ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، بهترین روش های ختنه کردن نوزاد پسر و نکات مراقبت بعد ختنه و عکس ختنه به روش حلقه و بهترین روش ختنه از نظر طب سنتی و چند روز بعد از ختنه میتوان نوزاد را شست و عکس ختنه به روش سنتی و ختنه با بخیه چند روزه خوب میشه و عکس عفونت ختنه نوزاد و درد ختنه نوزاد چقدر طول میکشد و مراحل افتادن حلقه ختنه با عکس در نم نمک.

انواع روشهای ختنه کردن نوزاد پسر و مراقبتهای بعد از ختنه

زمانی که والدین صاحب فرزند پسری می شوند یکی از کارهایی که اولویت بسیاری در انجام دادن آن وجود دارد عمل ختنه کردن است که سوالات بسیاری درباره روشها و نحوه انجام آن باعث نگرانی پدر و مادرها می شود. یکی از دغدغه هایی که والدین صاحب فرزند پسر با آن روبرو هستند ختنه کردن است.بهترین روش های ختنه نوزاد از جراحی تا طب سنتیبهترین روش های ختنه نوزاد از جراحی تا طب سنتی

اکثر این والدین نگران این هستند که کدام روش را برای ختنه کردن انتخاب کنند تا نوزادشان درد کمتری را متحمل شود و آسیب نببیند و اینکه کدام روش از ختنه عوارض کمتری دارد. این بخش از نم نمک راهنمایی لازم را جهت انتخاب روش مناسب ختنه به شما والدین نگران می کند تا بتوانید بهترین روش را انتخاب کنید.

ختنه کردن نوزادان پسر

انواع روش های ختنه نوزادان پسر

ختنه کردن نوزاد و عوارض هر روش عمل

ختنه به بریدن پوست اطراف سوراخ مجرای آلت تناسلی و دور کلاهک آن گفته می شود. ختنه به روش های مختلفی انجام می شود که عبارتند از :

ختنه کردن به روش جراحی

دراین روش پزشک به وسیله تیغ جراحی پوست دور تا دور قسمت کلاهک آلت تناسلی بریده و بخیه می زند. این روش که به روش سنتی معروف است اشکالاتی نیز دارد که یکی از آنها شروع خونریزی پس از بریدن پوست این ناحیه است و تا وقتی با دستگاه آن را نسوزانند و یا آن را بخیه نکنند خون آن بند نمی آید. در این روش مدت زمان طولانی وقت لازم است تا زخم خوب شود.

گاهی نیز در زمان ختنه ممکن است با بی احتیاطی بخشی از سر آلت نیز بریده شود. در برخی موارد نیز پس از عمل ، چسبندگی اتفاق می افتد و سبب می شود که کودک در ادرارکردن دچار مشکل شود. در روش جراحی کودک نباید تا چند روز پوشک شود ، زیرا پانسمان از بین می رود و تعویض آن برای کودک بسیار دردناک است. در این روش می توان بعد از یک هفته کودک را به حمام برد تا پانسمان خود به خود جدا شود. گاهی پزشک برای جلوگیری از عفونت ، آنتی بیوتیک تجویز می کند.

عمل ختنه کودکان

روش جراحی ختنه کردن نوزاد روش سنتی معروف

ختنه کردن به روش حلقه

در این روش حلقه ای تنگ به دور آلت تناسلی نوزاد می اندازند و آن را خوب با نخ می بندند تا خون به قسمت بالایی نرسد وآن مانند بند ناف خشک شود و بیفتد. این روش نیز مانند روش جراحی اشکالاتی دارد که یکی از آنها خوب نبستن نخ دور حلقه است که در این صورت سبب می شود پوست کلاهک به خوبی جدا نشود. احتمال ابتلا به عفونت و التهاب آلت تناسلی در این روش زیاد است.

در روش حلقه ممکن است پوست به اندازه کافی برداشته نشود یا زیاد برداشته شود یا با جابه جا شدن حلقه در ادرار کودک فشار ایجاد شود.

اگر ختنه با حلقه پلاستی بل انجام شده باشد باید بعد از 5 تا 8 روز بیوفتد و اگر افتادن آن بیشتر از 8 روز به طول انجامد و یا تورم بیش از 8 روز کمتر نشود باید توسط متخصص اطفال حتما معاینه گردد. انجام این عمل فقط تا یک سالگی امکان پذیر است.

در عمل ختنه به روش حلقه گذاری ، کودک بعد از عمل می تواند پوشک شود و حتی می توانند کودک را بعد از ادرار کردن زیر آب بگیرند ، زیرا پانسمانی وجود ندارد. استفاده از دستگاه کلیپس نقره ای برای ختنه بچه هایی که دچار چاقی و عارضه میکرو پنیس هستند مشکل ایجاد می کند زیرا آلت تناسلی این کودکان بسیار کوتاه است و در زیر لایه هایی از چربی فرو رفته است و به همین خاطر ختنه آنان دشواراست.

روش های مختلف ختنه

بهترین روش ختنه کردن نوزادان چیست؟

ختنه کردن با لیزر

در این روش ، بافت زیر پوست مجرای آلت تناسلی را با لیزر می سوزانند اما نسبت به روش های گفته شده کمتر انجام می شود.

ختنه کردن با دستگاه کلیپس نقره ای

مدرن ترین روش ختنه با استفاده از دستگاه جدیدی به نام کلیپس نقره ای است که تا قبل از این مورد استفاده نبوده است . در این روش ، پوست دور کلاهک آلت تناسلی با دستگاه برداشته می شود و نیازی به حلقه و یا بخیه نیست ، بلکه پانسمان کوچکی انجام می شود. این دستگاه ، بدون خونریزی و بدون بخیه کودکان را ختنه می کند.

روش مناسب برای ختنه نوزاد

ختنه با دستگاه کلیپس نقره ای مدرن ترین روش ختنه

مراقبت های بعد از ختنه

  • حتما بعد از هر بار ادرار کودک برای شستشو و همچنین هنگام حمام بردن ، برای بیرون آمدن ترشحات دو طرف الت را فشار دهید تا آلت تمیز شود.
  • نوک آلت کودک با وازلین یا ویتامین A چرب شود و تا یک ماه بعد از ختنه نیز ، ادرار کودک با آب شسته شود
  • در هفته اول بعد از ختنه پوشک و کهنه های نوزاد را بیشتر عوض کنید.
  • برای رقیق شدن ادرارو جلوگیری از سوختن نوک مجرای ادراری به علت ادرار به نوزاد شیر بیشتری بدهید.
  • هر روز محل ختنه را بشویید.
  • اگر متوجه شدید که فرزندتان سخت ادرار می کند و جریان ادرار او قطع و وصل و یا پخش می شود به پزشک مراجعه کنید.
  • اگر محل ختنه دچار خونریزی شدید شد فورا به پزشک اطلاع بدهید .

مراقبت های بعد از ختنه حلقه

بعد از ختنه کردن نوزاد چه مراقبت هایی لازم است؟

بیهوشی یا بی حسی!

همه روش های ختنه ممکن است با بیهوشی عمومی و بی حسی انجام شود اما بهترین حالت بیهوشی عمومی است زیرا در این حالت پزشک می تواند تمرکز بیشتری داشته باشد و به راحتی کارش را انجام دهد.

در بی حسی معمولا کودک می ترسد و گاهی گریه می کند و اضطراب دارد که نه تنها در کار پزشک خلل ایجاد می کند ، تاثیر روانی بد ، نیز در کودک ایجاد می نماید . پزشکان معمولا برای کودکان کمتر از 2 ماه از بی حسی و برای کودکان بالای 6 ماه از روش بیهوشی استفاده می کنند.

بی حسی برای ختنه

بیهوشی عمومی بهترین حالت برای ختنه کردن نوزاد

کدام روش ختنه مناسب است؟

به طور کلی نمی توان یکی از روش های ختنه را بهتر از بقیه دانست زیرا هر متخصص و پزشکی در یکی از این روش ها مهارت دارد و آن را خوب انجام می دهد بنابراین تصمیم بر عهده پدر و مادر است.

کار را به کاردان بسپارید

ختنه باید توسط فردی انجام شود که تبحرکافی در این کار دارد پس بهتر است برای ختنه کردن نوزادتان پیش پزشک متخصص بروید زیرا اگر توسط یک غیرمتخصص انجام شود عوارض زیادی مانند استفاده بیش از حد داروی بیهوشی و به دنبال آن ایجاد شوک و تشنج در کودک را به همراه خواهد داشت و اگر ختنه در فضایی دور از امکانات بهداشتی انجام شوند ، ممکن است جان کودک به خطر افتد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن