شکلات تلخ چه مارکی خوبه و شکلات تلخ چه برندی خوبه و بهترین برند شکلات تلخ خارجی و بهترین شکلات تلخ ایرانی نی نی سایت و بهترین شکلات تلخ چند درصد است و شکلات تلخ خارجی دیجی کالا و بهترین مارک شکلات تلخ برای لاغری و شکلات تلخ اصل و شکلات تلخ دیجی کالا در نم نمک.

شکلات تلخ چه برند و مارکی خوبه؟

در این مقاله از نم نمک به دنبال رسیدن به بهترین شکلات تلخ ایرانی و خارجی هستیم. اما معیار و ملاک انتخاب شکلات تلخ خوب و باکیفیت چیست؟ موارد زیر معیارهایی هستند که ما در انتخاب برندهای شکلات تلخ از میان پرفروش ترین ها در نظر گرفته ایم :شکلات تلخ چه برند و مارکی خوبه؟ خارجی یا ایرانی؟شکلات تلخ چه برند و مارکی خوبه؟ خارجی یا ایرانی؟

  • درصد پایین شکر؛
  • شکل و بسته بندی محصول؛
  • تنوع محصول.

شکلات های تلخ زیادی در بازار هستند که به معنای واقعی کلمه ، تلخ نیستند. اگر می خواهید که شکلاتی کاملا تلخ مصرف کنید ، حتما به درصد شکر و شکلات دقت داشته باشید. شکل و بسته بندی محصولات هم همیشه مهم است. زیبایی بسته بندی و سهولت باز کردن و استفاده از محصول اهمیت زیادی دارد. مثلا زمانی که قرار است شکلات را هدیه بدهید ، ظاهر و بسته بندی خیلی مهم می شود. تنوع محصول هم دلیل دیگری است که برندی را موفق و خواستنی می کند. مثلا بعضی برندها شکلات تلخ ویفری یا شیری هم تولید می کنند. اجازه بدهید که ابتدا به سراغ پرفروش ترین شکلات های تلخ ایرانی برویم و ببینیم که اوضاع معیارهای مذکور برای آنها چگونه است.

5. باراکا؛ تلخ با رگه هایی از شیرینی

شکلات تلخ چه برند و مارکی خوبه؟

باراکا برند خوب و خوش نامی است. انواع مدل های کاکائو و شکلات را هم تولید و عرضه می کند. در میان بهترین شکلات تلخ های ایرانی هم نام محصولات باراکا دیده می شود. البته باید به این موضوع هم اشاره کرد که اگرچه شکلات باراکا به ویژه ، حالت شیری آن در قالب تلخ از پرفروش ترین های بازار است اما نمی توان نام شکلات کاملا تلخ را روی آن گذاشت.

به طور کلی ، شکلات تلخ به خاطر خواص مختلف از جمله نداشتن شکر برای بدن مفید است. پس اگر در محصولاتی طعم شکر را احساس می کنید ، باید یادتان باشد که چندان مقوله سلامت شکلات تلخ در آن معنایی پیدا نمی کند. در هر حال ، باراکا از برندهای خوش نام و خوشمزه بازار شکلات ایرانی است و در میان پرفروش ترین ها هم جای خوش می کند.

4. آیدین؛ خاطره انگیز و خوشمزه

شکلات تلخ چه برند و مارکی خوبه؟

شرکت آیدین را دیگر همه می شناسند. شکلات های تلخ آیدین هم خوشمزه اند و برخی از انواع شان هم در شیرینی پزی و هم پذیرایی قابل استفاده اند. البته آیدین هم ادعا می کند که برخی از شکلات های تلخش 90 درصد هستند؛ یعنی خیلی تلخ و با درصد اندکی شکر اما محصولات آن هم دقیقا شکلات تلخ محسوب نمی شوند و نباید به این خیال باشید که شکلات تلخ می خورید و برای تان ضرری ندارد.

شکلات تلخ های آیدین با وجود فندوق و مدل های مختلفی که در تولید در نظر می گیرد از تنوع خوبی برخوردارند. تنوع و کیفیت از مشخصات آیدین است. خودتان در نظر بگیرید : این شرکت از حوالی سال 1323 مشغول به فعالیت بوده است. اگر کیفیت و دقت در تولید نبود ، این همه سال دوام می آورد؟

3. شونیز؛ زیبا به خصوص برای پذیرایی

شکلات تلخ چه برند و مارکی خوبه؟

شونیز هم یکی دیگر از برندهای ایرانی است که در میان فهرست برندهایی با بهترین شکلات تلخ ایرانی قرار می گیرد. طعم و کیفیت شکلات های تلخ شونیز هم بالاست. شونیز هم تنوع را در تولید محصولات توأم با شکلات تلخ رعایت می کند. برای مثال ، ویفرهای شکلات تلخ آن بسیار پرطرفدار هستند.

یکی از ویژگی های مشخص و عیان برند شونیز ، تولید محصولاتی است که برای پذیرایی یا کادودادن هم کاربرد زیادی دارند. برای مثال ، شکلات تلخ های قلبی این برند هم خوشمزه اند و هم بسیار زیبا. پس اگر به دنبال بهترین شکلات تلخ ایرانی می گردید ، در میان آزمون و خطاکردن های تان میان برندهای مختلف به شونیز هم فکر کنید.

2. پارمیدا؛ تنوع و خلاقیت

شکلات تلخ چه برند و مارکی خوبه؟

پارمیدا محصولات باکیفیتی دارد. در تولیداتش روی تهیه و عرضه شکلات تلخ هم تأکید می کند و در میان انواع گوناگون شکلات می توان نمونه های مختلفی از شکلات تلخ را دید. اما ماجرای شکلات تلخ در برندهای ایرانی برای پارمیدا هم تکرار می شود. چه ماجرایی؟ ماجرا از این قرار است که تلخی شکلات های تلخ ایرانی آن قدر که باید و شاید نیست.

تلخی این مورد در فهرست بهترین شکلات تلخ ایرانی هم در حد 60 تا 70 درصد است. هرچند برخی از برندها به وضوح اعلام می کنند که شکلات تلخ 90درصدی تولید می کنند اما باز هم طعم شیرینی محسوس در این محصولات دیده می شود. استقبال مشتریان ایرانی از شکلات های تلخ برندهایی مانند پارمیدا که چندان هم تلخ نیستند ، شاید نشان دهنده نکته ای است؛ شاید برندها بهتر و زودتر از ما متوجه سلیقه مشتریان ایرانی خود شده اند. یادتان باشد که پارمیدا در فهرست بهترین شکلات تلخ ایرانی خوش می نشیند. یکی از دلایل این موضوع ، تمرکزی است که روی تولید مدل های مختلف شکلات تلخ دارد.

1. فرمند؛ کیفیت مداوم

شکلات تلخ چه برند و مارکی خوبه؟

فرمند هم از آن برندهای باکیفیت و قدیمی بازار شکلات ایرانی است. شکلات های تلخ این برند هم مانند محصولات دیگرش موردتوجه و علاقه مشتریان ایرانی قرار دارند. البته فرمند هم تلخِ تلخ نیست و اگر انتظار دارید که با خرید شکلات های آن ، شکلات تلخ و سیاهی را میل کنید که می گویند هزار و یک فایده دارد ، احتمالا به مقصودتان نخواهید رسید.

فرمند خوشمزه و معروف تنوع زیادی در تولید شکلات های تلخ به کار می گیرد. پس اگر دل تان می خواهد که شکلات تلخ را برای مصارف گوناگون تهیه کنید : مهمانی ، مصرف خانگی و… ، می توانید در میان مدل های مختلف فرمند به گزینه دلخواه برسید. کیفیت بالای شکلات های تلخ فرمند یادآور نمونه های معروف خارجی است.


بهترین برندهای شکلات در جهان

1- شکلات فررو روشر | Ferrero Rocher

  • کشور : ایتالیا

فررو روشر به جرات یکی از معروف ترین برندهای شکلات در جهان است و با شکلات های گرد و فندقی اش در طول دهه ها توانسته شهرت و محبوبیت فراوانی کسب کند. شرکت شکلات سازی فررو روشر در سال 1982 فعالیتش را در اروپا آغاز کرد و امروزه یکی از معروف ترین برندهای شکلات در جهان است. محصولات این شرکت از یک فندق با روکش ویفری تهیه می شود که روی آن با یک لایه شیر شکلات و در انتها با شکلات فندقی پوشانده شده و در زرورق طلایی رنگی بسته بندی می شود. سادگی و در عین حال خاص بودن این طراحی به برند این شکلات سازی تبدیل شده و در تمام دنیا با این طرح شناخته می شود. اگر اهل شکلات باشید به خوبی می دانید که ترکیب فندق و شکلات ترکیبی فوق العاده و بی نظیر است و این برند هم از همین فرمول استفاده کرده تا به یکی از برترین شکلات سازهای دنیا تبدیل شود. اگرچه این شکلات در سرتاسر دنیا وجود دارد اما پیشنهاد می کنیم در سفر به ایتالیا این شکلات خوشمزه را از کشور زادگاهش خریداری کنید و به عنوان سوغات همراه بیاورید.

