ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

صندلی چرخدار استاندارد و ویژگی های یک صندلی چرخدار استاندارد خوب و صندلی اداری طبی و قیمت صندلی کامپیوتر ارزان و قیمت صندلی اداری دست دوم و قیمت بهترین صندلی کامپیوتر و صندلی دیجی کالا و صندلی اداری ارزان دست دوم و صندلی مطالعه طبی دیجی کالا و صندلی چرخدار ارزان در نم نمک.

ویژگی های یک صندلی چرخدار استاندارد خوب

اگر وسط میز نشستید و برای آن که به دورترین نقطه دست پیدا کنید باید دولا شوید به یک صندلی متحرک نیاز دارید. حتی اگر یک میز کوچک دارید با یک صندلی متحرک می توانید از کشش و فشاری که با دولا شدن روی میز یا دیگر نقطه محل کار به بدنتان وارد میاید جلوگیری کنید. مطمئن شوید صندلی مورد نظرتان دارای چرخ های روانی است که به راحتی در سطح زمین به حرکت در می آیند.ویژگی های یک صندلی چرخدار استاندارد خوب(راهنمای خرید)ویژگی های یک صندلی چرخدار استاندارد خوب(راهنمای خرید)

ویژگی های یک صندلی چرخدار استاندارد خوب

برخی از صندلی های متحرک چرخ هایی دارند که مخصوص استفاده بر روی فرش هستند بنابراین اگر محیط کارتان با فرش پوشیده شده باید حتما این نوع صندلی ها را خریداری کنید. البته چرخ های برخی از صندلی ها قابل تعویض هستند تا کسانی که روی سطوح سخت مثال موزاییک کار می کنند بتوانند از چرخ های پلاستیکی استفاده کنند تا صندلی با راحتی بیشتری به حرکت دربیاید. در غیر این صورت می توانید از یک قالیچه کوچک یا یک پادری پلاستیکی استفاده کنید.

پایه چرخان

چرخان بودن صندلی نیز به اندازه چرخ های آن با اهمیت است. اگر صندلی قابل چرخش نباشد در عوض بدن باید بچرخد که سبب وارد آمدن فشار ، استرس به بدن و همچنین خستگی می شود. علاوه بر این چرخیدن در جهت های مختلف ممکن است آسیب های زیادی را به بدنتان وارد کند که با یک پایه چرخان ساده می شد از آن ها پیشگیری کرد.

جنس پارچه صندلی

بیشتر صندلی های اداری معمولی از الیاف مصنوعی ساخته شدند. شاید در نگاه اول این موضوع مشکل زیادی نداشته باشد اما اگر بیشتر به آن بپردازیم می بینیم اینطور نیست. انتخاب پارچه مناسب برای صندلی که می خواهیم بخریم مانند انتخاب پارچه برای کت و شلوارمان است. پارچه ای که قابل تنفس باشد راحتی بیشتری برایتان خواهد داشت. علاوه بر این باید جنسی را انتخاب کنید که نشستن روی آن آزار دهنده نباشد تا نتوانید حاشیه های صندلی را حس کنید.

ویژگی های یک صندلی چرخدار استاندارد خوب

این مورد هم بیشتر به فیزیک بدن ، وزن و نحوه نشستن هر فرد بستگی دارد. انتخاب پارچه مناسب هم مانند فاکتورهای بالا اهمیت زیادی دارد. افزون بر این پارچه صندلی یکی از قسمت هایی است که به طور جداگانه می توانید آن را عوض کنید. مثلا اگر از یک صندلی خوشتان آمد ولی ظاهر یا جنس پارچه آن مناسب شما نبود می توانید به سادگی آن را عوض کنید و یک پارچه بهتر را جایگزین کنید.

با این همه امروزه پیشرفته ترین صندلی های اداری بازار اغلب از مواد مخصوصی (مش) ساخته شدند که نه تنها قابل تنفس هستند بلکه به تنظیم دمای بدن کاربر هم کمک می کنند. همچنین این صندلی ها به گونه ای طراحی شدند که وزن بدن شما را به طور یکسان و برابر در قسمت های مختلف پخش می کنند تا بتوانید تمام روز بدون احساس خستگی با راحتی روی آن ها بنشینید. صندلی های مثل هرمان میلر Aeron ، میرا 2 یا امبادی چند نمونه از این نوع صندلی ها هستند.

ویژگی های یک صندلی چرخدار استاندارد خوب

هنگام نشستن روی یک صندلی آحرین چیزی که همه ما می خواهیم عرق کردن است. به همین علت است که بیشتر صندلی های گرانقیمت اداری با هدف خنک کردن بدن ساخته شدند زیرا چرم و پارچه هایی که در سایر صندلی ها استفاده می شوند با وجود اینکه ظاهر شیک تری دارند اما انتخاب خوبی برای استفاده های طولانی مدت نیستند.

امتحان کردن صندلی

هر فروشگاه درست و حسابی به شما اجازه می دهد صندلی مورد نظرتان را ابتدا در فروشگاه یا محل کارتان امتحان کنید. حتی صندلی که ممکن است در فروشگاه به نظر بدون عیب و نقص بیاید ممکن است با میز شما یا کفپوش محل کارتان سازگار نباشد. حتما قبل از خرید چند روز صندلی را امتحان کنید ، شاید بردن و آوردنش دردسر ساز باشد اما اگر طی سال های آینده نتوانید به راحتی از آن استفاده کنید مشکلات بزرگتری انتظارتان را خواهند کشید.

یک صندلی اداری مناسب باید با محیط اطراف هماهنگ باشد

وقتی روی یک صندلی خوب می نشینید باید صندلی مانند یک دستکش اندازه شما باشد و احساس کنید میان ابرها نشسته اید. نباید هیچگونه احساس ناراحتی یا فاصله ای با میز یا قسمت های مختلف صندلی داشته باشد. به عبارت دیگر باید آنقدر راحت باشید که نخواهید از روی آن بلند شوید.

ویژگی های یک صندلی چرخدار استاندارد خوب

پشتی یک صندلی مناسب کار باید قابل تنظیم باشد و درست مانند شکل طبیعی ستون فقرات تنظیم شود به طوری که گودی کمر بدون هیچ فضای خالی پر شده باشد. افزون بر این پشتی صندلی باید حداقل تا میانه های کتف شما ارتفاع داشته باشد و در بهترین حالت از شانه ها بالاتر رود. نشیمنگاه نیز باید به اندازه 2 یا 3 انگشت از پشت زانوهای شما فاصله داشته باشد. دسته ها باید مانند یک گهواره بدن را دربر بگیرند به طوری که بدون نیاز به کج شدن یا کشش بتوانید دست ها را روی آن ها قرار دهید. بعلاوه پاها نیز باید کاملا تخت روی زمین قرار گرفته و بازوها هم درست هم ارتفاع با میز باشند.

ویژگی های یک صندلی چرخدار استاندارد خوب

صندلی ها امروزه هرکدام نوع و جنس متفاوتی دارند و هر فرد باید بسته به فیزیک بدنی خودش آن ها را خریداری کند. اینکه یک صندلی از دیدتان خیلی زیباست یا اینکه برنده جوایز مختلف شده یا قیمت خیلی زیادی دارد دلیل نمی شود برای شما مناسب باشد. در بهترین حالت باید به طور جداگانه برای هر فرد یک صندلی اختصاصی ساخته شود اما اینکار هزینه بسیار گزافی دارد. در نتیجه صندلی که قابلیت تنظیم در جهت های مختلف را داشته باشد بهترین گزینه ای است که پیش روی ما قرار گرفته است.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن