجود نداره ، برای این مورد هم راهی نیست. اگر این مسئله زیاد ذهن شما رو درگیر کرده و روی اعتماد به نفس جنسی شما تاثیر گذاشته و زندگی شما رو تحت تاثیر قرار داده ، باید برای درمان این وسواس فکری به متخصص اعصاب و روان مراجعه کنین. وگرنه ، ویژگی های فیزیکی اندام های تناسلی ، نقش چندانی در کیفیت روابط زناشویی نداره.

پسری 24 ساله هستم که از بیماری خودارضایی رنج می برم. خواهش می کنم کمکم کنید. بارها و بارها تصمیم به ترک گرفتم اما نمیشه. از رفتن پیش دکتر خجالت می کشم.

دوست عزیز ، ما در این مورد مقالات مفصلی ارائه کردیم در قسمت جستجو عبارت خودارضایی را وارد کنید و مطالب را مطالعه فرمایید.

ناتوانی جنسی آقایان را چه متخصصی درمان می کند؟برای بزرگ شدن آلت در مردان عمل جراحی وجود دارد؟

مختصر و مفید؛ پاسخ سوال اول : متخصص جراحی کلیه و مجاری ادرار (متخصص ارولوژی) پاسخ سوال دوم : خیر. چنین عمل جراحی وجود ندارد (با قاطعیت تمام).

خانمی27 ساله هستم که موقع رابطه ، شوهرم ازکسی دیگه صحبت می کنه. چندبارباهاش راه اومدم ولی هروقت شاکی میشم ، میگه به خاطرخودته. چطورباید باهاش کناربیام؟

فانتزی های زناشویی مثل اینکه گفتین ، فانتزی های ناسالم اند. نمیشه گفت تو روابط زناشویی مطلقا باید تخیل رو تعطیل کرد. اما بعضی از این تخیلات هم مضرند و باید از اونها پرهیز کرد. پس اینکه گفتین «چطور باید باهاش کنار بیام» اساسا سوال غلطیه. شما نباید با این مسئله کنار بیاین. ایشون نباید فکر کنه این فانتزی ها برای شما حس خوبی ایجاد می کنه. اگه شما با قاطعیت برخورد کنین و به محض اینکه این حرف ها گفته شد ، کناره گیری کنین و نارضایتی خودتون رو نشون بدین ، این مسئله کم کم حل میشه. اگه موفق نشدین حتما به مشاور مراجعه کنین.

برادرم مشکل نازایی دارد. اسپرم متحرک ندارد و فقط تعدادی بدون حرکت دارد. چه باید کرد؟

طبیعتا با این اطلاعات کمی که شما دادید ، نمیشه اظهار نظر کرد اما به طور کلی ، اگه تعداد اسپرم های متحرک حدود 40-30درصدباشه (نرمالش 50 درصده) اولین روش استفاده از تکنیک IUI (تزریق منی به داخل رحم) هست اما اگه تعداد اسپرم های متحرک کمتر باشه ، منطقیه که از روش IVF استفاده بشه. به هرحال ، پیشرفت های درمان ناباروری آنقدر زیاده که میشه گفت تقریبا هیچ مشکل بدون راه حلی در این حوزه وجود نداره. توصیه من اینه که به مراکز معتبر درمان ناباروری (مثل رویان و ابن سینا درتهران) مراجعه کنین. موفق باشین.

بعد از ادرار از لوله ادرار خود به خود منی خارج میشه. باید چی کار کنم؟

دوست عزیز ، قاعدتا این مسئله نگران کننده ای نیست. البته اینکه شما چرا اسم این مایعی که خارج میشه رو «منی» می گذارین ، برای من روشن نیست چون با توصیفی که شما کردین ، به لحاظ شرعی هم این مایع شرایطی رو که باید داشته باشه تا به اون منی اطلاق بشه ، نداره (به توضیح المسائل مراجعه کنین)؛ از نظر علمی هم این ترشحات غالبا مربوط به پروستات هستن؛ نه اینکه حاوی اسپرم های زیاد باشن. به هرحال ، توصیه من اینه : اگر مشکلتون فقط همینه ، حساس نباشین و مطمئن باشین در آینده حل میشه.

پرسش و پاسخ در رابطه با مشکلات زناشویی و زفاف نوعروس

23 ساله هستم و چهار ساله با آقایی آشنا شدم که باهم همسن هستیم. ما در دانشگاه با هم آشنا شدیم و تصمیم به ازدواج داریم. در این چند سال با اخلاق هم خوب آشنا شدیم و خانواده هامون هم در جریان این ارتباط هستند. مشکلی که منو نگران میکنه اینه که این آقا خیلی وسواس فکری داره. مثلا برای لباس پوشیدن حتما باید همه چیزش هماهنگ باشه. خیلی نسبت به لباس ، مدل مو و ظاهرش وسواس داره. حتی چند بار به خاطر یک جوش روی صورتش یا به خاطر مدل ریش که دلخواهش نبوده ، قرارمون به هم خورده. خیلی برای ظاهر و لباسش هزینه میکنه یا بعضی اوقات از هر لباسی دو ، سه دست در رنگ های دیگه می خره. اوایل آشنایی مون اصلا اینطور نبود ، اما من از وقتی بهش پیشنهاد دادم که از لباس های رنگی هم استفاده کنه یا یه مقدار اضافه وزنشو کم کنه ، خیلی افراطی این کار را انجام میده و حالا آنقدر لاغر شده که نگرانشم. هرچی باهم صحبت و حتی دعوا می کنیم باز به این کارها و وسواس ها ادامه میده. من در این ماجرا خودمو مقصر می دونم. گاهی به خاطر سرماخوردگی معمولی آنقدر خودشو بیمار نشون میده که من واقعا نگران میشم. به نظر شما این وسواس در آینده مشکل بزرگی برامون ایجاد می کنه؟ خودش اصلا قبول نمیکنه که پیش مشاور بره و منم دیگه نمیدونم چطوری باهاش حرف بزنم که بفهمه خیلی زیاده روی می کنه. وقتی ازش می پرسم در آینده هم میخوای همین کارهارو انجام بدی میگه این به خاطر اینه که الان جوونم ، بعدها که متاهل باشم ساده لباس می پوشم اما من باور نمی کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

1- این طور که تعریف کردین ، نامزد شما مبتلا به وسواسه. وسواس ، برعکس چیزی که عامه مردم فکر می کنن ، یک اختلال اضطرابیه ، نه صرفا یک ویژگی شخصیتی. وقتی می گیم اختلال ، یعنی فیزیوپاتولوژی بیماری برای ما مشخصه و به همین دلیل هم می تونیم درمانش کنیم. براتون جالبه که بدونین ما یکسری دارو داریم برای درمان وسواس. البته روش های روان درمانی و رفتاردرمانی هم یکی دیگه از پایه های درمان وسواسه. به هرحال تاکید می کنم باید به یک متخصص اعصاب و روان مراجعه و درمان وسواس رو شروع کنین.

2- فکر می کنین از وقتی شما به ایشون گفتین این اتفاق افتاده و به نظر من این درست نیست. لزومی نداره خودتونو ملامت کنین. اختلالات روان پزشکی زمینه های ژنتیکی دارن. البته هر اختلالی ممکنه تو سنی خاص یا در شرایطی خاص به صورت ناگهانی خودشو نشون بده. اما عامل شروع کننده یا تشدیدکننده اختلال ، عامل اصلی ایجادکننده اون نیست. در عین حال ، اصرار شما به ایشون برای اصلاح رفتار که به گفته خودتون منجر به جر و بحث و دعوا میشه هم کار درستی نیست. افکار و رفتار وسواسی ، اختیاری نیستن که شما به خاطرش ایشونو ملامت کنین.

برای همین گفتم که ایشون احتیاج به کمک حرفه ای داره و نصیحت های شما و هیچ کس دیگه ، کمکی به ماجرا نمی کنه که هیچ ، باعث بیشتر شدن فاصله شما و ایشون میشه. در عین حال نامزد شما باید خودش درک کنه که این مشکل ، یه جور بیماریه و برای درمانش باید به پزشک مراجعه کرد. طبیعتا اگر ایشون هیچ جوری راضی نشه ، شما کاری نمی تونین بکنین.

3- هرگز فکر نکنین این مشکلات بعد از ازدواج خود به خود حل و فصل میشن. به حرف اونهایی که میگن آدم ها بعد از زن گرفتن یا شوهر کردن ، مشکلات اخلاقی یا رفتاری شون حل میشه هم گوش نکنین. معمولا فرآیند ازدواج که استرس زاست ، اختلالات روانی رو تشدید می کنه و البته بعضی اختلالات هم در طول زمان خود به خود تخفیف پیدا می کنن که لزوما ربطی به ازدواج نداره. توصیه من اینه که تا این مسئله حل و فصل نشده ، برای ازدواج تصمیم نگیرین.

راه های افزایش میل جنسی ، بزرگ شدن آلت و تاخیر چیست؟

1- افزایش میل جنسی به چه دلیل؟ اگه منظورتون اینه که برای درمان بی میلی جنسی چه کنید ، این مسئله رو باید زیر نظر مشاور حل کنین اما اگه منظورتون اینه که افت طبیعی میل جنسی رو در سنین بالا می خواین درمان کنین ، داروهای زیادی هست که قاعدتا من نمی تونم تو مشاوره مکاتبه ای و بدون در نظر گرفتن شرایط شما اونو تجویز کنم.

2- هیچ راهی برای مورد دوم سوال شما وجود نداره.

3- باز هم مجبورم بپرسم مواد تاخیری رو برای چه کاری می خواین؟ اگر مشکل زودانزالی هست ، باید برای درمانش به مشاوری که به این حوزه آشنا باشه مراجعه کنین. خوددرمانی نکنین و مطمئن باشین مواد تاخیری ، به درمان ریشه ای زودانزالی کمکی نمی کنن.

مردی هستم حدود 42 ساله که از کوتاهی آلت تناسلی و زودانزالی رنج می برم لطفا مرا راهنمایی کنید. به خاطر طرح این سوال از شما عذرخواهی می کنم. درصورت امکان زودتر جوابم را بدهید.

اول اینکه کوتاهی آلت تناسلی موضوعی نیست که شما از اون رنج ببرین. درست مانند کسی که قدش کوتاهه و البته ممکنه بالاترین اعتماد به نفس رو هم داشته باشه و حتی بهترین زندگی زناشویی رو هم تجربه کنه. شما هم باید به جای تمرکز روی ایده آل های غیرواقعی ، آنچه هستید رو بپذیرید و بدونین ویژگی های ظاهری اندام های تناسلی کمترین تاثیر رو روی کیفیت رابطه زناشویی داره.

نکته دوم اینکه زودانزالی رو ، برعکس مشکل اولتون باید جدی بگیرین و برای درمانش اقدام کنین. درمان زودانزالی (که خیلی هم مشکل شایعی در آقایان هست) باید زیر نظر مشاور یا پزشکی که به درمان اختلالات جنسی مسلطه صورت بگیره. هیچ قرص یا آمپول یا داروی موضعی نیست که به تنهایی موثر باشه و شما باید زیر نظر مشاور چند جلسه با فواصل چند هفته تکنیک هایی رو آموزش ببینین و اجرا کنین تا کنترل خودتونو به دست بیارین.

آیا کاری هست که بدون کمک گرفتن از شخص دیگری خود ما بتوانیم انجام بدهیم؟

ساده ترین توصیه ها برای جلوگیری و رفع تمامی اختلالات جنسی که ریشه های پزشکی ندارند ، این است که همیشه احساسات طرف مقابل را در نظر بگیرید. از مواد لغزنده کننده به مقدار کافی استفاده کنید. با توجه کافی به پیش نوازی و پس نوازی رابطه جنسی تان را به مراسم عشق ورزی تبدیل کنید و رابطه را خیلی آهسته آهسته پیش ببرید. رعایت این موارد ، استرس را که دلیل اصلی ایجاد اکثر اختلالات جنسی بخصوص برای خانم ها است از میان می برد. به خصوص در مورد درد در هنگام دخول و کاهش میل جنسی رعایت این نکات میتوانند کارگشا باشند.

مقدار طبیعی مایع منی چقدر است؟

مقدار مایع منی بسته به شرایط زیر متفاوت است : تعداد دفعاتی که فرد به انزال میرسد ، قوای جسمی فرد ، سن و غیره. اما این مقدار معمولا به اندازه یک قاشق چایخوری است. برخی افراد نسبت به میانگین مردها مقدار کم تری مایع منی تولید میکنند که لزوما مشکل پزشکی محسوب نمیشود.

آیا ممکن است در هنگام دخول ادرار مرد به همراه مایع منی وارد واژن شود؟

ممکن است چند قطره از ادرار که از قبل در مجرای ادراری مانده با مایع منی قاطی شود. اما در حالت معمول خیر. چون سیستم کارکرد نعوظ و انزال به شکلی است که راه ورود دریچه مثانه به مجرای ادرار را مسدود می کند. در برخی افراد که این دریچه به خوبی محکم نمی شود ، این احتمال وجود دارد اما مقدار آن خیلی زیاد نیست.

آیا راهی برای افزودن به قطر و یا طول آلت تناسلی وجود دارد؟

بعد از سن بلوغ تنها راه این کار جراحی است که معمولا بدلایل زیر توصیه نمی شود مگر در شرایطی که این جراحی به توصیه پزشک باشد. این جراحی ها ممکن است به اعصاب ناحیه تناسلی آسیب وارد کند که فرد را در احساس جنسی اش دچار مشکل کند. نتیجه عمل از نظر زیبایی ممکن است نتیجه ای نباشد که فرد در ذهن داشته است. پژوهش ها نشان داده که برخی افراد پس ار انجام این جراحی ها به اختلالات نعوظی دچار شده اند. بر اساس پژوهش های انجام شده افرادی که تن به اینگونه جراحی ها می دهند غالبا از اعتماد به نفس خوبی برخوردار نیستند و از روان درمانگری و مشاوره نفع بیشتری میبرند تا اینگونه جراحی ها. معمولا پس از جراحی نیز از وضعیت خود راضی نیستند.

آیا استفاده از ویاگرا در دراز مدت به اندازه آلت تناسلی اضافه میکند؟

به هیچ عنوان. ویاگرا تنها برای نگهداشتن خون در آلت تناسلی و در نتیجه کیفیت نعوظ تاثیرگذار است.

آیا استفاده از کرم ها و یا اسپری های موجود در بازار و یا پمپ ها بر روی طول و یا قطر آلت تناسلی نقش دارد؟

خیر. نهایت تاثیری که این ابزار دارند این است که بر اثر تحریک موضعی و یا بخاطر جنبه روانی و اطمینانی که به فرد میدهند ، یا مثلا مثل ویکس باعث پرخونی آلت تناسلی شده وروی کیفیت نعوظ اثر بگذارد. اما بهتر است تا جای ممکن از این تحریکات استفاده نشود چون اعصاب آلت تناسلی ممکن است در طول زمان به محرک های دیگر کمتر جواب بدهد و روی روابط جنسی فرد با شریک جنسی اش اثر منفی بگذارد.

آیا استفاده از کاندوم دربه تعویق انداختن زمان انزال تاثیر دارد؟

در حالت کلی بله. اگر از کاندومهای ضخیم استفاده شود ، حس را کم تر کرده و ممکن است انزال را به تاخیر بیاندازد. کاندوم های دیلِی (تاخیر) بطور خاص برای این موضوع ساخته شده اند. این کاندوم ها به موادی آغشته هستند که احساس آلت تناسلی را کم میکنند و بنابراین تحریک را کم کرده و زمان انزال را به تاخیر می اندازند.

پس از داشتن ارتباط جنسی ترشحات شیری رنگ ، ضخیمی از واژنم پیدا کرده ام که بوی ترشیدگی می دهد.خجالت می کشم به پزشک مراجعه کنم ممکن است کمکم کنید؟

اگر رابطه ی جنسی دارید و ترشحات واژنتان متفاوت از قبل است باید حتماً به پزشک و یا ماما در درمانگاه محل سکونتتان مراجعه کنید چون ممکن است دچار یکی از بیماری های مقاربتی شده باشید. خجالت کشیدن برای طرح همچین مسائلی نزد شخصی که در روز مرتباً با مواردی اینچنین سروکار دارد بی مورد است. مسئله ی اصلی این است که اگر شما به آن حد بالغ شده اید که رابطه ی جنسی را تجربه کنید حتماً آنقدر بلوغ فکری دارید که برای درمان پزشکی مناسب اقدام نمایید. به یاد داشته باشید که مراجعه نکردن به موقع به پزشک و یا ماما می تواند در مواردی به نازایی ختم شود پس با خودتان تعارف نکنید و حتماً در اولین فرصت به دنبال تشخیص و درمان این مسئله باشید.

چرا واژن من ترشح دارد؟

ترشحات واژن برای مرطوب و سالم نگاه داشتن این عضو حساس ضروری هستند. این ترشحات همچنین در خارج کردن میکروب های وارد شده به واژن ، مانند یک فلاش تانک عمل می کنند و چون مقداری باکتری بی ضرر در خود دارند در مقابل عفونت ها بدن را حفظ می نمایند. همین ترشحات هستند که در هنگام برقراری رابطه ی جنسی محیط واژن را مرطوب می کنند تا عمل دخول به آسانی صورت پذیرد.

شنیده ام کاندوم هایی برای نزدیکی از راه دهان وجود دارد ممکن است توضیح دهید که این مسئله درست است یا خیر؟

بله ، همانطور که در سئوال بالا هم اشاره کردم کاندوم هایی با طعم ها و رنگ های مختلف برای این مورد وجود دارد. که ظاهر این کاندوم ها با کاندوم های دیگر تفاوت زیادی ندارد مگر در رنگ و بو و طعمشان و اینکه ساده بوده و خاردار نیستند همچنین مواد لغزنده (لوبریکَنت) ندارند. برای خانم ها نیز کاندوم هایی وجود دارد که بر روی آلت تناسلی قرارمی گیرد.. در صورت عدم دسترسی به این کاندوم ها می توانید کاندوم های آقایان را تهیه کرده ، ازکنار برش داده و بصورت یک لایه درآورید و از آن استفاده نمایید.

مدت یک هفته است که متوجه شده ایم همسرم به هپاتیت نوع ب دچار است. دکترها می گویند که این بیماری از طریق رابطه ی جنسی منتقل می شود. چه باید بکنیم آیا دیگر نمی توانیم نزدیکی داشته باشیم؟ این موضوع چقدر برای من خطر دارد؟

هپاتیت نوع ب بیماری است که مانند ایدز از طریق انتقال فراورده های خونی و ترشحات واژن (در زنان) و مایع منی (در مردان) به دیگران انتقال می یابد. شما می توانید پس از زدن واکسن مربوطه که در سه مرحله انجام می شود تا حدی از ابتلا به این مریضی در امان باشید. در مورد نزدیکی تان باید از کاندوم استفاده کنید و در صورت داشتن جراحت و یا زخم در ناحیه ی تناسلی (بطور مثال تبخال تناسلی) تا بهبود کامل آن و گرفتن تایید پزشک معالج اقدام به نزدیکی نکنید. زیرا انتقال بیماری های مقاربتی چون هرپس (تبخال) با کاندوم قابل جلوگیری نمی باشند. و از طریق ترکیدن تبخال ها و آزاد شدن مایع آن فرد می تواند ویروس های عامل هپاتیت را به شریک جنسی خود منتقل کند.

بالاخره کسی را پیدا کردیم که این سئوال را از او بپرسیم : آیا پوشیدن لباس زیر تنگ مردانه در باروری و یا توانایی جنسی مردان اثر می گذارد؟

سئوال خوبی است ، با توجه به فرم آلت تناسلی مردان که در بیرون از بدنشان قرار دارد محققان هم به انجام آزمایش هایی جهت روشن شدن این مسئله پرداخته اند. البته تا کنون که نتوانسته اند به نتایج مشابهی دست پیدا کنند . اما گزارشی هم مبنی بر اثرگذاری منفی لباس زیر تنگ در مردان بر روی تعداد اسپرمی که در بدنشان تولید می شود نداشته ایم. نتیجه ی مطالعه ای که در اُکتبر 1998 در نشریه ی ارولوژی به چاپ رسیده بود حاکی از این بود که پوشیدن شورت های تنگ بر روی قدرت باروری مردان اثر سوئی ندارد. اما در مجموع ، تحت فشار قرار دادن بیضه ها کار چندان صحیحی نیست چون می تواند خونرسانی را مختل کند.

ممکن است خواهش کنم تکنیک کِگِل یا تمرین های عضلات کف لگن را هم در مورد خانم ها و هم برای آقایان به تفصیل توضیح دهید؟ مثلاً بگویید که چند بار در هفته باید آن ها را انجام داد تا در عین اثرگذاری وقت کمتری هم بگیرند.

این تکنیک توسط دکتر آرنولد کِگِل برای کمک به بهبود وضعیت جسمانی زنان پس از زایمان ارائه شد و هدف از انجام آن تقویت عضلات لگنی در خانم ها و در نتیجه بند آوردن خونریزی پس از زایمان بود. دکتر کگل بعدها دریافت که انجام این نرمش ها به افزایش لذت جنسی هم کمک می کند. تنوع این حرکات زیاد است اما ریشه ی همگی آن ها یکی است.

