ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

نحوه چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت 2025 که در اردیبهشت 1403 جواب لاتاری آمریکا مشخص خواهد شد و برندگان لاتاری خودشان را خواهند شناخت.

نحوه چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت 2025

نحوه چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت 2025 که در اردیبهشت 1403 جواب لاتاری آمریکا مشخص خواهد شد و برندگان لاتاری خودشان را خواهند شناخت.نحوه چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت 2025نحوه چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت 2025

در این مقاله راجب نتایج لاتاری و همچنین کلا اینکه لاتاری آمریکا چیست صحبت خواهیم کرد. پس تا پایان با ما همراه باشید.

لاتاری چیست

لاتاری چیست

لاتاری آمریکا (Diversity Visa Lottery Program) یک برنامه مهاجرتی است که توسط وزارت خارجه آمریکا اجرا می شود. این برنامه به شهروندان کشورهایی که نرخ مهاجرت آنها به آمریکا پایین است ، اجازه می دهد تا از طریق قرعه کشی شانس دریافت ویزای مهاجرتی به آمریکا را بدست آورند.

هر ساله ، یک تعداد محدودی ویزای لاتاری برای شهروندان از مناطق جغرافیایی مشخصی در نقاط مختلف جهان در نظر گرفته می شود. افرادی که بر اساس شرایط واجدین شرایط لاتاری بوده و در قرعه کشی برنده شوند ، می توانند درخواست خود را برای اخذ ویزای مهاجرتی به آمریکا ارائه کنند و در صورت تأیید و اخذ مدارک لازم ، قادر به مهاجرت به آمریکا خواهند بود.

«تنوع» یک ارزش اصلی در آمریکا به شمار می رود. در سال 1990، برنامه ویزای مهاجرت تنوع نژادی (برنامه ویزای تنوع نژادی یا DIVERSITY VISA PROGRAM) برای تشویق مهاجرت از کشورهای مختلف به ایالات متحده پایه گذاری شد.

این برنامه با ایجاد تنوع بیشتر در جامعه مهاجرتی ایالات متحده آمریکا بنا نهاده شد. زیرا بجز مهاجرت از طریق بستگان درجه یک در آمریکا و یا مهاجرت شغلی ، فرصت های بسیار کمی برای مهاجرت دائمی و قانونی به ایالات متحده وجود داشت؛

اما ویزای تنوع نژادی بستر مناسبی برای مهاجرت دائمی سایر افراد به ایالات متحده فراهم کرد.

تاریخچه لاتاری یا قرعه کشی ویزای تنوع نژادی

کنگره ، برنامه ویزای تنوع نژادی را از طریق قانون مهاجرت در سال 1990 جهت تلاش برای ترویج مهاجرت از کشورهایی که در ایالات متحده حضور کمتری دارند ، ایجاد کرد.

تعداد ویزاهای تنوع نژادی طبق قانون به 55 هزار در هر سال مالی محدود شد ، اما سقف سالانه از سال مالی 2000 به 50 هزار کاهش یافت.

البته کنگره این سقف را “کاهش موقت” نامید ، اما برای این قانون تاریخ انقضایی تعیین نشد.

از سال 2017، دولت ایالات متحده اعلام کرد که این کاهش تا زمانی که نیاز باشد ، به قوت خود باقی خواهد ماند. در حال حاضر سهمیه ویزای تنوع نژادی به همان میزان اولیه 55 هزار به متقاضیان اختصاص می یابد.

گرین کارت لاتاری امریکا چیست؟

مهمترین مزیت برنده شدن در لاتاری آمریکا ، اخذ «گرین کارت آمریکا» است.

گرین کارت لاتاری امریکا چیست؟

کارت اقامت دائم (فرمUSCIS I-551) یا گرین کارت آمریکا ، مدرکی برای نشان دادن وضعیت اقامت دائم در ایالات متحده است.

دارندگان گرین کارت آمریکا با استفاده از آن به عنوان یک مدرک شناسایی معتبر ، امکان زندگی ، کار و تحصیل در ایالات متحده آمریکا را خواهند داشت.

بسیاری از افراد خارج از ایالات متحده ، خواهان گرین کارت هستند زیرا به آن ها اجازه می دهد به طور قانونی در هر نقطه ای از ایالات متحده زندگی و کار کنند و پس از حدود پنج سال واجد شرایط شهروندی ایالات متحده شوند.

دارندگان قانونی گرین کارت به عنوان «مقیم دائم قانونی» یا «LPR»  نامیده می شوند. پس از موفقیت آمیز بودن روند درخواست کارت اقامت دائم ، داشتن گرین کارت به افراد این امکان را می دهد تا آزادانه هر شهر و ایالتی از آمریکا را برای کار و سکونت خود انتخاب کنند؛

به راحتی به ایالات متحده وارد و خارج شده و با هزینه بسیار کمتر در ایالات متحده تحصیل کنند.

هر ساله دولت ایالات متحده آمریکا بیش از یک میلیون گرین کارت صادر می کند. تعداد زیادی از این گرین کارت ها به اعضای خانواده شهروندان ایالات متحده و دارندگان فعلی گرین کارت داده می شود.

پس از آن ، نیروهای کار از کشورهای مختلف که به دنبال شغل و استخدام در ایالات متحده هستند به عنوان بزرگترین گروه دریافت کنندگان گرین کارت قرار می گیرند.

آموزش چک و بررسی نتایج لاتاری آمریکا

ثبت نام در لاتاری آمریکا یکبار در سال و به مدت حدود یکماه امکان پذیر است.

سایت لاتاری E-DV ، در بازه اوایل ماه اکتبر (اواسط مهرماه) تا اوایل ماه نوامبر (اواسط آبان ماه) پذیرای درخواست های ثبت نام است و پس از این بازه مشخص ، سایت لاتاری بسته می شود.

پس از انجام ثبت نام لاتاری در سایت اصلی لاتاری E-DV ، یک رسید با اطلاعات نام خانوادگی و نام ، کانفرمیشن نامبر و سال تولد خود به میلادی نمایش داده می شود.

این رسید باید ذخیره شده و تا روز اعلام نتایج لاتاری آمریکا ، نگهداری شود.

برای چک کردن نتایج لاتاری ، باید وارد سایت DVPROGRAM.STATE.GOV شوید و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده ، نتیجه لاتاری خود را چک کنید.

آموزش چک کردن نتیجه لاتاری 2025 آمریکا

نحوه چک کردن نتیجه لاتاری به این صورت است که باید اطلاعات درج شده در رسید ثبت نام یعنی کانفرمیشن نامبر ، نام خانوادگی و سال تولد به میلادی را با دقت تایپ کرده تا در نهایت نتیجه ثبت نام لاتاری را مشاهده کنید.

آموزش چک کردن نتیجه لاتاری 2025 آمریکا

همان طور که در قسمت قبل اشاره کردیم ، برای بررسی نتیجه لاتاری 2025 آمریکا ، باید وارد این سایت شوید :

Dvprogram.state.gov

این آدرس سایت اصلی ثبت نام و اعلام نتایج لاتاری آمریکاست و هر ثبت نام کننده باید با استفاده از رسید ثبت نام خود ، نتیجه را چک کند.

دقت داشته باشید که مراحل چک کردن نتایج در هر دوره لاتاری آمریکا ، مشابه این آموزش است.

به محض ورود به سایت اصلی لاتاری ، جهت بررسی نتیجه لاتاری ، باید گزینه check status را انتخاب کنید.

سپس با ورود به صفحه بعد ، روی گزینه continue کلیک کنید.

حالا وارد صفحه چک کردن نتیجه لاتاری خواهید شد و باید مشخصات خود را طبق رسید ثبت نام وارد کنید.

توجه بفرمایید که رسید ثبت نام لاتاری شامل کد 16 رقمی یا همون کانفرمیشین نامبر است که مثلا برای دوره لاتاری 2024 با عدد 2024 شروع می شود.

کانفرمیشن نامبر ترکیبی از حروف و اعداد است ، از آن جا که نحوه نمایش یک سری از حروف و اعداد مشابه هم هستند پس باید خیلی دقت کنید!

برخی از حروف و اعداد مشابه را در اینجا مثال می زنیم :

B و 8، O و Ø صفر (عدد صفر در رسید ثبت نام ، با یک دایره و خط موربی درون آن نمایش داده می شود) ، I و 1 ، 5 و S .

پس از وارد کردن تمام اطلاعات ، برای مشاهده نتیجه لاتاری ، بعد از تایپ کارکترهایی که نمایش داده می شود ، باید روی گزینه SUBMIT کلیک کنید.

اگر برنده شده باشید با یک نامه به اسم خودتان روبرو خواهید شد! در این نامه سفارت پیش فرض برندگان ایرانی یعنی آنکارا و کیس نامبر یا شماره پرونده برنده لاتاری نوشته شده است.

از سوی دیگر ، اگر با یک پیغام با این مضمون روبرو شوید ، یعنی متاسفانه برنده نشده اید : «… THE ENTRY HAS NOT BEEN SELECTED…»

جمع بندی

اگر در زمان وارد کردن اطلاعات در سایت لاتاری ، با پیغام خطا روبرو می شوید و نمی توانید نتیجه لاتاری را مشاهده کنید ، ممکن است یکی از اشتباهات زیر را انجام داده باشید :

  • اشتباه در وارد کردن حروف و اعداد مشابه ، مانند : B و 8، O و Ø صفر ، I و 1 ، 5 و S
  • اشتباه در ثبت نام خانوادگی : یعنی در کادری که فقط مخصوص نام خانوادگی است ⇐ نام کوچک خود را نیز وارد می کنید یا نام خانوادگی را با علامت کاما( ، ) تایپ می کنید یا نام خانوادگی خود را بصورت کامل طبق رسید ثبت نام تایپ نمی کنید.
  • اشتباه در ثبت سال تولد : سال تولد خود را باید دقیقا طبق آن چه در رسید ثبت نام لاتاری وجود دارد ، وارد کنید.
  • اشتباه در زمان ثبت نام لاتاری : برخی افراد در زمان ثبت نام لاتاری ، نام و نام خانوادگی خود را جابجا ثبت کرده اند.

به همین دلیل در زمان چک کردن نتیجه لاتاری ، با خطا روبرو می شوند. در این حالت ، فقط با وارد کردن نام کوچک در کادر مخصوص نام خانوادگی ، نتیجه لاتاری قابل مشاهده خواهد بود.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن