ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، نکات کلیدی برای رهایی از احساس شکست و انواع شکست عشقی و عبور از شکست عشقی و نظرات کسانی که شکست عشقی خورده اند و انواع شکست در زندگی و احساس شکست در زندگی در قران و آسیب شکست عشقی و درمان شکست عشقی دکتر هلاکویی و چگونه شکست عشقی را فراموش کنیم نی نی سایت در نم نمک.

چگونه از شکستهایمان درس بگیریم و رو به موفقیت حرکت کنیم؟

شکست بخشی از زندگی است و مطمئنا بخشی از کسب و کار است. ما اغلب آن را تایید نمی کنیم ، اما شکست نیز یک عنصر اساسی موفقیت ما است.مهمترین نکات برای رهایی از احساس شکستمهمترین نکات برای رهایی از احساس شکست

غریزه ما شرمساری از شکست است ، شاید به این دلیل که ما احساس می کنیم تحقیر شده ایم ، هنگامی که ما کاری را اشتباه انجام داده ایم.

با شرمساری بعد از شکست چه کنیم؟

با شرمساری بعد از شکست چه کنیم؟

اما شما می توانید دیدگاه خود را تغییر دهید و به بدی های شکست نپردازید و به جای اینکه شرمنده باشید ، بدانید که شکست هم ارزشمند است و می توانید شروع کنید به درک اشتباهات خود که باعث شکست شده است و در صدد جبران و عدم تکرار آن ها برایید.

7 مورد برای نتیجه گیری از شکست ها :

1. اشتباهات یک مشکل نیستند ، بلکه فرصتی برای یادگیری. اشتباهات خود را شناسایی کنید و سریعا از آنها درس بگیرید. بسیاری از افرادی که موفق بوده اند ، نوعی شکست را تجربه کرده اند.در هر اشتباه پتانسیل رشد وجود دارد.

2. مراقب باشید که چگونه با خود صحبت می کنید ، زیرا شما به حرفهای خود نیز گوش می کنید . خود را سرزنش نکنید و تنها از اشتباهات درس بگیرید و اشتباه را بی ارزش هم نکنید.

3. اگر کاری را ناقص انجام دهیم بهتر است از اینکه هیچ کاری را انجام ندهد. هنگامی که ما هیچ کاری انجام نمی دهیم ، به این معنی است که ما در هیچ مسیری حرکت نمی کنیم. ایتن را بدانید که کسی که کار میکند اشتباه میکند و کسی که کاری انجام نمیدهد هیچ اشتباهی هم نمیکند.

4. ما محصول گذشته مان هستیم. حتی اگر گذشته امیدوارکننده نباشد ، آینده ما می تواند بهتر از آنچه ما تصور می کنیم باشد. اغلب ما می ترسیم که در مورد گذشته و شکست هایمان از ترس اینکه دیگران مارا مسخره کنند صحبت کنیم. راحت باشید و به آینده متمرکز شوید.

5. دشمن موفقیت ، ترس از شکست است. این خود شکست نیست که خیلی خطرناک است - این ترس از شکست است که ما هیچ کاری را انجام نمیدهیم. بدانید که ترس از انجام کاری بیشتر به دلیل ترس از انجام اشتباه آن است.

6. اقدام مداوم باعث ایجاد نتایج مناسبی می شود . قدرت انسان از آنچه شما می توانید انجام دهید نیست ، از تسلط بر چیزهایی است که قبلا فکر می کردید که نمی توانید انجام دهید.آنچه که هر روز انجام می دهید بسیار مهمتر از آن چیزی است که فقط یکبار انجام می دهید. ثبات کلید موفقیت است.

7. شما نمی توانید این کار را تنها انجام دهید؟ شما مجبور هم نیستید. بدترین کاری که می توانیم انجام دهیم این است که فکر کنیم باید تمام کارها را تنها انجام دهیم. یک مربی یا دوستی را پیدا کنید که از تلاشهای شما حمایت می کند و تجربه ای دارد تا شما را به سمت موفقیت ارجاع دهد.

درمسیر پر پیچ و خم کار و زندگی برای رسیدن به موفقیت و خواسته هایتان باید مراقب کاستی های خود باشید ، روشن است شکست تجربه عجیبی نیست و هرکسی آن را تجربه می کند. موفقیت وشکست در رده های متفاوتی تعریف میشود در خیلی از کشورهای پیشرفته و فرهنگ ها چیزهایی مثل پول ، ثروت و تحصیلات باعث شادی افراد می شود اما ممکن است اثر طولانی مدت نداشته باشد و فرد بعد از مدتی احساس شکست را مداوم در زندگی و کار خود درک کند اما این احساس نباید دنباله دار شود ؛ این بخش از مقالات روانشناسی شغلی نم نمک به راه و روش هایی که می توانند مانع از این احساس شوند می پردازد.

5 پیشنهاد و روش برای توقف احساس شکست

جلوی احساس شکست را بگیرید

چطور جلوی تکرار احساس شکست در خود را بگیریم؟

1- ایجاد شادمانی درونی

تعریف این حس بسیار ساده است ، افرادی که ایده دیگران و جامعه راقبول دارند به دنیای بیرون تکیه کرده اند و شادی درونی را هدف قرار نداده اند روشی که بسیاری از روانشناسان براین باور هستند راه غیر محتمل است و نباید به آن ادامه داد ، این عادت فرد را بیشتر در معرض احساس شکست قرار می دهد.

2- نفس کشیدن

بله درست است نفس کشیدن مورد دیگر دوری از احساس شکست است؛ قبلا این کار را آنچنان که باید انجام نمیدادید و مثل خیلی افراد سطحی نفس می کشید؛ درست نفس کشیدن یکی از بهترین هدایای با ارزش است تنفس وضعیت قلب ، ذهن و روح را تغییر میدهد وافراد را خوشحال تر و فعال میسازد و روشی است برای دور کردن احساس شکست و نا امیدی.

چگونه برای ایجاد حس خوب و مثبت نفس عمیق بکشید

روی زانو های خم شوید به طوریکه شانه ، سر و گردن در حالت ریلکس هستند راحت بنشینید ، به آرامی ازبینی نفس بکشید تاحدممکن دستتان را روی سینه بگذارید یک دست را بالای سینه ودست دیگر را زیر قفسه سینه قرار دهید اینکار باعث می شود هنگام تنفس ماهیچه ها حرکت کنند ؛ماهیچه های شکم را سفت نگه دارید و بازدم انجام دهید این ورزش را روزانه 5 تا10 دقیقه انجام دهید بعد از مدت کوتاهی متوجه تاثیرات مثبت آن خواهید شد.

احساس شکست را اینگونه متوقف کنید

روش هایی برای توفق احساس شکست

3- به خودتان اجازه احساس واقعی بدهید

احساس شکست فردی هزینه احساسی زیادی میبرد ؛ ترس ، ناراحتی ، خستگی و گیجی اما این نباید شما را از روراست بودن با خودتان درو کند ؛ زمانی که شکست خورده اید این حس را در خود ایجاد کنید تا واقعیت این حس را درک کرده و در موراد و شرایطی که شکستی رخ نداده است دچار سردرگمی نشوید.درچنین شرایطی طبیعی است تنفس قسمت پاراسمپاتیک سیستم اعصاب را فعال می کند تا با احساسات منفی مبارزه کنید پس تنفس این گونه را حتما امتحان کنید.

تنفس را برای اهداف دیگر و البته به روشی ساده تر هم می توانید انجام دهید 3 ثانیه دم انجام داده توقف کنید و 5 تا 6 ثانیه بازدم انجام تا پاراسمپاتیک را فعال کنید.

4- فهم فواید شکست

موفقیت یعنی توانایی عبور از یک شکست به شکست دیگر بدون از دست دادن اشتیاق ، سه چیز برای شناخت فواید شکست نیاز است :

  1. ابتدا بدانید شکست جز جدا نشدنی زندگی است.
  2. دوم ایمان داشته باشید شکست افراد را قوی و مصمم میسازد.
  3. سوم از میان شکست بفهمیم چه کسی هستیم و چقدر جلوتر باید برویم.
5-سر گرم کردن

هیچ چیز بطور جدی برای مقابله با ترس بهتر ازمشغول کردن ذهن نیست ، کار کنید تا حواستان پرت شود و اگر نیاز به استراحت دارید سرگرمی جدیدی پیدا کنید و لذت ببرید اما تنبلی نکنید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن