ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، قطعنامه 2231 شورای امنیت و قطعنامه 2231 چیست و متن قطعنامه 2231 شورای امنیت و قطعنامه شورای امنیت چیست و مفاد قطعنامه و تحلیل قطعنامه 2231 و آخرین قطعنامه شورای امنیت علیه ایران و قطعنامه چیست و قطعنامه شورای حکام در نم نمک.

قطعنامه 2231 شورای امنیت چیست؟

قطعنامه 2231 شورای امنیت پس از 12 سال گفتگو در مورد فعالیت های هسته ای ایران با اعضای گروه 1+5 در تاریخ 23 تیرماه 1394 توسط تیم مذاکره کننده از مسئولان وزارت خارجه به ریاست وزیر امور خارجه محمد جواد ظریف ، کشور ایران موفق به توافق هسته ای با گروه 1+5 گردید. پس از آن این توافق در تاریخ 29 تیرماه 1394 در شورای امنیت به رأی گذاشته شد که با تصویب آن در آن شورا تبدیل به قطعنامه 2231 گردید که همراه با تصویب آن هر شش قطعنامه پیشین که علیه ایران صادر شده و منجر به تحریم های وسیع در رابطه با موضوع هسته ای علیه این کشور شده بود را ملغی کرد.قطعنامه 2231 شورای امنیت چیست؟ [متن مفاد]قطعنامه 2231 شورای امنیت چیست؟ [متن مفاد]

قطعنامه 2231 شورای امنیت

مفاد قطعنامه

در 29 مارس 2016، ایالات متحده ، بریتانیا ، فرانسه و آلمان نامه مشترکی به دبیرکل سازمان ملل متحد ، بان کی مون ، نوشتند که ایران را متهم کرد که «قطعنامه 2231» شورای امنیت را از طریق آزمایش های موشکی انجام شده از زمان معامله نقض کرده است. در این نامه آمده است که این موشک ها «ذاتاً قادر به حمل تسلیحات هسته ای هستند». با این حال ، از گفتن اینکه این آزمایش ها غیرقانونی هستند دست کشیدند. قطعنامه 2231 خواستار آن است که ایران از فعالیت های مربوط به موشک های هسته ای خودداری کند («از ایران خواسته شده است که هیچ گونه فعالیتی راجع به موشک های بالستیک که به منظور دستیابی به تسلیحات هسته ای طراحی شده اند ، انجام ندهد ، از جمله پرتاب با استفاده از چنین فناوری موشک های بالستیک».) اما به گفته دیپلمات ها این زبان از نظر قانونی الزام آور نیست و نمی تواند با اقدامات تنبیهی اعمال شود.

برای نخستین بار در تاریخ سازمان ملل ، کشوری با گرفتن قطعنامه های متعدد و تحریم های شدید اقتصادی ، نظامی ، نفتی و موارد مرتبط با کالاهایی با کاربرد دوگانه ذیل فصل 7 منشور ملل متحد ، توانسته بدون حتی یک روز اجرای این قطعنامه ها - هر چند به طور مشروط - همه قطعنامه های پیشین را لغو و از ذیل فصل 7 منشور خارج شود. در متن قطعنامه تصریح شده است که این یک تغییر بنیادین در رابطه ایران با شورای امنیت سازمان ملل است.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن