در این بخش از رازهای تربیت فرزند در نم نمک به شما خواهیم گفت که چگونه بفهمید که نوجوانتان دارد به شما دروغ می گوید.

از کجا بفهمیم نوجوان دروغ می گوید؟ علل و نشانه های آن چیست؟

تشخیص دروغ های نوجوانتان در همان زمان کلیدی است تا از مسائل اخلاقی جلوگیری کنید. در این مقاله ، ما راهنمایی هایی را درباره چگونگی تشخیص دروغگویی نوجوان به اشتراک می گذاریم.از کجا بفهمیم نوجوان دروغ می گوید؟ + علل و نشانه هااز کجا بفهمیم نوجوان دروغ می گوید؟ + علل و نشانه ها

تعامل بین والدین و فرزندان یک موضوع محبوب برای بحث است ، مخصوصا اگر آن درباره دروغ و فریب در حین بزرگسالی و به خصوص دوران بلوغ به بزرگسالی باشد.

در این بخش از رازهای تربیت فرزند در نم نمک به شما خواهیم گفت که چگونه بفهمید که نوجوانتان دارد به شما دروغ می گوید. این مهم است ، همانطور که دروغ گفتن منجر به مشکلات بزرگتر مانند مسائل اخلاقی ، اختلالات عاطفی و مشکلات در تعاملات خانوادگی می شود.

وقتی نوجوان دروغ میگوید

علائم دروغ گفتن بین نوجوانان

زمانی که تشخیص می دهید نوجوان دارد دروغ می گوید

والدین اغلب وقتی به نقطه عطفی می رسند زمانی که تشخیص می دهند نوجوان تنها به ایشان دروغ گفته است. والدین گاهی اوقات از صحبت بدون واهمه با فرزند خود اجتناب می کنند.

همزمان نوجوان ها احساس عدم اعتماد بهشان دست می دهد و از صحبت درباره روزمره خود با والدینشان اجتناب می کنند. این موضوع به یک بی نظمی تدریجی منجر می شود که مانع نظارت والدین می شود.

اگر آن حل نشود ، این رفتار بزرگسالی می تواند به روابط مشکل در پیرامون ، رفتار تهاجمی یا عدم خود کنترلی ، در میان مشکلات دیگر منجر شود برای همین علت ، قدم اول کف این موضوع است که نوجوان شما مرتبا به شما دروغ می گوید. اگر این موضوع اتفاق می افتد ، شما باید یک کمک حرفه ای دریافت کنید تا این مشکل را حل کرده و پیوند سالم را بازگردانید.

 نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان

چه چیزی دروغ در نوجوان را بیشتر می کند؟

چگونه بفهمید نوجوانتان در حال دروغ گفتن به شماست

بعضی از شاخص ها

دروغ گفتن نوجوان شما ممکن است پوششی برای سایر مشکلات باشد. بنابراین این مهم است که این شاخص ها را بدانید تا بتوانید به موقع دخالت کنید و شیوه مناسبی را به کار برید. برای مبتدیان ، شما باید این بخش از نم نمک را بخوانید چرا که شما مشکوک هستید که نوجوان شما به شما دروغ می گفته است. در این مورد شما در واقع باید بعضی از شاخص ها را پیدا کنید؛

نوجوان شما در چیزهایی تجربه پیدا کرده و به شما دارد می گوید ، اغراق می کند.

اغلب دروغ مصلحتی می گویند.

آنها اتفاقاتی که در مدرسه در حال وقوع است را به شما نمی گویند ، مانند نتایج امتحانات

شما می فهمید که او جدای از بقیه چه می کند

آنها عکس هایی را در شبکه های مجازی به اشتراک می گذارند که صرفا قسمت های بسیار مثبت زندگی روزمره شان را نمایش می دهد.

شما نمی دانید که او چه می کند وقتی با دوستانش به بیرون رفته است.

آنها قسمت بسیار کوچکی از اتفاقات را به شما می گویند.

علائم و نشانه های دروغگویی

از کجا بفهمیم نوجوان دروغ می گوید؟

دروغگویی در نوجوانان چگونه است؟

زبان بدن

علاوه بر اینها ، زمانی که با نوجوان خود صحبت می کنید ، شما باید درباره بعضی از علائم ذیل زبان بدن آنها هوشیار باشید. این علائم به شما کمک خواهند کرد که حرف هایی که به شما می زنند درست است یا نه. همچنین آنها بسیار آشکار تر از آنی که هستند به نظر می آیند.

برای مثال ، آنها اگر در حال دروغ گفتن باشند از نگاه کردن به چشمان شما اجتناب می کنند. علاوه بر آن ، آنها ممکن است به جهتی دیگر نگاه کنند ، یک حرکت چشم میتواند به خیالات یا دروغ احتمالی مرتبط باشد. همچنین صدای آنها ممکن است بلرزد و دستانشان عرق کند.

چگونگی ابراز خودشان

زمانی که از نوجوان خود سوالی می پرسید ، همچنین شما باید توجه کنید به این که چگونه احوالات خود را ابراز می کنند. آنها اگر حقیقت را بگویند با یک لحن یکنواخت نخواهند گفت اما در حالت دروغ گفتن این موضوع صدق نمی کند.

برای مثال ، اگر آنها دروغ می گویند ، شاید یک چیز را چندین بار تکرار کنند یا جزئیات زیادی درباره یک وضعیت بگویند. این روشی است که آنها چیزی درست نیست را تنظیم کرده و بگویند.

نشانه های دروغگویی

نحوه دروغ گفتن نوجوانان

علت دروغ گویی نوجوان

مسائل عاطفی

نوجوان شما شاید به خاطر مسائل اعتماد به نفس ، سختی های اجتماعی شدن یا مورد بی توجهی قرار گرفتن دروغ بگویند. اگر چنین است ، مهم است با این مشکل با یک تعامل خوب روبه رو شوید.

هر نوجوانی حداقل یک بار هم به والدینش دروغ گفته است. بلوغ به نوجوان قدرت می دهد ، همانطور که احساس بزرگی می کنند و میخواهند هر چیزی را امتحان کنند. گرچه اگر نوجوان شما به شما همیشه دروغ می گوید ، شما باید تحلیل کنید که آنها چگونه آن را از طریق عاطفی انجام می دهند.

نوجوانی که دروغ می گوید ممکن از چالش های عاطفی مانند اعتماد به نفس کاذب ، افسردگی ، اضطراب یا احساس شدید تنهایی رنج ببرد. بنابراین دروغ می گویند تا نشان دهند همان شخصی هستند که دوست دارید یا اینکه کاری کنند که والدینشان نگران آنها نباشند.

به عنوان والدین ، ضروری است که دروغ های نوجوان خود را به موقع تشخیص دهید. اینگونه ، قادر خواهی بود تا به جلوگیری از رفتارهای منفی جلوگیری کنید که این رفتارها می تواند به روابط شما با نوجوانتان و اعتماد خانواده و همچنین روابط اجتماعی نوجوان آسیب بزند.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 1,760