ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، کاربرد زبان انگلیسی در شغل و استخدام مترجم زبان انگلیسی در سفارت و کسب و کار با زبان انگلیسی و درآمد رشته زبان انگلیسی و استخدام رشته زبان انگلیسی در آموزش و پرورش و درآمد دلاری با زبان انگلیسی و درامد بالا با زبان انگلیسی و بازار کار رشته زبان انگلیسی در خارج و استخدام رشته زبان انگلیسی در بانک و مدرک زبان انگلیسی برای استخدام و شغل های مرتبط با زبان انگلیسی و استخدام زبان انگلیسی و شغل زبان انگلیسی و درآمد مترجمی زبان انگلیسی و مهاجرت با رشته زبان انگلیسی و استخدام زبان انگلیسی دورکاری و درآمد از زبان انگلیسی در نم نمک.

کاربرد زبان انگلیسی در شغل ، استخدام و کسب و کار

هرگاه سخن از آموزش زبان انگلیسی می شود ، بسیاری از ما تصور می کنیم که یادگیری این زبان فقط در تحصیل و یا شغل های رسمی کاربرد دارد؛ در صورتی که زبان انگلیسی در اکثر حرفه ها کاربرد دارد حتی اگر به آن احساس نیاز نکنید! زمانی که شما به زبان انگلیسی مسلط باشید می توانید دامنه فعالیت خود را وسعت دهید و قطعا این وسعت دادن شغل شما را ارتقا می دهد.کاربرد زبان انگلیسی در شغل ، استخدام و کسب و کارکاربرد زبان انگلیسی در شغل ، استخدام و کسب و کار

در شغل های بین المللی و یا شغل هایی که در آن با افراد خارجی در ارتباط هستید ، تسلط به زبان انگلیسی یک نیاز بدیهی است. اما در کسب و کارهایی که اینچنین نیستند ، شاید تا این حد به استفاده از آموزش زبان انگلیسی احساس نیاز نکنید اما باید بدانید که استفاده از زبان انگلیسی می تواند به طرز موثری در موفقیت ، اعتبار و فروش شما نقش داشته باشد.

کاربرد زبان انگلیسی در شغل ، استخدام و کسب و کار

چرا یادگیری زبان در برای موفقیت شغلی لازم است؟

شاید در سال های گذشته آشنایی در حد متوسط با انگلیسی کافی بود؛ اما یادگیری زبان انگلیسی در سال های اخیر به خصوص در حوزه کاری بسیار حائز اهمیت شده و روز به روز نیز بر این میزان افزوده می شود. یکی از دلایل مهم این امر ، گسترش دسترسی مردم به اینترنت و افزایش فعالیت ها در فضای مجازی و همچنین حرکت جهان به سمت یکپارچه سازی اطلاعات است.

دو دلیل اصلی اهمیت زبان انگلیسی در موفقیت شغلی عبارت اند از :

1-زبان انگلیسی؛ زبان ارتباطات بین المللی است :

حتماً می دانید که زبان انگلیسی پرکاربرد ترین زبان نوشتاری و گفتاری در تمام جهان است و در حال حاضر بیش تر مشاغل در داخل و خارج از کشور نیازمند یادگیری آن می باشد. تا حدی که امروزه بیش از 1 میلیارد نفر در دنیا زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم استفاده می کنند. به همین دلیل استفاده از انگلیسی برای کسب و کارهای بین المللی و حرفه ای لازم است و به عنوان یک اصل اساسی به شمار می رود.

2-انگلیسی؛ زبان اینترنت است :

درست است که امروزه می توان به هر زبانی صدها سایت و محتوا در اینترنت یافت اما واقعیت ماجرا این است که زبان حاکم و اصلی بر اینترنت انگلیسی است.

جالب است بدانید در فضای مجازی حتی برخی از افراد که انگلیسی زبان نیستند برای جذب بیشتر مخاطب محتوای انگلیسی تولید می کنند. بنابراین با این تفاسیر بیشتر مقالات معتبر و جدید در هر حوزه کاری به زبان انگلیسی منتشر می شوند. به همین دلیل است که یادگیری زبان انگلیسی تا حد زیادی می تواند کمک به رشد مهارت ها و اطلاعات شغلی شما کند.

کاربرد زبان انگلیسی در شغل ، استخدام و کسب و کار

تسلط به زبان دوم در بازار کار ایران

جدا از مزایایی که تسلط بر یادگیری زبان انگلیسی دارد ، دو زبانه بودن مزایای خاص دیگری نیز دارد.

طبق بررسی های جهانی توسط مجله New American Economy امکان استخدام کارکنان دو زبانه چندین برابر از سایر افراد است و از آن جائی که زبان انگلیسی در حوزه های مختلف در حال رشد چشمگیری است اشخاصی که به زبان انگلیسی تسلط دارند به نسبت افراد تک زبانه درآمد بیشتری را کسب می کنند. آمار مالی سایت AOL نشان می دهند که به طور میانگین این افراد بین 5 تا 20 درصد بیشتر در ساعت درآمد کسب می کنند. بنابراین توصیه می کنیم که اگر مشغول به کاری هستید اما مستقیماً با زبان انگلیسی مربوط نیست از همین امروز آموزش زبان انگلیسی را شروع کنید و نتیجه بی نظیر آن را در موقعیت حرفه ای شغلی خود مشاهده کنید.

کدام مشاغل نیاز به یادگیری زبان انگلیسی دارند؟

همانطور که گفتیم و می دانید این روزها در هر گروه شغلی که فعالیت داشته باشید تا حدودی نیاز به تسلط بر زبان انگلیسی و مقداری گرامرهای انگلیسی دارید ، این مهارت زبانی به شما کمک خواهد کرد که وظایف و مسئولیت های شغلی خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. اما خب هر شغلی برای همه افراد هیجان انگیز نیست و در حوزه زبان هم همه مشاغل رویایی نیستند ، اما قطعاً هر یک از آن ها می توانند به یک مسیر هیجان انگیز برایتان تبدیل شوند.