شکلات تلخ چه برند و مارکی خوبه؟

2- شکلات گیلیان | gUYLIAN

  • کشور : بلژیک

بلژیک یکی از کشورهای مطرح در زمینه تولید شکلات است و کارخانجات شکلات سازی متعددی در این کشور وجود دارند. شکلات گیلیان یکی از مشهورترین برندهای شکلات در جهان است که در کارخانه اش در بلژیک قرار دارد. این برند در سال 1958 و توسط گی فوبر تاسیس شده و به دلیل طرح صدفی شکلات هایش در دنیا شهرت زیادی پیدا کرده است. در حقیقت ، همانند شکلات فررو روشر ، طرح خاص این شکلات ها باعث شهرت بیش از پیش آن ها شده است. این برند با شکلات های صدفی اش که در شکل ها و اندازه های مختلف تولید می شوند همواره یک برند لاکچری و گرانقیمت بوده و محصولاتش اغلب در جعبه های کادویی و زیبا فروخته می شود.

شکلات تلخ چه برند و مارکی خوبه؟

3- شکلات توبلرون | Toblerone

یکی دیگر از معروف ترین و بهترین برندهای شکلات در جهان توبلرون است که این شکلات هم با ظاهر مثلثی و هرمی اش به یک برند شناخته شده تبدیل شده است. این شرکت اگرچه در کشور سوئیس قرار دارد و همه آن را به عنوان شکلات سوئیسی می شناسند اما مالکیت آن در اختیار شرکت آمریکایی Mondelez international Inc. است. توبلرون در سال 1908 و در شهر برن سوئیس توسط تئودور توبلر کار خود را آغاز کرد و به مرور با خلاقیت هایی که در زمینه تولید شکلات داشت به شهرتی جهانی دست پیدا کرد. استفاده از نوقا ، بادام و عسل در تهیه شکلات ها از جمله ابداعات منحصربفرد این برند شکلات سازی بوده است. جالب است بدانید که شکل مثلثی و هرمی شکلات های توبلرون در واقع برگرفته از کوه مشهور ماترهورن در رشته کوه آلپ سوئیس است.

شکلات تلخ چه برند و مارکی خوبه؟

4- شکلات کدبری | Cadbury

  • کشور : بریتانیا

شکلات کدبری هم یکی از قدیمی ترین و بهترین برندهای شکلات در جهان است که در سال 1824 توسط فردی به نام جان کدبری در بیرمنگام انگلیس تاسیس شد. البته این شرکت هم مثل شرکت شکلات سازی توبلرون توسط شرکت آمریکایی Mondelez International خریداری شده و در مالکیت این شرکت قرار دارد. در حال حاضر کدبری یک شرکت چندملیتی در بریتانیا و دومین برند قنادی بزرگ در دنیا به حساب می آید. دفتر مرکزی این شرکت در غرب لندن قرار دارد و محصولاتش را به بیش از 50 کشور دنیا صادر می کند. از جمله محبوب ترین محصولات این برند می توان به بسته های Dairy Milk ، Crème Egg و Roses اشاره کرد.

شکلات تلخ چه برند و مارکی خوبه؟

5- شکلات لیندت اند اشپرونگلی | Lindt and Sprungli

  • کشور : سوئیس

لیندت اند اشپرونگلی که با نام لیندت بیشتر شناخته می شود یکی از مشهورترین و بهترین برندهای شکلات در جهان است و حتی اگر خیلی هم اهل شکلات نباشید حتما نامش را شنیده اید. این برند شکلات سازی سوئیسی در سال 1845 تاسیس شده و یکی از قدیمی ترین کارخانجات شکلات سازی در دنیا به شمار می رود. در حال حاضر این برند به تولید محصولات شکلاتی مثل شکلات بار و ترافل شکلاتی و انواع شکلات ، کره بادام زمینی و کرم کارامل می پردازد. لیندت اگرچه شکلاتی سوئیسی به حساب می آید اما امروزه کارخانه های متعددی در کشورهای سوئیس ، آلمان ، اتریش ، فرانسه ، ایتالیا و آمریکا دارد. با این حال ، این شکلات به عنوان یکی از معروف ترین سوغاتی های سوئیس به حساب می آید و توصیه می کنیم در سفر به این کشور چند بسته ای از این شکلات خوشمزه و باکیفیت را به یادگار بیاورید.

شکلات تلخ چه برند و مارکی خوبه؟

6- شکلات مارس | Mars

  • کشور : انگلیس

نام شکلات مارس را هم خیلی از ما تا به حال شنیده ایم و احتمالا شکلات های خوشمزه اش را امتحان کرده ایم. مارس هم یکی از شناخته شده ترین و بهترین برندهای شکلات در جهان است و در سال 1932 در انگلستان تاسیس شده است. این شکلات شیرین عمدتا با نوقا و کارامل غلیظ تهیه می شود که با روکشی از شکلات شیری پوشانده می شود و در یک بسته بندی مشکی با نوشته قرمز مارس قرار می گیرد. همین بسته بندی و طرح شکلات باعث شناخته تر شدن آن شده است. شکلات مارس به دلیل ترکیباتش ارزش تغذیه ای و کالری بالایی دارد و در هر بسته 2.2 گرم پروتئین ، 8.5 گرم چربی و 35.3 گرم کربوهیدرات دارد.

شکلات تلخ چه برند و مارکی خوبه؟

7- کیت کت | KitKat

کیت کت را هم تقریبا همه می شناسند. این شرکت یکی از بهترین برندهای شکلات در جهان به حساب می آید و محصولاتش ویفرهایی با روکش شکلاتی است. کارخانه شکلات سازی کیت کت اولین بار در شهر یورک انگلیس راه اندازی شد ، اما در سال 1988 شرکت جهانی و چندملیتی نستله آن را خریداری کرد و امروزه یکی از برندهای این شرکت به حساب می آید. شکلات های استاندارد و معمول کیت کت از دو یا چهار تکه شکلات تهیه شده که هر تکه هم شامل سه لایه ویفر با روکش شکلاتی است. در حال حاضر طعم های مختلفی از شکلات کیت کت ، از شکلات تلخ گرفته تا شکلات شیری در بازار موجود است.

شکلات تلخ چه برند و مارکی خوبه؟

8- شکلات گلکسی | Galaxy

در ادامه معرفی بهترین برندهای شکلات در جهان جا دارد شکلات گلکسی را هم به شما معرفی کنیم. این شکلات محبوب و پرطرفدار در واقع نوعی شکلات شیری است که توسط شرکت مارس تولید می شود و نخستین بار در سال 1960 در انگلیس راه اندازی شد. امروزه شکلات گلکسی در کشورهای انگلیس ، ایرلند ، خاورمیانه ، مراکش ، هندوستان ، مصر ، پاکستان و نیوزلند هم فروخته می شود و محبوب است. این شکلات در برخی کشورها از جمله اروپا با نام تجاری داو هم فروخته می شود و محصولات متنوعی مثل شکلات شیری ، کاراملی و انواع میوه ای و مغزدار و … را عرضه می کند.

شکلات تلخ چه برند و مارکی خوبه؟

9- شکلات اسنیکرز | Snickers

  • کشور : آمریکا

اسنیکرز از بسیاری جهات شبیه به شکلات مارس است و از نوقا ، کارامل ، بادام زمینی و شیر و شکلات تهیه می شود. اسنکیرز با ظاهر و طراحی ثابتی که در طول سالیان داشته یکی از بهترین برندهای شکلات در جهان است و یکی از پرفروش ترین شکلات ها در سرتاسر جهان شناخته می شود. این شکلات البته به دلیل ترکیباتش کالری بسیار بالایی هم دارد و برای کسانی که رژیم دارند اصلا توصیه نمی شود. با این حال ، اسنیکرز در دنیا محبوبیت بسیار زیادی دارد و میانگین فروش جهانی اش بیش از 2 میلیارد دلار برآورد شده است.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.