ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، نامه پیشنهاد ارتقا شغلی و نحوه نوشتن درخواست ارتقا شغلی و نمونه متن نامه پیشنهاد ارتقا شغلی و نمونه نامه درخواست تبدیل وضعیت شغلی و نمونه نامه پیشنهاد پست سازمانی و متن ارتقا شغلی و نامه اداری درخواست پست مدیریت و نمونه نامه ترفیع درجه و درخواست طبقه شغلی و نمونه نامه درخواست تغییر سمت و تقاضای ترفیع در نم نمک.

نامه پیشنهاد ارتقا شغلی و تقاضای ترفیع و نمونه متن اداری درخواست پست جدید

نوشتن نامه درخواست ترفیع موثر می تواند گام مهمی در کسب یک موقعیت جدید باشد. یک نامه به خوبی نوشته شده و به موقع ممکن است شانس شما را برای ارتقای شغلی افزایش دهد. این نامه باید ارزش شما برای شرکت ، توانایی شما برای موفقیت در یک نقش بالاتر و موقعیت خود را به عنوان یک نامزد قابل دوام برجسته کند.نامه پیشنهاد ارتقا شغلی و تقاضای ترفیع [نمونه متن اداری]نامه پیشنهاد ارتقا شغلی و تقاضای ترفیع [نمونه متن اداری]

نامه پیشنهاد ارتقا شغلی

در این مقاله از نم نمک نحوه نوشتن نامه درخواست ارتقاء را توضیح می دهیم و یک الگو و نمونه برای کمک به شما در نوشتن نامه ارائه می دهیم.

نکات کلیدی :

 • هنگام درخواست برای ارتقاء ، یک مورد مبتنی بر داده ها را در مورد اینکه چرا باید ارتقا پیدا کنید ، ایجاد کنید.
 • در نامه خود ، راه هایی را که موقعیت فعلی شما برای شغل جدید مناسب می کند ، درج کنید.
 • راه های خاصی را پیشنهاد دهید که تأثیر گذاشته اید و اینکه چرا به طور منحصربه فردی واجد شرایط به عهده گرفتن مسئولیت های مورد نیاز هستید.
 • یک ارجاع قابل اعتماد از داخل سازمان پیدا کنید تا شما را برای نقش یا ارتقاء تأیید کند.

نامه درخواست ارتقاء چیست؟

نامه درخواست ارتقاء یک سند کتبی است که برای سرپرست شما در نظر گرفته شده است تا برای یک موقعیت بالاتر در شرکت در نظر گرفته شود. نامه باید توضیح دهد که چرا دقیقاً شما شایسته موقعیتی هستید که می خواهید. نوشتن نامه درخواست ارتقاء در زمان مناسب نیز می تواند شانس شما را برای ارتقاء افزایش دهد ، زیرا شرکت ها اغلب به صورت داخلی استخدام می کنند و برای ابتکار عمل ارزش قائل هستند.

اگرچه می توانید نامه درخواست ارتقاء را ایمیل کنید ، ارسال یک نسخه فیزیکی رویکرد حرفه ای تری است. همچنین می توانید آن را از طریق پست تایید شده ارسال کنید ، بنابراین هنگام تحویل نامه به شما اطلاع داده می شود. به خاطر داشته باشید که نامه درخواست ارتقاء شما باید همیشه با یک مکالمه حضوری با سرپرستتان همراه باشد.

نامه پیشنهاد ارتقا شغلی

نحوه نوشتن نامه درخواست ارتقاء

در اینجا مهمترین عناصر نوشتن نامه درخواست ارتقاء موفق آورده شده است :

1. نامه را در زمان مناسب ارسال کنید

اولین قدم شما تعیین زمان ارسال نامه است. به خاطر داشته باشید که درخواست شما برای ارتقاء نباید برای مدیرتان تعجب آور باشد. بهتر است در طول زمان روی بسیاری از گفتگوهای معنادار در مورد عملکرد خود ، تمایل خود برای پیشرفت در نقش خود ، راه هایی که می توانید نقاط قوت خود را بهبود بخشید و از آنها استفاده کنید و آنچه از حرفه خود می خواهید سرمایه گذاری کنید. اگر این نوع مکالمات را نداشته اید ، بهتر است صبر کنید و شروع به بیان این افکار به سرپرست خود در یک محیط یک به یک کنید.

اگر سرپرست شما عملکرد اثبات شده شما را در طول زمان و توانایی شما در گسترش نقش ها و مسئولیت های خود تأیید کرده است ، ممکن است زمان خوبی برای ارسال نامه درخواست ارتقاء خود باشد. مجدداً ، به جای اینکه نامه خود را صرفاً ارسال یا ایمیل کنید ، زمانی را برای شما و سرپرستتان برنامه ریزی کنید تا شخصاً نامه را در یک جلسه تک به تک بررسی کنید. این به شما این فرصت را می دهد تا نکات خاصی را با جزئیات توضیح دهید و به سوالاتی که ممکن است سرپرست شما داشته باشد پاسخ دهید.

2. از یک عنوان و سلام حرفه ای استفاده کنید

اگر نامه ای فیزیکی ارسال می کنید ، با یک عنوان رسمی شروع کنید که شامل نام ، موقعیت ، اطلاعات تماس ، تاریخ و سپس نام ، موقعیت و اطلاعات تماس گیرنده است. اگر نامه یک ایمیل است ، از یک موضوع واضح و آموزنده استفاده کنید ، مانند ” درخواست تبلیغات “.

پس از عنوان ، نامه خود را با یک سلام حرفه ای باز کنید ، مانند « آقای/خانم عزیز. ” و نام خانوادگی کارفرمای شما. اگر با آنها رابطه معمولی تری دارید ، مناسب است از نام کوچک آنها در احوالپرسی استفاده کنید.

3. درخواست خود را بیان کنید ، سپس شرایط خود را به تفصیل شرح دهید

پس از سلام ، متن نامه خود را با بیان مستقیم و مشخص هدف آن آغاز کنید. برای مثال ، می توانید با گفتن این جمله شروع کنید : « این نامه برای درخواست ارتقاء از نقش فعلی من به عنوان همکار بازاریابی به نقش آزاد مدیر بازاریابی است. ”

در مرحله بعد ، از چند پاراگراف کوتاه برای تشریح دستاوردها و تجربیاتی که شما را برای این نقش واجد شرایط می کند ، استفاده کنید. مهارت های خاصی را که شما را به یک کاندیدای خوب برای موقعیت بالاتر تبدیل می کند ، شرح دهید. برخی از مواردی که ممکن است شامل شود عبارتند از :

نامه پیشنهاد ارتقا شغلی

 • زمانی که با شرکت بوده اید
 • تجربه مرتبط در مقام بالاتر
 • تحصیلات یا گواهینامه های مرتبط با موقعیت شما
 • پروژه های موفقی که با تاثیر قابل اندازه گیری به پایان رسانده اید
 • چرا فکر می کنید می توانید در نقش جدید برتر باشید
 • از کمک یا مشارکت مدیرتان در حرفه شما متشکریم
 • وفاداری شما به شرکت

4. راه حل هایی برای تکمیل نقش فعلی خود ارائه دهید

از آنجایی که دریافت ترفیع به احتمال زیاد به این معنی است که شما نقش فعلی خود را خالی خواهید کرد ، می توانید پیشنهاد دهید به یافتن یا آموزش فردی برای تصاحب موقعیت فعلی شما کمک کنید. این پیشنهاد مهارت های رهبری شما را نشان می دهد و به تسهیل دوره گذار کمک می کند.

5. نامه را پایان دهید

پس از متن نامه خود ، از یک پاراگراف پایانی کوتاه برای ابراز تشکر از توجه آنها استفاده کنید. همچنین می توانید تمایل خود را برای ارتقای رتبه مجدداً بیان کنید و بپرسید که آیا اقدامات بعدی برای در نظر گرفتن این نقش وجود دارد ، مانند برنامه ریزی مصاحبه.

نامه را با یک بسته حرفه ای ، مانند “با احترام” و امضا و نام تایپ شده خود پایان دهید.

الگوی نامه درخواست ارتقاء

استفاده از این الگو را برای نامه درخواست ارتقاء در نظر بگیرید تا به شما در نوشتن نامه خود کمک کند :

نام شما عنوان شما اطلاعات تماس شما

تاریخ

نام گیرنده عنوان گیرنده اطلاعات تماس گیرنده

[ آقا /خانم نام خانوادگی ]

از اینکه برای خواندن این نامه وقت گذاشتید متشکرم. دلیل اینکه من برای شما نامه می نویسم این است که به طور رسمی درخواست می کنم که برای موقعیت باز [ عنوان شغلی مورد نظر ] در نظر گرفته شوم .

من در انتظار چنین فرصتی سخت کار کرده ام و برای این چالش بعدی آماده هستم. من همچنین معتقدم که در موقعیت فعلی خود به اندازه کافی موفقیت داشته ام تا بتوانم برای ترفیع در نظر گرفته شوم. در سال گذشته من داشتم :

[ دستاورد 1 را با اعداد به اختصار شرح دهید ]

[ موفقیت 2 را با اعداد به اختصار شرح دهید ]

اگرچه من به دستاوردهای ذکر شده در بالا افتخار می کنم ، اما همچنین می دانم که بخشی از یک تیم هستم و از شما سپاسگزارم که در هر مرحله از راه به من کمک و حمایت می کنید.

می دانم که نقش [ عنوان شغلی مورد نظر ] به زمان بیشتری و مجموعه ای از مهارت های جدید نیاز دارد ، اما احساس می کنم که ویژگی های لازم برای انجام موفقیت آمیز مسئولیت های شغلی را دارم. نمونه ای از آن می تواند [ موقعیت خاصی که مجموعه مهارت های مورد نیاز برای شغل مورد نظر را برجسته می کند ] باشد. همچنین ، با داشتن [ تعداد سال ] در سازمان ، روی موفقیت [ شرکت ] سرمایه گذاری کرده ام و می خواهم بخشی از پیشرفت آن باشم.

از آنجایی که یک ترفیع نهایی موقعیت فعلی من را خالی می گذارد ، به هر نحوی که بتوانم به انتقال آرام کمک خواهم کرد. چندین کارمند فعلی مستقیماً با من کار کرده اند و پتانسیل این را دارند که مسئولیت های شغلی من را بر عهده بگیرند و خوشحال می شوم که آنها را برای تصدی مسئولیت آموزش دهم.

اگر من را برای این تبلیغ در نظر بگیرید بسیار سپاسگزار خواهم بود و مجدداً از وقتی که در اختیار شما قرار دادید سپاسگزارم. من خوشحال می شوم که در فرصتی مناسب برای مصاحبه برنامه ریزی کنم.

ارادتمند ، [ نام شما ]

نامه پیشنهاد ارتقا شغلی

مثال ایمیل درخواست تبلیغات

این نمونه ایمیل درخواست ارتقاء ممکن است به شما کمک کند تا ایمیل خود را بنویسید :

موضوع : سمت مدیر فروش

خانم گیلکی عزیز

من می خواهم به طور رسمی درخواست کنم که برای موقعیت باز مدیر فروش منطقه ای مورد توجه قرار بگیرم.

من در انتظار چنین فرصتی سخت کار کرده ام و احساس می کنم برای این چالش بعدی آماده هستم. من همچنین معتقدم که در موقعیت فعلی خود به اندازه کافی موفقیت داشته ام تا بتوانم برای ترفیع در نظر گرفته شوم. در سال گذشته من داشتم :

- افزایش فروش شرکت در بخش اختصاص یافته من نسبت به سال قبل 30 درصد.

- آموزش چندین کارمند جدید که هنوز در شرکت هستند و در موقعیت های خود به خوبی عمل می کنند.

اگرچه من به دستاوردهای ذکر شده در بالا افتخار می کنم ، اما همچنین می دانم که بخشی از یک تیم هستم و نمی توانستم همه آنها را به تنهایی انجام دهم. همچنین از کمک و حمایت شما در طول کارم سپاسگزارم.

می دانم که نقش مدیر فروش وقت بیشتری را از من می طلبد و به مجموعه ای از مهارت های جدید نیاز دارد ، اما احساس می کنم ویژگی های لازم برای انجام موفقیت آمیز مسئولیت های شغلی را دارم. به عنوان مثال وضعیتی از پاییز گذشته است که مدیر فروش خروجی در یک مرخصی یک ماهه مرتبط با سلامتی بود و من با موفقیت نقش و مسئولیت های آنها را مدیریت کردم. همچنین ، که به مدت سه سال در سازمان بودم ، روی موفقیت فروش و بازاریابی هاوارد سرمایه گذاری کردم و می خواهم بخشی از پیشرفت شرکت باشم.

از آنجایی که یک ترفیع احتمالی موقعیت فعلی من را خالی می گذارد ، هر طور که بتوانم به اطمینان از انتقال آرام کمک خواهم کرد. چندین کارمند فعلی مستقیماً با من کار کرده اند و پتانسیل این را دارند که مسئولیت های شغلی من را به عهده بگیرند و من خوشحال می شوم که به آموزش آنها کمک کنم.

اگر من را برای این تبلیغ در نظر بگیرید بسیار سپاسگزار خواهم بود و از وقتی که در اختیار شما قرار دادید سپاسگزارم. من خوشحال می شوم که در فرصتی مناسب برای مصاحبه برنامه ریزی کنم.

با احترام ،

جواد احمدی

نماینده فروش

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
80%

نظر دادن