خستگی دور کاری و راه حل خستگی دورکاری و خستگی دورکاری کارمندان و خستگی دورکاری مدیران و سختی های کار در محیط خانه ، دلایل خستگی دور کاری ، روش های جلوگیری از خستگی دور کاری و راه حل و رفع خستگی دور کاری را در نم نمک ببینید.

علت خستگی دور کاری کارمندان و راه حل آن

کار در خانه جزء فعالیت های راحت و پرسود محسوب می شود. یک تجربه خوب را برای شما فراهم می کند اما ممکن است به سرعت خسته شوید؛ مخصوصاً زمانی که در شرایطی مثل شیوع کرونا باشید. معمولا بعضی از روز ها بیش از حد احساس انرژی می کنید اما روز هایی هم هستند که اصلاً دل تان نمی خواهد کار کنید زیرا از همان اول احساس خستگی دارید.علت خستگی دور کاری کارمندان و راه حل آنعلت خستگی دور کاری کارمندان و راه حل آن

چنانچه در مطالب قبلی سبک زندگی نم نمک خواندید کار کردن در محیط خانه باید در محیطی عاری از هر گونه تنش باشد و شما به طبع آن احساس آرامش را تجربه کنید اما اگر از کار خانه خسته شده اید ، باید بدانید که دلایلی دارد که در ادامه خواهید خواند.

دلایل خستگی دور کاری

1. ساعت کاری طولانی

ممکن است ساعت های طولانی در اداره کار کرده باشید اما در منزل این ساعت افزایش پیدا کند زیرا سطح خلاقیت شما در محیط خانه متفاوت است و کسی روی وظایف شما نظارت نمی کند.

راه حل چیست؟

حتما یک لیست انجام کار در طول روز فراهم کنید. عوامل حواس پرتی را حذف کنید تا بتوانید تمرکز بیشتری داشته باشید. همچنین به طور مداوم با رئیس خود در ارتباط باشید ، پیشرفت تان را گزارش دهید ، چالش ها را مورد بحث قرار دهید تا احساس فشار بیشتری برای انجام کار ها سر ساعت داشته باشید.

2. نداشتن ساعت کاری منظم

یکی از مهم ترین مشکلات دورکاری نداشتن ساعت کاری مشخص است. ممکن است شما در طول روز وقت خود را به بازی ، ملاقات دوستان یا خواب بگذرانید و آخر شب از کار نکردن خود عذاب بکشید.

راه حل چیست؟

اگر در خانه کار می کنید روزی 6 تا 8 ساعت را برای کار تخصیص دهید. در طول این زمان خود را ملزم به کار کنید. بعد از پایان ساعت کاری با خیال راحت به کارهای دیگر بپردازید.

ساعت کاری نامنظم دورکاری

3. عادت های بد

خانه محل راحتی و آرامش است و بنابراین ممکن است دل تان بخواهد عادت های خاصی را در منزل انجام دهید تا احساس بهتری پیدا کنید. عادت هایی مثل خوردن مواد غذایی مضر ، تلویزیون تماشا کردن ، ورزش کردن وسط کار بدون برنامه ریزی قبلی ، که همگی عاملی برای خستگی شما هستند.

راه حل چیست؟

عادات بد را با عادات خوب کاری مثل میان وعده های سالم یا قرار دادن تایمر تعیین کنید. هر دو ساعت یک قدم زدن کوتاه داشته باشید تا عضلات شما کش بیاید و راحت تر به ادامه کار بپردازید.

عوامل خستگی دور کاری

4. نداشتن تعطیلی

افرادی که در خانه کار می کنند ، ممکن است خود را در شرایطی قرار دهند که تعطیلی نداشته باشند. این رویه به آن ها احساس بدی منتقل می کند. آنها از کار خسته می شوند و دلشان می خواهد مثل دیگران روزهایی آزاد داشته باشند.

راه حل چیست؟

تعطیل کردن اما همیشه راحت نیست. اگر نمی توانید آخر هفته تعطیلی داشته باشید ، از مدیرتان بخواهید یک روز تعطیل حتی وسط هفته در نظر بگیرد. روزهای تعطیل برنامه ریزی داشته باشید و از تعطیلی خود استفاده کنید.

سختی های کار در محیط خانه

5. محیط اطراف

محیط خانه ممکن است عاملی برای خستگی باشد. اگر فضای کاری خوبی را ایجاد نکرده باشید ، محیط شلوغ خانه عاملی برای حواس پرتی است. همچنین مشکلات لوازم الکتریکی ، کمبود فضای شخصی ، جزء این دلایل می باشد و کیفیت کار شما را کاهش می دهد.

راه حل چیست؟

می توانید محدودیت هایی را در طول ساعات کاری تعیین کنید تا در محیط حواس شما را پرت نکند. همچنین چنانچه پیش ازاین هم در نم نمک عنوان شد یک میز کاری برای خود در نظر بگیرید که در آن احساس راحتی داشته باشید. به دنبا یک فضای خوب در منزل بگردید تا در راحتی کامل به کار خود بپردازید.

محیط کاری شلوغ خانه

6.نداشتن محیط مناسب برای کار

برای کار کردن در خانه به اتاقی نیاز است که بتوانید در آن را ببندید تا کسی مزاحم شما نشود. وقتی در دفتر کار هستید ، همه می فهمند مشغول کارید و مزاحم شما نمی شوند اما در خانه ممکن است برخی از افراد مزاحم کار کردن شما شوند.

راه حل چیست؟

در خانه می توانید اتاقی از آن خود داشته باشید و مکانی مناسب برای کار پیدا کنید. یک کتاب خانه خلوت ، فضایی خارج از شهر یا جایی در پشت بام خانه می تواند فضای خصوصی شما باشد.

مشکلات دورکاری با اعضای خانواده

7. استرس و اضطراب

ذهن ما همیشه سعی دارد اطلاعات زیادی را به طور همزمان ارزیابی کند ، از اخبار گرفته تا مشکلات مربوط به جرائم ، تراژدی ها ، مشکلات اجتماعی و غیره. همچنین نگرانی ها مدام به ذهن ما هجوم می آورند. نگرانی های مالی ، سلامتی ، رشد شغلی و غیره. در نتیجه این ها عاملی برای خستگی زودتر ذهن است.

راه حل چیست؟

سعی کنید از اطلاعات استرس آور خودداری کنید. از شبکه های اجتماعی و اخبار روزانه دور باشید تا احساس آرامش کنید. یک کتاب بخوانید ، قدم بزنید ، به موسیقی گوش دهید ، یک محتوای آرامش بخش ببینید که انجام این کار ها به مبارزه با خستگی روزانه کمک خواهد کرد.

استرس دور کاری

8. خستگی از جلسات آنلاین

فاصله گذاری اجتماعی باعث شده است که ویدئو کنفرانس ها و ملاقات های جلسه های مجازی افزایش پیدا کنند. وارد شدن به این جلسات به طور منظم عاملی برای افزایش خستگی می باشد و تمرکز شما روی صفحه کامپیوتر به چیزهای دیگر هم منعطف می شود.

راه حل چیست؟

باید یک برنامه استراحت در نظر بگیرید. روی تنفس و کشش عضلانی خود کار کنید و از جلسات صوتی در طول ملاقات استفاده کنید که اضطراب شما را کاهش خواهند داد.

بیوگرافی شما در سایت نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 13,990