برای مردان و زنان :

خروج ادرار را در هنگام ادرار کردن بوسیله ی سفت کردن عضلات لگنی متوقف کنید و بعد دوباره رها کنید.

عضلات لگن را منقبض کرده ، به مدت یک ثانیه نگه دارید و رها کنید. این حرکت را روزی سه بار و هربار ده مرتبه انجام دهید. به تدریج تعداد انقباضات و دفعات را به ده بار انقباض به تعداد بیست دفعه در روز برسانید.

برای تنوع در انجام این تمرین ها مدت نگاه داشتن انقباض را به سه ثانیه افزایش دهید و بعد عضلات را رها کنید. شما می توانید مخلوطی از تمرین ها را انجام دهید (یکبار دفعات را طولانی و کوتاه کنید و بار بعد تعداد انقباضات را).

در هر حالتی اینکار را انجام دهید : حتی هنگامی که پشت کامپیوتر هستید ، وقتی کتاب می خوانید یا با تلفن صحبت می کنید.

در هنگام نزدیکی انقباض عضلات لگنی موجب ایجاد لذت برای شما و شریک جنسی تان خواهد بود.

تکنیک کگل را حداقل برای شش هفته انجام دهید. نتیجه یکباره حاصل نمی شود اما تدریجاً تفاوت را متوجه خواهید شد.

برخی پزشکان معتقدند زنان باردار باید تعداد تمرینات خود را صد بار بیشتر از افراد عادی انجام دهند تا آمادگی لازم را برای انجام زایمانی راحت تر و سالم تر داشته باشند. در آقایات انجام مرتب این تمرین ها به بر طرف شدن انزال زودرس و کیفیت نعوظ کمک بسیاری میکند.

پرسش و پاسخ در رابطه با مشکلات زناشویی و زفاف نوعروس

من به تازگی ارتباط حفاظت نشده ای داشته ام. با وجود اینکه مایع منی خارج از واژنم ریخته شد اما پریودم عقب افتاده است آیا امکان بارداری وجود دارد؟

در ترشحی که پیش از انزال از نوک آلت مردان بیرون می‏آید مقداری اسپرم وجود دارد. پس بله ، احتمال دارد که باردار شده باشی. مردها حتماً باید در موقع دخول کاندوم را پوشیده باشند. البته معمولاً توصیه می شود که کاندوم را پس از پیش نوازی اولیه و دقیقاً زمانی که آماده ی دخول هستید بپوشید چون ممکن است در حین مالیده شدن به اطرافِ تخت و لحاف و غیره پاره و یا آلوده شود. می توانی برای تست حاملگی نوارهای تست ادرار را از داروخانه بخری و یا به دکتر مراجعه کنی.

ماه پیش من ارتباط جنسی بدون پیشگیری داشتم اما پریود شده ام آیا هنوز احتمال حاملگی برای من وجود دارد؟

اگر گمان می کنی که باردار هستی تست بارداری را بده . خیلی از دختر خانم ها بعد از برقراری ارتباط جنسی احساس گناه می کنند و فکر می کنند که حامله هستند در صورتی که نیستند. البته تعداد کمی از خانم ها هستند که پس از باردار شدن و حتی در طول مدت بارداری هم پریود سبکی را دارند. اگر پریود بعدی ات دیر شد حتماً تست بارداری را بده.

من و شریک جنسی ام ارتباط داشته ایم اما فقط در حد بوسیدن و بغل کردنِ هم با لباس البته او انزال هم داشته است آیا ممکن است من حامله شده باشم؟

نه ، اصلاً نگران نباش. اما مراقب این موضوع هم باش که اگر خیلی پیش بروی ممکن است کارهایی را انجام دهی که آمادگی اش را نداری و یا نمی خواهی. یا به خواست طرف مقابلت سطحی از رابطه جنسی را تجربه کنی که بعداً پشیمان بشوی. اگر خواستید ارتباطی داشته باشید که در حین آن احتمال برخورد اسپرم با واژن وجود داشت حتماً از شریک جنسی ات بخواه که کاندوم بپوشد. برای احتیاط بهتر است که هر دو کاندوم تهیه کنید و در گوشه کیفتان داشته باشید.

من می خواهم ارتباطم را با شریک جنسی ام شروع کنم. دوستانم می گویند که در اولین ارتباط جنسی حاملگی امکان ندارد آیا این درست است؟

به هیچ وجه! بیشتر دخترخانم ها همین اشتباه را می کنند و بعد دچار بارداری ناخواسته و عواقب آن می شوند. قطعاً می توانی در اولین ارتباط جنسی ات باردار شوی. بخصوص به دلیل اینکه جوان هستی بدنت آمادگی بیشتری برای بارداری دارد. پس باید حداقل از کاندوم و بر روی آن ، از ژل اسپرم کش استفاده کنی. در صورتی که مایلی از قرص استفاده کنی برای اطمینان از کارکرد قرص های ضد بارداری لازم است که از 3 ماه پیش از برقراری ارتباط جنسی مصرف مرتب آن را شروع کرده باشی.

اگر در هنگام انزال مرد ، زوج در موقعیتی باشند که زن روی مرد قرار داشته باشد آیا احتمال حامگی وجود دارد؟ من شنیده ام که در این حالت مایع منی بیرون ریخته و احتمال حاملگی را از بین می برد.

خیر ، این موضوع درست نیست. در هربار انزال تعداد 300 تا 500 میلیون اسپرم همراه مایع منی به بدن زن وارد می شوند که اگر زوج از وسیله ی جلوگیری از بارداری استفاده نکرده باشند احتمال حاملگی خانم وجود دارد و این به نحوه دخول بستگی ندارد. ضمناً برخی افراد تصور می کنند که اگر مرد در وقت انزال کاندوم بپوشد احتمال باروری خانم به صفر می رسد. اما این نیز درست نیست چون در هنگام دخول (پیش از انزال) قطراتی از نوک آلت مردان خارج می شود که غالباً حاوی اسپرم است و همان قطرات می توانند مسبب بارداری باشند. کلاً 85% از خانم هایی که از هیچگونه وسیله ی جلوگیری استفاده نمی کنند ، در عرض یکسال باردار می شوند. اسپرم می تواند در جهات مختلف جهش کند و از دهانه ی رحم بگذرد. اگر خانم در زمان تخمک گذاری باشد و اسپرم هم سالم باشد احتمال برخورد تخمک و اسپرم بالا رفته و به احتمال زیاد عمل لقاح صورت می پذیرد. و مابقی اسپرم ها ممکن است از واژن به بیرون بریزند اما همان یکی کافی است. بنظر می رسد که شما تمایلی به باردار شدن ندارید اگر چنین است ، با مراجعه به پزشک و یا درمانگاه نزدیک محل سکونت خود می توانید آموزش های لازم را برای جلوگیری از بارداری ببینید. در ایران اگر عضو درمانگاه محل خود باشید می توانید از سهمیه ی کاندوم رایگان استفاده کنید.

این سئوال ممکن است به نظرتان عجیب باشد اما من شنیده ام که پس از به دنیا آوردن نوزاد چنانچه عمل دوختن اپیزیوتومی انجام شود .دکتر می تواند در حین دوختنِ پارگی طول آن را افزایش دهد تا واژن تنگ شده و در هنگام دخول دهانه ی آن تنگ تر باشد. آیا اشتباه می کنم یا همچین چیزی ممکن است؟

اگر هنگام زایمان برای شما اپیزیوتومی انجام شده است ، (در هنگام زایمان طبیعی چنانچه پزشک و یا مامای شما تشخیص بدهند که نوزاد فضای بیشتری برای خارج شدن احتیاج دارد اقدام به بازکردن قسمت تحتانی دهانه ی واژن می کنند و پس از تولد نوزاد دوباره آن را بخیه زده و می دوزند) و یا دچار پارگی واژن در طول زایمان شده اید (این مسئله برای همه ی خانم ها پیش نمی‏آید). علاوه بر بخیه هایی که برای بسته شدن این شکاف زده می شود در صورت تمایل شما ، پزشک یا ماما می تواند یک یا دو بخیه به آن اضافه کند تا تنگی مطلوب ایجاد شود. اما فراموش نکنید که در صورت تنگی بیش از حد واژن عمل دخول به سختی و همراه با درد انجام خواهد شد که این مسئله با کاهش میل جنسی که پس از زایمان در اکثر خانم ها اتفاق می افتد مزید بر علت شده و سردی زوجین به یکدیگر را سبب خواهد شد. البته با انجام ورزش های کِگِل یا ورزشهای عضلات کف لگن در طول مدت بارداری نیازی به زدن بخیه های اضافی هم نیست.

انجام ورزشهای کِگِل بطور مرتب در دوران بارداری و پس از آن کمک شایانی به آسان تر نمودن عمل وضع حمل می کند همچنین با سفت کردن عضلات واژن دربالابردن لذت جنسی در هنگام عمل دخول ، بند آمدن خونریزی ، داشتن نزدیکی بدون درد پس از زایمان موثر است.

شنیده ام که اگر در وان آب داغ و یا در زیر دوش آب داغ نزدیکی کنیم ، به دلیل گرمای آب اسپرم ها کشته می شوند و احتمال حاملگی وجود ندارد ، نتوانستم باور کنم و بهتر دیدم که از شما سئوال کنم ،

خیر ، نزدیکی کردن در وان حمام ، زیر دوش ، در استخر ، هم می تواند منجر به حاملگی شود و هم انتقال یافتن امراض مقاربتی.دستگاه تناسلیِ خارجیِ مردان از یک آلت و کیسه ی بیضه ها (حاوی دو بیضه) تشکیل شده است . کار کیسه مذکور این است که بیضه ها را در دمایی برابر با 5 درجه خنک تر از دمای بدن نگاه دارد. عمل اسپرم سازی نسبت به تغییرات دما بسیار حساس است. در هوای گرم ماهچه های کیسه ی بیضه ها شل می شود و در نتیجه بیضه ها از بدن دورتر می شوند و حرارت آن ها پایین تر می آید. برعکس در هوای سرد ، این ماهیچه ها منقبض می شوند و بیضه ها اختلاف 5 درجه ای خود را حفظ می کنند. البته نشستن در آب داغ در عملِ معمول اسپرم سازی اختلال ایجاد می کند اما برای جلوگیری از بارداری کافی نیست. برای مردانی که دچار اختلالات باروری هستند توصیه می شود که از نشستن در آب داغ ، گرفتن سونا و اعمال مشابه خودداری کنند. بطور کلی توصیه می کنم برای اطمینان بیشتر همیشه از کاندوم استفاده نماییدحتی در وان!

روش های جلوگیری از بارداری چیست؟

استفاده از قرص های ضد بارداری در انواع مختلف ، کپسول های زیر پوستی ، کاندوم ، بستن لوله در خانم ها ، بستن لوله در آقایان یا وازکتومی ، آیودی ، روش طبیعی و تزدیکی منقطع از شایع ترین راه های جلوگیری از بارداری هستند. که چنانچه هرکدام صحیح استفاده شوند در صد موفقیت بالایی دارند.

نحوه کارکرد قرص ضد حاملگی چگونه است؟

قرص های ضد بارداری ترکیبی حالتی شبیه به حالت بارداری را در بدن فرد به وجود می آورند. در این حالت بدن زن دیگر تخمک آزاد نمی کند ، مخاط رحم کلفت تر می شود در نتیجه اسپرم نمی تواند به آسانی وارد آن شود و چنانچه اسپرمی وارد رحم شود دیواره های آن اجازه لانه گزینی را نمی دهند در نتیجه اسپرم از بین می رود.

در حال حاضر اکثر قرص های ضد بارداری ترکیبی از دوهورمون پروژسترون و استروژن هستند مگر در مواقع خاصی که مصرف یکی از این هورمون ها برای فردی در شرایط خاص مضر باشد و نوع غیر ترکیب نشده آن را به تشخیص پزشک خود استفاده نماید.

نحوه مصرف قرص های ترکیبی معمولاً به این صورت است که فرد 21 روز قرص ها را بطور منظم و هرروز مصرف می کند و 7 روز بین آن فاصله می دهد. در این هفت روز خونریزی شبیه به پریود اتفاق می افتد و هنوز جلوگیری از بارداری ادامه دارد. پس از روز هفتم دوره جدید قرص ها شروع می شود. برخی از اقسام قرص ها هستند برای مصرف آن ها فرد هر روز قرص ها را می خورد اما باید در ترتیب خوردن آن ها نوبت را رعایت کند. 21 قرص اول قرصهای ضدبارداری هستند و 7 تای آخر هیچ اثری ندارند و فقط برای اینکه افراد دوره ی بعدی را سهواً دیر شروع نکنند تجویز می شوند.

در مورد مصرف قرص باید بدانید که در صورتیکه قرص ها مرتب و سر زمان معین خورده شوند مطمئن ترین راه جلوگیری به حساب می آیند. استفاده از این قرص ها برای اولین بار باید تحت نظر پزشک یا ماما انجام شود. به یاد داشته باشید که برخی داروها اثر قرصهای ضد بارداری را کم و یا خنثی می کنند. اگر برای هر موردی دارو برایتان تجویز شد به پزشک مربوطه اطلاع دهید که از قرص ضد بارداری استفاده می کنید. تا چنانچه تداخل دارویی وجود داشت از وسیله جلوگیری دیگری بطور همزمان در طول آن مدت استفاده کنید.

پرسش و پاسخ در رابطه با مشکلات زناشویی و زفاف نوعروس

من می خواهم بدانم که آیا برای آقایان هم قرص های ضد حاملگی وجود دارد یا خیر و اگر جواب منفی است فکر می کنید تا چه زمانی همچین قرص هایی به بازار خواهد آمد؟

تحقیقات آزمایشگاهی که هم اکنون در ایالات متحده و اروپا در حال انجام است این نوید را می دهد که بین پنج تا هفت سال آتی چنین قرص هایی را در داروخانه ها داشته باشیم. حتماً می پرسید چرا اینقدر طول می کشد؟ به دلیل اینکه کنترل سیستم باروری مردان کار ساده ای نیست. دوران باروری خانم ها بدلیل پریود ماهیانه ای که دارند تقریباً منظم است و تنها 48 ساعت در ماه قدرت بارورشدن را دارند (البته این نکته که 48 ساعتِ باروری شان در کدام زمان از ماه است هنوز مشخص نیست).

دانشمندان با توجه به زمان پریود ماهیانه ی خانم ها توانسته اند برای آن ها قرص های ضد بارداری تولید نمایند. برخلاف خانم ها ، عمل اسپرم سازی در بدن آقایان 7/24 یعنی تقریباً نیم میلیارد اسپرم در روزاست به همین دلیل است که ابداع روش جلوگیری از بارداری توسط قرص برای آقایان هنوز مورد بحث و بررسی است.

بهترین شیوه برقراری جنسی کدام است؟

حالتی که هر دو با آن راحت باشید بهترین است. هیچ تجویز خاصی در این مورد وجود ندارد.

آیا برای خانم ها هم ارتباط جنسی از راه دهان مقدور است؟

بله ، و بر طبق آمارهای موجود این روش که به عنوان پیش نوازی و یا آماده سازی خانم ها و نزدیک تر نمودن زمان رسیدن آنها به اوج لذت جنسی بکار می رود ، در 95% خانم های مورد تحقیق به عنوان روش محبوب شناخته شده است. با این روش چون از نظر ذهنی و جسمی شریک جنسی خود را آماده برقراری ارتباط جنسی می کنید هم او و هم خود شما لذت بیشتری از عمل دخول خواهید برد زیرا غدد مترشحه ای که در طرفین داخل واژن وجود دارند به تولید لوبریکنت (مواد لغزنده) بیشتری می پردازند که عمل دخول را آسان تر می کند.

