گاهی باید مثل ملکه ها رفتار کرد ! باید به دیگران فهماند در وجود هر زنی غیر از یک موجود فداکار همیشه قانع ، ملکه ای زندگی میکند که گاه باید عصای سلطنتش را بالا بیاورد و محکم بر زمین بکوبد.

سهم من از زندگی چیست؟

اگر دیگران را عادت بدهی که همیشه آب میوه مانده ته دستگاه آبمیوه گیری سهم تو باشد یا کتلت زیادی برشته شده ، یا بدمزه ترین آب نبات مانده در ظرف شکلات یا هر چیزی که دیگران دوستش ندارند...برای خودتان بهترین و خنکترین نوشابه ها را باز کنید!!!برای خودتان بهترین و خنکترین نوشابه ها را باز کنید!!!

به مرور این میشود سلیقه ات ، میشود سهمت! هیچ کس هم نمیگوید آه چه موجود فداکاری!!

بد نیست گاهی برای خودت بهترین و خنکترین نوشابه ها را باز کنی! چرا سهم تو نرمترین بالش نباشد یا بهترین یادگاری از سفر ، یا سرگل غذا یا حتی ساعتی از برنامه دلخواه تلویزیونی؟

گاهی باید مثل ملکه ها رفتار کرد. باید به دیگران فهماند در وجود هر زنی غیر از یک موجود فداکار همیشه قانع ، ملکه ای زندگی میکند که گاه باید عصای سلطنتش را بالا بیاورد و محکم بر زمین بکوبد تا دیگران یادشان بیاید قرار نیست همیشه سهم تو از پست ترین چیزها باشد.

سهم من از زندگی

10 کلید تقویت روحیه

1) خود را بشناسید :

امروزه پیشنهاد سقراط که در قرن پنجم قبل از میلاد در آن متنی بر خودشناسی ارائه شد به قوت خود پا برجاست. اهداف ، احساسات و محدودیت های خویش را بشناسید و با آرامش با آنها برخورد نمایید. خواه از طریق مطالعه ، خواه از طریق اندیشیدن و تفکر. سعی نمایید بعضی از راه هایی که باعث شناخت شما از خودتان و اینکه چه چیزهایی شما را خوشحال می کند ، پیدا کنید. چنانچه به این توصیه عمل کنید ، بهتر قادر به کنترل زندگی و مشکلات پیش روی خود خواهید بود.

2 ) به خودتان ارزش بدهید و به خود اعتماد داشته باشید :

ممکن است سخت به نظر برسد اما سعی کنید رفتارتان گویای این باشد که از خودتان مواظبت می کنید. حتی اگر همیشه احساس عدم اطمینان می کنید ، برخورد و رفتار مثبت را به دنیای اطراف هدیه دهید. برخورد مردم با شما ، متاثر از رفتار و پوشش شماست. بنابراین خود ارزشی و خود اعتمادی را به نمایش بگذارید تا احترام را برای شما به ارمغان آورد.

3 ) بیش از حد توانتان کار نکنید :

همه ما با سخت کوشی ، خواهان تامین امنیت و رفاه خانواده مان هستیم. اما مهم این است که تعادل را در زندگی حفظ کنیم. معمولا آن چه از نظر مالی دنبال می کنیم با آن چه که تحقق می یابد یکسان نیست. اگر برای شما تامین معاش مهم تر از صرف وقت با عزیزان یا لذت بردن از زندگی است ، بهتر است در تعیین اولویت ها بازنگری کنید. سعی کنید برقراری تعادل را از کسی که بین زندگی شغلی و خانوادگی اش این توازن را ایجاد کرده ، بیاموزید یا اینکه با خانواده یا دوستانتان راجع به تاثیرات شغلی تان بر روی آن ها صحبت کنید.

4 ) از افراد منفی دوری کنید :

از ارتباط مسموم که در شما احساس ناراحتی ، عصبانیت یا ناامنی ایجاد می کند ، اجتناب کنید. ممکن است سخت به نظر آید اما ارتباط خویش را باکسانی که برای شما افسردگی به ارمغان می آورند به حداقل برسانید؛ کسانی که اکثرا محبت های دریافتی را بدون پاسخ می گذارند و یا کسانی که دائما از شما انتقاد می کنند. صداقت سخنان چنین افرادی را مورد ارزیابی قرار دهید تا ببینید که میزان حقایق موجود در سخنانشان تا چه حد بر اساس ارتباط مثبت و خوشبینانه است. اگر کسانی شما را تحت فشار روانی قرار می دهند صریحا از آنها بخواهید شما را رها نمایند.

5 ) مثبت فکر کنید :

سعی کنید از حداکثر توانایی هایتان استفاده کنید و به قدرت خویش اتکا نمایید. علایق شخصی تان را با مطالعه و گذراندن کلاس ها توسعه دهید. علایق جدید را امتحان کنید و شکست هایتان را به کار گیرید. همه ما بخشی از اوقاتمان را از دست داده ایم اما افراد موفق از شکست هایشان درس آموخته اند و مغلوب شکست شان نشده اند. اگر شما توانایی هایتان را به خوبی توسعه دهید و نقش مثبتی داشته باشید واقعا قادر به تغییر موقعیت های منفی به موقعیت های مثبت خواهید بود.

6 ) ورزش ورزش ورزش :

یک رژیم غذایی مناسب و قدری فعالیت بدنی روزانه اعم از اینکه پیاده روی آرام باشد یا کار بیرون ، فشار و اضطراب را تخفیف می دهد و روحیه را شاداب نگه می دارد. ورزش و تمرینات بدنی ، افراد را از احساس برتری طلبی رهایی و توانایی های سرکوب شده ذهن را ترقی می دهد. همین امر منجر به جلوگیری از افسردگی می شود. برای اشخاص متفاوت ، ورزش های مناسب آنها وجود دارد. تمرینات کششی و یوگا برای تخفیف فشار بسیار مناسبند. البته ورزش بیرون از منزل فواید مضاعفی دارد؛ برای مثال نور آفتاب در بهبود روحیه و تخفیف افسردگی مفید می باشد.

7 ) بخشی از اوقاتتان را تنها بگذرانید :

لذت از جمع دوستان و تنهایی ، دو بخش از زندگی هستند که برای تقویت روحیه بسیار مهم می باشند. به عنوان مثال ، علاوه بر گذراندن دقایقی در حمام ، گوش دادن به موسیقی یا بیرون رفتن از منزل به قصد لذت بردن از طبیعت ، زمانی را هم برای لذت بردن از تنهایی خویش صرف کنید. چنانچه این امر را سخت یافتید ، ممکن است با توسل به اجتماع از مشارکت در موضوعات مهم دوری کنید.

8 ) به دیگران کمک کنید و اجازه دهید دیگران هم به شما کمک کنند :

وقتی مشکلاتتان طاقت فرسا به نظر می رسند ، نشان دهید که کمک دیگران می تواند اضطراب و دلواپسی شما را برطرف کند ، بنابراین مشکلاتتان را کاملا در منظر دیگران قرار دهید. کمک بلاعوض در مسائل اجتماعی یا کمک به دوستان نیز می تواند به سود شما تمام شود. اگر در مقابل کمکی که دریافت کرده اید به همان میزان به دیگران مساعدت نمایید دامنه مناسبی از دوستان و اقوامی را بسط داده اید که شریک اوقات خوش شما و مددکاران زمان تنگی و سختی تان می باشند.

9 ) ارتباط و مراودات :

با روشی روشن و در عین حال همراه با آرامش و متانت ، احساساتتان را به خانواده و دوستان بیان کنید و با دقت کامل به جواب آن ها گوش فرا دهید. هرگز خود را تحت فشاری که ناشی از عدم بیان احساساتتان است قرار ندهید. چرا که این فشار ، انفجار ناگهانی در پی خواهد داشت و دیگران بدون کوشش و تلاشی شمارا خواهند ناخت. عصبانیتی را که باعث پریشانی و دانستن نقاط ضعف شما می شود ، کنترل کنید. هرگز اجازه ندهید دیگران ذهن شما را بخوانند.

10 ) موقع احتیاج ، کمک بطلبید :

افرادی را پیدا کنید که هنگام بروز مشکلات بتوانید با آنها مشورت کنید. چنانچه پس از مشورت با دوستانتان و خانواده ، مشکلات تان همچنان طاقت فرسا جلوه می نماید و احساس عدم آرامش می کنید ، با مشاورینی صحبت کنید که خواهان کمک و یاری به شما هستند. اگر احساس عدم امنیت ، نگرانی یا ناراحتی و پریشانی می کنید فورا از یک مشاور متخصص کمک بطلبید.

این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.