درمان افسردگی در مردان میانسال و درمان افسردگی در مردان مسن و درمان افسردگی در مردان متاهل میانسال و درمان افسردگی در مردان بدون دارو و درمان افسردگی در مردان مجرد و علائم افسردگی در مردان و درمان قطعی افسردگی و اضطراب و درمان افسردگی در خانه و درمان افسردگی در مردان نی نی سایت و درمان افسردگی شدید در مردان و علائم افسردگی در مردان مجرد در نم نمک.

درمان افسردگی در مردان میانسال و مسن

مردان معمولا دوست دارند برای حفظ قدرت و مردانگی خود ، احساسات شان را کنترل کنند و حتی اگر احساس پوچی ، بی ارزشی و ناامیدی داشته باشند نیز آن را انکار می کنند و بروز نمی دهند ، چون به اشتباه فکر می کنند که با نشان دادن این احساسات ، دیگر مردانگی و قدرت خود را از دست می دهند. در حالی که افسردگی یک ضعف نیست که مردانگی مرد را از او بگیرد ، بلکه یک مشکل است که می تواند برطرف شود. افسردگی در هر سنی و با هر زمینه بیماری و مشکلاتی ، می تواند مردان را تحت تاثیر خود قرار دهد. افسردگی نه تنها مرد را تحت تاثیر قرار می دهد ، بلکه بر روی خانواده ، همسر و فرزندان او نیز تاثیر منفی می گذارد چون ارتباطات ، خلق و خو و روحیات مرد افسرده تغییر می کند. افسردگی بر روی عملکرد فرد و میزان خواب ، اشتها و… او تاثیر منفی می گذارد. اغلب مردان زمانی که دچار افسردگی می شوند ، متوجه آن نمی شوند چون احساسات شان را نادیده می گیرند و به آن توجهی نمی کنند ، مگر آن که افسردگی روی جسم شان هم تاثیر بگذارد تا متوجه آن شوند. تحقیقات انجام شده ، نشان داده است که مردان چهار برابر بیشتر از زنان به دلیل افسردگی جان خود را از دست می دهند. بنابراین قبل از اینکه احساسات منفی تبدیل به افکار خودکشی شود ، برای درمان اقدام کنید.درمان افسردگی در مردان میانسال و مسن [علائم]درمان افسردگی در مردان میانسال و مسن [علائم]

نشانه های افسردگی در مردان میانسال

دردهای جسمانی

درمان افسردگی در مردان میانسال

گاهی اوقات افسردگی ، دردهای جسمانی به دنبال دارد ، مثل سردرد ، کمردرد ، دردهای گوارشی و…

پرخاشگری و تحریک پذیری

افسردگی در مردان بیشتر با پرخاشگری ، تحریک پذیری و عصبی شدن زودهنگام همراه است. برخی از مردان در دوران افسردگی ، بسیار خشن و کنترل گر می شوند.

تمایل به انجام دادن رفتارهای خطرناک

برخی از مردان ، افسردگی خود را به صورت انجام دادن رفتارها و کارهای خطرناک نشان می دهند ، مثل رانندگی با سرعت بسیار بالا ، انجام دادن ورزش های خطرناک و خشن ، برقراری رابطه جنسی نامشروع و ناامن ، قمار بازی کردن و یا استفاده از مواد مخدر یا مشروبات الکلی.

ناامیدی

افراد افسرده گمان می کنند که دیگر هیچ امیدی به آینده نیست ، فکر می کنند که دیگر حال شان خوب نخواهد شد و زندگی شان بهتر نخواهد شد. احساس ناامیدی ، یکی از احساسات رایج و بارز افراد افسرده است.

کاهش لذت از انجام دادن فعالیت ها یا ارتباط با افراد مختلف

افراد افسرده ، دیگر از کارهایی که انجام می دهند ، لذت نمی برند. حتی علایق قبلی شان را نیز از دست داده اند. افسردگی باعث می شود فرد بیشتر بخواهد تنها باشد ، حوصله بودن در کنار افراد دیگر را ندارد و دیگر از ارتباط با عزیزانش هم لذت نمی برد.

احساس خستگی و کمبود انرژی

یکی از نشانه های افسردگی ، خستگی مفرط و مزمن است به طوری که فرد حوصله انجام کارهای روزمره اش را نیز ندارد.

افکار منفی

درمان افسردگی در مردان میانسال

افراد افسرده ، افکار منفی زیادی را در طول روز تجربه می کنند که باعث می شود حال شان بسیار بد شود و امیدواری شان را نسبت به آینده و زندگی ، بیشتر از قبل از دست بدهند.

درمان و مقابله با افسردگی مردان میانسال

راهکارهای تخصصی و درمانی

روان درمانی

بهترین و موثرترین روش درمانی افسردگی ، روان درمانی است که در آن درمانگر ابتدا ریشه و علت افسردگی فرد را شناسایی می کند و با تکنیک ها و راهکارهای خاصی که طبق ریشه و شرایط فرد است ، افسردگی را درمان می کند.

دارو درمانی

اگر افسردگی بسیار شدید باشد ، در کنار روان درمانی ، دارو درمانی نیز انجام می شود. در این صورت ، درمانگر مراجعه کننده را به روان پزشک ارجاع می دهد تا روان پزشک داروی موثری را برای مراجعه کننده ، تجویز کند.

درمان افسردگی در مردان میانسال

راهکارهای عمومی

راهکارهایی وجود دارد که باعث می شود فرد بتواند برای بهبود حالش تلاش کند و سبک زندگی بهتری داشته باشد. این راهکارها ، درمانی نیست اما در کنار مشاوره و روان درمانی ، بسیار موثر است.

به دنبال حمایت عاطفی باشید

از همسرتان ، فرزندان و یا خانواده و دوستان تان ، حمایت دریافت کنید. از آنها بخواهید که شما را بیشتر درک کنند ، به شما محبت و توجه کنند و به هر چیزی که از لحاظ حمایت عاطفی نیاز دارید ، به شما بدهند. توجه داشته باشید که شاید اطرافیان تان نمی دانند که شما چه افکار و احساساتی در ذهن دارید و افسردگی تان تا چه حدی است. بنابراین باید خودتان از شرایط تان آنها را مطلع کنید تا بدانند و نیازها و خواسته هایتان را بگویید تا بدانند که چگونه می توانند به شما کمک کنند.

اگر حیوان خانگی دارید ، از آن نگهداری کنید

درمان افسردگی در مردان میانسال

نگهداری از حیوان خانگی و بازی کردن با آن ، باعث می شود هورمون های عشق و شادی که ضدافسردگی هستند ، مثل هورمون سرتونین در شما ترشح شود و حال تان بهتر شود. بنابراین نگهداری از حیوان خانگی و وقت گذراندن با آن ، یکی روش های کاهش علائم افسردگی است.

به دیگران کمک کنید

کمک کردن به افراد ، چه کمک مالی باشد و چه کمک عاطفی ، باعث می شود حس خوبی به شما منتقل شود و نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید و خودتان را ارزشمند احساس کنید.

فعالیت های اجتماعی را دنبال کنید

اگر قرار است در مهمانی شرکت کنید و یا جایی بروید که افراد زیادی آن جا هستند ، حتما این کار را انجام دهید و در فعالیت های اجتماعی شرکت کنید. هرچقدر خودتان را از اجتماع دور کنید ، بیشتر افسرده خواهید شد. بنابراین کاری را انجام دهید که به صلاح تان است و نه کاری که ذهن تان به اشتباه به شما می گوید که انجام دهید.

با دوستان تان بیرون بروید

با دوستان تان بیرون بروید ، گردش کنید و سفر بروید.

با همسرتان رابطه خوبی بسازید

اگر لحظات خوب و خوش را وارد رابطه با همسرتان کنید ، قطعا حال تان نیز بهتر خواهد شد ، اما اگر تلاشی برای بهبود رابطه تان نکنید ، مسلما از همسرتان انرژی خوبی دریافت نخواهید کرد. بنابراین شما نیز در درمان و مقابله با افسردگی تان نقش دارید و نقش شما هم این است که نباید منزوی باشید و از ارتباطات تان دور شوید ، بلکه باید به ارتباطات تان ادامه دهید و به خوبی در کنار همسرتان زندگی کنید.

شب ها 8 ساعت بخوابید

خواب کافی داشته باشید. بیش از حد بیدار نمانید و حتما شب ها 8 ساعت بخوابید. اگر نمی توانید بخوابید ، قبل از خواب به موسیقی بدون کلام آرامش بخش گوش کنید ، از موبایل و وسایل الکترونیکی دور باشید و آنها را وارد اتاق خواب تان نکنید ، قبل از خواب کتاب بخوانید و در طول روز فعالیت هایی را انجام دهید که شما را خسته و مشغول می کند تا وقتی به تخت خواب می روید ، به راحتی بخوابید و دیگر زیاد بیدار نمانید.

