ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، آسیب شکست عشقی و انواع شکست عشقی و نظرات کسانی که شکست عشقی خورده اند و روانشناسی شکست عشقی و عوارض شکست عشقی در مردان و عوارض شکست عشقی در زنان و واکنش پسرها بعد از شکست عشقی و علائم شکست عشقی و چگونه بعد از شکست عشقی قوی باشیم در نم نمک.

آسیب شکست عشقی و عوارض آن

زمانی که بیش از حد عاشق کسی باشد ، احتمال دچار شدن به شکست عشقی بیشتر خواهد بود . اگر فردی که دچار شکست عشقی شده همچنان کسی را که به او آسیب زده و طرد کرده است دوست داشته باشد ، احتمال کمتری دارد که از آسیب های آن رهایی یابد . اگر فرد مبتلا ، عاشق فرد دیگری شود معمولا این سندرم از بین می رود . اغلب فرد مبتلا برای تلاش و رهایی از عشق کسی که موجب شکست عشقی شده ، انگیزه زیادی دارد . این افراد سعی می کنند از ارزش فرد مقابل بکاهند و بر جوانب منفی رابطه متمرکز شوند و با گفتن این جمله که از شرش خلاص شدم خود را توجیه می کنند .آسیب شکست عشقی و عوارض آنآسیب شکست عشقی و عوارض آن

اگر فرد همچنان عاشق شخصی باشد که موجب سندرم ضربه عشقی شده ، درد آن ماندگار می شود . علت بسیاری از قطع روابط و طلاق ها این است که فرد آسیب دیده می خواهد از منبع درد جدا شود . اما آن چه که در این مطلب از سایت نم نمک به آن اشاره خواهیم کرد دلایل چرایی آسیب زا بودن شکست عشقی می باشد که در ادامه مطلب به توضیح آن می پردازیم و با دلایل آن آشنا می کنیم زیرا آگاهی از دلایل آن می تواند شرایط بهتری را برای فرد رقم بزند .

آسیب شکست عشقی و عوارض آن

هر تهدیدی در رابطه عاشقانه که باعث ایجاد اختلال در دستیابی به این هدف پنهان شود ، موجب ناراحتی عاطفی حداقل در یکی از طرفین خواهد شد . در نتیجه سیستم هشدار مغز فعال شده و احساس نارضایتی خواهیم کرد . تهدید یکی یا هر دو والد ، چه از طریق بیماری ، مرگ ، جدایی یا طلاق را مغز تهدیدی بالقوه برای ژن ها تلقی می کند . پدر و مادر بزرگ ترین حامی ما هستند و از دست دادن یک یا هر دو ی آن ها ، گذشته ای را که در آن تکامل یافته ایم در معرض خطر شدیدی قرار می دهد . شما کسانی را که در رسیدن به هدف پنهان مغز یاریتان می کند ، دوست دارید و از کسانی که جلوی رسیدن به این هدف را می گیرند متنفر هستید . مغز شدت ضربه را بر اساس میزان جدی بودن این تهدید ارزیابی می کند . هنگامی که با فردی رابطه عاشقانه دارید ، مغز بدون در نظر گرفتن هدف شما در داشتن فرزند یا فرزندان مشترک با آن شخص ، او را هم پیمان مهمی می شناسد که برای تحقق بخشیدن به هدف پنهان تلاش می کند . شما عاشق فردی می شوید که به خاطر دلایلی او را انتخاب می کنید اغلب مغز با دیدن شخصی با ویژگی های جذاب ، عاشق می شود و هوش ، توانایی حل مسئله ، همدردی ، همدلی و حمایت گری ممکن است از این موارد باشد و یا ممکن است جسور ، هیجان انگیز ، سرگرم کننده و ثروتمند یا بسیار متعهد باشد . شاید مغز به صورت نا خود آگاه به خاطر طرز نگاه و نوع ارتباطش با شما بتواند برای ازدواج با او ، داشتن فرزند و تلاش برای کنار او ماندن متقاعد کند .

آسیب شکست عشقی و عوارض آن

پیوند بین رابطه جنسی و مغز :

بر اساس مطالعات انجام شده در رابطه با سکس درمانی رابطه عاطفی همراه با رابطه جنسی ، به دلیل تغییرات خاص مغزی که در حین فعالیت جنسی رخ می دهد ، به تقویت رابطه منجر می شود . از این رو می توان گفت هرگونه تهدیدی نسبت به این پیوند یا شکستن آن بسیار آسیب زا تر از روابطی خواهد بود که بدون رابطه جنسی پایان یافته است .

عزت نفس و شکست عشقی :

ضربه عشقی ، عزت نفس افراد را تخریب می کند و هنگامی که شخص همسرش را ترک می کند ، احتمال دارد عزت نفس همسرش به شدت کاهش یابد احساس عزت نفس افراد در واقع بیانگر ادراک فرد از توان بالقوه در حفظ و نگهداری منابع موجود است این حس مغزی که فرد تا چه حد می تواند شخص مورد علاقه خود را در صورت بروز چالش با رقبا حفظ کند ، ممکن است از دست دادن شخص مورد علاقه به هر دلیلی و موفقیت رقیب ، به کاهش عزت نفس او منجر شود . قربانی خیانت شدن برای عزت نفس بسیار ویرانگر خواهد بود .

خیانت و شکست عشقی :

روابط زمانی به بهترین شکل ادامه می یابد که طرفین در حفظ و تقویت و عزت نفس به یکدیگر کمک می کنند . معمولا داشتن رابطه جنسی ، به تقویت عزت نفس منجر می شود و مغز آن را نوعی موفقیت ثبت می کند و همین امر باعث افزایش عزت نفس فرد می شود . توانایی داشتن رابطه جنسی با کسی ، یعنی او شما را شریک جنسی مناسبی برای خود دانسته است و معمولا افراد به برقراری رابطه جنسی با کسانی تمایل دارند که برایشان احترام ویژه ای قائل هستند و هنگام برقراری رابطه جنسی ، احساس بهتری نسبت به خود خواهند داشت . هنگامی که طرف مقابل با فرد دیگری رابطه جنسی بر قرار کند این کار موجب کاهش عزت نفس می شود و آن را به عنوان خیانت بیان کرده که اثر عمیق و بیمار کننده ای بر فرد داشته است . بدین صورت که مغز با یک حس جدید سازگار و از عزت نفس او کاسته می شود و حتی حس قدرت و توانایی فرد کاهش می یابد . بی بند و باری جنسی به افزایش شکست عشقی منجر می گردد در جوامعی که بی بند و باری جنسی زیاد است شکست عشقی متداول خواهد بود .

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن