ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، روانشناسی خیانت مرد به زن و چگونه به خیانت همسر پی ببریم و چرا مردان به زنی که دوستش دارند خیانت میکنند و حالات مرد بعد از خیانت و عکس العمل در برابر خیانت مردان و آیا مردان بعد از خیانت پشیمان میشوند و فال خیانت مرد و روانشناسی بعد از خیانت و خیانت مرد به زن در اسلام در نم نمک.

روانشناسی خیانت مرد به زن

خیانت امری بسیار هزینه بر است که میتواند منجر به ناراحتی ، گسستگی ، طلاق و حتی خشونت شود. پس علت خیانت مردها چیست؟ چرا با وجود تمام عواقبش باز هم این کار را میکنند؟ این سوال محققان روانشناسی را مجذوب خود میکند.روانشناسی خیانت مرد به زن [علائم]روانشناسی خیانت مرد به زن [علائم]

با مطالعه ای که اخیرا انجام شده؛ یافته ها حاکی از آن است که شما ممکن است در رابطه خود عالی باشید ولی شریک زندگی شما به دلایلی که هیچ ارتباطی با شما ندارد ، وسوسه شود و خیانت کند. یا اینکه کمبودهایی در زندگی مشترک وجود دارد که یک زن خارج از زندگی زناشویی و با ایجاد یک رابطه با مرد متاهل میتواند آن کمبودها را برای مرد جبران کند. شما قبل از هر چیز باید این دلایل را بشناسید. از مهم ترین علل خیانت مردان متاهل میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

1. کمبود عشق

یکی از رایج ترین محرک ها برای خیانت مردان از نظر روانشناسی ، کمبود عشق است. به این معنا که مرد در زندگی مشترکش دیگر احساس عشق پرشور یا حتی عاشق بودن نمیکند. در عوض رابطه را خسته کننده ، کسل کننده یا راکد میبیند. اینجاست که خیانت احساسی شکل میگیرد و مرد راه دیگری برای دریافت عشق و محبت پیدا میکند. به گفته روانشناسان : کمبود عشق انگیزه ای قدرتمند برای خیانت است و قطعا یکی از قوی ترین آنها برای خیانت مردان متاهل است. اگر این کمبود در رابطه شما وجود داشته باشد ، مرد به اولین توجه و محبتی که ببیند واکنش نشان میدهد. در بسیاری از موارد رابطه با مرد متاهل نتیجه یکسری توجه های ساده و ابتدایی بوده است.

روانشناسی خیانت مرد به زن

2. میل جنسی

احساس نارضایتی از زندگی جنسی در روابط زناشویی ، شاید از بارزترین دلایل خیانت مردان متاهل است. در واقع در این مورد شریک زندگی شما علاقه خود را از دست داده است یا میخواهد چیز جدیدی را امتحان کند که شما نمی توانید به او بدهید. پس در صدد برطرف کردن نیاز ها و خواسته های خود در مسیری به غیر از ازدواج برخواهد آمد.

3. خشم یا انتقام

خیانت مردان متاهل گاهی از روی عصبانیت یا تمایل به انتقام ، است. شاید شما به تازگی همسرتان را به شدت ناامید کرده باشید و او مبهوت و آسیب دیده باشد. شاید بخواهد کاری کند که شما نیز همین احساسات را پشت سر بگذارید تا آن دردی را که برایش ایجاد کرده اید ، درک کنید. به عبارت دیگر ، در این مورد منطق یک مرد خیانتکار این است که : “او به من صدمه زده ، بنابراین اکنون من او را آزار خواهم داد”. خیانت با انگیزه عصبانیت میتواند به دلایلی غیر از انتقام اتفاق بیفتد ، از جمله : ناامیدی مرد در یک رابطه زمانی که به این نتیجه میرسد که همسرش او را درک نمیکند.

همچنین عصبانیت نسبت به شریکی که به همسرش اهمیت نمیدهد یا از نظر جسمی یا روحی چیز زیادی برای ارائه ندارد ، عصبانیت یا ناامیدی پس از یک مشاجره و… همه و همه از عواملی است که میتواند باعث خیانت مرد به زن شود. صرف نظر از علت اصلی ، خشم میتواند به عنوان یک محرک قدرتمند برای صمیمی شدن با شخص دیگر عمل کند.

روانشناسی خیانت مرد به زن

مردان متاهل در فضای مجازی

4. موقعیت و فرصت

به طور کلی داشتن یک فرصت برای خیانت احتمال خیانت مرد به همسرش را بیشتر میکند. البته این بدان معنا نیست که همه افرادی که فرصت خیانت دارند این کار را انجام میدهند. اما فراهم آمدن موقعیت غالبا (اما نه همیشه) انگیزه خیانت را افزایش میدهد. این مثال ساده را در نظر بگیرید : شما اخیرا در رابطه خود به مشکل برخورده اید و همسرتان ناامید شده و اعتماد به نفسش را از دست داده. یک روز ، یک همکار با او دوستانه صحبت میکند و می گوید : “من واقعا جذب شما میشوم و از شما خوشم میاید.” شاید این همان چیزی است که این مرد در این لحظه به آن نیاز دارد. که به راحتی میتواند باعث ایجاد رابطه با مرد متاهل شود. در واقع اگر فقط یک یا دو عامل درگیر باشد ، ممکن است مرد ، خیانت را انتخاب نکند.

اما در این مثال ترکیب عوامل انگیزشی ، فاصله در رابطه زناشویی ، احساس ناامیدی و توجه همکار با همدیگر می تواند احتمال خیانت مردان متاهل را بیشتر کند. درواقع در جواب این سوال که چه مردهایی بیشتر خیانت میکنند؟ باید گفت مردهایی که در یک موقعیت چند دلیل برای ناامیدی و فاصله از زندگی مشترک دارند.

5. نیازهای برآورده نشده

اگر بپرسید مرد متاهل چرا خیانت میکند؟ باید بگویم ساده است چون گاهی اوقات ، نیازهای یک یا هر دو شریک زندگی در یک رابطه برآورده نمیشود. بسیاری از افراد انتخاب میکنند که در این رابطه باقی بمانند. اغلب امیدوارند که اوضاع بهتر شود. اما نیازهای برآورده نشده میتواند منجر به ناامیدی شود که در صورت عدم بهبود اوضاع ، ممکن است بدتر شود و به یکی از دلایل خیانت مردان متاهل بدل شود.

این میتواند انگیزه ای فراهم کند تا مرد نیازهای خود در جاهای دیگر برآورده کند. مثلا وقتی یک یا هر دو شریک زندگی اغلب وقت خود را خارج از خانه میگذرانند نیازهای عاطفی برآورده نشده میتواند انگیزه خیانت همسر باشد. تعریف خیانت عاطفی میتواند مشکل باشد ، اما به طور کلی به وضعیتی اشاره دارد که کسی علاوه بر شریک زندگی خود ، انرژی عاطفی زیادی را در شخص دیگری سرمایه گذاری میکند که همین علت عاشق شدن مردان متاهل است.

6. تنوع طلبی

تنوع طلبی یکی دیگر از دلایل خیانت مردان متاهل است که بسیار شناخته شده تر است. در متن یک رابطه ، میل به تنوع اغلب به رابطه جنسی مربوط میشود. به عنوان مثال ، کسی ممکن است علاقه مند به آزمایش انواع رابطه های جنسی باشد که شریک زندگی او در آنها نیست. همچنین تنوع ممکن است به این معنی باشد : مکالمات یا سبک های مختلف ارتباطی ، فعالیتهای مختلف غیرجنسی ، روابط با افراد دیگر علاوه بر شریک زندگی فعلی و… این میل به تنوع را میتوان عمده ترین دلیل برای خیانت مردان متاهل دانست.

روانشناسی خیانت مرد به زن

عکس العمل در برابر خیانت مردان

7. اعتماد به نفس پایین

روانشناسی مردان متاهل نشان میدهد که تمایل به افزایش اعتماد به نفس میتواند انگیزه خیانت باشد. دلیل خیانت مردان متاهل میتواند این باشد که رابطه با شخص جدید میتواند منجر به ایجاد احساسات مثبت در آنها شود. در واقع مردهای خیانتکار در این شرایط ممکن است احساس قدرت ، جذابیت ، اعتماد به نفس یا موفقیت کنند. این احساسات میتوانند عزت نفس فرد را تقویت کنند. همین احساسات درباره نفر سوم رابطه هم وجود دارد و میتواند باعث وابستگی عاطفی به مرد متاهل شود.

بسیاری از افرادی که به دلیل مشکلات اعتماد به نفس خیانت میکنند ، همسرانی دوست داشتنی و حامی دارند که همیشه با دلسوزی همسرشان را تشویق میکنند. اما در چنین شرایطی مردان ممکن است فکر کنند ، “آنها باید این حرف را بزنند” ، یا “آنها فقط نمی خواهند احساس بدی داشته باشم.” پس این مورد به کم و کاستی رابطه زناشویی و زندگی مشترک ارتباطی ندارد و از جمله علل خیانت در روانشناسی است.

راههای کشف خیانت مردان چیست؟

حالا که علت عاشق شدن مرد متاهل و خیانت آنها را فهمیدیم باید ببینیم مرد خیانتکار چه رفتاری دارد و راههای کشف خیانت مردان چیست؟

معمولا ، اگر این سوال را میپرسید ، یعنی مشکوک هستید که قربانی خیانت شده اید ، یا حداقل اینکه در رابطه شما مشکلی پیش آمده است. علائم خیانت مردان متاهل در هر رابطه ای متفاوت به نظر میرسد ، اما برخی از موضوعات مشترک وجود دارد که میتوانید به دنبال آنها باشید.

اولین و مهمترین این است که : اگر احساستان به شما بگوید که یک شوهر خیانتکار دارید ، ممکن است درست باشد.

علائم خیانت مردان متاهل که ممکن است بخواهید به دنبال آنها باشید عبارتند از :

همسرتان اخیرا به شدت به ظاهرش اهمیت میدهد

اگر همسر شما ناگهان تغییر میکند و بیشتر از هر وقت دیگری به ظاهرش اهمیت میدهد ، این میتواند یک هشدار باشد. البته توجه کنید که همیشه هم اینطور نیست. اما معمولا میتواند نشانه آن باشد که او سعی میکند برای شخصی جذاب تر به نظر برسند. به طور کلی اگر این توجه به ظاهر را برای محل کار یا جمع های خانوادگی و… ندارد میتواند نشانه تشخیص خیانت مرد متاهل باشد.

استفاده مخفیانه از تلفن یا رایانه

مردان خیانتکار تمایل دارند که بیشتر از گذشته از تلفن و رایانه خود استفاده کنند و از آنها محافظت کنند. گویا زندگی آنها به این امر وابسته است. زیرا در حال حاضر امکان خیانت مردان متاهل در فضای مجازی بیشتر است. پس اگر تلفن و لپ تاپ شریک زندگی شما قبلا هرگز به گذرواژه نداشت و اکنون رمزگذاری شده ، این نشانه خوبی نیست. حتی میتواند از نشانه های خیانت مرد باشد. یا مثلا اگر شریک زندگی شما به طور ناگهانی شروع به حذف متن و پاک کردن تاریخچه مرورگر خود به طور روزانه میکند ، این نشانه خوبی نیست. اگر شریک زندگی شما هرگز از تلفن همراه خود دور نمیشود. حتی هنگام دوش گرفتن آن را به داخل حمام میبرد ، این غیر طبیعی است و احتمالا از حالات مرد بعد از خیانت است.

روانشناسی خیانت مرد به زن

همسرتان غیرقابل دسترس است

از جمله نشانه های مرد خیانتکار این است که ، احتمال اینکه پاسخگوی تماس های شما باشد و به پیام های شما پاسخ دهد ، کمتر شده است. ممکن است بهانه هایی بشنوید که مثلا کار داشتم یا در یک جلسه بودم ، در حال رانندگی بودم و… اما به طور کلی اگر شریک زندگی شما در هنگام کار یا یک سفر کاری غیرقابل دسترسی است ، این نشانه بدی است. البته ممکن است در برخی موارد درست هم باشد. پس تشخیص راست و دروغ این بهانه ها بر عهده شماست.

رابطه جنسی به طور قابل توجهی کمتر ، یا بیشتر ، یا متفاوت است

هم کاهش و هم افزایش میزان فعالیت جنسی در روابط میتواند از نشانه های خیانت مرد متاهل به همسرش باشد. رابطه جنسی کمتر به این دلیل اتفاق می افتد که همسرتان روی شخص دیگری متمرکز شده است. از طرفی افزایش رابطه جنسی معمولا به این دلیل است که مرد سعی میکند خیانت خود را بپوشاند. یکی دیگر از راههای کشف خیانت مردان این است که رابطه جنسی شما و همسرتان بار عاطفی کمتری دارد. همچنین اگر شریک زندگی شما از تکنیک ها و فعالیت های جدید در رابطه جنسی استفاده میکند ، نشانه خوبی نیست. حتی ممکن است شما از این موارد لذت ببرید ، اما این امکان وجود دارد که آنها خارج از رابطه شما ترفندهای جدیدی یاد بگیرند.

رفتار مرد خیانتکار با همسرش خصمانه است

از علائم شوهر خیانتکار میتوان به این مورد اشاره کرد که این مردان تمایل دارند رفتار خود را منطقی جلوه دهند. درواقع روانشناسی مردان متاهل مشخص میکند که یکی از راه های انجام این کار این است که مرد خائن سعی دارد همواره تقصیر را به گردن شما بیندازند.

آنها به خود میگویند که شما مانند اوایل ازدواج به نظر نمیرسید ، یا در اتاق خواب به اندازه کافی ماجراجو نیستید ، یا از همه کارهای شگفت انگیزی که برای شما انجام میدهد قدردانی نمیکنید. بنابراین آنها لیاقت داشتن یک کمی سرگرمی در جای دیگر را دارند. اگر به طور ناگهانی به نظر میرسد کاری که انجام میدهید درست نیست ، یا کارهایی که قبلا به طور ناگهانی شریک زندگی شما را آزار نمیداد الان باعث ناراحتی او میشود ، یا انگار که روز به روز از شما دور میشود ، این میتواند از نشانه های مردان متاهل خیانتکار باشد.

دوستان و اطرافیان شما ناراحت به نظر می رسند

معمولا درباره یک مرد متاهل که عاشق میشود و خیانت میکند ، آخرین نفری که به این موضوع پی میبرد ، همسر این مرد است. دوستان فرد خیانتکار اغلب از همان ابتدا در مورد خیانت اطلاع دارند و دوستان خود شما احتمالا مدتها قبل از این کار شما را در جریان خواهند گذاشت. این دانش معمولا باعث میشود که این افراد در اطراف شما احساس ناراحتی کنند. لذا ممکن است سعی کنند از شما دوری کنند یا با شما بیش از حد خوش برخورد باشند.

هزینه های غیر قابل توضیح

اگر هزینه های عجیب و غریب در کارت های اعتباری شریک زندگی شما وجود دارد یا ناگهان پول کمتری در حساب های بانکی ، بازنشستگی ، حساب های سرمایه گذاری و غیره وجود دارد ، این نشانه احتمالی خیانت است.

خیانت هزینه زیادی دارد : هدایا ، سفرها ، قرارهای نهار و شام و … در واقع هدف بسیاری از افراد از رابطه با مرد متاهل بهره بردن از همین هزینه ها و تفریحات است. پس اگر برداشت های نقدی همسرتان زیاد است یا شواهدی از خرید از مکانهایی را مشاهده میکنید که به ندرت یا هرگزبه آن مکانها مراجعه نمیکنید ، میتواند نشان دهنده خیانت مرد به همسرش باشد.

صمیمیت عاطفی کمرنگ شده است

طبیعی است که بعد از چند سال ، هیچ رابطه ای به اندازه چند ماه اول پررنگ و احساسی نباشد. با این اوصاف ، ما تمایل داریم که با هم پیوند برقرار کنیم و به مرور بیشتر به یکدیگر وصل شویم و یاد بگیریم که به اسرار ، خواسته ها و سایر جنبه های مهم زندگی خود اعتماد کنیم. این روند به عنوان ایجاد صمیمیت عاطفی شناخته میشود. صمیمیت عاطفی چیزی است که ما را وادار میکند تا مدتها بعد از شکوفه زدن گل عشقمان ، به عهدمان پایبند باشیم. بنابراین ، اگر شریک زندگی شما به طور ناگهانی از نظر عاطفی از شما فاصله گرفته و با شما صمیمی نیست ، این یک نشانه قوی است که تمرکز او به فرد دیگری معطوف شده است.

هنگامی که شما در مورد خیانت میپرسید ، شریک زندگی شما منحرف شده و از آن اجتناب میکند

اگر همسرتان به شما خیانت میکند ، قطعا آخرین کاری که در دنیا میخواهد انجام دهد این است که در این مورد با شما صحبت کند. بنابراین وقتی این مبحث را باز میکنید ، ممکن است سعی در انحراف و جلوگیری از آن داشته باشد. به طور خلاصه ، شریک زندگی شما تمام تلاش خود را برای هدایت شما به موضوع دیگری انجام میدهد. یا اینکه آنها تقصیر همه چیز را به گردن شما میاندازند.

اگر با شریک زندگی خود در مورد خیانت بحث کرده اید احتمالا با جمله ای مانند این که “اگر کمی بیشتر به من اعتماد میکردی ، اوضاع بین ما بهتر بود” مواجه میشوید. اما نباید اجازه دهید که این مسئله به احساس قلبی شما غلبه کند. زیرا همانطور که قبلا گفته شد ، اگر عمیقا احساس میکنید همسرتان به شما خیانت میکند و شما را فریب میدهد ، احتمالا حق با شماست. اما قبل از اینکه این موضوع را با ا در میان بگذارید تمام جوانب را بررسی کنید و همه نشانه ها و دلایلی که ذکر شده را در رابطه خود ارزیابی کنید.

آیا مردان بعد از خیانت پشیمان میشوند؟

این امر با توجه به علت خیانت و ویژگی های فردی هر کس متفاوت است. اما معمولا پشیمانی بعد از خیانت برای بسیاری مردان اتفاق میفتد.

چرا مردان به زنی که دوستش دارند خیانت میکنند؟

خیانت میتواند به دلیل کمبودهای عاطفی ، جنسی ، کمبود اعتماد به نفس ایجاد موقعیت خیانت ، تنوع طلبی و… اتفاق بیفتد.

چه مردانی خیانت نمیکنند؟

مردانی که قدرت تعهد و وفاداری بالایی داشته باشند یا کمبودی در زندگی مشترک نداشته باشند کمتر خیانت میکنند.

سوالات متداول

چرا برخی از مردان با وجود اینکه همه چیز در زندگی نرمال است خیانت میکنند؟

این مبحث را میشود از دیدگاه اخلاقی مورد بررسی قرار داد. برخی از مردان به طور کلی دائما لااوبالی گری را در دستور کار قرار میدهند. البته گاهی اوقات نیز مردان به بیماری های روانی مانند اعتیاد به رابطه جنسی مبتلا هستند که حتما باید درمان شوند.

چرا تحقیر مرد از سمت زن احتمال خیانت را افزایش میدهد؟

مردان به طور کلی دوست دارند که مورد تایید و ستایش همسر خود قرار بگیرند و این یک نیاز ذاتی در آنهاست. زمانی که زنی دائما همسر خود را تحقیر میکند و مخصوصا در جمع به او توهین میکند قطعا بعد از مدتی مرد سرخورده خواهد شد و به سمت اولیه احترام و محبت زنانه جذب خواهد شد.

آیا خیانت مردان در صورت برآورده نشدن نیاز جنسی دور از امکان است؟

خیر رفع نیاز جنسی از جمله اصلی ترین دلایل برای ازدواج در افراد است و زن و شوهر موظف هستند که این نیاز را برای یک دیگر رفع کنند. مردان تاثیر بیشتری از عدم برطرف کردن نیاز جنسی خواهند گرفت و به صورت فطری نمیتوانند بدون رابطه جنسی نشاط و سرزندگی خود را حفظ کنند و احتمالا در انتها رو به رابطه فرازناشویی خواهند آورد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
60%

نظر دادن