ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، علت یادگیری زبان های خارجی و فواید زبان انگلیسی و فواید یادگیری یک زبان جدید و بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی و اهمیت یادگیری زبان دوم و دلایل یاد گرفتن زبان انگلیسی و آموزش مکالمه زبان انگلیسی سریع و پرکاربردترین زبان های دنیا و بهترین زبانها برای یادگیری در نم نمک.

علت یادگیری زبان های خارجی و اهمیت یادگیری زبان دوم

زندگی روزمره همه ما به یادگیری یک زبان جدید پیوند خورده و جزئی ضروری از زندگی همه ما شده است. چرا باید زبان خارجی یاد بگیریم؟مهاجرت به یک کشور دیگر برای زندگی یا تحصیل ، مسافرت یا تحقیق و مطالعه همگی بهانه یادگیری زبانی جدید هستند.علت یادگیری زبان های خارجی و اهمیت یادگیری زبان دومعلت یادگیری زبان های خارجی و اهمیت یادگیری زبان دوم

یادگیری یک زبان جدید زمان بر است و به دقت نیاز دارد. در ادامه دلایلی می آوریم که میزان اهمیت زیاد یادگیری یک زبان جدید را کاملا مشخص می کنند. مثال هایی که می آوریم از جنبه کاربرد یادگیری یک زبان جدید هستند ،

اما برخی هم به این دلیل سراغشان خواهیم رفت که می توانند نیاز های روزانه هر شخصی باشند. به هر حال مهم نیست دلیل اصلی شما چیست ، وقتی که یک ایده و امید برای یادگیری زبان داشته باشید ، انگیزه دارید تا مطالعه را هر چه زودتر شروع کنید.

بهبود سلامت ذهن

علت یادگیری زبان های خارجی و اهمیت یادگیری زبان دوم

مطالعات و پژوهش های زیادی وجود دارد که نشان دهنده مزایا و اهمیت یادگیری زبان هایِ خارجی بدون در نظر گرفتنِ سن و سال است. این مزایا عبارتند از بهبود حواس و حافظه ، تمرکزِ بیشتر و بهبودِ مهارتِ شنیدن. تست های آنلاین زیادی برای تعیینِ سطحِ زبان وجود دارد و یافتنِ یک تست خوب کار مشکلی است البته می توانیم به کمک تست های مختلف تا حدودی سطح خود را در یک زبان بسنجیم.

مهاجرت

وقتی که به یک منطقه یا کشور خارجی مهاجرت کنید ، یادگیری زبان محلی آن مکان ، حتی اگر بسیاری از افراد آن منطقه زبان مادری شما را متوجه می شوند ، کمک می کند تا راحت تر ارتباط برقرار کنید.

برای مثال اگر مقدمات زبان انگلیسی را یاد گرفته اید اما قصد مهاجرت به هلند را دارید (کشوری که بسیاری از افراد با زبان انگلیسی آشنا هستند) ، باز هم ارزش دارد تا زبان محلی هلند را یاد بگیرید. این کار علایق شما به محیطی که در آن کار یا زندگی می کنید را افزایش می دهد و باعث می شود حتی احساس غریبی کمتری داشته باشید.

افزایش فرصت های شغلی

زبان های خارجی به شیوه های مختلفی می توانند فرصت ها و چشم اندازهای شغلی شما را بهبود بخشند. بسیاری از شرکت ها در کشورهای مختلفی در سراسر جهان فعالیت می کنند ، بنابراین استخدام کارکنانی که حداقل یک زبانِ دیگر را می دانند ، حیاتی است. هر چه تعداد زبان هایی که می دانید بیشتر باشد ، شغل های بیشتری در انتظار شماست و برای مشاغل بیشتری انتخاب می شوید. وقتی در مقابل شخص دیگری برای استخدام قرار می گیرید ، دانستن یک زبان ، مهارت قابل قبولی است که شما را نسبت به سایر کاندیداها ، متمایز می کند.

دوستی و ایجاد رابطه

علت یادگیری زبان های خارجی و اهمیت یادگیری زبان دوم

دانستن یک زبان دیگر به شما این امکان را می دهد تا با افرادی که به این زبان صحبت می کنند ، آشنا شوید و رابطه دوستی برقرار سازید که بدون دانستن زبان ، برقراری این روابط ممکن نخواهد بود. علاوه بر روابط و دوستی ها ، شما با یک زبان دیگر ، می توانید با فرهنگ های مختلف آشنا شوید و در مباحث و موضوعات هیجان انگیزی شرکت کنید که تا پیش از آن امکانش را نداشتید.

می توانید با فرهنگ ها ، دیدگاه ها و ارزش های کشورهای دیگر آشنا شوید و دیدگاه سایر مردم جهان را در مورد فرهنگ و نحوه زندگی خود بدانید. صحبت به یک زبان دیگر به شما اجازه می دهد دوستی ها و روابط عمیق تری با سایرین داشته باشید.

دلایل فرهنگی!

علاقه داشتن به فیلم ، سریال ، موزیک یا حتی شعرهایی که به زبان های خارجی نوشته شده اند ، خود به تنهایی یکی دیگر از دلایلی است که شما را برای درک راحت تر و بهتر آن ها ترغیب می کنند تا یک زبان جدید را یاد بگیرید.

بسیاری از فیلم ها و سریال ها و محتوای رسانه ای به زبان انگلیسی در دسترس هستند که لذت تماشای این محتواها و همزمان فهمیدن زبان آن ها را می توانند برای شما دو چندان کنند.

امکان سفر به نقاط مختلف

علت یادگیری زبان های خارجی و اهمیت یادگیری زبان دوم

در تعطیلات ، سفر به مناطقی که با زبان آنجا آشنایی دارید ، تجربه فوق العاده ای است. هیچ چیز جالب تر از این نیست که بتوانید به راحتی با افراد محلی رابطه برقرار کنید ، مسیرتان را پیدا کنید و با هر کسی که خواستید صحبت کنید.

یکی از مهمترین مزایای دانستن یک زبان خارجی این است که آن زبان ممکن است در نقاط مختلفی از جهان از جمله کشور اصلی مورد استفاده قرار گیرد ، برای مثال زبان اسپانیایی در اسپانیا ، مکزیک ، کلمبیا ، آرژانتین ، پرو ، شیلی ، کوبا و بسیاری از کشورهای دیگر صحبت می شود.

بهبود قدرت یادگیری

وقتی زبان جدیدی را یاد می گیرید ، مغز شما به طور خودکار ، راهی برای یادگیری بهتر پیدا می کند. اگر شما بخواهید چندین زبان دیگر یا مهارت های دیگری بیاموزید ، تسلط بر یک زبان دیگر می تواند آمادگیِ ذهن شما را برای تطابق با یادگیری دانش و اطلاعات جدید ، بیشتر کند.

لذت بردن از سبک زندگی های مختلف

علت یادگیری زبان های خارجی و اهمیت یادگیری زبان دوم

تکلم به یک زبان خارجی این امکان را برای شما فراهم می کند تا با آثار هنری کشورهای دیگر آشنا شوید. دیگر نیازی به کتاب ها و فیلم های ترجمه شده یا دوبله شده ندارید و می توانید زیبایی آثار هنری را در زبان اصلی شان مشاهده کنید ، این آثار می تواند فیلم های بالیوودی ، رپ سوئیسی یا هر چیز دیگر باشد که می توان آن را در بهترین حالت ممکن درک نمود.

اعتماد به نفس

غلبه بر ترس ها و تردیدها ، درس گرفتن از اشتباهات دیگران ، شناخت بهتر از خود و به چالش کشیدن خود ، از مزایایی است که دانستن یک زبان خارجی دارد و عزم و شجاعت شما را بیشتر می کند. تمرینِ این زبان راهی مناسب برای غلبه بر احساسِ ناامنی و صحبت کردنِ آسان با سایر افراد است.

وقتی قصد دارید یادگیری را شروع کنید ، می توانید قبل از آن با کمک تست ها و آزمون های آنلاین سطح خود را بسنجید تا به این ترتیب به اعتمادبه نفس بیشتری شروع کنید. برخی سایت ها مانند Sporcle و Transparent و برنامه هایی مانند Rosetta Stone روشی تعاملی برای یادگیری دارند و می توانید خودتان به طور آنلاین یا به همراه سایر افراد ، زبان های دیگر را بیاموزید.

تحقیق و مطالعه

اگر یک دانش آموز یا دانشجو هستید و برای جمع آوری اطلاعات درباره یک موضوع به دنبال منابع بروز و بیشتری هستید ، یادگیری زبان جدید دسترسی به فضای وسیع تری از منابع پیرامون موضوع مورد تحقیق به شما می دهد و این امکان فراهم می شود تا با دانشجویان یا محققین کشور های دیگر وارد ارتباط و تبادل نظر شوید.

رالف والدو امرسون ، درباره زبان ها گفته :

«زبان ، آرشیو تاریخ است.»

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن