ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، راههای مهاجرت به کانادا و برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ و مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی و مهاجرت به کانادا برای افغانها و پشیمانی از مهاجرت به کانادا و شرایط جدید مهاجرت به کانادا برای ایرانیان و مهاجرت رایگان به کانادا افغانستان و هزینه مهاجرت به کانادا به تومان و مهاجرت به کانادا نی نی سایت در نم نمک.

راهها و روشهای مهاجرت به کانادا

امروزه دیگر مردم مجبور به زندگی در کشور محل زادگاه شان نیستند و اشخاص بسیاری ، سعی می کنند تا با مهاجرت به کشوری که از لحاظ اقتصادی ، اجتماعی و ... ، شرایط بهتری نسبت به کشور زادگاه شان دارد ، چشم انداز روشن تری برای آینده خود و فرزندان شان پیش رو داشته باشند. در همین راستا بخش زیادی از این افراد مهاجرت به کانادا را در اولویت قرار می دهند.راههای مهاجرت به کانادا از ویزای توریستی تا ازدواجراههای مهاجرت به کانادا از ویزای توریستی تا ازدواج

ویزای کانادا

کانادا همه ساله چیزی حدود دویست هزار مهاجر خارجی راهی این کشور می شوند. نظر به تعداد زیاد این مهاجران ، امکان پذیرش سرمایه گذاران ، کارآفرینان و کسانی که هنر یا مهارت بخصوصی دارند ، در مقایسه با مردم عادی بیشتر خواهد بود. اگر شما نیز قصد مهاجرت به کانادا را دارید و همانند عده محدودی از افراد ، مهارت بخصوص یا سرمایه ای ندارید ، در ادامه با نم نمک همراه باشید تا شما را با چهار راه آسان برای مهاجرت به کانادا آشنا کنیم.

1- مهاجرت به کانادا با استفاده از ویزای کار به همراه پیشنهاد شغلی

اگر در کارتان نیمه ماهر یا متخصص (متخصص به این معنا است که مدرک مرتبط با حوزه کاری از دانشگاه داشته باشید) هستید ، ساده ترین راه مهاجرت به کانادا برای تان دریافت ویزای کاری خواهد بود. برای استفاده از این روش دو مسئله هست که روند کار را کمی دشوارتر می کند و باید مد نظر داشته باشید :

  • اول اینکه باید کارفرمای ساکن کانادایی را پیدا کنید که برای استخدام ، شما را به شهروندان کانادا یا کسانی که اقامت دائم دارند ، ترجیح بدهد؛
  • مسئله دیگر این است که کارفرمای شما ، باید مسئولان سازمان توسعه و منابع انسانی کانادا را متقاعد کند که کاری که قصد دارد در اختیار شما بگذارد ، در توان ساکنان و شهروندان کانادا نیست (مهارت یا تحصیلات لازم برای آن کار بخصوص را ندارند).

اگر دوست یا آشنایی در کانادا داشته باشید ، روند کار بسیار ساده تر خواهد شد و می توانید با برقراری تماس با آن ها ، ازشان بخواهید در مورد کارفرمایانی که قصد استخدام اتباع خارجی را دارند تحقیق کنند و شما را در جریان بگذارند. پس از دریافت ویزای کار کانادا و مدتی فعالیت در این کشور ، امکان دریافت اقامت دائم کانادا را خواهید داشت (از طریق برنامه هایی نظیر CEC که برای استفاده از آن به تجربه کاری تمام وقت معادل 30 ساعت در هفته به مدت 12 ماه و تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی نیاز خواهید داشت).

2- مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

داشتن همسر یا دوست کانادایی یکی دیگر از راه های آسان مهاجرت به کانادا است. البته سادگی این روش باعث شده است تا عده ای اقدام به ازدواج صوری با ساکنان کانادا کنند و به این طریق ، اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. به همین خاطر سازمان مهاجرت کانادا و مسئولان مربوطه در حال حاضر با جدیت بیشتری بر روند کار و مدارک این افراد نظارت می کنند. بنابراین تنها در صورتی به فکر استفاده از آن باشید که واقعا قصد ازدواج با یکی از ساکنین کانادا را داشته باشید.

گرفتن ویزای کانادا

3- مهاجرت به کانادا با استفاده از ویزای توریستی

دریافت ویزای توریستی کانادا و جستجو به دنبال کار در مدت سکونت تان در این کشور ، راه آسان دیگری است که برای مهاجرت به کانادا پیش رو دارید. البته امکان کار کردن با ویزای توریستی کانادا وجود ندارد ، اما می توانید در مدت محدود اقامت تان به دنبال کارفرمایانی بگردید که به نیروی کار نیاز دارند و درباره آینده کاری تان با آن ها صحبت کنید. به هنگام ورود به کانادا با استفاده از این ویزا ، اگر بگوئید برای پیدا کردن کار راهی این کشور شده اید ، افسران مرزی به احتمال زیاد از ورودتان جلوگیری خواهند کرد ، بنابراین به فکر دلیل دیگری باشید.

اما دروغ هم نگویید ، چراکه در صورت محرز شدن آن ، نام تان در لیست کسانی قرار خواهد گرفت که از لحاظ قانونی امکان ورود به خاک این کشور را ندارند و در آینده ، کارتان برای مهاجرت به کانادا بسیار دشوار خواهد شد. می توانید به گونه ای برنامه ریزی کنید که تعطیلات را در این کشور زیبا سپری کنید و از گردش در نقاط مختلف آن لذت ببرید (هدف تان از دریافت ویزای توریستی کانادا) و در این حین ، به دنبال کارفرمایانی که به دنبال نیروی کار هستند هم باشید.

4- مهاجرت به کانادا با استفاده از ویزای تحصیلی

اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی و ادامه تحصیل در یکی از کالج ها یا دانشگاه های این کشور ، از لحاظ سادگی ، در صدر لیست راه های آسان برای مهاجرت به کانادا قرار می گیرد. البته تنها در صورتی که بتوانید عهده دار پرداخت هزینه های مرتبط با آن بشوید ، چراکه نسبتا گران تر است. برنامه های آموزشی متنوعی در دانشگاه ها و مؤسسه های آموزشی کانادا ارائه می شود و تعدادی از این دانشگاه ها ، در لیست بهترین های جهان قرار دارند.

بهترین بخش اقدام از طریق ویزای تحصیلی کانادا این است که فرمانداری استان های دانشگاه های مختلف ، برنامه هایی برای اعطای اقامت دائم کانادا به کسانی دارند که تحصیلات شان را در استان مربوطه ، در مقاطع لیسانس به بالا به پایان می رسانند.

کانادا

تنها به هنگام انتخاب دانشگاه محل تحصیل تان این نکته را در نظر داشته باشید که مدارک لازم جهت اخذ اقامت دائم از فرمانداری استان دانشگاه مربوطه را بررسی کنید ، چراکه فرمانداری هر استان مدارک متفاوتی در نظر می گیرد؛ معمولا برای اینکه بتوانید پس از پایان دوران تحصیل ، اقامت تان را دائمی کنید ، به پیشنهاد شغلی پس از فارغ التحصیلی و امضا کردن تعهدنامه ای مبنی بر سکونت در استان دانشگاه تان نیاز خواهید داشت. این را هم به خاطر داشته باشید که اگر در دوران تحصیل کار بکنید ، به عنوان سابقه کاری برای تان امتیازی نخواهد داشت.

سخن پایانی

در این مقاله با هم نگاهی به راه های آسان برای مهاجرت به کانادا داشتیم. راه هایی که برای استفاده مردم عادی جامعه مناسب هستند. فراموش نکنید که در صورت داشتن شرایط منحصربه فرد (در ابتدای مقاله اشاره مختصری به این مسئله شد) شانس به مراتب بیشتری برای دریافت ویزای کانادا خواهید داشت.

به عنوان مثال ، اگر سرمایه کافی در اختیار داشته باشید ، می توانید با کارآفرینی یا سرمایه گذاری عملا اقامت دائم کانادا را بخرید. یا اینکه با داشتن تحصیلات و تجربه کاری قابل توجه ، از برنامه اکسپرس اینتری نیروهای متخصص استفاده کنید. به علاوه ، افراد شاغل در بعضی حوزه های کاری (برای نمونه هنرمندان و مزرعه داران) آزاد ، برای ورود به خاک کانادا نیازی به دریافت ویزا نخواهند داشت و می توانند از برنامه های جداگانه ای که برای اعطای اقامت دائم کانادا به آن ها در نظر گرفته شده است ، بهره بگیرند.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن