پذیرایی ساده و شیک از مهمان و پذیرایی از مهمان و فامبل و پذیرایی از مهمان عصرانه و پذیرایی از مهمان در تابستان و پذیرایی از مهمان برای شام و ترتیب پذیرایی از مهمان  و ایده های خلاقانه برای پذیرایی از مهمان و پذیرایی شیک از مهمان در نم نمک.

باید و نباید های یک میزبانی خوب و شایسته

پذیرایی ساده و شیک از مهمان و پذیرایی از مهمان و فامبل و پذیرایی از مهمان عصرانه و پذیرایی از مهمان در تابستان و پذیرایی از مهمان برای شام و ترتیب پذیرایی از مهمان  و ایده های خلاقانه برای پذیرایی از مهمان و پذیرایی شیک از مهمان در نم نمک.چگونه از مهمان پذیرایی کنیم؟ + باید و نباید هاچگونه از مهمان پذیرایی کنیم؟ + باید و نباید ها

1. بیش از اندازه به میهمانان توجه کردن

شکی نیست اساسی ترین نقش یک میزبان ، جلب رضایت میهمانان است و اینکه مطمئن باشد هر یک از افراد در این فضا احساس راحتی کند و از با هم بودن لذت می برد. یک میزبان خوب به خواسته های شخصی میزبانان نیز اهمیت می دهد. مثلا اگر مادربزرگ شما می خواهد بخوابد شما جایی آرام و به دور از سر و صدا برای خواب او آماده کنید و یا اگر کسی از میهمانان ، گیاهخوار است غذایی مطابق با ذائقه او در نظر بگیرید.

چگونه یک میزبان خوب باشیم؟

آداب پذیرایی از مهمان و میزبانی خوب

2. مانند روزهای عادی رفتار کردن

طبیعتا زمانی که مهمان دارید با روزهای دیگرتان متفاوت است؛ پس متفاوت از روزهای عادی رفتار کنید.

مثلا ظرف های زیبایی که در بوفه نگه داشته اید را بیرون بیاورید. لوستر و آباژورهایی که روزهای عادی خاموش است را در میهمانی روشن کنید. اگر گل های تازه دارید آن را در گلدان بگذارید ، و یا به فرزندتان اجازه دهید تا دیر وقت بیدار بماند.

3. کم کاری کردن

شاید یکی از بدترین چیزها در میهمانی کم آوردن غذا ، ظرف یا وسایل مورد نیاز باشد. مثلا آبلیمو ، چای و یا دستمال کاغذی تمام شده و فراموش کردید بخرید. بهتر است قبل از مهمانی به این موارد توجه کنید و وسایل مورد نیاز را پیش از رسیدن مهمان ها خریداری کنید.

4. عذرخواهی بیش از حد

ممکن است همه چیز به شکل ایده آلی که مد نظرتان است پیش نرود ، اما همینکه سعی خودتان را کردید کافی است. اگر بخاطر خشک بودن مرغ و یا خشک بودن تشک ، بیش از حد عذرخواهی کنید ، توجه میهمانان را به چیزی جلب می کنید که شاید برای خودشان آنچنان مسئله ای نبوده است. عذرخواهی بیش از حد حتی ممکن است به میهمان این حس را بدهد که می خواهید در عوض از شما تعریف کنند. مثبت فکر کنید و به نیمه پر لیوان توجه کنید. حرف های خوب بزنید و حس خوبی به مهمانان منتقل کنید.

5. همه کارها را یک تنه به عهده گرفتن

تلاش برای انجام دادن همه ی کارها لزوما چیز خوبی نیست. اول آن که خیلی دور از ذهن به نظر می رسد و حتی شاید تمام تلاش شما نتیجه عکس بر جای گذارد. دوم اینکه معمولا مهمانان خود "دوست دارند" کمک کنند. مثلا کمک در آماده کردن میز شام و یا پهن کردن سفره. این کار به آن ها حس صمیمیت و همکاری می دهد. اگر ترجیح می دهید مهمانان در دست و پایتان نباشند ، بیرون از آشپزخانه کاری سبک به آن ها واگذار کنید.