مهارت های کنترل استرس و اضطراب را آموزش ببینید

در زندگی همه ما مشکلاتی وجود دارد که روی همه مان تاثیر منفی می گذارد و به ما استرس ، اضطراب و حس بد و منفی می دهد ، اما راه حل آن گریز از مشکلات یا تسلیم شدن در مقابل آنها نیست ، بلکه باید به کمک مشاور ، راهکارهای لازم برای مدیریت و درست ابراز کردن هیجانات و استرس و اضطراب تان را آموزش ببینید تا در شما انباشته نشود و منجر به افسردگی شدید شود.

مدیتیشن انجام دهید

درمان افسردگی در مردان میانسال

در طول روز 5 دقیقه یا کمتر زمان بگذارید و مدیتیشن انجام دهید تا ذهن و جسم تان آرام شود. بهتر است مدیتیشن را صبح ها و شب ها انجام دهید تا تاثیر بهتر و بیشتری روی شما داشته باشد.

زیر نور خورشید قدم بزنید و یا بنشینید

گاهی در طول روز زیر نور خورشید پیاده روی کنید یا بنشینید. هوای تاریک ، افسردگی را تشدید می کند. بنابراین برای درمان و کاهش علائم افسردگی ، در طول روز از اتاق تاریک تان بیرون بیایید و زیر نور آفتاب بنشینید و قدم بزنید تا ویتامین جذب کنید و نور خورشید خلق و خو و افسردگی تان را بهبود ببخشد.

فیلم های کمدی ببینید

خندیدن ، یکی از راهکارهای مقابله با افسردگی است. با همسرتان فیلم های کمدی تماشا کنید ، برای یکدیگر جوک و خاطرات خنده دار تعریف کنید و بخندید.

کتاب های انگیزشی و مفید بخوانید

به جای انجام دادن کارهای غیرمفید ، کارهایی انجام دهید که حال تان بهتر شود. یکی از این کارها که برایتان مفید است ، خواندن کتاب های انگیزشی است. با خواندن این کتاب ها ، هم آموزش های لازم را می بینید و هم حال تان بهبود پیدا خواهد کرد.

ورزش کنید

حتما هر روز به مدت چند دقیقه ورزش انجام بدید. حتی اگر حوصله ندارید یا امکانات این را ندارید که به باشگاه بروید ، می توانید در خانه به مدت چند دقیقه ورزش کنید. ورزش کردن ، هورمون ها و انتقال دهنده های عصبی که برای درمان افسردگی نیاز دارید را متعادل تر می کند و حال تان بهتر می شود.

تغذیه مناسب داشته باشید

اگر ویتامین ها و مواد مغذی لازم به بدن تان نرسد ، عملکرد مغزی تان دچار اختلال می شود و می تواند زمینه ساز افسردگی و اضطراب های شدید شود. بنابراین سعی کنید تغذیه مناسب داشته باشد و کمتر از غذاهای مضر و آماده استفاده کنید.

درمان افسردگی در مردان میانسال

چگونه به شوهر افسرده کمک کنم؟

او را مسخره نکنید

هرگز احساسات و نشانه هایی که دارد ، مسخره نکنید. نگویید : «چرا اینقدر حالت بده. مثلا مَردی! پاشو برو سر کار.» غرورش را له نکنید و به او بی احترامی نکنید. هر چقدر بگویید که افسردگی اش ، مردانگی و قدرتش را از او گرفته است و او دیگر مثل مردان دیگر نیست ، حالش بدتر خواهد شد. به جای مسخره کردن احساساتش ، سعی کنید او را درک کنید و خودتان را جای او بگذارید.

به حرف هایش گوش دهید بدون اینکه قضاوت کنید یا نظر بدهید

اگر او در مورد حال بدش یا ناامیدی اش با شما صحبت می کند. بدون اینکه او را قضاوت کنید یا نظر بدهید ، به حرف هایش گوش کنید و به او اجازه دهید احساساتش را تخلیه کند.

با هم کارهای مفید انجام دهید

او را در کارهای خانه مشارکت دهید ، با هم ورزش کنید و مدیتیشن انجام دهید ، با هم فیلم های کمدی تماشا کنید و کتاب های انگیزشی بخوانید. اگر شما هم با او همکاری کنید ، قطعا او انگیزه بیشتری برای انجام دادن این کارها و اصلاح سبک زندگی اش خواهد داشت.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.