کاربرد بالای زبان انگلیسی باعث شده تا در کشورمان شغل هایی نیز به طور کامل با این زبان درگیری داشته و و مستقیماً در رابطه با این موضوع باشند. برای بسیاری از افرادی که به دنبال شغل هستند این مسئله یکی از اولویت ها است. در ادامه به چند مورد از موقعیت های شغلی که تسلط به انگلیسی در آن ها مهم هستند را معرفی می کنیم.

کاربرد زبان انگلیسی در شغل ، استخدام و کسب و کار

  • آموزش زبان انگلیسی
  • مدیر فروش بین المللی (همچون مدیران فروش شرکت های بازرگانی)
  • مترجمی زبان انگلیسی
  • نماینده خارجی (همچون سخنگو های زبان خارجی)
  • کارشناس تولید محتوای متنی (برای نگارش متن به زبان انگلیسی و یا فارسی جهت استفاده از منابع معتبر انگلیسی)
  • مدیران برنامه توسعه بین المللی

کسب و کار من بین المللی نیست؛ زبان انگلیسی چگونه می تواند آن را ارتقا دهد؟!

اگر در زمینه هایی مانند هنر ، دکور ، طراحی و خلق محصول فعالیت می کنید می توانید از منابع خارجی موجود در فضای مجازی ایده برداری (نه تقلید) کنید و محصولات جدید تر و بروز تری نسبت به رقبایتان به بازار ارائه کنید. همچنین می توانید بعضی از محصولات را بومی سازی کنید و به فروش خوبی برسید. حتی اگر از سطح کالا فراتر رویم ، باید گفت که بعضی از کسب و کارهای ایرانی که به موفقیت و شهرت زیادی نیز رسیده اند ، حاصل بومی سازی نمونه کسب و کار های خارجی بوده اند.

کسب و کار های نوآور و خلاق که با ارائه متد جدید کار خود را شروع کرده اند و به موفقیت رسیده اند ، برای ادامه مسیر خود نیاز به حفظ خلاقیت و ایده پردازی دارند. این کسب و کار ها می توانند تیم تحقیق و توسعه خود را از افراد مسلط به زبان انگلیسی انتخاب کنند تا به جای محدود شدن به منابع فارسی ، از منابع بی شمار موجود در جهان استفاده کنند.

در کمترین حالت استفاده ، شما می توانید با استفاده از زبان انگلیسی ، فناوری و تکنولوژی را وارد کار خود کنید تا در عرصه رقابت باقی بمانید. امروزه کسب و کارهای آنلاین یا کسب و کار هایی که در کنار ارتباط مستقیم و حضوری با مشتری در فضای مجازی نیز فعالیت می کنند ، توانسته اند سهم بیشتری از فروش را به خود اختصاص دهند؛ زیرا با این شیوه توسط افراد بیشتری شناخته می شوند. تکنولوژی و فضای آنلاین نقش بی نظیری در بازاریابی کسب و کار شما دارد و تکنولوژی نیز با زبان انگلیسی پیوند خورده است.

به عنوان مثال هنگامی که شما با تعدادی از افراد در یک کافه یا رستوران حضور پیدا می کنید ، ترجیح میدهید هر دو یا سه نفر یک منو را در دست بگیرید و به سختی تمام آیتم ها را بررسی کنید و یا اینکه QR Code منو روی میز موجود باشد ، هر کس تمام آیتم های منو را به راحتی در تلفن همراهش مشاهده کند ، تصویر غذا را ببیند ، مواد تشکیل دهنده آن را بداند و در زمان کوتاه تری سفارش خود را انتخاب کند؟ قطعا حالت دوم ترجیح همه ماست.

بنابراین سودمند بودن زبان انگلیسی صرفا در شغل هایی نیست که با افراد خارجی در ارتباط هستند ، بلکه مشاهده کردید که این زبان می تواند در رشد کسب و کار های داخلی نیز نقش تعیین کننده ای داشته باشد.

کاربرد زبان انگلیسی در شغل ، استخدام و کسب و کار

یادگیری جهت دار زبان انگلیسی و استفاده هدفمند از آن

با توجه به آن که زمینه های شغلی اشخاص مختلف تفاوت های زیادی با هم دارند ، موارد استفاده هر شخص از زبان بین الملل نیز متفاوت است. چه خوب است اگر این منحصر به فرد بودن ، در یادگیری نیز اعمال شود؛ در این صورت شما می توانید در زمان کوتاه تر ، بالاترین بازدهی را از یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید. این شیوه اختصاصی همان شیوه خلاقانه ای است که باشگاه اومند در آموزش آنلاین زبان انگلیسی از آن استفاده می کند. یعنی ابتدا با توجه به زمینه شغلی شما ، نیازسنجی انجام می شود و مشخص می شود که شما به چه مهارت ها و مواردی از زبان (مانند واژه و دایره لغت ، مهارت شنیداری ، خوب صحبت کردن و رعایت لهجه ، مهارت های نوشتاری ، توانایی خواندن) بیشتر احتیاج دارید. سپس تمرکز آموزش بر این موارد قرار داده می شود. همچنین در هر مهارت ، دانش تخصصی مورد نیاز برای شما نیز در کنار دانش عمومی مورد توجه قرار میگیرد. به عنوان مثال واژگان تخصصی پرکاربرد نیز در کنار واژگان عمومی به شما آموزش داده می شود.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن