ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، رفتار با دوقلوها و نحوه تربیت دوقلوها و چگونگی برخورد با دعوای دوقلوها و عجایب دوقلوها و روانشناسی دوقلوها و کتاب تربیت دوقلوها و کتاب کلیدهای رفتار با دوقلوها و وابستگی دوقلوها و رفتار صحیح با دوقلوها و چگونه با دوقلوها رفتار کنیم و بهترین شیوه رفتار با دوقلوها و شیوه صحیح رفتار با دوقلو ها در نم نمک بخوانید.

کلید رفتار با دوقلوها و تربیت روانشناسانه آنها

داشتن فرزندان دوقلو یک موهبت الهی است که شما دارای دو فرزند در یک زمان با یک چهره(البته در دوقلوهای همسان) اما دو روح متفاوت می شوید. با اینکه چهره بسیاری از دوقلوها شبیه به هم است اما هر کدام از آنها روحیه متفاوتی از دیگری دارند و طرز رفتار با آنها مهم ترین مسئله است ، چرا که بسیاری از والدین رفتار مشترکی با فرزندان دوقلوی خود دارند در حالی که طرز برخورد آنها اشتباه است.کلید رفتار با دوقلوها و تربیت روانشناسانه آنهاکلید رفتار با دوقلوها و تربیت روانشناسانه آنها

تربیت فرزند دوقلو

این مسئله بیشتر در مورد دوقلوهای ناهمسان که ممکن است ویژگی های رفتاری متفاوت و گاه عکس هم داشته باشند بیشتر صدق می کند. هر کدام از دوقلوها باید به عنوان فردی مستقل با هویت مشخص ، در خانواده و اجتماع پذیرفته شوند. در این بخش از خانواده پلاس نم نمک توضیح بیشتری در مورد نحوه رفتار با دوقلوها از سوی خانواده و اجتماع و همچنین مدیریت آنها ارائه خواهیم کرد.

بهترین شیوه رفتار با دوقلوها

رفتار با دوقلو ها ظرافت های خاصی دارد و الدین به عنوان اولین افرادی که با فرزندان برخورد دارند بهتر است در مورد بهترین رفتار اطلاعات بیشتری داشته باشند. باید دوقلوها را به یک اندازه دوست داشت ، اما نباید به یک اندازه از آنها انتظار داشت زیرا مانند دو برگ یک درخت که شباهتی به یکدیگر ندارند ، دوقلوها نیز دارای استعداد و توانایی های متفاوتی هستند.

رفتار صحیح با دوقلوها

رفتارهایی که باید در برابر دوقلوها داشت :

برخی از انواع رفتارهایی که باید در رفتار خود در برابر دوقلوها در نظر داشت عبارتند از :

عدم پوشاندن لباس یک شکل و یک رنگ به دوقلوها

یکی از اشتباهاتی که در بسیاری از فرهنگ ها وجود دارد پوشاندن لباس یک شکل و یک رنگ به دوقلوها است. در حالی که برخی از خانواده ها می گویند که خود فرزندان اصرار به پوشش یکسان دارند اما پوشش دوقلوها از همان ابتدا باید متفاوت از یکدیگر باشد.

پوشاندن لباس یکسان برای دوقلو ها

جدا بودن دو قلوها

برخلاف تصور اغلب افراد ، دوقلوها نیز نیاز دارند که گاه به دور از یکدیگر باشند ، به طور مثال یک قل به پارک علاقه دارد در حالیکه قل دیگر ماندن در خانه را ترجیح می دهد.والدین نباید اصرار به یک شکل بودن رفتار آنها داشته باشند و با دیدن این اختلاف نظر ، مخالفت خود را ابراز نمایند. چرا که زمان اختصاصی در بین دوقلوها منجربه رشد شخصیتی ، فردی ، پرورش استعدا و نبوغ آنها می شود.

تاکید نکردن بر دوقلویی

تاکیر روی دوقلو بودن و رفتار یکسان با آنها اشتباه است. خانواده باید برای حفظ استقلال و هویت شخصی آنها گام بردارد. به طور مثال در انتخاب وسایل شخصی و حتی نوع کلاس های تفریحی نظر هر کدام از آنها جویا شود. همچنین هنگام تولد از هر کدام از آنها عکس تک نفره انداخته شود تا از همان ابتدا جایگاه خودشان را شناخته و مستقل باشند.

تاکید نکردن بر رفتار های یکسان

مقایسه نکردن دوقلوها

هر کدام از دوقلوها باید با نام خود صدا زده شوند زیرا به دلیل یک شکل بودن ظاهر آنها ، اغلب از سوی مردم اشتباه گرفته می شوند. به همین دلیل بهتر است هر کدام از آنها را در یک کلاس و حتی در صورت امکان در یک مدرسه جداگانه ثبت نام شوند تا علاوه بر داشتن شخصیت مستقل ، ارتباطات خود را گسترش داده و مهارت های خود را تقویت کنند ، زیرا به دلیل ویژگی ها و تفاوت های فردی ، کودکان دوقلو می توانند از لحاظ هوش و ویژگی رفتاری با هم متفاوت باشند. علاوه براین نزد دیگران دوقلو بودن آنها را به رخ نکشید.

مشارکت در کارهای دوقلوها

به عنوان پدر و مادر به فرزندان دوقلو یاد دهید تا استفاده نوبتی از اسباب بازی ها را یاد بگیرند. هنگام بازی با آنها می توانید بسیاری از مطالب آموزنده را آموزش دهید. بنابراین نباید از اختصاص زمان کافی به آنها غافل شوید.

بازی کردن دوقلوها

مدیریت ناسازگاری دوقلو

هرگز در مشاجرات ، اختلاف نظر و دعوای دوقلوها دخالت نکنید مگر اینکه خطری آنها را تهدید کند. همچنین از وابستگی بیش از حد آنها به یکدیگر جلوگیری کنید. با هر دوی آنها به یک اندازه مهربان باشید ، احساس امنیت ایجاد کنید و به دنبال مقصر در دعوا نباشید.

سوالات کلیشه ای که در برخورد با دوقلوها پرسیده می شود؟

1. کدومتون بزرگتره؟

هنگام مواجهه با دوقلوها در مورد بزرگتر و کوچکتر بودن آن ها نپرسید زیرا دوقلوهای غیرهمسان وضعیت جسمی برعکس تقدم و تاخر دارند به طور کلی چنین مقایسه ای برای آنها آزار دهنده است. زیر فرزندان بزرگتر معمولا حقوق و حمایت بیشتری از طرف والدین دریافت می کنند و این پرسش به آنها می گوئید : «کدام یک از شما رییس دیگری است؟»

2. شما دوقلویین؟

تکیه کلامی که اغلب هنگام مواجهه با دوقلوها گفته می شود این است : «ِاوا ! شما دوقلویین؟»؛ این موضوع باعث جلب توجه دیگران به دوقلوها و معذب شدن آنها می شود.

سولاتی که نباید از دوقلو ها پرسید

3. شما می تونید فکر هم رو بخونید؟

ارتباط خاص دوقلوها را با خرافات در آمیخته نکنید. علم ثابت کرده است که دوقلوها از الگوی فکری مشابهی برخوردارند زیرا از لحاظ ژنتیکی به یکدیگر شباهت دارند ، اما می توان ارتباط فکری را ناشی از صمیمت زیاد آنها دانست.

4. یا هر دو یا هیچ کدام

برخی افراد هنگام انتخاب اعضای گروه ، دعوت برای مهمانی و یا هر ارتباط دیگری تصور می کنند که باید هر دو قل را دعوت کنند شاید برای دوقلوهای کوچکتر دعوت شدن به یک مهمانی تولد لذت بخش باشد اما دوقلوهای بزرگتر معمولا دوست دارند شخصیت مستقل آنها از سوی دیگران پذیرفته شود و دیگران به آنها به چشم یک فرد عادی و مستقل نگاه کنند.

5. تو کدومی؟

به جای این طرز صحبت بهتر است سوال خود را مودبانه مطرح کرده و بگوئید : «امیدوارم تشخیص ضعیف من را ببخشید؛ شما دو تا واقعا شبیه هستید ، شما... هستی یا...؟»

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
100%

نظر دادن