پسری هستم 19 ساله که مشکل بزرگی دارم. نمی دانم چطور بگویم اما وقتی با خانمی تنها می شوم بدون اختیار حالت نعوظ آلت را پیدا می کنم. دوستانم می گویند در این حالت باید به بالا و پایین بپری که وضعیتت به حالت طبیعی برگردد. آیا این تنها راه است؟

دوست عزیز حالت شقی یا نعوظ حالتی بی اختیار و کنترل نشدنی نیست. اولین کاری که باید بکنی این است که اگر با خانمی تنها شدی به مسائل جنسی فکر نکنی و برای اینکار بهترین کمک را کنترل نگاه به انسان می کند. چون هرگاه که شما به عنوان مثال به یقه باز طرف مقابل خود نگاه کنی بی اختیار در پی آن به خیال پردازی مشغول می شوی که البته امری است کاملاً طبیعی ولی همه می دانیم که برای خانمی که مقابل شماست این مسئله خیلی خوشایند نخواهد بود وممکن است دوستان خوبی را بخاطر همین مسئله کوچک که با کمی تمرین قابل اصلاح است از دست بدهی. در مورد روشی هم که دوستانتان پیشنهاد کرده اند باید بگویم که هنگامی شقیِ آلت رخ می دهد که آلت تناسلی پر از خون شود ، وقتی شما در آن حال به بالا پایین بپری در واقع به زور می خواهی جریان خون را به حالت اول برگردانی و این مسئله ممکن است عواقبی چون عقیمی را برایت به دنبال داشته باشد پس مراقبه فکری بهترین کار است. کشیدن نفس عمیق هم کمک زیادی در کنترل سرکشی احساس جنسی می کند. در ضمن در این شرایط بهتر است لباس زیر و شلوار خود را طوری انتخاب کنی که تنگ نباشد چون لباس های تنگ هم عامل تحریک هستند.

آیا همسر آینده شخص می تواند بفهمد که او پیش از ازدواج خودارضایی کرده است یا خیر؟

هیچ راهی وجود ندارد که کسی این مسئله را متوجه شود مگر اینکه خودتان به طرف مقابلتان بگویید. در حالت کلی همه فکر می کنند که یک فرد جوان خودارضایی می کند چون اکثریت اینکار را می کنند.

چرا پس از چند بار به انزال رسیدن مقدار مایع منی کم می شود؟ آیا این جای نگرانی دارد؟

بطور معمول اگر فاصله بین دفعاتی که به انزال می رسید کم باشد (این زمان در میان افراد متفاوت است) بطور طبیعی از مقدار و غلظت مایع منی کم می شود. این مسئله ربط چندانی به قدرت باروری ندارد ، چون در هر قطره مایع منی میلیون ها اسپرم وجود دارد. در ضمن ضعف کلی بدن هم می تواند بر روی توانایی جنسی و مقدار مایع منی اثر بگذارد (به عنوان مثال شنونده ای که پرسیده بود چرا پس از ماه رمضان این حالت برایش پیش آمده است).

آیا رابطه جنسی از پشت باعث بزرگ شدن باسن میشود

خیر

آیا ممکنه در حین رابطه ی جنسی بدون ارضا شدن ، ناخوداگاه از مرد مابع منی خارج بشه و باعث حاملگی بشه

بله

من تینا هستم و 15 سالمه من 1 سالی هست که با موضوع رابطه جنسی آشنا شدم و همیشه این مسئله توی ذهنم هست سوالم اینه که میتونم با پسر عموی خودم رابطه برقرار کنم؟

ارتباط جنسی در این سن معمولا بعد از تجربه به یک نفر منتهی نشده و فرد سمت روابط مختلف می رود لذا از رابطه جنسی قبل از ازدواج دوری کنید

پرسش و پاسخ در رابطه با مشکلات زناشویی و زفاف نوعروس

من یه خانوم 21 ساله ام که شاید به علت عدم اگاهی صحیح از رابطه جنسی با نامزدم هیچ وقت نتونستم ارضا بشم مشکل اینه که بلد نیستیم یه رابطه دخولی داشته باشیم که باردارنشم اصلااز کاندوم خوشم نمیاد چون واقعا نمیتونم درست حسش کنمو لذت ببرم ازاون طرفم اصلا بدون کاندوم نمیشه چون نامزدم فوقش چند دقیقه دوام میاره و زود منیش میاده البته خوش میگه چون دیر به دیر باهام رابطه داره و خودارصایی نمیکنه ومن براش اینقد جذابم که نمیتونه خودشو کنترل کنه هردفعه که رابطه برقرار میکنیم زمان انزال دیرتر میشه بخاطر همین موصوع دیگه منو نمیتونه ارضا کنه اما خودم که استمنا میکنم حتی ارگاسم هم میشم و خوشم نمیاد که همیشه ازاین بابت ناراحته ایا واقعا زود انزالی داره یا طبیعیه چکار کنم که درمان بشه ممنون میشم کمکم کنید بخاطر همین که نمیتونه منیشو کنترل کنه ازم رابطه مقعدی میخواد چکار کنم

به جز کاندوم روش های پیشگیری دیگری هم هست از آنها استفاده کنید ، تعداد رابطه را بیشتر کنید سمت خودارضایی نروید چراکه باعث می شود ازد خول به ارگاسم نرسید.

آیا آزمایشی هست که بفهمیم فرد خودارضایی می کند یا نه؟

خیر

من 27 سالمه هنوز ختنه نشدم اگه باکسی رابطه جنسی کنم اشکال دارد؟

تو رابطه تاثیری نداره اما برای سلامت و موارد بهداشتی بهتر است انجام شود.

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.