6. تمیزکاری را به فردا موکول کردن

نمی گوییم که نیمه شب زمین را تی بکشید یا جاروبرقی کنید. اما حداقل قبل از خواب ظرف ها را بشویید یا آن ها را در ماشین ظرفشویی بچینید و یا همه زباله ها را جمع کنید. دور هم بودن و سرگرم شدن بسیار خوب است اما نه به آن قیمت که روز بعدتان را خراب کنید و یا با سردرد از خواب بیدار شوید و از آن همه به هم ریختگی وحشتزده شوید.

اگر کارهای سبک و کوچک را به مهمانان بسپرید خواهید دید که به چه سرعت همه چیز پیش می رود. اگر میهمانانتان برای شب (و یا چند شب) قرار است که بمانند اجازه دهید خودشان رختخوابشان را جمع کرده و یا مرتب نمایند. هر کمک کوچکی از آن ها می تواند در کم کردن مسئولیت شما موثر باشد.

7. کنجکاوی بیش از حد نسبت به مهمانان

اگر مهمان تان در حین شام خوردن بخواهد تلفن مهمی بزند و یا بگوید دیرتر به مهمانی می آیم و یا به طرز عجیبی بخواهد تا نیمه های شب بیدار بماند ، کنجکاوی بیش از حد نشان ندهید. افراد به فضا و حریم شخصی احتیاج دارند بخصوص اگر در محیط راحتی مثل خانه شان نباشند. اگر مهمان بخواهد و تمایل داشته باشد موضوع را با شما در میان خواهد گذاشت.

8. وسواس بخرج دادن

زندگی غیر قابل پیش بینی است و تنها چیزی که باید از آن مطمئن باشید آن است که خیلی وقت ها همه چیز مطابق برنامه تان پیش نمی رود. پس انعطاف پذیر باشید و خود را برای برنامه های پیش بینی نشده آماده بگذارید.

9. اهمیت ندادن به خود

سرگرم شدن و خوش گذشتن تنها به مهمانان اختصاص ندارد. نباید فراموش کنید که به خودتان نیز خوش بگذرد. از اوقاتی که در کنار هم هستید نهایت استفاده و لذت را ببرید. فراموش نکنید هر چه به خودتان راحت تر بگیرید ، مهمانان نیز با شما راحت تر خواهند بود و احساس بهتری خواهند داشت. قدر این لحظات با هم بودن را بدانید.

چگونه یک میزبان خوب باشیم؟

باید و نباید های یک میزبانی خوب و شایسته


6 راه برای میزبان خوب بودن

1- قدم اول در مهمانی دعوت کردن است پس بهتر است کار را از اول درست انجام دهیم یعنی باید دعوت کردن شما درست و واضح باشد. علاقه به داشتن مهمان از طرز صحبت شما مشخص میشودپس همانطور دعوت کنید که دوست دارید از شما برای مهمانی دعوت شود.

2- برنامه ریزی کنید حتی برای مهمانی های کوچک ودوستانه چرا که آمادگی از قبل در همه زمینه ها استرس را کم میکند. ،بهترین میزبان ،راههای موثر در میزبانی،نکات اصلی داشتن یک مهمانی خوب ،نکات خانه داری مفید

3-رفتار آرام و صبورانه داشته باشید تا لذت مهمانی چندبرابر شود. اگر نیاز به کمک دارید اجازه دهید مهمان ها کمکتان کنند اینطور آنها بیشتر احساس راحتی میکنند.

4- احساس خوب مورد توجه واقع شدن را در مهمان هایتان ایجاد کنید ،یعنی اگر مهمانها همدیگر را نمیشناسند با صحبتهایتان با هر دوطرف رابطه بین آنها را بسازید بهتر است بگوییم مهمان ها را به حال خودشان رها نکنید و اجازه دهید آنها متئجه توجه شما به آنها بشوند.

5- انعطاف پذیر باشید به عنوان مثال اگر کسی بدون دعوت به مهمانی شما آمد با روی خوش از او استقبال کنید تا دیگر مهمان هایتان علاقه شما به مهمان را درک کنند.

چگونه یک میزبان خوب باشیم؟

چگونه یک میزبان خوب باشیم؟

6- بدرقه را به اندازه استقبال خوب و گرم انجام دهید یعنی یکی از مهمان ها قصد خداحافظی دارد آن را معطل نگذارید و به موقع با او خداحاظی کنید.

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
73.4%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.