روغن خانگی دور کننده حشرات و مواد دور کننده حشرات و گیاهان دور کننده حشرات و اسپری دور کننده حشرات و سم قوی برای حشرات موذی و مواد طبیعی دور کننده حشرات و داروی گیاهی برای دفع حشرات و درخت دور کننده حشرات در نم نمک.

روغن خانگی دور کننده حشرات برای دفع حشرات موذی

روغن میخک ممکن است به عنوان دفع حشرات عمل کرده و از بیماریهای ناشی از وکتور (ایجاد شده توسط انگل در انسان) جلوگیری کند.اگر می خواهید از شر نیش حشرات در امان باشید ، دفع حشرات با این روغن بهترین راهکار خواهد بود.ادامه مطلب نم نمک را بخوانید.روغن خانگی دور کننده حشرات برای دفع حشرات موذیروغن خانگی دور کننده حشرات برای دفع حشرات موذی

یک مطالعه نشان داد که اجزای اسانس میخک به طور بالقوه می توانند در تولید دافع شپش بدن مفید باشند. روغن میخک نیز می تواند در برابر موریانه های ژاپنی فعالیت دفع کننده نشان دهد .

درمطالعه ای که توسط دانشگاه Mahidol در تایلند انجام شده است ، نشان داد که عصاره میخک می تواند نوعی لوگو Leptotrombidium ، که یک نوع لارو است را دفع کند.

این روغن همچنین می تواند جایگزین ایمن و ارزان تری برای دافع های مصنوعی باشد که ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند.

اسانس میخک نیز نسبت به Leptotrombidium deliense ، گونه دیگری از لاروها ، مقاومت نشان داد. همچنین ، یک فرمولاسیون حاوی روغن هسته میخک در برابر پشه Aedes ae Egypti موثر بود .

اوژنول موجود در روغن میخک نیز می تواند به عنوان جایگزین امیدوار کننده ای برای حشره کش های رایج باشد. مواد شیمیایی فعال زیستی موجود در میخک ، یوژنول ، اوژنول استات و بتا کاروفیلن توانایی دفع مورچه های قرمز را دارند.

مزایای استفاده از روغن میخک

چگونه می توان از روغن میخک برای درمان درد دندان استفاده کرد؟

دندانپزشکان از روغن میخک به عنوان بی حسی دهان و همچنین ضد عفونی کننده کانال های ریشه استفاده می کنند. روغن درهنگام ریزش داخل حفره دهان ، دندان درد را متوقف می کند.

برای تسکین موقت ، یک سواب پنبه ای را در روغن میخک فرو کنید و آن را روی دندان آسیب دیده بمالید.

 

اضافه کردن یک میخک یا یک تا دو فنجان چای می تواند اثر شگفت انگیزی روی دندان درد داشته باشد .

در ادامه نحوه استفاده از روغن میخک برای تسکین درد دندان آورده شده است :

چند قطره روغن میخک را در روغن حامل خوراکی مانند روغن زیتون یا نارگیل رقیق کنید.

یک توپ نخی تمیز را درون محلول قرار دهید و بگذارید در آن خیس شود.

با جلوگیری از تماس با لثه خود ، پنبه توپی را روی دندان درد بمالید. این ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا شما احساس آرامش کنید.

در صورت لزوم یا هر 2 ساعت ؛ آنرا تکرار کنید.

برای رسیدن به فواید آن می توانید از روغن میخک به روش های مختلف دیگری استفاده کنید. در بخش بعدی محبوب ترین کاربردهای آن مورد بحث قرار می گیرد.

مزایای استفاده از روغن میخک

چگونه از روغن میخک استفاده کنیم؟

افشانه (اسپری)

استفاده از روغن میخک به عنوان اسپری راهی آسان برای اضافه کردن رایحه میخک به اتاق شما است. روغن میخک دارای خواص ضد میکروبی است ، همچنین می توانید از آن به عنوان یک ضد عفونی کننده ملایم استفاده کنید.

طرز تهیه اسپری میخک :

چند قطره روغن میخک را به آب اضافه کنید. برای تهیه اسپری به 10 تا 15 قطره روغن میخک به ازای هر اونس آب احتیاج دارید.

 

آن را به یک بطری اسپری اضافه کنید. حتما قبل از پاشش بطری را به خوبی تکان دهید.

موضعی

برای رسیدن به مزایای مختلف می توانید روغن میخک را روی پوست خود بمالید.

مزایای استفاده از روغن میخک

روغن های ماساژ

در هر اونس روغن حامل از 15 قطره روغن میخک استفاده کنید تا 2.5% محلول روغن ماساژ تهیه شود. این محلول می تواند به عنوان یک روغن ماساژ برای تسکین درد استفاده شود.

کرم ، اسکراب یا لوسیون

برای استفاده در پوست طبیعی ، 1 تا 2.5 درصد رقیق روغن میخک احتیاج دارید. برای پوست های حساس ، به رقیق شدن روغن به 0.5 تا 1 درصد نیاز دارید. این محلول رقیق شده عطری ندارد و می توان از آن در تهیه چندین اسکراب ، لوسیون یا کرم استفاده کرد.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.