ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

ویژگی های یک صندلی اداری خوب و صندلی چرخدار استاندارد و ویژگی های صندلی کامپیوتر و صندلی خوب اداری و صندلی استاندارد اداری چه ویژگی هایی دارد و مهمترین ویژگی های یک صندلی اداری خوب در نم نمک.

ویژگی های یک صندلی اداری خوب و استاندار

فکر می کنید یک کارمند اداری در طول دوران کار خود چند ساعت روی صندلی می نشیند؟ اگر ساعت کاری در هر هفته را مجموعا 40 ساعت در نظر بگیریم به عدد 1900 ساعت در یک سال می رسیم. اگر این عدد را در مجموعه سال هایی که یک فرد مشغول کار است ضرب کنیم می بینیم این فرد بخش بسیار زیادی از زندگی خود را روی یک صندلی اداری می گذراند. این در حالی است که بدن انسان برای یک جا نشستن طراحی نشده و باید تحرک داشته باشد بنابراین اگر قرار است مدت زیادی از زندگی خود را یک جا بنشینید باید از صندلی اداری مناسب استفاده کنید که ارگونومیک ، راحت و قابل تنظیم باشد.ویژگی های یک صندلی استاندار اداری خوب(راهنمای خرید)ویژگی های یک صندلی استاندار اداری خوب(راهنمای خرید)

ویژگی های یک صندلی اداری خوب و استاندار

با این وجود معمولا اکثر افراد بیشتر پول خود را صرف میز می کنند تا صندلی خوب. این موضوع در قبال کسانی که در خانه کار می کنند هم صادق است. خیلی از افراد در طول یک روز زمان بیشتری را صرف کامپیوتر خود می کنند تا استراحت و خواب شبانه ، به همین دلیل خرید یک صندلی اداری مناسب اهمیت بسیار زیادی داشته و می تواند با حفظ سلامت شما از مشکلاتی از قبیل پا درد و کمر درد و سندروم تونل کارپ جلوگیری کند. در این مطلب به ویژگی صندلی اداری مناسب و همچنین نحوه تنظیم درست آن خواهیم پرداخت.

چرا باید از یک صندلی اداری مناسب و با کیفیت استفاده کنید؟

فواید استفاده از یک صندلی اداری مناسب خیلی بیشتر از درمان کمر درد است. یک صندلی خوب و با کیفیت و ارگونومیک می تواند از خستگی و ناراحتی هایی که از نشستن طولانی مدت حاصل می شود جلوگیری و همچنین به گردش خون در نقاط مختلف بدن نیز کمک کند.

تحقیقات نشان داده در یک محیط کاری افرادی که بیشتر از همه احساس راحتی کنند ساعات کاری مفیدتری دارند و می توانند بیشتر از کار خود لذت ببرند. علاوه بر این یک صندلی مناسب کار ، تعداد دفعاتی که کارمندان به استراحت نیاز پیدا می کنند را هم کاهش می دهد.

یک صندلی اداری خوب چه ویژگی هایی دارد؟

البته که ظاهر و زیبایی اهمیت زیادی دارند اما ارگونومیک بودن یک صندلی فاکتوری است که در طولانی مدت به کمک شما می آید. از آنجایی که فیزیک بدنی هرکدام از ما با یکدیگر متفاوت است باید قبل از خرید یک صندلی نسبت به نیازهای خود آگاهی داشته باشید. اگر پیش یک دکتر کایروپراکتیک می روید از او بخواهید ستون فقرات شما را بررسی کرده و شکل آن را مشخص کند. با در اختیار داشتن این اطلاعات می توانید یک صندلی مناسب کار خریداری کنید که هنگام نشستن ، ستون فقرات شما را به حالت درست هدایت کند. به همین دلیل است که حتما باید به سراغ صندلی های قابل تنظیم بروید. در ادامه تمامی ویژگی صندلی اداری مناسب را با هم مرور می کنیم.

امکان تنظیم صندلی

در حال حاضر تقریبا تمامی صندلی های موجود در بازار قابل تنظیم هستند. اما صندلی که شما لازم دارید باید علاوه بر ارتفاع و جای قرارگیری آرنج ، از جهت های دیگر هم قابل تنظیم باشد. یک صندلی ایده آل باید از 5 جهت مختلف قابل تنظیم باشد اما برخی تولیدکنندگان صندلی های تولید می کنند که تا 14 جهت هم قابل تنظیم است. انتخاب صندلی که مناسب شما باشد کار آسانی نیست.

ویژگی های یک صندلی اداری خوب و استاندار

بهترین راه برای تشخیص صندلی مناسب کار این است که خودتان به شکل فیزیکی آن را امتحان کنید. مطمئن باشید در آینده از این که برای این کار وقت گذاشتید خوشحال خواهید بود.

پشت کمری قابل تنظیم

درد سیاتیک یکی از آن دردهایی است تحملش کار آسانی نیست و می تواند به قدری شدید شود که شما را کاملا از کار بیندازد. این درد به پشت کمری صندلی برمی گردد. هر صندلی دارای یک پشت کمری است اما یک صندلی اداری مناسب امکان تنظیم این قسمت را برایتان فراهم می کند تا شما بتوانید بسته به شکل ستون فقرات و فیزیک بدنی خودتان آن را تنظیم کنید. پشت کمری را آنقدر در حالت های مختلف قرار دهید تا بالاخره کاملا احساس راحتی کنید. اگر این قسمت به درستی تنظیم نشده باشد پس از چند ساعت نشستن روی صندلی در ناحیه گودی کمر احساس درد خواهید کرد.

صندلی ثابت یا صندلی متحرک؟

اگر وسط میز نشستید و برای آن که به دورترین نقطه دست پیدا کنید باید دولا شوید به یک صندلی متحرک نیاز دارید. حتی اگر یک میز کوچک دارید با یک صندلی متحرک می توانید از کشش و فشاری که با دولا شدن روی میز یا دیگر نقطه محل کار به بدنتان وارد میاید جلوگیری کنید. مطمئن شوید صندلی مورد نظرتان دارای چرخ های روانی است که به راحتی در سطح زمین به حرکت در می آیند.

ویژگی های یک صندلی اداری خوب و استاندار

برخی از صندلی های متحرک چرخ هایی دارند که مخصوص استفاده بر روی فرش هستند بنابراین اگر محیط کارتان با فرش پوشیده شده باید حتما این نوع صندلی ها را خریداری کنید. البته چرخ های برخی از صندلی ها قابل تعویض هستند تا کسانی که روی سطوح سخت مثال موزاییک کار می کنند بتوانند از چرخ های پلاستیکی استفاده کنند تا صندلی با راحتی بیشتری به حرکت دربیاید. در غیر این صورت می توانید از یک قالیچه کوچک یا یک پادری پلاستیکی استفاده کنید.

پایه چرخان

چرخان بودن صندلی نیز به اندازه چرخ های آن با اهمیت است. اگر صندلی قابل چرخش نباشد در عوض بدن باید بچرخد که سبب وارد آمدن فشار ، استرس به بدن و همچنین خستگی می شود. علاوه بر این چرخیدن در جهت های مختلف ممکن است آسیب های زیادی را به بدنتان وارد کند که با یک پایه چرخان ساده می شد از آن ها پیشگیری کرد.

جنس پارچه صندلی

بیشتر صندلی های اداری معمولی از الیاف مصنوعی ساخته شدند. شاید در نگاه اول این موضوع مشکل زیادی نداشته باشد اما اگر بیشتر به آن بپردازیم می بینیم اینطور نیست. انتخاب پارچه مناسب برای صندلی که می خواهیم بخریم مانند انتخاب پارچه برای کت و شلوارمان است. پارچه ای که قابل تنفس باشد راحتی بیشتری برایتان خواهد داشت. علاوه بر این باید جنسی را انتخاب کنید که نشستن روی آن آزار دهنده نباشد تا نتوانید حاشیه های صندلی را حس کنید.

ویژگی های یک صندلی اداری خوب و استاندار

این مورد هم بیشتر به فیزیک بدن ، وزن و نحوه نشستن هر فرد بستگی دارد. انتخاب پارچه مناسب هم مانند فاکتورهای بالا اهمیت زیادی دارد. افزون بر این پارچه صندلی یکی از قسمت هایی است که به طور جداگانه می توانید آن را عوض کنید. مثلا اگر از یک صندلی خوشتان آمد ولی ظاهر یا جنس پارچه آن مناسب شما نبود می توانید به سادگی آن را عوض کنید و یک پارچه بهتر را جایگزین کنید.

با این همه امروزه پیشرفته ترین صندلی های اداری بازار اغلب از مواد مخصوصی (مش) ساخته شدند که نه تنها قابل تنفس هستند بلکه به تنظیم دمای بدن کاربر هم کمک می کنند. همچنین این صندلی ها به گونه ای طراحی شدند که وزن بدن شما را به طور یکسان و برابر در قسمت های مختلف پخش می کنند تا بتوانید تمام روز بدون احساس خستگی با راحتی روی آن ها بنشینید. صندلی های مثل هرمان میلر Aeron ، میرا 2 یا امبادی چند نمونه از این نوع صندلی ها هستند.

ویژگی های یک صندلی اداری خوب و استاندار

هنگام نشستن روی یک صندلی آحرین چیزی که همه ما می خواهیم عرق کردن است. به همین علت است که بیشتر صندلی های گرانقیمت اداری با هدف خنک کردن بدن ساخته شدند زیرا چرم و پارچه هایی که در سایر صندلی ها استفاده می شوند با وجود اینکه ظاهر شیک تری دارند اما انتخاب خوبی برای استفاده های طولانی مدت نیستند.

امتحان کردن صندلی

هر فروشگاه درست و حسابی به شما اجازه می دهد صندلی مورد نظرتان را ابتدا در فروشگاه یا محل کارتان امتحان کنید. حتی صندلی که ممکن است در فروشگاه به نظر بدون عیب و نقص بیاید ممکن است با میز شما یا کفپوش محل کارتان سازگار نباشد. حتما قبل از خرید چند روز صندلی را امتحان کنید ، شاید بردن و آوردنش دردسر ساز باشد اما اگر طی سال های آینده نتوانید به راحتی از آن استفاده کنید مشکلات بزرگتری انتظارتان را خواهند کشید.

یک صندلی اداری مناسب باید با محیط اطراف هماهنگ باشد

وقتی روی یک صندلی خوب می نشینید باید صندلی مانند یک دستکش اندازه شما باشد و احساس کنید میان ابرها نشسته اید. نباید هیچگونه احساس ناراحتی یا فاصله ای با میز یا قسمت های مختلف صندلی داشته باشد. به عبارت دیگر باید آنقدر راحت باشید که نخواهید از روی آن بلند شوید.

ویژگی های یک صندلی اداری خوب و استاندار

پشتی یک صندلی مناسب کار باید قابل تنظیم باشد و درست مانند شکل طبیعی ستون فقرات تنظیم شود به طوری که گودی کمر بدون هیچ فضای خالی پر شده باشد. افزون بر این پشتی صندلی باید حداقل تا میانه های کتف شما ارتفاع داشته باشد و در بهترین حالت از شانه ها بالاتر رود. نشیمنگاه نیز باید به اندازه 2 یا 3 انگشت از پشت زانوهای شما فاصله داشته باشد. دسته ها باید مانند یک گهواره بدن را دربر بگیرند به طوری که بدون نیاز به کج شدن یا کشش بتوانید دست ها را روی آن ها قرار دهید. بعلاوه پاها نیز باید کاملا تخت روی زمین قرار گرفته و بازوها هم درست هم ارتفاع با میز باشند.

ویژگی های یک صندلی اداری خوب و استاندار

صندلی ها امروزه هرکدام نوع و جنس متفاوتی دارند و هر فرد باید بسته به فیزیک بدنی خودش آن ها را خریداری کند. اینکه یک صندلی از دیدتان خیلی زیباست یا اینکه برنده جوایز مختلف شده یا قیمت خیلی زیادی دارد دلیل نمی شود برای شما مناسب باشد. در بهترین حالت باید به طور جداگانه برای هر فرد یک صندلی اختصاصی ساخته شود اما اینکار هزینه بسیار گزافی دارد. در نتیجه صندلی که قابلیت تنظیم در جهت های مختلف را داشته باشد بهترین گزینه ای است که پیش روی ما قرار گرفته است.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن